Справа № 323/1951/19
Провадження № 3/323/392/19
26.07.2019 р.м. Оріхів
Суддя Оріхівського районного суду Запорізької області Плечищева О.В., розглянувши матеріал, що надійшов з Оріхівського ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючого проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №411539, 24.06.2019 року о 23 год 35 хв. в м. Запоріжжя по вул. Космічній, 140, пост Тефлон, громадянин ОСОБА_1 керував т/з ЗАЗ 1102, н/з НОМЕР_1 на якому встановлено ГБО та не зареєстровано в установленому законом порядку, чим порушив вимоги п. 30.1 Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 121 КУпАП.
У судовому засіданні правопорушник з правопорушенням не згоден.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об'єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з'ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі по адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, тощо.
Судом встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД №411539 від 24 червня 2019 року зазначено, що особа вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 7 ст. 121 КУпАП, диспозицією якої передбачено повторно протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною 6 цієї статті.
Частина 6 ст. 121 КУпАП передбачає відповідальність за керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим.
Отже, об'єктивна сторона правопорушення передбаченого ч.6 ст. 121 КУпАП полягає в керуванні транспортним засобом не зареєстрованим або не перереєстрованим у встановленому законом порядку.
Разом з тим, складу правопорушення, яке полягає у керуванні транспортним засобом, на якому встановлено ГБО та не зареєстровано в установленому законом порядку ч. 6 ст. 121 КУпАП не містить.
Крім того, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №411539, 24.06.2019 року ОСОБА_1 порушив вимоги п. 30.1 Правил дорожнього руху України.
Згідно п. 30.1 ПДР України, власники механічних транспортних засобів і причепів до них повинні зареєструвати (перереєструвати) їх в уповноваженому органі МВС або провести відомчу реєстрацію в разі, якщо законом установлена обовязковість проведення такої реєстрації, незалежно від їхнього технічного стану протягом 10 діб з моменту придбання (отримання), митного оформлення або переобладнання чи ремонту, якщо необхідно внести зміни до реєстраційних документів.
Відповідно до порядку переобладнання транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 610 переобладнання транспортного засобу для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого палива проводиться суб'єктом господарювання, який має свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на відповідний вид переобладнання.
Так, згідно Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусі, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 7 вересня 1998 року № 1388 документами про відповідність переобладнання транспортних засобів вимогам безпеки дорожнього руху для транспортних засобів, переобладнаних в індивідуальному порядку, а також транспортних засобів, переобладнаних для роботи на газових паливах, - акт технічної експертизи (крім переобладнаних автобусів) за формою згідно з додатком 5 або сертифікат відповідності, виданий випробувальною лабораторією (центром), що має атестат акредитації відповідної галузі та повноваження щодо проведення перевірки технічного стану транспортних засобів, органом з оцінки відповідності, що визнаний та призначений в установленому порядку проводити процедуру сертифікації транспортних засобів, чи підприємством, що має сертифікат відповідності державної системи сертифікації УкрСЕПРО з установлення відповідності конструкції переобладнаного транспортного засобу (вимогам), викладеним у документі про погодження переобладнання.
Переобладнання транспортних засобів для роботи на газових паливах здійснюється виключно суб'єктами господарювання, які провадять господарську діяльність з переобладнання п'яти і більше транспортних засобів протягом року та мають свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу на відповідний вид переобладнання. Зазначені суб'єкти можуть проводити перевірку відповідності таких засобів вимогам технічних умов і технічної документації підприємства - виробника газобалонного обладнання.
Матеріали справи не містять даних, що автомобіль, яким керував ОСОБА_1 , переобладнаний саме суб'єктом господарювання, який має вищенаведені документи.
Не містять матеріали справи даних про те, що переобладнання транспортного засобу для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива здійснено відповідно до вимог Постанови КМУ № 607 від 21 липня 2010 року.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що матеріалами справи не підтверджено наявність складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП.
Відповідно до п.1 ч. 1 ст.247 КУпАП, провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження по справі у зв'язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 6,7 ст.121, ч. 1 ст. 247, п. 1 ст.284 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.7 ст. 121 КупАП закрити на підставі п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Оріхівський районний суд Запорізької області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження.
Суддя Оріхівського районного суду
Запорізької області : Плечищева О.В.