Баранівський районний суд Житомирської області
Справа № 273/1304/19
Провадження № 3/273/930/19
18 липня 2019 року суддя Баранівського районного суду Житомирської області Васильчук О. В., розглянувши матеріали, що надійшли з територіального управління рахункової палати по Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській та Хмельницькій областях (м.Вінниця) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Баранівка Баранівського району Житомирської області, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 ; працюючої начальником робочої групи централізованого господарського обслуговування шкіл відділу освіти Баранівської міської ради (код ЄДРПОУ 41067449), за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 29.05.2019 року, ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-14 КУпАП, а саме: будучи головою робочої групи відділу освіти, ОСОБА_1 не провела оприлюднення в системі електронних закупівель «Прозоро» протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору звіту про виконання договору від 07.09.2018 №290 на суму 20,58 тис.грн. та провела несвоєчасне оприлюднення звіту про виконання договору від 14.08.2018 №40/275 на суму 1345,649 тис.грн., який був оприлюднений 17.01.2019, хоча термін його дії - до 31.12.2018, чим порушила вимоги абз.10 ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі».
Згідно з наказом відділу освіти Баранівської міської ради від 23.11.2017 №233 «Про здійснення публічних закупівель», яким затверджено склад робочої групи щодо здійснення закупівель з використанням системи електронних закупівель «Прозоро» відділу освіти Баранівської міської ради, та порядок придбання товарів, робіт і послуг із використанням системи електронних закупівель «Прозоро», ОСОБА_1 є головою робочої групи (а.с.15-21).
Замовником відділом освіти Баранівської міської ради укладені з підрядником ТОВ «ТЕТЕРІВ БУДПРОЕКТ» договори:
- договір від 07.09.2018 №290 на суму 20,35 тис.грн. (а.с.28-31);
- договір 14.08.2018 №40/275 на суму 1345,649 тис.грн. (а.с. 24-27).
Однак ОСОБА_1 , будучи головою робочої групи, не провела оприлюднення в системі електронних закупівель «Прозоро» протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору звіту про виконання договору від 07.09.2018 №290 на суму 20,58 тис.грн. та провела невчасне оприлюднення звіту про виконання договору від 14.08.2018 №40/275 на суму 1345,649 тис.грн., який був оприлюднений 17.01.2019, хоча термін його дії - до 31.12.2018.
Зазначені обставини встановлені актом про результати аудиту ефективності використання кощтів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад у відділі освіти Баранівської міської ради від 29.05.2019 №30-10/18-22о (а.с.9-12).
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні визнала повністю, щиро розкаялась, пояснила, що звіти не були нею опубліковані через велику загруженість робочої групи, умислу на неоприлюднення відомостей вона не мала. Просила суд суворо не карати, звільнити її від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням, оскільки матеріальних збитків нікому не завдано, порушень нецільового використання коштів субвенції немає.
Аналогічне пояснення від 29.05.2019 №378 також було надане начальником відділу освіти Баранівської міської ради ОСОБА_2 (а.с.6).
Відповідно до абз.абз. 10,13 ч.1 ст.10 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме звіт про виконання договору - протягом трьох днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання. Відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).
Отже, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП, повністю підтверджена наявними у справі доказами.
Адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ч.1 ст.9 КУпАП).
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Орган (посадова особа) при розгляді справ про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, згідно зі ст. 252 КУпАП.
Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
За приписами ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Ст. 22 КУпАП визначено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи характер правопорушення, особу винної, яка щиро розкаялася у вчиненому, те, що умислу на вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 не мала, негативних наслідків державним інтересам не спричинено, суддя розцінює вчинене нею правопорушення малозначним і вважає можливим, відповідно до ст. 22 КУпАП, звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
На підставі викладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст.ст.7, 9, 22, 23, 164-14, 251, 252, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого адміністративного правопорушення. Оголосити усне зауваження.
Провадження у справі закрити.
Постанова може бути оскаржена оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником до Житомирського апеляційного суду через Баранівський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: О. В. Васильчук