Рішення від 26.07.2019 по справі 300/744/19

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"26" липня 2019 р. справа № 300/744/19

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

судді Біньковської Н.В.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання до їх вчинення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області, відповідно до змісту якого просить визнати протиправними дії щодо переведення обчислення пенсії з виду на вид, перерахунку та її виплати; зобов'язати прийняти, провести перерахунок та виплачувати пенсію за фактично відпрацьований час за дні роботи 30.05 - 31.05.1987 в зоні відчуження по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, взявши для обчислення пенсії суму фактичної заробітної плати - 249,81 на підставі наданої довідки №29 від 01.10.2018, виданої ліквідатором ВАТ "Калушхімремонт" відповідно до ч.1 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з 05.10.2018, з врахуванням виплачених сум.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 15.04.2019 у справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою суду від 10.06.2019 у справі в порядку процесуального правонаступництва замінено відповідача - Галицьке об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області на Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС першої категорії, інвалідом другої групи внаслідок захворювання, пов'язаного із виконанням обов'язків по ліквідації наслідків аварії. В 2018 році позивачу стало відомо, що під час обчислення заробітної плати за дні роботи в зоні відчуження нарахування були проведені без врахування нормативно-правових актів та постанов ЦККПРС, ВЦРПС, президії Верховної Ради СРСР, Укрпрофради, які на той час були під грифом «таємно». Позивач вважає, що відповідачем протиправно не перераховано його пенсію відповідно до положень частини 1 статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Порядку обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 05.10.2018 на підставі довідки №29 від 01.10.2018, виданої ліквідатором ВАТ «Калушхімремонт». Зазначає, що порушено його право на правильність розрахунку та отримання заробітної плати, оскільки за час його участі у ліквідації аварії на ЧАЕС не були враховані нормативні акти того часу під грифом «таємно», а відтак порушене право на гідне пенсійне забезпечення, із врахуванням листів Мінпраці, Мінчорнобиля і Мінфіну України від 29.10.1992 р №09-3751 та №1153/0/1405/034-4 від 13.06.2005 має право на її перерахунок від суми фактичної зарплати у розмірі 249,81 крб., а відмова відповідача з мотивів не підтвердження довідки первинними документами є безпідставною.

Відповідач скористався правом подання відзиву на позовну заяву, в якому стосовно заявлених позовних вимог заперечив, вважає позовні вимоги необґрунтованими. Зазначив, що за наслідками звернення позивача про перерахунок пенсії згідно довідки №29 від 01.10.2018 про роботу в зоні відчуження з 30.05.1987 по 31.05.1987 відповідачем направлено запит на перевірку, в ході якої із відповіді від 01.11.2018 (вх.№6033/01) з'ясовано, що перевірку провести неможливо, оскільки довідка видана арбітражним керуючим на виконання рішення обласної комісії з визначенням даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках. Вказав, що оскільки довідка не підтверджена первинними документами, тому, із врахуванням п.7 Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011, здійснити перерахунок пенсії не має можливості. Просить суд в задоволенні позову відмовити (а.с.46).

Позивачем подано суду відповідь на відзив, згідно якого вважає доводи відповідача помилковими і безпідставними. Додатково зазначив, що архівні довідки із відображенням заробітної плати та із зазначенням днів виїзду і населених пунктів є підтвердженими первинними документами, які є у пенсійній справі, а посилання відповідача на відсутність первинних документів та неможливість проведення їх перевірки є безпідставними. Вказав, що згідно вимог п.п.4 п.3 постанови КМ України №1210 від 23.11.2011 за бажанням громадянина для обчислення пенсії береться перерахунок за будь-які дні неповного місяця, вигідних для обчислення пенсії, у зв'язку з чим видано нову довідку, яку пред'явлено для перерахунку пенсії, на який він має право. Просить позов задовольнити (а.с.51).

У зв'язку з перебуванням судді з 07.05.2019 по 20.05.2019, 22.05.2019, з 28.05.2019 по 31.05.2018 включно у відпустці, та з 02.06.2019 по 04.06.2019 включно у відрядженні, строки розгляду справи продовжено.

Заяв про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін суду не надходило. У відповідності до вимог ст.262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши в сукупності письмові докази, встановив наступне.

ОСОБА_1 , є учасником ліквідації аварії наслідків на Чорнобильській АЕС, особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, інвалідом ІІ групи, захворювання якого пов'язане з виконанням службових обов'язків з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 від 22.09.1997 та довідкою МСЕК №009451 (а.с.15,19).

З 04.01.1987 по 02.09.1988 позивач працював у Будівельно-монтажному управлінні №6 тресту «Калушхімремонт» на посаді майстра, що підтверджується трудовою книжкою позивача НОМЕР_2 (а.с.21).

У період з 27.05.1987 по 12.09.1987 ОСОБА_1 брав участь по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, доза опромінення становить 9,502 БЄР, у 1987 пройшов 120-денні збори при військовій частині № НОМЕР_3 , що підтверджується відмітками військового квитка № НОМЕР_4 (а.с.16).

Згідно довідки Галузевого державного архіву Міністерства оборони України №10647 від 05.02.2003 по архівним документам військової частини № НОМЕР_3 ОСОБА_1 в період з 27.05.1987 по 12.09.1987 брав участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зокрема з 30.05.1987 по 31.05.1987 - дні виїзду в зону - м. Прип'ять Поліського району (а.с.29).

На час призову на військові збори по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС позивач працював у Будівельно-монтажному управлінні №6 тресту «Калушхімремонт» на посаді майстра, правонаступником якого є ВАТ «Калушхімремонт». Вказане сторонами не заперечується.

Позивач перебуває на обліку в органі Пенсійного фонду України, у зв'язку з вигіднішим варіантом отримання пенсії, отримує пенсію по інвалідності відповідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», що сторонами визнається.

За наслідками звернення позивача до ліквідатора ВАТ «Калушхімремонт» із заявою про видачу нової довідки про заробітну плату, позивачу 01.10.2018 ВАТ «Калушхімремонт» видано довідку про заробітну плату за №29, за час роботи позивача у період з 30.05.1987 по 31.05.1987 (а.с.22-23).

У вищевказаній довідці, за період з 30.05.1987 по 31.05.1987 (два дні) зазначено заробітну плату, із якої визначається пенсія, а суми заробітної плати розраховані по тарифній ставці (посадовому окладу) з врахування підвищення на 100%, максимального розміру премії 60% з підвищеної на 100% і кратності «4» тарифної ставки. Всього за два дні 223,58 крб., із врахуванням премії - 249,81 крб.

В довідці також зазначено про те, що заробітна плата з посадовим окладом 165 крб. по відомостях за 1987 рік виплачена з урахуванням коефіцієнта 5 відповідно до постанови Ради міністрів та Укрпрофради № 207-7 від 10.06.86 р. «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення робітників підприємств, зайнятих на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС», постанови Держкомпраці СРСР і секретаріату ВЦСПС від 07.05.1986 №153/10-43, розпорядження Ради Міністрів СРСР від 23.05.1986 №1031 п.б, постанови Ради Міністрів УРСР від 08.05.1986 №168 (Постанова ЦККПРС, Ради Міністрів СРСР та ВЦСПС від 17.05.1986 №524-156) та розпорядження Ради Міністрів СРСР та ВЦСПС від 17.05.1986 №964-РС, постанови Ради Міністрів УРСР від 08.05.1986 №168-5, постанови Ради Міністрів СРСР та ВЦСПС від 05.06.1986 №665-195 «Про умови оплати праці та матеріального забезпечення, працівників підприємств, організацій і установ, зайнятих на роботах, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і запобігання забрудненню навколишнього середовища». Оплата за підвищеними посадовими окладами (тарифними ставками) по зонах небезпеки провадиться, виходячи з встановленого у зоні відчуження 6-годинного робочого дня та 6-денного (36-годинного) робочого тижня.

До довідки доданий розрахунок заробітної плати (а.с.23).

05.10.2018 з отриманою довідкою та розрахунком позивач звернувся до відповідача із заявою про проведення перерахунку його пенсії, про що свідчить розписка - повідомлення про прийняття документів 05.10.2018 (а.с. 26).

Листом відповідача від 12.12.2018 р. позивачу відмовлено у переході на пенсію із Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (а.с.28). Позивачу роз'яснено, що спеціалістами управління направлено запит на перевірку наданої позивачем довідки, з відповіді від 01.11.2018 з'ясовано, що перевірку провести неможливо, оскільки довідка видана арбітражним керуючим на виконання рішення обласної комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках. Вказано, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» довідку про заробітну плату за роботу в зоні відчуження можливо врахувати в тому разі, якщо вона підтверджена первинними документами, а тому не має підстав для переведення на пенсію згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно частини 1 статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Частиною 1 статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством. В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців. Умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань.

З 01 січня 2012 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011, якою затверджено Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (надалі також - Порядок № 1210).

Згідно пункту 1 Порядку №1210 цей Порядок визначає механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і ст. 57, 59 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Пунктом 7 Порядку №1210 визначено, що пенсії призваних на військові збори військовозобов'язаних, які брали участь в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та працювали у зоні відчуження в 1986-1990 роках, призначаються виходячи із заробітної плати, яку вони одержували за основним місцем роботи, з урахуванням фактично відпрацьованого часу у зоні відчуження, характеру виконуваної роботи, місця і тривалості робочого дня (незалежно від періоду проведення розрахунку оплати праці за умови, якщо такий розрахунок проведено на підставі первинних документів про місце роботи і тривалість робочого дня згідно із сумарною кратністю оплати праці, встановленою у відповідні періоди за зонами небезпеки: у III зоні - 5, II - 4, I - 3). При цьому в усіх випадках заробітна плата для розрахунку пенсії не повинна бути нижчою від фактично одержаної суми у зазначений період.

Відповідно до частини 4 статті 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).

Згідно з частиною 1 статті 39 зазначеного Закону громадянам, які працюють у зоні відчуження, встановлюється доплата у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини 2 статті 40 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» військовозобов'язаним, вільнонайманим, призваним та направленим для ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, а також тим, які несуть службу на території радіаційного забруднення, оплата праці провадиться згідно зі статтею 39 цього Закону за всі календарні дні роботи на підставі довідки, яка надається військовою частиною.

Згідно із пунктом 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією.

Після аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року Уряд колишнього СРСР та Української РСР ухвалили рішення із грифом «таємно» щодо оплати праці осіб-ліквідаторів.

У листі Міністерства праці та соціальної політики України від 13 квітня 2001 року № 03-3/1652-018-2 «Про оплату праці у зоні відчуження ЧАЕС у 1986-1990 років осіб, які виконували роботи, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС і запобіганням забрудненню навколишнього середовища» зазначено, що листом Держкомпраці УРСР від 13 червня 1989 року № 10-769 повідомлено, що Рада Міністрів СРСР зняла гриф «секретно» з постанов ЦК КПРС, Президії Верховної Ради СРСР, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 7 травня 1986 року № 524-156, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 05 червня 1986 року № 665-195, Ради Міністрів СРСР і ВЦРПС від 29 грудня 1987 року № 1497-378, розпоряджень від 3 вересня 1986 року № 1767-рс і від 11 грудня 1986 р. № 2488-рс. Повідомлялось також, що розсекречуються прийняті до виконання постанови Ради Міністрів УРСР від 8 травня 1986 року №168-5, від 10 червня 1986 р. №207-7, розпорядження Ради Міністрів УРСР від 10 вересня 1986 року №530-рс, від 16 грудня 1986 року №694-рс, від 6 січня 1988 р. №12-рс та листи Держкомпраці УРСР, якими доводились зазначені рішення Ради Міністрів УРСР: № 4с від 9 травня 1986 року, №58с від 11 червня 1986 року, №132с від 16 вересня 1986 року, №179с від 25 грудня 1986 року, №8с від 22 січня 1988 року. Знято гриф секретності з низки інших нормативних актів, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС.

У вищеназваних нормативно-правових актах йдеться про умови оплати праці і матеріального забезпечення робітників підприємств, організацій і закладів, які брали участь на роботах пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, дія яких поширюється як на військовослужбовців та військовозобов'язаних запасу, яких було призвано на військові збори та які в 1986-1990 роках виконували роботи в зоні відчуження, пов'язані з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Аналіз норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Порядку №1210, Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» дає підстави для висновку про те, що розмір призначеної за вказаним Законом пенсії, обчислюється виходячи із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, який зазначається у довідках, виданих підприємствами, установами та організаціями, на яких працювали особи, що мають право на таку пенсію. Підставою проведення розрахунку заробітної плати за період роботи в зоні відчуження є первинні документи про нараховану та виплачену заробітну плату, періоду та фактичної тривалості робочого дня і місця її виконання.

Таку правову позицію висловив Верховний Суд України у постанові від 04 листопада 2015 року (справа № 539/4466/14-а) та Верховний Суд у постановах від 18.10.2018 в справі 539/758/15-а, від 18.12.2018 у справі 539/1715/17, від 10.07.2019 у справі 539/2726/16а.

Згідно зі статтею 101 Закону України "Про пенсійне забезпечення" органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі. Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.

За змістом статей 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», статті 98 Закону України "Про пенсійне забезпечення" переведення з одного виду пенсії на інший, перерахунок пенсії здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.

Як слідує з матеріалів справи, позивачу відмовлено у переході із пенсії, призначеної згідно Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з підстав неможливості проведення перевірки наведених у довідці ВАТ «Калушхімремонт» про заробітну плату позивача від 01.10.2018 №29 відомостей з підстав відсутності первинних документів.

Разом з цим, на дослідження суду надана архівна довідка архівного відділу Калуської міської ради №01.7-01/504 від 21.05.2018, із зазначенням року і сум нарахувань заробітної плати, зокрема у травні 1987 року погодинно, що видана на підставі первинних документів: ФР.-44, ОП.1 Д, СПР.328, арк.1-12).

Також надана суду довідка архівного відділу Калуської міської ради №01.7-01/503 від 21.05.2018, згідно якої також підтверджено суми заробітної плати на підставі первинних документів (а.с.24-зворот а.с.24).

Окрім цього, суду надано копію виписки з особового рахунку позивача, де значаться суми виплачених позивачу заробітної плати (а.с.25, 60), що є первинним документом.

У довідці №29 від 01.10.2018 ВАТ «Калушхімремонт» також зазначає про розмір виплаченої заробітної плати згідно відомостей.

Архівна довідка №10647 від 05.02.2003 містить дані про дні виїзду позивача у зону відчуження із вказаними об'єктами та населеними пунктами: зокрема, м. Прип'ять - 2 дні - 30.05.1987 та 31.05.1987. У вказаній довідці зазначено первинні документи, на підставі яких вона видана (а.с.29).

Як зазначає позивач, та не заперечує відповідач, наведені вище документи наявні в пенсійній справі.

При цьому, відповідачем не надано суду доказів врахування при прийнятті рішення щодо призначення чи відмови у призначенні пенсії позивачу за Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» первинних документів щодо оплати праці позивача, наявних у пенсійній справі та перевірки змісту наданої позивачем довідки ВАТ «Калушхімремонт» від 01.10.2018 №29.

Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач недобросовісно та необґрунтовано відмовив позивачу у переході на пенсію за Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з підстав неможливості проведення перевірки наведених у довідці ВАТ «Калушхімремонт» від 01.10.2018 №29 відомостей з підстав відсутності первинних документів, тобто без з'ясування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), а тому позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню.

Стосовно позовної вимоги про зобов'язання відповідача прийняти, провести перерахунок та виплачувати пенсію за фактично відпрацьований час за дні роботи 30.05 - 31.05.1987 в зоні відчуження по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, взявши для обчислення пенсії суму фактичної заробітної плати - 249,81 на підставі наданої довідки №29 від 01.10.2018, виданої ліквідатором ВАТ "Калушхімремонт" відповідно до ч.1 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з 05.10.2018, з врахуванням виплачених сум, суд зазначає наступне.

З огляду на відсутність в матеріалах справи всіх наявних у пенсійній справі первинних документів, враховуючи, що суд не може підміняти державний орган та приймати замість нього рішення та давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до дискреційних повноважень такого суб'єкта владних повноважень, судом не може бути надана правова оцінка дотримання умов щодо виникнення права на пенсію згідно Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», в їх сукупності, оскільки підставою для відмови позивачу у переході на відповідну пенсію стала тільки неможливість проведення перевірки наведених у довідці ВАТ «Калушхімремонт» від 01.10.2018 №29 відомостей з підстав відсутності первинних документів. Інших підстав відмови не було, а тому і відсутні у суду підстави для перевірки дотримання відповідачем інших умов щодо виникнення у позивача права на пенсію, зокрема, достовірності та відповідності правовим нормам відомостей у довідці ВАТ «Калушхімремонт» від 01.10.2018 №29, наявності інших визначених законодавством умов.

Враховуючи, що відповідачем необґрунтовано відмовлено позивачу у переведенні пенсії з виду на вид за його заявою від 05.10.2018, застосовуючи механізм захисту права та його відновлення, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повторно розглянути заяву позивача від 05.10.2018 із врахуванням встановлених судом обставин та викладених правових висновків у цій справі.

Підсумовуючи все вищевикладене, суд дійшов висновку про часткове задоволення позову шляхом визнання протиправними дій Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у призначенні, нарахуванні та виплати ОСОБА_1 пенсії за Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" згідно заяви від 05.10.2018 та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повторно розглянути заяву позивача від 05.10.2018 із врахуванням встановлених судом обставин та викладених правових висновків у цій справі.

Підстав для розподілу судових витрат згідно ст.139 КАС України, у справі не має.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Галицького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Івано-Франківської області щодо відмови у призначенні, нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 пенсії за Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" згідно заяви від 05.10.2018.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 05.10.2018 із врахуванням встановлених судом обставин та викладених правових висновків у цій справі.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 255, 295, 297, підпункту 15.5 пункту 15 частини 1 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до суду апеляційної інстанції через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , АДРЕСА_1 )

Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 20551088, вул.Січових Стрільців, 15, м.Івано-Франківськ, 76018).

Суддя /підпис/ Біньковська Н.В.