Справа № 420/3223/19
02 серпня 2019 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 23.07.2018 року №0745867-1309-1552.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 07.03.2018 року ним придбаний транспортний засіб марки MERCEDEZ-BENZ, моделі S 500, 2013 року випуску, білого кольору, номер кузова НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_2 , номерний знак НОМЕР_3 . 30.10.2018 року за допомогою засобів телефонного зв'язку представнику ОСОБА_2 повідомлено про податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС, яким ОСОБА_3 нараховано податкове зобов'язання з транспортного податку на суму 20833,33 грн.
Позивач вказав, що згідно ст.8 Закону України "Про державний бюджет України на 2018 рік" мінімальна заробітна плата на 1 січня 2018 року встановлена в розмірі 3723 грн. 375 розмірів мінімальної заробітної плати станом на 1 січня 2018 року становлять 375х3723 грн. = 1396125 грн. Середньоринкова вартість ТЗ згідно розрахунку, проведеного на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, становить 1336564,61 грн., що на 59560,39 грн. менше 375 розмірів мінімальної заробітної плати (1396125 грн. - 1336564,61 грн. = 59560,39 грн.).
Позивач зазначив, що дійсно, до Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 році, включений автомобіль марки Mercedes-Benz моделі S-class Sedan, до 5 років, об'єм циліндрів двигуна - 4,7, тип пального - бензин, можливі ідентичні, аналогічні автомобілі - у тому числі, S 500 Sedan 4МАТІС.
Однак, середньоринкова вартість ТЗ, розрахована згідно з Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 66, становить 1336564,61 грн.
Позивач вважав, що оскільки розрахована у 2018 році згідно з Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року №66, середньоринкова вартість ТЗ становила 1336564,61 грн., що на 59560,39 грн. менше 375 розмірів мінімальної заробітної плати, ТЗ не є об'єктом оподаткування відповідно до п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 ПК України.
Також позивач посилався на те, що контролюючий орган безпідставно не врахував, що 5-річний вік автомобіля сплинув у листопаді 2018 року, а тому згідно приписів п.п.267.6.7 п.267.6 ст.267 ПК України податок мав би нараховуватися до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік автомобіля досяг 5 років.
Тому з урахуванням придбання автомобіля у березні 2018 року, у разі якби автомобіль був об'єктом оподаткування за його середньоринковою вартістю, податок мав би нараховуватися за 9 місяців 2018 року, а не за 10, як нарахував відповідач.
Ухвалою від 03.06.2019 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі. Судом ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначено перше судове засідання для розгляду справи по суті на 23 липня 2019 року о 10:00 год.
У судове засідання, призначене на 23 липня 2019 року на 10:00 год., сторони не з'явилися.
04.07.2019 року через канцелярію суду від позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
23.07.2019 року через канцелярію суду від представника відповідача надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Враховуючи, що повідомлений належним чином відповідач не з'явився до суду з причини, яка визнана судом неповажною, а позивач просив про розгляд справи за його відсутності, відповідно до приписів п.1 ч.3 ст.205 та ч.3 ст.194 КАС України наявні підстави для розгляду справи за відсутності сторін, тому суд ухвалив про розгляд справи за відсутності позивача та відповідача.
Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, у порядку письмового провадження без фіксування судового засідання технічними засобами, що передбачено ч.4 ст.229 КАС України, про що постановлено ухвалу.
26 червня 2019 року відповідач через канцелярію суду надав письмовий відзив, відповідно до якого позов не визнає та вважає його необґрунтованим. Відповідач зазначив, що згідно отриманої інформаційної системи встановлено, що по фізичній особі ОСОБА_1 зареєстровано автомобіль MERCEDES-BENZ S 500, 2013 p.в., об'єм циліндрів двигуна 4663 куб.см.
01.01.2015 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року № 71-VIII, яким, шляхом викладення в новій редакції ст. 267 Податкового кодексу України, введено транспортний податок.
В свою чергу, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 року №909-VIII внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, у частині справляння транспортного податку, які набрали чинності з 01.01.2016 р.
Розрахунок середньоринкової вартості легкових автомобілів для цілей оподаткування транспортним податком проводиться відповідно до п. 267.2 статті 267 Податкового кодексу України за спеціальною Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою Постановою Кабінету Міністрів України №66 від 18 лютого 2016 року зі змінами, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.
Щороку до 01 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Згідно переліку легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового ( звітного) року, розміщеного на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, легковий автомобіль MERCEDES-BENZ S -CLASS SEDAN 2013 р.в. віднесено до об'єкту оподаткування.
Враховуючи вищевикладене, ГУ ДФС в Одеській було сформовано податкове повідомлення-рішення з транспортного податку №0745867-1309-1552 від 23.07.2018 року на суму 20833,19 грн. за 2018 рік.
Також відповідач вказав, що базою оподаткування у відповідності до п.п. 267.3.1 п. 267.3 ст. 267 ПК України є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Згідно з п.п. 267.5.1 п. 267.5 ст. 267 ПК України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
При цьому календарний рік - це проміжок часу з 01 січня по 31 грудня, який триває 365 або 366 (у високосному році) календарних днів.
Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті (пункт 267.4 статті 267 Податкового кодексу України).
Враховуючи те, що відповідний транспортний засіб було придбано ОСОБА_1 в березні 2018 року транспортний податок встановлено у розмірі 20833,19 грн. за 2018 рік.
Також відповідач зазначив, що рішення Одеської міської ради від 08.02.2017 року №1600-VІІ Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 21.01.2015 року №6257-VІ «Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку», яким встановила у 2017 році податок на майно на території м. Одеси на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетного кодексу України, Податкового кодексу України, враховуючи зміни, внесені Законом України від 20.12.2016 р. № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році». Вищезазначене рішення було офіційно оприлюднено 17.02.2017 року.
При цьому, у 2018 році не встановлювався новий податок, змінювалась його ставка та змінювалися вимоги до об'єкта оподаткування в частині об'єму двигуна автотранспортного засобу.
Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини.
Судом встановлено, що позивачу з 07.03.2018 року на праві власності належить автомобіль марки MERCEDEZ-BENZ, модель S 500, тип Седан - В, 2013 року випуску, об'ємом двигуна 4663, куб.см, колір білий, реєстраційний номер НОМЕР_3 , що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу (а.с. 15).
23.07.2018 року ГУ ДФС в Одеській області прийнято податкове повідомлення-рішення №0745867-1309-1552, яким ОСОБА_1 нараховано грошове зобов'язання по транспортному податку з фізичних осіб у розмірі 20833,33 грн. (а.с. 14).
Згідно п.п.267.1.1, п.267.1, ст.267 Податкового кодексу України (далі - ПК України), платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.
Відповідно до п.п.267.2.1, п.267.2 ст.267 ПК України, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.
Щороку до 1 лютого податкового (звітного) року центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, на своєму офіційному веб-сайті розміщується перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо цих автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Відповідно до п.267.4. ст.267 ПК України, ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.
Відповідно до п.п.267.6.1, 267.6.2, п.267.6 ст.267 ПК України, обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку. Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
Згідно п.п.267.6.3 п.267.6 ст.267 ПК України, з 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов'язані щомісяця у десятиденний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку та справляння податку фізичними та юридичними особами, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
Відповідно до п.п.267.6.7 п.267.6 ст.267 ПК України, у разі спливу п'ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п'яти років.
Постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 року №403 затверджено Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, який відповідно до п.1 встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів (далі - транспортні засоби) з метою визначення доходу від їх продажу (обміну) для цілей обкладення податком на доходи фізичних осіб (далі - Порядок №403).
Відповідно до п.2 Порядку №403, середньоринковою вартістю транспортних засобів є величина, яка визначається статистичними методами і еквівалентна імовірній ціні, за яку може здійснюватися купівля-продаж транспортних засобів певної марки та моделі з відповідним строком експлуатації та пробігом на встановлену дату проведення оцінки.
Згідно до п.13, 14 Порядку №403, середньоринкова вартість транспортних засобів розраховується щокварталу Мінекономрозвитку для кожної марки та моделі транспортних засобів з урахуванням року випуску та пробігу, оприлюднюється до 10 числа наступного місяця в установленому Мінекономрозвитку порядку на офіційному веб-сайті Міністерства для вільного доступу та зберігається протягом 1095 днів з дня її оприлюднення. Мінекономрозвитку забезпечує режим роботи офіційного веб-сайту, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість транспортних засобів шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску та пробіг, а також роздрукувати зазначену інформацію з реквізитами Міністерства.
Враховуючи зазначене, на виконання вимог ПК України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на своєму офіційному сайті http://www.me.gov.ua/Vehicles/CalculatePrice?lang=uk-UА розмістило перелік автомобілів, які є об'єктами оподаткування транспортним податком у 2018 році.
Згідно "Переліку легкових автомобілів, з року випуску яким минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2018 (звітного) року", розміщеного на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, автомобіль марки Mercedes-Benz моделі S-class Sedan, до 5 років, об'єм циліндрів двигуна - 4,7, тип пального - бензин, можливі ідентичні, аналогічні автомобілі - у тому числі, S 500 Sedan 4МАТІС є об'єктом оподаткування, та його було включено до Переліку.
При цьому, як зазначалось судом, згідно п.п.267.2.1 п.267.2 ст.267 ПК України об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Згідно ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" з 01 січня у 2018 році встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 3723 гривні.
Отже, оподаткуванню підлягають автомобілі, середньоринкова вартість яких перевищує 1 396 125 (375 х 3723) гривень, та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно).
Одночасно з цим, методика визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року №66 (далі - Методика), відповідно до положень пункту 2 якої (у редакції, чинній на момент прийняття оскаржуваного рішення) середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за такою формулою: С ср = Ц н х (Г / 100), де Ц н - ціна нового транспортного засобу в Україні з урахуванням марки, моделі, об'єму циліндрів двигуна, типу пального; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів з урахуванням строку експлуатації транспортних засобів у роках згідно з додатком 1 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. №403 (далі - Порядок №403).
Пунктом 3 Порядку №403 встановлено, що середньоринкова вартість транспортного засобу розраховується за методом аналогії цін ідентичних транспортних засобів за такою формулою: Сср = Цн х (Г / 100) х (1 ± (Гк / 100), де Цн - ціна нового транспортного засобу в Україні; Г - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від строку експлуатації згідно з додатком 1; Гк - коефіцієнт коригування ринкової ціни транспортних засобів залежно від пробігу згідно з додатком 2.
Згідно з п.4 Порядку №403, джерелом інформації про ціни нових транспортних засобів в Україні є офіційні прайс-листи виробників (дилерів) або довідкові дані про ціни щодо ідентичних або аналогічних нових транспортних засобів в Україні чи країнах-виробниках (експортерах) з урахуванням податків та зборів, що визначаються відповідно до законодавства.
Відповідно до пункту 5 Методики, ідентичними є автомобілі, в яких збігаються такі ознаки і параметри: марка; країна-виробник; тип кузова (седан, універсал тощо); модель; конструкція привода тягових коліс; тип та робочий об'єм двигуна; потужність двигуна; тип коробки переключення передач та інших складників силової передачі; габаритні розміри; рік випуску; комплектація. Розбіжності можуть стосуватися комплектації, пробігу та технічного стану.
При цьому, відповідно до п.13 Методики, Мінекономрозвитку розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого податкового (звітного) року розміщує на своєму офіційному веб-сайті перелік легкових автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, який повинен містити такі дані щодо зазначених автомобілів: марка, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна, тип пального.
Згідно п.14 Методики, Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, об'єм циліндрів двигуна та тип пального.
На коефіцієнт коригування ринкової вартості транспортних засобів згідно додатком 1 та додатком 2 Методики впливає строк експлуатації транспортних засобів та нормативний середньорічний пробіг транспортних засобів. При цьому, технічний стан автомобіля відповідно до Методики не впливає на обрахунок середньоринкової вартості автомобіля. Однак, розбіжності між ідентичними автомобілями можуть стосуватися, зокрема, технічного стану легкового автомобіля.
Наведені положення свідчать, що при визначенні середньоринкової вартості легкових автомобілів повинні враховуватись певні ознаки, параметри і характеристики транспортного засобу.
Обов'язок щодо визначення середньоринкової вартості транспортного засобу законодавець покладає на центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку. Межі повноважень податкового органу полягають виключно у прийнятті податкового повідомлення-рішення на підставі отриманої від Мінекономрозвитку інформації про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.
Слід зазначити, що дійсно, до Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 році, включений автомобіль марки Mercedes-Benz моделі S-class Sedan, до 5 років, об'єм циліндрів двигуна - 4,7, тип пального - бензин, можливі ідентичні, аналогічні автомобілі - у тому числі, S 500 Sedan 4МАТІС.
Однак, середньоринкова вартість транспортного засобу позивача, розрахована згідно з Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року № 66, становить 1 336 564, 61 грн.
У відповідності до ст.8 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» 375 розмірів мінімальної заробітної плати становлять 1 396 125 грн.
Таким чином, середньоринкова вартість транспортного засобу згідно розрахунку, проведеного на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, на 59 560,39 грн. менше 375 розмірів мінімальної заробітної плати (1 396 125 грн. -1 336 564,61 грн. = 59560,39 грн.).
Вказаний розмір середньоринкової вартості транспортного засобу підтверджено також листом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 26.02.2019 року № 3805-05/8642-09, з якого вбачається, що розрахована у 2018 році середньоринкова вартість легкового автомобіля Mercedes-Benz S-class Sedan з об'ємом циліндрів двигуна 4,7 літра, бензин, 2013 року випуску становила 1 336 564,61 гривень (з ПДВ) (а.с. 23-24).
Суд зазначає, що положення статті 4 Податкового кодексу України закріплюють низку принципів, які повинні застосовуватися як на стадії встановлення податків, їх основних елементів, при внесенні змін до окремих елементів податку, так і на стадії застосування норм, якими визначений обов'язок сплати податку. Серед принципів, проголошених у вказаній нормі, є, зокрема, презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу (підпункт 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Податкового кодексу України).
У разі коли норми ПК України суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків (п. 56.21 ст. 56 ПК України).
У даному випадку, з одного боку, транспортний засіб включений до Переліку легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню транспортним податком у 2018 році, а з іншого - середньоринкова вартість транспортного засобу, розрахована згідно з Методикою визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2016 року №66, становить менше встановленого законом розміру для об'єктів оподаткування транспортним податком.
З урахуванням прогалини у нормативному регулюванні вказаних правовідносин та положеннями податкового принципу презумпції правомірності рішень платника податків застосуванню підлягають положення ПК України, які є більш сприятливими для платника податків.
Така правова позиція викладена Верховним Судом, зокрема, у постанові від 05.11.2018 року у справі № 822/2687/17.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що вирішення спору по даній справі повинно бути на користь платника податків, та обумовлено як прогалиною у нормативному регулюванні вказаних правовідносин, так і положеннями податкового принципу презумпції правомірності платника податків.
Тому суд дійшов висновку, що належний позивачу транспортний засіб не є об'єктом оподаткування транспортним податком за 2018 рік.
Суд також погоджується з доводами позивача щодо безпідставності нарахування податку за 10 місяців 2018 року, з урахуванням приписів п.п.267.6.2 п.267.2 ст.267 ПК України, замість 9 місяців, проте дана обставина не має правового значення при вирішенні цієї справи, оскільки суд дійшов висновку, що автомобіль позивача взагалі не є об'єктом оподаткування транспортним податком за 2018 рік.
Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають повному задоволенню.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, згідно ч.1 ст.139 КАС України, суд присуджує позивачу всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.
Керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.1 ст.139, ч.9 ст.205, ч.4 ст.229, ст.ст. 241-246, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 ) до Головного управління ДФС в Одеській області (адреса: Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 39398646) - задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС в Одеській області від 23.07.2018 року №0745867-1309-1552, яким ОСОБА_1 нараховано податкове зобов'язання з транспортного податку на суму 20833,33 грн.
Стягнути з Головного управління ДФС в Одеській області (адреса: Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 39398646) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_4 ) сплачений при подачі позову судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім гривень сорок копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено в день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду
Суддя В.В. Андрухів
.