Ухвала від 18.07.2019 по справі 813/1275/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа№813/1275/18Р

УХВАЛА

з питань роз'яснення судового рішення

18 липня 2019 року

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого-судді Сподарик Н.І.,

за участю секретаря судового засідання Карпи А.В.,

представник заявника Цимбор Ю.О.,

розглянувши у судовому засіданні заяву про роз'яснення судового рішення Львівського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 року у справі № 813/1275/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 , з наступними вимогами:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у проведенні перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії від 08.07.2015 року;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити на користь ОСОБА_1 перерахунок раніше призначеної йому пенсії від 08.07.2015 року, виходячи із розміру 70% від усієї суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, який має бути обчислений відповідно до архівних відомостей особового рахунку на виплату грошового забезпечення Львівського обласного військового комісаріату за вих. №Ф/1719 від 19.02.2018 року з усього грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням з травня 2013 року по червень 2015 року, до якого включити щомісячну грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, індексацію та одноразову грошову допомогу при звільненні та провести виплату ОСОБА_1 вказаного перерахунку за 12 місяців з дня звернення та подання документів до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для проведення перерахунку, тобто з 26.02.2017 року.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 05 червня 2018 року позов ОСОБА_1 про визнання протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області та зобов'язання вчинити дії задоволено частково.

Вказаним рішенням суд ухвалив:

1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області щодо відмови у проведенні перерахунку раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії від 08.07.2015 року;

2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області здійснити на користь ОСОБА_1 перерахунок раніше призначеної йому пенсії від 08.07.2015 року, виходячи із розміру 70% від суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, який має бути обчислений відповідно до архівних відомостей особового рахунку на виплату грошового забезпечення Львівського обласного військового комісаріату за вих. №Ф/1719 від 19.02.2018 року з усього грошового забезпечення за останні 24 місяці перед звільненням з травня 2013 року по червень 2015 року, до якого включити щомісячну грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань, індексацію та провести виплату ОСОБА_1 вказаного перерахунку за 12 місяців з дня звернення та подання документів до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для проведення перерахунку, тобто з 26.02.2017 року;

3) у задоволенні позовної вимоги про включення до додаткових видів грошового забезпечення одноразової грошової допомоги при звільненні для нарахування ОСОБА_1 пенсії відмовити.

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 03.09.2018 року в справі № 813/1275/18 повернуто апеляційну скаргу скаржнику.

11.07.2019 за вх.№ 24478 через канцелярію суду представник заявника - Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подав заяву про роз'яснення рішення суду від 05.06.2018. Дана заява мотивована тим, що у матеріалах пенсійної справи відсутні архівні відомості особового рахунку на виплату грошового забезпечення Львівського обласного військового комісаріату за вих. № Ф/1719 від 19.02.2018 року за період з травня 2013 року по червень 2015 року. Також у вказаних архівних відомостях відсутні такі види грошового забезпечення, зазначені у судовому рішенні, як: щомісячна грошова винагорода, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань. Враховуючи зазначене, рішення Львівського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 у справі № 813/1275/18 є незрозумілим та потребує роз'яснення.

Керуючись приписами ч. 3 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути заяву в порядку письмового провадження.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви про роз'яснення судового рішення з наступних підстав.

Згідно частини 1 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.

Подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання (частина 2 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до частини 3 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження.

Як роз'яснив Пленум Вищого адміністративного суду України у постанові №7 від 20.05.2013 року "Про судове рішення в адміністративній справі", в ухвалі про роз'яснення судового рішення суд викладає більш повно та зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не змінюючи при цьому суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду (пункт 19).

Тобто, роз'яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом.

Підставою для роз'яснення судового рішення як засобу усунення недоліків ухваленого судового акта є його неясність, невизначеність. Фактично роз'ясненням рішення є зміна форми його викладення таким чином, щоб ті частини судового акта, які викликають труднощі для розуміння, були висвітлені ясніше та зрозуміліше. При цьому суд, роз'яснюючи рішення, не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення. Тобто процесуальна процедура роз'яснення судового акта виключає можливість будь-яким чином змінювати зміст цього судового рішення, навіть у разі подальшого виявлення судом правових помилок, допущених під час його ухвалення.

Конкретного і вичерпного переліку критеріїв для визначення рішення незрозумілим правова норма не містить, а із змісту закону вбачається, що їх має навести особа, яка звертається із заявою про роз'яснення судового рішення.

Суд, зазначає, що посилання заявника на незрозумілість рішення від 05.06.2018 року у справі № 813/1275/18 та потребу в його роз'ясненні через відсутність архівних відомостей в пенсійній справі ОСОБА_1 є недоречним, оскільки рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13.09.2018 ухвалене судом на підставі повного і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Суть резолютивної частини рішення Львівського окружного адміністративного суду від 13.09.2018, ясна та не двозначна, не встановлено, що таке рішення не може бути виконане, тому розширеного тлумачення шляхом його роз'яснення та винесення процесуального документу з цього приводу не потребує.

За таких обставин та враховуючи, що рішення суду від 13.09.2018 є повним, форма викладення у ньому ясна і труднощів для розуміння не викликає, суд відмовляє у задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про роз'яснення рішення суду.

Керуючись ст.243, 248, 245, 256, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ :

У задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про роз'яснення рішення Львівського окружного адміністративного суду від 05.06.2018 року у справі № 813/1275/18 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій - відмовити.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки визначені ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції в порядку передбаченому ст.297 Кодексу адміністративного судочинства України та у строки, визначені ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Сподарик Н.І.

Повний текст ухвали складено та підписано 23 липня 2019 року.