Ухвала від 01.08.2019 по справі 480/2517/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

01 серпня 2019 р. Справа № 480/2517/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Кравченка Є.Д., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кияницької сільської ради Сумського району Сумської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Кияницької сільської ради Сумського району Сумської області, в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення Кияницької сільської ради від 21.05.2019 про відмову ОСОБА_1 у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність загальною (орієнтовною) площею 0,15 га для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, яка розташована у межах населеного пункту с. Кияниця Сумського району Сумської області, та зобов'язати відповідача надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою.

Ухвалою Сумського окружного адміністративного суду від 15.07.2019 відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду в порядку спрощеного провадження без виклику сторін.

30.07.2019 позивач подав до суду заяву, в якій просить залучити ОСОБА_2 до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, оскільки у письмовому відзиві на позовну заяву відповідач стверджує, що бажана до відведення у власність позивачу земельна ділянка уже надана у власність ОСОБА_2 , а тому рішення у даній справі може вплинути на права і обов'язки вказаної особи.

Судом встановлено, що рішенням Виконавчого комітету Кияницької сільської ради народних депутатів від 20.06.1995 надано ОСОБА_2 у приватну власність земельну ділянку розміром 0,25 га, в тому числі: 0,05 га для будівництва індивідуального житлового будинку та 0,20 га для особистого підсобного господарства в АДРЕСА_1 .

Рішенням Кияницької сільської ради Сумського району Сумської області від 21.05.2019 вирішено не погоджувати ОСОБА_1 розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,1500 га у приватну власність, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд у межах населеного пункту АДРЕСА_2 Кияниця АДРЕСА_3 у зв'язку з тим, що на бажану земельну ділянку надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою у 1993 році іншій особі.

Згідно із ч. 2 ст. 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Враховуючи викладене, суд вважає, що рішення у даній справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки ОСОБА_2 , а тому суд вважає за необхідне заяву позивача задовольнити та залучити ОСОБА_2 до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Також, 30.07.2019 позивач подав до суду заяву про розгляд справи в порядку загального провадження, мотивовану тим, що розгляд даної справи потребує вивчення доказів, виклику учасників процесу і надання їм можливості поставити запитання, надати пояснення.

Відповідно до ч. 1, 2, 3, 5 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Відповідно до ч. 3 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Згідно із ч. 4 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Суд зазначає, що заява позивача не містить жодного обґрунтування, з посиланням на конкретні докази, щодо необхідності чи наявності істотних підстав для розгляду даної справи за правилами загального позовного провадження, а тому суд відмовляє у її задоволенні.

При цьому, заява позивача мотивована лише бажанням брати участь у судових засіданнях, дослідженні доказів, ставити питання іншим учасникам справи, що можливо і в порядку спрощеного провадження з повідомленням сторін.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне призначити справу до розгляду в порядку спрощеного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Крім того, 30.07.2019 від позивача до суду надійшла письмова заява про витребування доказів, в якій він просить зобов'язати відповідача надати докази місця розташування земельної ділянки ОСОБА_2 .

Згідно із ч. 1, 3 ст. 80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Отже, з метою повного та всебічного дослідження обставин справи суд вважає за необхідне витребувати від відповідача докази місця розташування земельної ділянки ОСОБА_2 , а саме докази того, що вказана земельна ділянка перетинається (накладається) із земельною ділянкою, яку бажає отримати у власність позивач.

Керуючись ст. 49, 80, 248, 257 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Заяву ОСОБА_1 про залучення третьої особи - задовольнити. Залучити ОСОБА_2 до участі у справі № 480/2517/19 у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

1.1. Направити третій особі копію позовної заяви та копію ухвали про відкриття провадження по справі.

1.2. Згідно із ч. 3 ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України встановити третій особі 15-денний строк з дня вручення їй ухвали про відкриття провадження у справі для подання пояснень щодо позову. У вказаний строк також надати суду документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень щодо позову і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

2. У задоволенні заяви ОСОБА_1 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження - відмовити. Призначити справу за позовом ОСОБА_1 до Кияницької сільської ради Сумського району Сумської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії до розгляду в порядку спрощеного провадження з викликом сторін у відкритому судовому засіданні на "10" вересня 2019 р. о 10:00 год. в приміщенні Сумського окружного адміністративного суду за адресою: м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 159, зал. 210.

3. В судове засідання викликати учасників справи.

4. Витребувати від Кияницької сільської ради Сумського району Сумської області докази місця розташування земельної ділянки ОСОБА_2 , а саме докази того, що вказана земельна ділянка перетинається (накладається) із земельною ділянкою, яку бажає отримати у власність ОСОБА_1 .

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.

Суддя Є.Д. Кравченко