Справа 2-А-70/2010
11 лютого 2010 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі головуючої - судді Миронової О.В.,
при секретарі Григоренко О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення
12.01.2010 року позивач ОСОБА_1 звернувся в порядку адміністративного судочинства до суду з позовною заявою до відповідача - Управління Державної автомобільної інспекції УМВС України в Миколаївській області (надалі - УДАІ УМВС в Миколаївській області) про скасування постанови від 07.01.2010 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 425 грн. за правопорушення, передбачене за ст. 126 ч. 1 КпАП України.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначав, що 07.01.2010 року він дійсно керував автомобілем НОМЕР_1 по вул.Леніна в с.Маринівка Доманівського району Миколаївської області, коли був зупинений працівниками ДАІ і потребували в нього надання страхового полісу. Термін дії полісу обов*язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів закінчив свою дію 04.12.2009 року, а новий страховий поліс позивач зміг оформити лише 10.01.2010 року, через те, що були новорічні свята.
Посилаючись на вищевикладене, вважає постанову неправомірною та просить скасувати постанову.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги .
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, судом належним чином повідомлений про місце та час розгляду справи, причини неявки суду не повідомив. Згідно п. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причину неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.
Згідно ст. 18 ч. 1 п. 1 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова про притягнення фізичних осіб до адміністративної відповідальності є правовим актом індивідуальної дії (п. 3 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України № 2 від 06.03.2008 року).
В судовому засіданні встановлено, що відносно позивача посадовою особою відповідача на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КпАП України складений 07.01.2010 року протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 126 ч. 1 КпАП України - керування транспортними засобами водіями, які не мають при собі або не пред'явили чи не передали для перевірки поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, а саме: в с.Маринівка Доманівського району Миколаївської області по вул..Леніна позивач, керуючи автомобілем «ВАЗ 21053» номерний знак 107 05 НІ, керував транспортним засобом не маючи при собі поліс обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, чим порушив п. 2.1 Правил дорожнього руху України. Доказом вчинення позивачем правопорушення, передбаченого ст. 126 ч. 1 КпАП України є дані протоколу про адміністративне правопорушення. Обставини викладені в протоколі підтвердив також і позивач в судовому засіданні, пояснивши, що на час зупинки його працівниками ДАІ полісу обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів в нього не було, а був поліс термін дії якого скінчився 04.12.2009 року. Згідно зазначеного протоколу посадовою особою на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КпАП України винесена постанова, якою до позивача застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу в 425 грн.
Зазначена постанова судом перевірялася на предмет дотримання суб'єктом владних повноважень принципів правомірної адміністративної поведінки, а саме: чи прийнято рішення обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо і порушень цих принципів відповідачем не встановлено.
За зазначених обставин справи постанова про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 126 ч. 1 КпАП України є законною та обґрунтованою.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд-
В позові ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції УМВС України в Миколаївській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Одеської області через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її оголошення і подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: О.В.Миронова