Справа №461/3725/19
23 липня 2019 року суддя Галицького районного суду м. Львова Стрельбицький В.В., за участю представників Львівської митниці ДФС - Дунаса М.О., Лубоцького Б.І., розглядаючи матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ) за ч.1 ст.483 Митного кодексу України -
встановив:
У провадження судді Галицького районного суду м. Львова Стрельбицького В.В. надійшла справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ) за ч.1 ст.483 Митного кодексу України(протокол №1449/20900/19).
Крім цього, в провадженні судді Галицького районного суду м. Львова Стрельбицького В.В. знаходиться справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ) за ч.1 ст.483 Митного кодексу України(протокол №1161/2090019).
Судом, в ході розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення поставлено на обговорення питання про об'днання матеріалів справ в одне провадження, з метою дотримання положень ч. 2 ст.36 КУпАП.
Представники Львівської митниці ДФС щодо об'днання матеріалів справ в одне провадження, заперечили, покликаючись на положення ч.1 ст.494 МК України, згідно яких про кожний випадок виявлення порушення митних правил уповноважена посадова особа органу доходів і зборів, яка виявила таке порушення, невідкладно складає протокол за формою, установленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
У відповідності до ст.487 МК України, провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Отже, наведені положенння ст. 36 КУпАП містять імперативну вказівку на порядок розгляду та накладення адміністративного стягнення, у разі якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
При цьому, положення ч.1 ст.494 МК України не суперечать положенням ч. 2 ст.36 КУпАП, а лише встановлюють порядок фіксації адміністративного правопорушення.
Встановлено, що вищенаведені матеріали справ про адміністративне правопорушення, складені у відношенні однієї особи та знаходяться у провадженні одного органу, уповноваженого на їх розгляд.
Таким чином, заперечення представників митниці являються необґрунтованими, такими, які суперечать вищенаведеним імперативним положенням КУпАП, а також висловлені без наведення відповідного правового обґрунтування, оскільки положення МК України на які посилаються представники митного органу не суперечать ч.2 ст.36 КУпАП.
У зв'язку з наведеним, на підставі вимог ст. 36 КУпАП, дані матеріали підлягають об'єднанню в одне провадження.
Керуючись ст.36 КУпАП, -
постановив:
Об'єднати в одне провадження справи №461/3725/19 (провадження 3/461/1910/19) про притягнення ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ) за ч.1 ст.483 Митного кодексу України та №461/3725/19 (провадження 3/461/1922/19) про притягнення ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ) за ч.1 ст.483 Митного кодексу України.
Присвоїти об'єднаній справі №461/3725/19 (провадження 3/461/1910/19).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Стрельбицький В.В.