Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
15 липня 2019 р. №520/4752/19
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Бідонька А.В.
при секретарі судового засідання - Мурадли А.І.,
за участю:
представника позивача Крат Ю.М.,
представника відповідача Лисенко М.В.
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ" до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДФС у Харківській області, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області від 07.12.2018 року №0196341210.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскільки позивачем самостійно виявлені недоліки зареєстрованої податкової накладної №30 від 27.03.2018 року, виписаний відповідний розрахунок коригування до своєчасно зареєстрованої податкової накладної з умовним податковим номером покупців і на таку ж саме дату податкові накладні з їх індивідуальним податковим номером та зареєстровано зазначені документи в Єдиному реєстрі податкових накладних з метою виправлення раніше допущеної помилки, то зазначені дії не можуть бути розцінені як несвоєчасна реєстрація накладної з вини платника податку-продавця, тому податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області від 07.12.2018 року №0196341210 підлягає скасуванню.
Від представника відповідача надійшов письмовий відзив на позов, в якому відповідач просив відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що під час спірних правовідносин контролюючий орган діяв у спосіб та у межах, визначених чинним законодавством.
Представник позивача у судове засідання просив задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позовних вимог, пославшись на законність дій посадових осіб відповідача при прийнятті рішення.
Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, встановив наступне.
Так, судом встановлено, що між Товариством з обмеженою відповідальністю "ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ", як субпідрядник та ДП "Житомирський ОБЛАВТОДОР" ВАТ "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України", як підрядник укладений договір субпідряду №19/9-2017с від 19.09.2017 року щодо надання послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування державного значення Житомирської області (послуги з встановлення світлофорних об'єктів на а/д Київ-Ковель-Ягодин (на Люблін) на ділянці Шатирище-Чигирі км.148+400 - км 152+400 з мостовим переходом через р.Уж).
Відповідно до п.2 додаткової угоди №1 до договору від 29.12.2017 року пункт 4.1 розділу 4 договору доповнено наступним: оплата послуг (робіт), виконаних субпідрядником, може проводитися замовником - Службою автомобільних доріг у Житомирській області (код ЄДРПОУ 03451523) безпосередньо субпідряднику на рахунки на підставі договору №79 від 21 липня 2017 року, укладеного між Дочірнім підприємством «Житомирський облавтодор» та Службою автомобільних доріг у Житомирській області та складених Субпідрядником та підписаних підрядником документів про прийняття виконаних послуг (робіт) та їх вартість. Кошти, отримані Субпідрядником від Служби автомобільних доріг у Житомирській області, зараховуються як оплата Підрядника за виконані роботи (послуги), податкові накладні Субпідрядник зобов'язаний зареєструвати на Підрядника.
Товариством з обмеженою відповідальністю "ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ" були виконані робота за договором субпідряду №19/9-2017с від 19.09.2017 року, про що складено акт приймання виконаних робіт та довідку про вартість робіт на суму 1015338,31 грн. від 27.03.2018 року.
На виконання пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі - ПК України) позивачем складено та зареєстровано податкову накладну від 27.03.2018 №30 на суму 1015338,31 грн. (ПДВ 169223,05 грн.) із зазначенням отримувача (покупця) - Неплатник з індивідуальним податковим номером 100000000000. Податкова накладна включена до податкових зобов'язань декларації з податку на додану вартість за березень 2018 року.
Таким чином, позивачем помилково зазначено отримувачем (покупцем) податкової накладної Службу автомобільних доріг у Житомирській області - неплатника податку на додану вартість.
Судом встановлено, що позивачем подано на реєстрацію розрахунок коригування кількісних і вартісних показників від 16.06.2018 року №29 до податкової накладної з податку на додану вартість від 27.03.2018 року №30, в якому було змінено отримувача - неплатник ІПН 10000000000 на отримувача - Дочірнє Підприємство «Житомирський ОБЛАВТОДОР» ІПН 320082706257.
Згідно квитанції №1 від 12.07.2018 року від АС «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України відмовив у реєстрації податкової накладної у зв'язку з порушенням вимог абзацу 8 пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМ України від 29.12.2010 року №1246, а саме про відсутність зареєстрованої податкової накладної для покупця з ІПН НОМЕР_1 від 27.03.2018 №30. (а.с.30).
У зв'язку з цим позивачем направлено на адресу Головного управління ДФС у Харківській області звернення на отримання податкової консультації щодо способу внесення змін до податкової накладної для виправлення найменування отримувача (покупця) та податкового номеру з неплатника ІПІН 10000000000 на отримувача - Дочірнє Підприємство «Житомирський ОБЛАВТОДОР» ІПН 320082706257, з урахуванням вчасної реєстрації податкової накладної та декларуванням податкових зобов'язань з податку на додану вартість в повному обсязі.
14.09.2018 року Товариством з обмеженою відповідальністю "ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ" отримано Податкову консультацію щодо виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, вих. № 4042/6/99-99-15-03-02- 15/ІПК (вх. №16 від 25.08.2018), в якій була зазначена методика виправлення помилки, вказаної у найменуванні покупця у податковій накладній.
Діючи відповідно до вказівок ДФС України у отриманій податковій консультації позивачем складено розрахунок коригування №47 від 16.10.2018 року, яким зменшено суму податкових зобов'язань по податковій накладній №30 від 27.03.2018 року, а також сформувало другу податкову накладну №48 від 27.03.2018 року, де покупцем послуг (робіт) вказано - Дочірнє підприємство «Житомирський облавтодор» Відкритого акціонерного товариства «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України», із врахуванням таких особливостей, зазначених у податковій консультації: «реквізити заголовної чистини зазначаються без помилок, тобто у полі «ІПН покупця» зазначається правильний ІПН покупця: у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов'язань продавця, тобто дата складання податкової накладної із «невірним» ІПН; такі податковій накладній присвоюється порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної із «невірним» ІПН покупця; в табличній частині такої податкової накладної зазначаються обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені в податковій накладній із «невірним» ІПН.
Вищевказаний розрахунок коригування №47 від 16.10.2018 року та податкову накладну №48 від 27.03.2018 року зареєстровано в автоматизованій системі "Єдине вікно подання електронних документів", та прийняті Державною фіскальною службою України, що підтверджується квитанціями (а.с.43, 45).
Фахівцем Головного управління ДФС у Харківській області проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ" з питань дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН, за результатами якої складений акт від 20.11.2018 року №16985/20-40-12-10-09/38238694 (а.с.46), та встановлені порушення граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної №48 від 27.03.2018 року на суму ПДВ 169323,05 грн., чим порушено абз.14 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України.
Позивачем були надані заперечення на акт перевірки від 20.11.2018 року №16985/20-40-12-10-09/38238694 з обґрунтуванням правомірності та відповідності нормам податкового законодавства вчинених дій.
Листом "Про надання відповіді на заперечення до акту камеральної перевірки" (вих. № 50934/10/20-40-12-10-14 від 06.12.2018 року) зазначено, що податкова накладна з датою виписки березень 2018 року зареєстрована в ЄРПН з порушенням термінів реєстрації, що є порушенням абз. 14 п. 201.10 ст. 201 ПК України.
На підставі висновків акта перевірки від 20.11.2018 року №16985/20-40-12-10-09/38238694 відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 07.12.2018 року №0196341210 (а.с.60), яким до позивача застосовано штраф в розмірі 40% від суми ПДВ зазначеної у податковій накладній, а саме в розмірі 67689,22 грн.
Не погоджуючись з вказаним податковим повідомленням-рішенням позивачем, відповідно до ст.56.1 ПК України, подана скарга вих. №608 від 20.12.2018 року (а.с.63), за результатами розгляду якої рішенням Державної фіскальної служби України №7652/6/99-99- 11-06-01-25 від 15.02.2019 року (а.с.68) податкове повідомлення-рішення ГУ ДФС у Харківській області було залишено без змін, а скарга позивача - без задоволення.
Позивач не погодився із вказаними рішеннями у зв'язку із чим звернувся до суду.
Суд зазначає, що Податковий кодекс України є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок сплати податкових зобов'язань, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.
Вимоги щодо оформлення податкових накладних, їх видачі та внесення до ЄРПН встановлені ст.201 Податкового Кодексу України.
Так, відповідно до ст.201.10 ст.201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
З метою отримання податкової накладної/розрахунку коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, покупець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та податкову накладну/розрахунок коригування в електронному вигляді. Такі податкова накладна/розрахунок коригування вважаються зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими покупцем.
Покупцю товарів/послуг податкова накладна/розрахунок коригування можуть бути надані продавцем таких товарів/послуг в електронній формі з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
З метою отримання продавцем зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунку коригування, що підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем, такий продавець надсилає в електронному вигляді запит до Єдиного реєстру податкових накладних, за яким отримує в електронному вигляді повідомлення про реєстрацію розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та розрахунок коригування в електронному вигляді. Такий розрахунок коригування вважається зареєстрованим в Єдиному реєстрі податкових накладних та отриманими продавцем.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття податкових накладних у електронному вигляді.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Платник податку має право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну та/або розрахунок коригування, складені починаючи з 1 липня 2015 року, в яких загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу.
Якщо сума, визначена відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу, є меншою, ніж сума податку в податковій накладній та/або розрахунок коригування, які платник повинен зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних, то платник зобов'язаний перерахувати потрібну суму коштів із свого поточного рахунку на свій рахунок в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.
Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних Єдиного реєстру податкових накладних є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.
У разі допущення продавцем товарів/послуг помилок при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена згідно з пунктом 201.16 цієї статті) податкової накладної та/або розрахунку коригування покупець/продавець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого продавця/покупця. Таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів, що настають за граничним терміном подання податкової декларації за звітний (податковий) період, у якому не надано податкову накладну або допущено помилки при зазначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або порушено граничні терміни реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг, або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Протягом 90 календарних днів з дня надходження такої заяви із скаргою з урахуванням вимог, встановлених підпунктом 78.1.9 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу, контролюючий орган зобов'язаний провести документальну перевірку зазначеного продавця для з'ясування достовірності та повноти нарахування ним зобов'язань з податку за такою операцією.
Податкова накладна, що містить помилки в реквізитах, визначених пунктом 201.1 цієї статті (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту.
Відповідно до ст. 120-1.1 ПК України - порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі: 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Судом встановлено, що у податковій накладній №30 від 27.03.2018 року у графі «отримувач - покупець» помилково зазначено «Неплатник» та у графі «Індивідуальний податковий номер покупця» помилково відображено умовний індивідуальний податковий номер « 100000000000». В той же час, у цієї податкової накладної зазначені реквізити, які дозволяють ідентифікувати саме на виконання якого договору складена зазначена податкова накладна та встановити контрагента позивача - Дочірнє Підприємство «Житомирський ОБЛАВТОДОР».
Згідно з п.192.1 ст.192 ПК України розрахунок коригування до податкової накладної складається також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
Відповідно до п.21 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 31.12.2015 року №1307 (далі - Порядок №1307), у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до статті 192 розділу V Податкового кодексу України постачальник (продавець) товарів/послуг складав розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі - розрахунок коригування) за Формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
При цьому, відповідно до затвердженої форми розрахунку коригування у графі 2 розрахунку зазначається причина коригування.
Враховуючи наведене, у графі 2 розрахунку коригування, який складається для виправлення помилки в індивідуальному податковому номері покупця, допущеної у податковій накладній, зазначається причина коригування: Виправлення помилки в індивідуальному податковому номері покупця».
Судом встановлено, що податковим органом позивачу надано роз'яснення механізму виправлення помилки, яка пов'язана з індивідуальним податковим номером платника податку покупця у податковій накладній, а саме: продавець повинен скласти розрахунок коригування до такої податкової накладної з урахуванням таких особливостей: у заголовній частині зазначаються дані із заголовної частини податкової накладної з помилкою (тобто з помилковим ІПН); в табличній частині зазначається зі знаком «-» обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені в податковій накладній; у полі «Дата складання» зазначається «поточна» дата, тобто дата, та яку було виявлено помилку у ІПН покупця; у полі «Причина коригування» вказується «Повернення товару або авансових платежів»; такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН платником податку, чий «невірний» ІПН, був зазначений у графі «ІПН покупця» податкової накладної, до якої складається такий розрахунок коригування.
Якщо покупець не платник ПДВ, то розрахунок коригування складає та реєструє в ЄРПН продавець.
Продавець повинен скласти та зареєструвати в ЄРПН другу податкову накладну із урахуванням таких особливостей: реквізити заголовної частини зазначаються без помилок, тобто у полі «ІПН покупця» зазначається правильний ІПН покупця; у полі «Дата складання» зазначається дата виникнення податкових зобов'язань продавця, тобто дата складання податкової накладної із «невірним» ІПН; такій податковій накладній присвоюється новий порядковий номер, відмінний від порядкового номера податкової накладної із "невірним" ІПН покупця; в табличній частині такої податкової накладної зазначаються обсяг операцій з постачання товарів/послуг та інші показники, що були зазначені в податковій накладній із «невірним» ІПН.
В зв'язку із наведеним, з метою виправлення помилки в індивідуальному податковому номері покупця позивач 16 жовтня 2018 року виписав розрахунок коригування за №47 до своєчасно зареєстрованої податкової накладної з №30 від 27.03.2018 року, і на податкову накладну №48 від 27.03.2018 року, тобто дата виникнення податкових зобов'язань, з індивідуальним податковим номером контрагента та зареєстрував її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що реєстрація податкової накладної з метою виправлення раніше допущеної помилки не може бути розцінена як несвоєчасна реєстрація накладної з вини платника податку-продавця.
В ухвалі Вищого адміністративного суду України від 7 липня 2017 року у справі №821/826/16 суд касаційної інстанції зазначив, що оскільки позивачем (самостійно виявивши недоліки раніше зареєстрованих податкових накладних) були виписані відповідні розрахунки коригування до своєчасно зареєстрованих податкових накладних з умовним податковим номером покупців і на таку ж саме дату податкові накладні з їх індивідуальним податковим номером та зареєстровано зазначені документи в Єдиному реєстрі податкових накладних з метою виправлення раніше допущеної помилки, то зазначені дії не можуть бути розцінені як несвоєчасна реєстрація накладної з вини платника податку-продавця.
За таких обставин, суд вважає, що штраф, який застосовано відповідачем за порушення позивачем норм податкового законодавства щодо операцій з виправлення помилки, допущеної при визначенні реквізитів "індивідуальний податковий номер платника податку покупця» за податковою накладною, яка на дату виникнення податкових зобов'язань, була зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних в межах відведеного терміну є неправомірним, а тому оскаржуване податкове повідомлення-рішення від 07.12.2018 року №0196341210 - підлягає скасуванню.
Відповідно до ст.2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч.2 ст.77 КАС України - в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Таким чином, виходячи з аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи та враховуючи факт не надання відповідачем доказів, спростовуючих доводи позивача, суд дійшов висновку, що адміністративний позов є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Судові витрати підлягають розподілу відповідно до вимог ст. 139 КАС України.
Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ" до Головного управління ДФС у Харківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Харківській області №0196341210 від 07.12.2018 року.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОРСТРОЙ МОНТАЖ КИЇВ" (вул. Харківська, буд. 65 Б, с. Кам'яна Яруга, Чугуївський район, Харківська область, 63512, код ЄДРПОУ 38238694) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Харківській області (вул. Пушкінська, буд. 46,м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ 39599198) судовий збір у розмірі 1921,00 грн. (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна гривня 00 копійок).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення виготовлений 24 липня 2019 року.
Суддя Бідонько А.В.