Рішення від 10.07.2019 по справі 640/20090/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

10 липня 2019 року №640/20090/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., при секретарі судового засідання Огнивому Д.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовомтовариства з обмеженою відповідальністю "ДІПІ ЕЙР ГАЗ"

до третя особаМіністерства економічного розвитку і торгівлі України Служба безпеки України

про визнання протиправним та скасування наказу від 30.10.2018 №1587,

за участі:

представника позивача - Войнової Т.М. ,

представника відповідача - Суховій О.В.,

представника третьої особи - Семенець Г . В .,

На підставі частини третьої статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 10 липня 2019 року проголошено скорочену (вступну та резолютивну) частини рішення. Виготовлення рішення у повному обсязі відкладено, про що повідомлено осіб, які брали участь у розгляді справи, з урахуванням вимог частини шостої статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України про визнання протиправним та скасування наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.10.2018 №1587 «Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України» в частині застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» спеціальних санкцій у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачем протиправно застосовано до позивача спеціальної санкції - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності, оскільки останнім не вчинялось будь-яких порушень Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та інших законів України, у діях позивача відсутні ознаки дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки, а тому наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.10.2018 №1587 підлягає скасуванню.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.12.2018 прийнято до розгляду, відкрито загальне позовне провадження у справі №640/20090/18, запропоновано відповідачу протягом двадцяти днів з дня одержання цієї ухвали надати суду відзив на позовну заяву та залучено до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору - Службу безпеки України.

Разом з адміністративним позовом позивачем було подано, заяву про забезпечення доказів в адміністративній справі №826/20090/18 шляхом витребування від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України подання Служби безпеки України від 22.10.2018 вих. №8/1/5-11522ДСК, від 23.10.2018 вх. №05/2321ДСК про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до товариства з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» та шляхом витребування від Служби безпеки України матеріалів, на підставі яких Служба безпеки України видала подання від 22.10.2018 вих. №8/1/5-11522ДСК, від 23.10.2018 вх. №05/2321ДСК, що можуть свідчити про порушення товариства з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ».

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.12.2018 у справі №640/20090/18 у задоволенні заяви товариства з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» про забезпечення доказів відмовлено.

Також, позивачем подавались заяви про забезпечення позову в адміністративній справі №826/20090/18 шляхом зупинення дії наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.10.2018 №1587 «Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності України» в частині застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» спеціальних санкцій у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності до набрання законної сили рішенням суду у даній справі. Зазначені заяви вирішено судом ухвалами Окружного адміністративного суду міста Києва від 05.12.2018 та від 13.12.2018 у справі №640/20090/18.

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України 04.01.2019 надано відзив на позовну заяву, в тексті якого зазначено, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» є необґрунтованими, оскільки Міністерство економічного розвитку і торгівлі України в межах повноважень і у спосіб передбачений законодавством України, на підставі подання Служби безпеки України «Щодо застосування спеціальної санкції до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності» від 22.10.2018 вих. №8/1/5-11522ДСК, відповідно до наказу від 30.10.2018 №1587 застосувало до позивача спеціальну санкцію, у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Позивачем 07.02.2019 надано відповідь на відзив Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, в якому підтримано позовні вимоги та раніше викладені в позовній заяві доводи, зазначивши, що відповідач, як орган, завданням якого є формування та забезпечення реалізації державної політики економічного і соціального розвитку, не виконав свого основного завдання, а лише формально видав наказ про застосування спеціальної санкції, спричинивши вимушене зупинення діяльності позивача.

Відповідачем 07.03.2019 надано додаткові пояснення у справі №640/20090/18, в яких підтримано раніше викладені в відзиві доводи, зазначивши, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України не має повноважень перевіряти зазначені у поданні Служби безпеки України порушення, враховуючи, що подання за формою та змістом відповідає вимогам закона.

Третьою особою - Службою безпеки України 15.03.2019 надано пояснення щодо позову, в яких наголошено на тому, що Службою безпеки України правомірно підготовлено подання від 22.10.2018 вих. №8/1/5-11522ДСК щодо застосування до позивача спеціальної санкції та направлення його до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, яке з дотриманням чинного законодавства застосувало до позивача спеціальну санкцію - зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.05.2019 у справі №640/20090/18 закрито підготовче провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та відзив, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд,

ВСТАНОВИВ:

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, прийнято наказ від 30.10.2018 №1587«Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України» в частині застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» спеціальних санкцій у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Так, наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.10.2018 №1587, визначено, що відповідно до статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (чинної станом на дату прийняття оскаржуваного наказу від 30.10.2018 №1587) за проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної безпеки на підставі подання Служби безпеки України вих. від 22.10.2018 №8/1/5-11522ДСК, вх. від 23.10.201/ №05/2321ДСК, у 40-денний строк з дня набрання чинності цим наказом застосувати спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України», зокрема, до товариства з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ».

Як зазначено позивачем в позовній заяві, зважаючи на те, що відповідно до вимог чинного законодавства у поданні Служби безпеки України зазначається інформація, що сприяла б позивачу зрозуміти, про які дії, що можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки йде мова, чи порушує останній норми права здійснюючи свою господарську діяльність та, якщо так, то які дії необхідно вчинити для їх припинення, позивачем 12.11.2018 було направлено до відповідача адвокатський запит за вих. №433/18-аб з проханням надати копію подання Служби безпеки України вих. від 22.10.2018 №8/1/5-11522ДСК, вх. від 23.10.2018 №05/2321ДСК на підставі якого до позивача було застосовано спеціальні санкції відповідно до оскаржуваного наказу від 30.10.2018 №1587.

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України 19.11.2018 на адвокатський запит від 12.11.2018 вих. №433/18-аб, була надано відповідь від 15.11.2018 за вих. №4102-13/50146-07, в якій зазначено, що відповідач позбавлений можливості надати копії подання Служби безпеки України від 22.10.2018 вих. №8/1/5-11522ДСК, оскільки документи під грифом «Для службового користування», одержані від сторонніх організацій, можуть бути розголошені тільки за їх згодою.

Надалі позивачем до Служби безпеки України направлено скаргу від 28.11.2018 вих. №461/18-аб, з проханням надати для ознайомлення засвідчену копію подання Служби безпеки України від 22.10.2018 вих. №8/1/5-11522ДСК, від 23.10.2018 вх. №05/2321ДСК та матеріалів, які свідчать про порушення товариством з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та пов'язаних із ним законів України. Зокрема, в скарзі було прохання про відклик зазначеного подання Службою безпеки України.

Однак, за посиланням позивача, станом на день подання позовної заяви у позивача відсутнє подання Служби безпеки України, на підставі якого було винесено оскаржуваний наказ.

Також, позивачем, на ім'я заступника міністра Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, було направлено клопотання про скасування заходів спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності від 28.11.2018 вих. №139.

Позивач, вважаючи наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.10.2018 №1587 є протиправним, звернувся до суду з даним позовом.

Вивчивши письмові матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд дійшов до наступних висновків.

Правові засади здійснення в Україні зовнішньоекономічної діяльності визначені Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність» від 16.04.1991 №959-ХІІ (тут і надалі в редакції на час виникнення спірних правовідносин).

Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» регулює види зовнішньоекономічної діяльності в Україні, включаючи зовнішню торгівлю, економічне, науково-технічне співробітництво, спеціалізацію та кооперацію в галузі виробництва, науки і техніки, економічні зв'язки в галузі будівництва, транспорту, експедиторських, страхових, розрахункових, кредитних та інших банківських операцій, надання різноманітних послуг.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», зовнішньоекономічна діяльність - це діяльність суб'єктів господарської діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності, а також діяльність державних замовників з оборонного замовлення у випадках, визначених законами України, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, поміж іншого, віднесено юридичні особи, зареєстровані як такі в Україні і які мають постійне місцезнаходження на території України (підприємства, організації та об'єднання всіх видів, включаючи акціонерні та інші види господарських товариств, асоціації, спілки, концерни, консорціуми, торговельні доми, посередницькі та консультаційні фірми, кооперативи, кредитно-фінансові установи, міжнародні об'єднання, організації та інші), в тому числі юридичні особи, майно та/або капітал яких є повністю у власності іноземних суб'єктів господарської діяльності.

За змістом статті 5 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», всі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають рівне право здійснювати будь-які її види, прямо не заборонені законами України, незалежно від форм власності та інших ознак.

Відповідно до частини першої статті 32 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», Україна як держава і всі суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності та іноземні суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за порушення цього або пов'язаних з ним законів України та/або своїх зобов'язань, які випливають з договорів (контрактів), тільки на умовах і в порядку, визначених законами України.

Приписами статті 35 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» визначено, що суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності несуть відповідальність у видах та формах, передбачених статтею 33 і 37 цього Закону, іншими законами України та/або зовнішньоекономічними договорами (контрактами).

До суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності може бути застосовано санкцію у вигляді тимчасового зупинення права здійснення такої діяльності у випадках порушення чинних законів України, що стосуються цієї діяльності, згідно зі статтею 37 цього Закону.

За змістом статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» визначено, що до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб'єктів господарської діяльності застосовується спеціальна санкція - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності у випадках порушення цього Закону або пов'язаних з ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.

Санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів доходів і зборів та контрольно-ревізійної служб, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та Національного банку України або за рішенням суду. Санкції, зазначені у цій статті, можуть бути застосовані до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.

Подання щодо застосування санкцій повинно містити такі дані: найменування та реквізити суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (для іноземних суб'єктів господарювання - мовою країни їхнього місцезнаходження), відомості про зміст порушення з посиланням на конкретні положення законодавства України, вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати, найменування та реквізити контрагента, при виконанні контракту з яким порушено законодавство, іншу доцільну інформацію.

Порядок застосування Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» визначений Положенням про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», затвердженого наказом Міністерства економіки України від 17.04.2000 №52 (далі - Положення №52).

Пунктом 1.1 Положення №52 передбачено, що спеціальні санкції - індивідуальний режим ліцензування або тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності застосовуються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності за поданням органів державної податкової та контрольно-ревізійної служб, митних, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Національного банку України або за рішенням суду.

Санкції застосовуються Міністерством економічного розвитку і торгівлі України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, що порушили Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та пов'язані з ним закони України, зокрема в разі порушення суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності валютного, митного, податкового, іншого законодавства, що встановлює певні заборони, обмеження або порядок здійснення зовнішньоекономічних операцій, та в разі проведення ними дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки (пункт 1.2 Положення №52).

Згідно з пунктом 4.8. Положення №52 про застосування санкцій, передбачених статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» видається наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, у якому вказуються норми чинного законодавства, які було порушено, матеріали, на підставі яких видано наказ, реквізити суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, до яких застосовані санкції, та вид санкції, дата, з якої санкція починає діяти.

Таким чином, виявивши порушення вимог законодавства суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності, Служба безпеки України, як державний правоохоронний орган спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, має право звертатись із поданням про застосування спеціальних санкцій; у свою чергу Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, отримавши відповідне подання, яке відповідає вимогам Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», має його розглянути і прийняти відповідне рішення.

Аналіз наведених норм права свідчить про те, що підставою для застосування спеціальних санкцій до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності є внесення уповноваженим органом до центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики обґрунтованого подання за формою та змістом, яке відповідає положенням частини третьої статті 37 Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та прийнятим на виконання неї підзаконних нормативно-правових актів.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем на підставі подання Служби безпеки України щодо застосування спеціальної санкції до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності від 22.10.2018 вих. №8/1/5-11522ДСК, прийнято наказ від 30.10.2018 №1587 «Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України» щодо застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» спеціальної санкції у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності.

Як вбачається з подання Служби безпеки України від 22.10.2018 вих. №8/1/5-11522ДСК, Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України, спільно з Головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування кримінального провадження від 26.07.2018 №22018000000000236 за ознаками злочину, передбаченого частиною другою статті 258-5 Кримінального кодексу України.

Так, за посиланнями третьої особи - Служби безпеки України, що не спростовано позивачем, у ході досудового розслідування встановлено, що у період з 2015-2018 років, підприємства, що входять до групи компаній «ДіПі» (товариство з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» - код ЄДРПОУ 36858311, товариство з обмеженою відповідальністю «Дари природи» - код ЄДРПОУ 20340885 та інші) здійснили експортно-імпортні операції щодо купівлі-продажу продукції на загальну суму близько 2 мільйонів доларів США з товариством з обмеженою відповідальністю «Дари Природи» (общество с ограниченной ответсвенностью «Дары Природы», ИНН50008939, м.Єнакієве), розташованим на тимчасово непідконтрольній державній владі України території Донецької області та зареєстрованим в органах влади т.зв. «Донецької народної республіки». Кінцеві бенефіціарні власники та керівники вказаних суб'єктів господарювання, діючи за попередньою змовою групою осіб, шляхом сплати податків до Пенсійного фонду і Міністерства доходів і зборів «Донецької народної республіки» здійснюють фінансування терористичної організації «Донецька народна республіка», тобто вчиняють дії з метою фінансового та матеріального її забезпечення. За вказаним фактом директору товариства з обмеженою відповідальністю «Дари Природи» (код ЄДРПОУ 20340885), що входить до групи компаній «ДіПі», повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 258-5 Кримінального кодексу України.

Зокрема, в поданні Служби безпеки України зазначено ланцюг постачання (взаємозв'язків) підприємств, що входять до групи компаній «ДіПі», у тому числі таких як, товариство з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ», товариство з обмеженою відповідальністю «Дари природи» та інші.

Відповідно до пункту 20 Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №99 (далі - Порядок №99), суб'єктам господарювання забороняється переміщувати на тимчасово неконтрольовану територію та з тимчасово неконтрольованої території товари, за винятком: харчових продуктів у визначенні Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», які переміщуються у складі гуманітарних вантажів; лікарських засобів у визначенні Закону України «Про лікарські засоби» та виробів медичного призначення, які переміщуються у складі гуманітарних вантажів; товарів та продукції (в тому числі тих, що забезпечують функціонування та обслуговування або є необхідними у виробничому процесі) металургійної, гірничозбагачувальної, вугледобувної та енергогенеруючої галузей, об'єктів критичної інфраструктури за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), які затверджуються спільним рішенням МТОТ та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Службою безпеки України наголошено на тому, що, товари, які переміщувалися групою товариств «ДіПі» не належать до виняткових товарів, визначених пунктом 20 Порядку №99.

Так, третьою особою зазначено, що за результатами проведення досудового розслідування, окрім оголошення фігурантам справи підозри у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 258-5 Кримінального кодексу України, Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України, спільно з Головним слідчим управлінням Служби безпеки України було прийнято рішення щодо підготовки та направлення до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України відповідного подання щодо накладення санкцій групі компаній «ДіПі» за порушення вимог статті 2 та частини першої статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», а саме за проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки України.

Зокрема, слід зазначити, що документальні матеріали щодо зазначених у поданні Служби безпеки України обставин містяться у матеріалах кримінального провадженням від 26.07.2018 №22018000000000236 та відповідно до статті 222 Кримінального процесуального кодексу України не підлягають розголошенню.

Таким чином, подання Служби безпеки України від 22.10.2018 вих. №8/1/5-11522ДСК щодо застосування спеціальної санкції до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, відповідає вимогам частини третьої статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та містить наступні дані: найменування та реквізити суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності, відомості про зміст порушення з посиланням на конкретні положення законодавства України, вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати, найменування та реквізити контрагента, при виконанні контракту з яким порушено законодавство, іншу доцільну інформацію.

Слід зазначити, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України не має повноважень перевіряти зазначені у поданні правопорушення, відповідальність за достовірність інформації, що зазначається в поданні, в тому числі і факти порушення законодавства про зовнішньоекономічну діяльність несе ініціатор подання - Служба безпеки України. Єдиною законною і належною підставою для винесення наказу Міністерством економічного розвитку і торгівлі України є належним чином оформлене подання ініціатора щодо застосування спеціальної санкції до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності.

Відтак, у відповідача були наявні всі обґрунтовані підстави для прийняття оскаржуваного наказу в частині застосування до позивача спеціальної санкції.

Аналогічну правову позицію висловив Верховний суд в постанові від 17.07.2018 у справі №809/4403/15.

За наведених обставин суд дійшов висновку про правомірність оскаржуваного наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо застосування до позивача спеціальної санкції, тому підстави для визнання його протиправним та скасування у суду відсутні.

При цьому доцільно зауважити, що вжиття позивачем усіх можливих практичних заходів на усунення порушень вимог законодавства і приведення своєї діяльності у відповідність із законами України, не свідчить про протиправність оскаржуваного наказу відповідача, а могло бути підставою для скасування дії застосованої санкції відповідно до частини дванадцятої статті 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (в редакції на час виникнення спірних правовідносин).

Згідно з вимогами статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, а також усні та письмові доводи сторін, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «ДІПІ ЕЙР ГАЗ» не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 72-77, 143, 241-246, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статями 292-297 Кодексу адміністративного судочинства України, із урахуванням положень пункту 15.5 Перехідних положень (Розділу VII) Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінова А.В.

Повний текст рішення виготовлено 22.07.2019.