Ухвала від 18.07.2019 по справі 908/3199/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

18.07.2019р. Справа №908/3199/15

за скаргою: №487вп-юр/19 від 05.07.2019р. Акціонерного товариства «ДТЕК Донецькі електромережі» на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України у справі:

за позовом: Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» (84302, Донецька область, м.Краматорськ, вулиця Островського, буд.8)

до відповідача: Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» (87547, Донецька область, м.Маріуполь, вулиця К.Лібкнехта, буд.177А)

про стягнення 12152203,85 грн

за участю: Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (01001, м.Київ, вул.Городецького, 13)

Суддя Паляниця Ю.О.

Секретар судового засідання (помічник судді): Рильцова Є.Ю.

У засіданні брали участь:

від позивача (скаржника, стягувача): не з'явився

від відповідача (боржника): не з'явився

від органу виконання судового рішення: не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду Донецької області від 22.07.2015р. позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про стягнення 12152203,85 грн задоволено частково, стягнуто з відповідача на користь позивача борг за активну електроенергію - 9331413,97 грн; борг за реактивну електроенергію - 245358,66 грн; пеню - 770362,63 грн; 3% річних - 110913,42 грн; суму інфляційних - 1527926,58 грн, а також судовий збір в сумі 72080,35 грн; розстрочено виконання рішення господарського суду Донецької області від 22.07.2015р. по справі №908/3199/15 строком на 12 місяців наступним чином: серпень 2015 року - 1004837,97 грн, вересень 2015 року - 1004837,97 грн, жовтень 2015 року - 1004837,97 грн, листопад 2015 року - 1004837,97 грн, грудень 2015 року - 1004837,97 грн, січень 2016 року - 1004837,97 грн, лютий 2016 року - 1004837,97 грн, березень 2016 року - 1004837,97 грн, квітень 2016 року - 1004837,97 грн, травень 2016 року - 1004837,96 грн, червень 2016 року - 1004837,96 грн, липень 2016 року - 1004837,96 грн; в іншій частині позов залишено без задоволення.

10.08.2015р. на виконання вказаного рішення господарським судом видано відповідний наказ.

09.07.2019р. від позивача (стягувача) (найменування та організаційно-правова форма якого була змінена на Акціонерне товариство «ДТЕК Донецькі електромережі») до господарського суду надійшла скарга №487вп-юр/19 від 05.07.2019р. на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, згідно з якою заявник просив суд:

- визнати незаконною постанову про зупинення вчинення виконавчих дій від 30.11.2018р. ВП №49738317, винесену головним державним виконавцем ВПВР ДДВС МЮУ Нідченком Д.Є.;

- зобов'язати головного державного виконавця ВПВР ДДВС МЮУ Нідченка Д.Є. скасувати постанову про зупинення вчинення виконавчих дій від 30.11.2018р. та продовжити примусове виконання ВП №49738317.

В обґрунтування скарги заявник посилався на те, що заборгованість, стягнута рішенням господарського суду Донецької області від 22.07.2015р. по справі №908/3199/15, не включена до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості згідно із Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (№1730-VIII від 03.11.2016р.), внаслідок чого органом примусового виконання рішень неправомірно винесено постанову від 30.11.2018р. про зупинення вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні №49738317 на підставі п.10 ч.1 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження». Окрім того, за твердженням стягувача, при прийнятті оскаржуваної постанови державний виконавець не врахував приписи ч.4 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження».

Ухвалою суду від 10.07.2019р. повідомлено сторони, що розгляд скарги №487вп-юр/19 від 05.07.2019р. Акціонерного товариства «ДТЕК Донецькі електромережі» на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України відбудеться 18.07.2019р. о 12:00 год. Присутність учасників розгляду скарги у судовому засіданні визначена не обов'язковою.

Представники сторін та органу виконання судового рішення у судове засідання 18.07.2019р. не з'явились, про дату, час та місце розгляду заяви були повідомлені належним чином.

18.07.2019р. на електронну адресу суду надійшло клопотання №0.03.01/1210 від 17.07.2019р., згідно з якими Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» просило суд відкласти розгляд скарги.

Вказане клопотання надійшло без електронного цифрового підпису.

Оригінал цього клопотання у паперовій формі (п.1.5.17 Інструкції з діловодства в господарських судах України, яка затверджена наказом №28 від 20.02.2013р. Державної судової адміністрації України) на час розгляду справи до господарського суду також не надійшов, внаслідок чого таке звернення не розглядається та не оцінюється судом в порядку господарського процесуального судочинства.

Згідно з ч.2 ст.342 Господарського процесуального кодексу України неявка стягувача, боржника, державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, які належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду скарги, не перешкоджають її розгляду.

З урахуванням того, що розгляд скарг на дії або бездіяльність державного виконавця обмежений десятиденним строком, а відсутність учасників розгляду скарги не є перешкодою для вирішення відповідного питання, суд розглядає по суті скаргу №487вп-юр/19 від 05.07.2019р. Акціонерного товариства «ДТЕК Донецькі електромережі» у судовому засіданні 18.07.2019р. та зазначає про наступне:

За приписами ст.ст.339, ч.1 ст.340 Господарського процесуального кодексу України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права. Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції.

Скаргу може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права (п.«а» ч.1 ст.341 Господарського процесуального кодексу України).

У скарзі №487вп-юр/19 від 05.07.2019р. Акціонерне товариство «ДТЕК Донецькі електромережі» зазначало, що про винесення оскаржуваної постанови стягувач дізнався 25.06.2019р. під час ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження №49738317 з примусового виконання наказу господарського суду Донецької області від 10.08.2015р. по справі №908/3199/15. На підтвердження викладених у скарзі обставин заявником додано засвідчену копію заяви б/н від 25.06.2019р. про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження.

За таких обставин, з огляду на те, що розглядувану скаргу було скеровано на адресу суду 05.07.2019р. (згідно з поштовою накладною), виходячи з того, що матеріалами розгляду скарги не спростовано посилання стягувача на те, що Акціонерне товариство «ДТЕК Донецькі електромережі» довідалось про прийняття оскаржуваної постанови 25.06.2019р., за висновками суду, заявником дотримано строк звернення з відповідною скаргою.

Оцінюючи подані учасниками судового процесу докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд вважає, що скарга №487вп-юр/19 від 05.07.2019р. Акціонерного товариства «ДТЕК Донецькі електромережі» не підлягає задоволенню, враховуючи наступне:

Виходячи зі змісту матеріалів скарги, на виконанні у відділі примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України перебуває виконавче провадження №49738317 з виконання наказу господарського суду Донецької області від 10.08.2015р. по справі №908/3199/15 про стягнення з Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» боргу за активну електроенергію - 9331413,97 грн; боргу за реактивну електроенергію - 245358,66 грн; пені - 770362,63 грн; 3% річних - 110913,42 грн; суми інфляційних - 1527926,58 грн, а також судового збору в сумі 72080,35 грн; розстрочення виконання рішення господарського суду Донецької області від 22.07.2015р. по справі №908/3199/15 строком на 12 місяців наступним чином: серпень 2015 року - 1004837,97 грн, вересень 2015 року - 1004837,97 грн, жовтень 2015 року - 1004837,97 грн, листопад 2015 року - 1004837,97 грн, грудень 2015 року - 1004837,97 грн, січень 2016 року - 1004837,97 грн, лютий 2016 року - 1004837,97 грн, березень 2016 року - 1004837,97 грн, квітень 2016 року - 1004837,97 грн, травень 2016 року - 1004837,96 грн, червень 2016 року - 1004837,96 грн, липень 2016 року - 1004837,96 грн.

30.11.2018р. головним державним виконавцем вказаного відділу Нідченком Д.Є. винесено постанову про зупинення вчинення виконавчих дій у виконавчому провадженні №49738317. При цьому, державний виконавець керувався приписами п.10 ч.1 ст.34, ст.35 Закону України «Про виконавче провадження».

Обґрунтовуючи своє рішення про зупинення виконавчого провадження, державний виконавець зазначав про те, що боржника, Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу», включено до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії».

За приписами ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та способом, передбаченим Конституцією та законами України.

За змістом п.10 ч.1 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій у разі включення підприємств, що виробляють, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», з виконавчих проваджень, стягувачами за якими є Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», її дочірня компанія «Газ України», Публічне акціонерне товариство «Укртрансгаз», постачальники електричної енергії, а боржниками - підприємства, що виробляють теплову енергію, транспортують та постачають теплову енергію, надають послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, та підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

У випадку, передбаченому п.10 ч.1 ст.34 цього Закону, виконавець зупиняє вчинення виконавчих дій до виключення боржника з реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії». У разі поновлення виконавчого провадження, зупиненого на підставі пункту 10 частини першої статті 34 цього Закону, виконавче провадження повторному зупиненню з цих підстав не підлягає (ч.6 ст.35 Закону України «Про виконавче провадження»).

Відтак, самостійною підставою зупинення виконавчого провадження є:

- існування заборгованості у підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) перед постачальником електричної енергії за спожиті енергоносії;

- включення підприємства централізованого водопостачання та водовідведення, що надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, послуги з постачання холодної води та послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) до реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості відповідно до Закону України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» (№1730-VIII від 03.11.2016р.).

Вказаний нормативно-правовий акт набув чинності 30.11.2016р. та визначив комплекс організаційних та економічних заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення. Його дія поширюється на відносини із врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії.

Врегулюванню відповідно до цього закону (ст.1) підлягає, зокрема, кредиторська заборгованість перед постачальником електричної енергії підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за електричну енергію, спожиту для виробництва та надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, з постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем).

Для участі у процедурі врегулювання заборгованості теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання та водовідведення включаються до реєстру, який веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства (ч.1 ст.3 закону №1730-VIII від 03.11.2016р.).

В силу норм ст.6 відповідного нормативно-правового акту реструктуризації підлягає кредиторська заборгованість підприємств централізованого водопостачання, водовідведення за спожиту електричну енергію станом на 1 липня 2016 року для виробництва та надання послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) (без урахування суми неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожиту електричну енергію), не погашена станом на 31 грудня 2016 року, за умови відсутності поточної заборгованості за електричну енергію на дату укладення договору про реструктуризацію заборгованості (ч.1). Реструктуризація заборгованості за спожиту електричну енергію здійснюється шляхом розстрочення платежів на 60 календарних місяців рівними частинами з першого числа місяця укладення договору без відстрочення погашення заборгованості та з можливістю дострокового погашення (ч.2).

Згідно з наказом №160 від 27.06.2017р. Міністерства регіонального розвитку, будівництва та Житлово-комунального господарства України «Про включення до Реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії суб'єктів господарювання» Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» включено до переліку суб'єктів господарювання - теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії.

За змістом цього наказу обсяг не відшкодованої станом на 1 січня 2016р. заборгованості з різниці в тарифах, підтверджений протоколами територіальних комісій з питань узгодження заборгованості Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» з різниці в тарифах - 1054154613,26 грн; обсяг нарахувань із сплати неустойки (штрафу, пені), інших штрафних, фінансових санкцій, а також інфляційних нарахувань і процентів річних, що підлягають стягненню на підставі рішення суду, на заборгованість за спожитий природний газ, електричну енергію, теплову енергію, централізоване водопостачання і водовідведення, що утворилася в період до 1 липня 2016 року - 394804045,32 грн.

Розшифрування цих сум реєстр не містить.

Договір про реструктуризацію заборгованості, за змістом якого можливо визначити конкретні зобов'язання сторін та заборгованість, яка реструктуризується, до матеріалів скарги не додано.

Надані скаржником акти звіряння розрахунків заборгованості за спожиту електричну енергію, що стягнута за рішеннями господарського суду і виникла на розрахункову дату 01.07.2016р. станом на 01.05.2017р. і станом на 01.09.2018р. не є безумовними доказами того, що заборгованість за наказом від 10.05.2015р. не врегульована сторонами в порядку норм закону №1730-VIII від 03.11.2016р.

Окрім того, у розглядуваній скарзі Акціонерне товариство «ДТЕК Донецькі електромережі» посилається на те, що борг за активну електроенергію в сумі 9331413,97 грн та борг за надання послуг з компенсації перетікань реактивної електроенергії в сумі 245358,66 грн сплачено в повному обсязі, залишок боргу за виконавчим провадженням №49738317 складається з пені - 770362,63 грн, 3% річних - 110913,42 грн, суми інфляційних нарахувань - 15279326,58 грн, судового збору - 72080,35 грн.

Також, як вказує стягувач, станом на 01.07.2019р. сума боргу Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», що була включена до реєстру, врегульована (сплачена, списана) в повному обсязі.

Проте, доказів на підтвердження вказаних обставин Акціонерним товариством «ДТЕК Донецькі електромережі» до матеріалів скарги не надано.

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України №93 від 21.02.2017р. затверджено Порядок ведення реєстру теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання та водовідведення, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії, та користування зазначеним реєстром (далі - Порядок).

За приписами п.10 Порядку виключення підприємства з реєстру здійснюється з підстав, визначених абзацами другим - четвертим частини третьої статті 3 Закону.

Відповідно до ч.3 ст.3 закону №1730-VIII від 03.11.2016р. виключення учасника процедури врегулювання заборгованості з реєстру здійснюється за рішенням керівника центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, або уповноваженої ним посадової особи, зокрема, у разі:

нездійснення цим учасником процедури врегулювання заборгованості платежів за договором (договорами) про реструктуризацію заборгованості, укладеним (укладеними) відповідно до цього Закону, у розмірі, що дорівнює сумі тримісячних платежів за цим (цими) договором (договорами);

закінчення строку дії договору (договорів) цього учасника процедури про реструктуризацію заборгованості або повне погашення заборгованості за ним (ними).

Рішення про виключення учасника процедури врегулювання заборгованості з реєстру приймається керівником центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері житлово-комунального господарства, або уповноваженою ним посадовою особою у десятиденний строк з дня надходження обґрунтованого звернення постачальника природного газу та/або електроенергії.

Згідно з п.10 Порядку рішення про виключення підприємства з реєстру приймається керівником Мінрегіону або уповноваженою ним посадовою особою у десятиденний строк з дня надходження обґрунтованого звернення постачальника природного газу та/або електроенергії. Підприємство вважається таким, що виключене з реєстру, з наступного дня після прийняття керівником Мінрегіону або уповноваженою ним посадовою особою рішення про виключення такого підприємства з реєстру та внесення відповідного запису до нього.

За таких обставин, приписами вказаних нормативно-правових актів врегульовано питання виключення учасника процедури врегулювання заборгованості з реєстру у разі повного погашення відповідної заборгованості. Проте, на теперішній час Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» з реєстру за обґрунтованим зверненням постачальника електроенергії не виключено, внаслідок чого відсутні підстави вважати завершеною процедуру врегулювання заборгованості згідно з нормами закону №1730-VIII від 03.11.2016р.

Одночасно, безпідставними є посилання скаржника на те, що приписи п.10 ч.1 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження» підлягають застосуванню з урахуванням положень ч.4 ст.34 цього закону.

Виконавче провадження з підстави, передбаченої пунктом 10 частини першої цієї статті, зупиняється у частині стягнення заборгованості за спожитий природний газ, використаний станом на 1 липня 2016 року для виробництва теплової та електричної енергії, послуг з опалення та постачання гарячої води (з урахуванням суми неустойки (штрафу, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість за спожитий природний газ), крім заборгованості, раніше реструктуризованої (розстроченої та/або відстроченої), у тому числі згідно з рішенням суду (ч.4 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження»).

Правова конструкція наведеної норми деталізує процедуру зупинення вчинення виконавчих дій, передбаченої у п.10 ч.1 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження», у випадку стягнення заборгованості за спожитий природний газ (визначення суми заборгованості, виконавче провадження за якою підлягає зупиненню).

Тобто, ч.4 вказаної норми права конкретизує процедуру зупинення виконавчого провадження у випадку стягнення кредитором заборгованості виключно за спожитий природний газ, а відтак має відношення до відповідної процедури в разі виникнення заборгованості боржника у правовідносинах, пов'язаних з постачанням останньому природного газу.

При цьому, в розглядуваному випадку виконавче провадження №49738317 з виконання наказу від 10.08.2015р. №908/3199/15, виданого на підставі рішення господарського суду Донецької області від 22.07.2015р. щодо стягнення з Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» заборгованості за спожиту активну електроенергію (травень - грудень 2014 року), реактивну електроенергію (квітень, червень-грудень 2014 року), яка утворилась у зв'язку з неналежним виконанням умов договору №7547 від 01.07.2012р. про постачання електричної енергії та відповідних нарахувань пені, процентів річних та інфляційних, що унеможливлює застосування ч.4 ст.34 Закону України «Про виконавче провадження».

Аналогічну правову позицію наведено у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 11.05.2018р. по справі №908/2782/15 (п.п.27, 28 вказаного процесуального документу), від 07.05.2018р. по справі №905/76/15, від 12.06.2018р. по справі №905/2391/16.

Відповідно до ст.343 Господарського процесуального кодексу України за результатами розгляду скарги суд постановляє ухвалу. Якщо оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність були прийняті або вчинені відповідно до закону, в межах повноважень державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби, приватного виконавця і право заявника не було порушено, суд постановляє ухвалу про відмову в задоволенні скарги.

Таким чином, приймаючи до уваги вищенаведене, скарга №487вп-юр/19 від 05.07.2019р. Акціонерного товариства «ДТЕК Донецькі електромережі» на дії Відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України підлягає залишенню без задоволення.

Наразі, судом враховано, що матеріали розгляду скарги не містять доказів перебування виконавчого провадження №49738317 у складі зведеного виконавчого провадження, внаслідок чого розгляд такої скарги здійснюється в порядку господарського процесуального судочинства.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.234, 339-343 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні скарги відмовити.

Вступну та резолютивну частини ухвали складено та підписано 18.07.2019р.

Повний текст ухвали складено та підписано 23.07.2019р.

Згідно із ст.235 Господарського процесуального кодексу України ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на ухвалу суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення.

Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області (п.17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).

Суддя Ю.О.Паляниця