Провадження № 2-о/317/61/2019
Справа № 317/2363/19
про залишення заяви без руху
17.07.2019 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Громова І.Б., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Управління Державної міграційної служби України і Запорізькій області про встановлення факту родинних відносин, -
До Запорізького районного суду Запорізької області надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Управління Державної міграційної служби України і Запорізькій області про встановлення факту родинних відносин.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху в порядку ч. 1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України з огляду на наступне.
Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення вимог п.п. 9-10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у поданому позові заявником не надано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які заявник поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи та підтвердження заявника про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В своїй заяві ОСОБА_3 в якості заінтересованої особи, визначила Управління Державної міграційної служби України і Запорізькій області, але в порушення норм діючого законодавства не зазначено його коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Крім того, хоча заявником зазначено Управління Державної міграційної служби України і Запорізькій області в якості заінтересованої особи, в обґрунтуванні заяви та в доданих до неї документах не надано жодних доказів того що розгляд заяви може стосуватись прав зазначеної юридичної особи.
Крім того, хоча предметом позову є «встановлення факту родинних відносин», при вивчені обґрунтування заяви вбачається, що похідною обставиною для звернення до суду є підтвердження польської національності заявника.
До матеріалів справи заявником додано копію свідоцтва про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 батьком якої зазначений ОСОБА_5 та свідоцтво про укладення шлюбу згідно якого ОСОБА_4 після реєстрації шлюбу змінила прізвище на « ОСОБА_6 ».
Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому. У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.
Згідно із пунктом 1.15 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 та зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за №55/18793 (далі - Правила), відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку.
Питання зміни національності громадянами України регулювалося Указом Президента України «Про порядок зміни громадянами України національності» від 31 грудня 1991 року № 24, відповідно до якого національність могла бути змінена особами, які при досягненні 16-річного віку та одержанні паспорта прийняли національність одного з батьків та бажали змінити її відповідно до національності другого з батьків. Зміна національності провадилася відділом внутрішніх справ виконавчого комітету районної, міської, районної у місті ради народних депутатів за місцем проживання заявника. Зміна національності допускалася також і щодо осіб, які обрали національність до прийняття цього Указу. Вказаний Указ втратив чинність на підставі Указу Президента України від 27 січня 1999 року № 70/99.
В даний час діюче законодавство України не містить вимог про внесення в паспорт громадянина України, у свідоцтво про народження, у свідоцтво про шлюб чи в інші документи відомостей про національність.
Відповідно до змісту поданої заяви ОСОБА_3 не зверталась до відділу державної реєстрації актів цивільного стану із заявою про внесення змін про її національність.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином заявнику слід подати до суду належним чином складену заяву та її копії для заінтересованих осіб, в якій визначити усіх заінтересованих осіб, врахувавши, що цими особами можуть бути лише особи, які мають цивільну процесуальну правоздатність та дієздатність (фізичні, юридичні особи) із зазначенням коду юридичної особи в ЄДРПОУ.
Керуючись ст.ст. 185, 259, 260, 294 ЦПК України,-
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Управління Державної міграційної служби України і Запорізькій області про встановлення факту родинних відносин - залишити без руху.
Запропонувати заявнику усунути зазначені вище недоліки протягом п'яти днів з моменту отримання даної ухвали та роз'яснити, що в іншому випадку заява буде вважатися неподаною і буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.Б. Громова