Справа № 369/1509/19
Провадження № 3/369/984/19
Іменем України
25.07.2019 року м. Київ
суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Хрипун Світлана Володимирівна, розглянувши матеріали Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянка України, зареєстрована та проживає АДРЕСА_1 , працює СПД, депутат Тарасівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, ІПН НОМЕР_1 ,
- за ст. 172-7 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Встановив
Відповідно до протоколу № 545 про адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , будучи депутатом Тарасівської сільської ради, порушила вимоги п.1 та п.2 ч. 1 ст. 28 та ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомила Тарасівську сільську раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який виник під час прийняття рішення № 8/1 від 27.04.2017 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу в приватну власність громадянці ОСОБА_2 », згідно якого останній надано дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення та передачі земельної ділянки у приватну власність орієнтовною площею 2,0 га, для ведення особистого селянського господарства та споруд у АДРЕСА_2 . Тарасівка АДРЕСА_3 за рахунок земель запасу, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 545 про адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративне правопорушення місцем вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією є місце проведення 14 сесії Тарасівської сільської ради VII скликання від 27.04.2017, а саме приміщення ради, що розташоване за адресою : АДРЕСА_4 область, АДРЕСА_4 Тарасівка, АДРЕСА_5 , 4.
Датою вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, є дата проведення 14 сесії Тарасівської сільської ради VII скликання, тобто 27.04.2017.
Датою виявлення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією є дата зібрання матеріалів, тобто 28.01.2019.
В судове засідання 20.05.2019 року ОСОБА_1 з'явилася, пояснила, що заявляла про конфлікт інтересів, на сесії було пакетне голосування, секретар сільської ради не зазначила її заяву у протоколі сесії через конфлікт.
В судові засідання 18.02.2019, 11.03.2019, 05.04.2019, 26.04.2019, 29.05.2019, 24.06.2019, 25.07.2019 року ОСОБА_1 не з'явилася, про день, час, місце слухання справи повідомлена, причини неявки - хвороба.
В судове засідання з'явився захисник ОСОБА_1 адвокат Войчук В.А., який пояснив, що ОСОБА_1 має конфлікт з секретарем сільської ради, на сесії Глінкіна заявляла усно про конфлікт інтересів, що зафіксовано на відеозапису сесії. ОСОБА_3 заявляла усно про конфлікт інтересів, але через конфлікт із секретарем сільської ради, це не відображено у протоколі. Свідки зазначені в протоколі - це зацікавлені особи. Протокол відносно ОСОБА_4 про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам інструкції, у ОСОБА_4 не було конфлікту інтересів. Просив закрити справу у зв'язку із відсутністю складу правопорушення.
В судове засідання з'явилася прокурор Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області Звягінцева М.О., яка пояснила, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Тарасівської сільської ради, порушила вимоги п.1 та п.2 ч. 1 ст. 28 та ч. 2 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції»,на сесії 27.04.2017 року не повідомила Тарасівську сільську раду про наявність у неї реального конфлікту інтересів, який виник під час прийняття рішення № 8/1 від 27.04.2017 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу в приватну власність громадянці ОСОБА_2 ». Громадянка ОСОБА_2 є донькою ОСОБА_1 . На сесії 27.04.2017 вирішувалося два питання відносно ОСОБА_2 : 1) питання щодо виділення земельної ділянка для забудови; 2) питання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу в приватну власність громадянці ОСОБА_2 по першому питанню Глінкіна заявила про конфлікт інтересів
Суд, вислухавши учасників процесу, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення № 545 від 28.01.2019 року, рішення № 8/1 від 27.04.2017 «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу в приватну власність громадянці ОСОБА_2 »
копію заяви ОСОБА_2 від 19.04.2017 року,
копію постанови № 23 «Про результати виборів депутатів до Тарасівської сільської ради на проміжних виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 11.09.2016 року,
копію постанови № 24 «Про реєстрацію ОСОБА_1 » від 14.09.2019 року;
копію відповіді щодо надання інформації ГТУЮ у Київській області від 28.08.2018 року;
копію пояснень свідків ОСОБА_5 від 05.10.2018 року, ОСОБА_6 від 09.10.2018 року, ОСОБА_5 від 28.01.2019 року, ОСОБА_7 від 28.01.2019 року,
копією відповіді Тарасівського сільського голови від 17.12.2018 року;
копію протоколу Тарасівської сільської ради від 27.04.2017 року, приходить до наступного.
Відповідно до статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Відповідно до статті 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення , а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Оскільки правопорушення було вчинено 27.04.2017 року, то строки накладення стягнення на ОСОБА_1 закінчились 27.04.2019 року.
Враховуючи вище сказане та керуючись ст. 172-7 ч. 1, ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя, -
Постановив:
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 172-7 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя С.В. Хрипун