23 липня 2019 року Справа №160/6800/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сліпець Н.Є., розглянувши матеріали адміністративного позову позовом Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «САРМАТ» про застосування заходів реагування, -
18.07.2019 року Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Приватного підприємства «САРМАТ», в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) до Приватного підприємства «САРМАТ», а саме заборонити виконання робіт (виробництва):
- із зберігання в приміщенні електроустановки РЩ-0,4 кВ матеріалів, що не належать до даної електроустановки (картонні коробки, світильники та ін.);
- водіям навантажувача ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , машиністами екскаватору ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 до проходження спеціального навчання, як осіб зайнятих на роботах підвищеної небезпеки;
- бульдозером Caterpillar D6R T07412 A, навантажувачем колісним Hyundai державний №Т03809 НОМЕР_1 , навантажувачем колісним Caterpillar 962 Н державний № НОМЕР_2 , навантажувачем колісним VOLVO державний № НОМЕР_3 до проведення державного технічного огляду:
- вантажними автомобілями Scania державні № НОМЕР_4 , № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 ;
- вантажними автомобілями-самоскидами Volvo державні № НОМЕР_12 , № НОМЕР_13 , № НОМЕР_14;
- вантажними автомобілями-самоскидами MACK СТ 713 державні № НОМЕР_15 , № НОМЕР_16 , № НОМЕР_17 , № НОМЕР_18 ;
- навантажувачем-екскаватором Caterpillar 434F державний № НОМЕР_19 ;
- напівпричепом WIELTON NW-3 державний № НОМЕР_20
- напівпричепами-самоскидами державні № НОМЕР_21 , № НОМЕР_22 ;
- сідальним тягачем МАН державний № НОМЕР_23 ;
- прицепом державний № НОМЕР_22 ;
- сідальним тягачем МАН державний № НОМЕР_24 ;
- тягачем сідельним SCANIA № НОМЕР_25 .
Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
Частиною 3 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За приписами ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлені ставки судового збору, зокрема, за подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень, юридичною особою немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який станом на 01.01.2019 року становить 1 921,00 грн.
Таким чином, враховуючи, що позивачем заявлено вимогу немайнового характеру про застосування заходів реагування, тому позивач повинен була сплатити судовий збір у розмірі 1 921,00 грн.
Однак, як вбачається із доданих до позову документів, позивачем до адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору у розмірі 1 921,00 грн. за подання даного адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень в порушення вимог ст. 4 Закону України "Про судовий збір" та ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Також, 23.07.2019 року ухвалою суду позивачу відмовлено у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору за подання даного адміністративного позову на підставі ст. 8 Закону України "Про судовий збір", ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене та те, що позивач не звільнений від сплати судового збору за подання адміністративного позову до суду у відповідності до вимог ст. 5 Закону України "Про судовий збір", ухвалою суду від 23.07.2019 року позивачу відмовлено у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору, суд дійшов висновку, що позивачем позов поданий без додержання вимог, встановлених ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому підлягає залишенню без руху із встановленням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.
Вищезазначені недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху шляхом надання до канцелярії суду оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 1 921,00 грн. за подання даного адміністративного позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Адміністративний позов Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «САРМАТ» про застосування заходів реагування - залишити без руху.
Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду документу про сплату судового збору у розмірі 1 921,00 грн. за подання даного адміністративного позову.
Реквізити, на які підлягає сплаті судовий збір: р/р отримувача №34316206084014 УДКСУ у Чечелівському районі м.Дніпра, код ЄДРПОУ 37989253, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: *;101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Роз'яснити позивачу, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.Є. Сліпець