08 липня 2019 року Справа № 280/2001/19 м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., при секретарі судового засідання Гопки Л.І.
за участю:
представника позивача - Баркова В.О.
представника відповідачів - Мєхтієвої К.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “ПРОМЕЛЕКТРОНІКА” (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, буд.4-А, код ЄДРПОУ 24510970)
до Державної фіскальної служби України (04655, м. Київ, пл. Львівська, буд.8, код ЄДРПОУ 39292197),
до Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дій,
Товариство з обмеженою відповідальністю "Промелектроніка" (далі - позивач) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач 1), до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - відповідач 2), в якому позивач просить суд: Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації: № 901510/24510970 від 31 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 16 від 03 травня 2018 року; № 1080139/24510970 від 18 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 102 від 19 грудня 2018 року; № 913833/24510970 від 12 вересня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 32 від 08 травня 2018 року; № 896289/24510970 від 28 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 66 від 16 травня 2018 року; № 1060887/24510970 від 28 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 78 від 13 листопада 2018 року; № 894656/24510970 від 27 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 154 від 24 квітня 2018 року; № 894705/24510970 від 27 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 178 від 27 квітня 2018 року; № 828396/24510970 від 04 липня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 163 від 25 квітня 2018 року; № 1107954/24510970 від 15 березня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 4 від 01 грудня 2018 року; № 1075479/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 71 від 13 грудня 2018 року. Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 16 від 03 травня 2018 року, № 102 від 19 грудня 2018 року, № 32 від 08 травня 2018 року, № 66 від 16 травня 2018 року, № 78 від 13 листопада 2018 року, № 154 від 24 квітня 2018 року, № 178 від 27 квітня 2018 року, № 163 від 25 квітня 2018 року, № 4 від 01 грудня 2018 року, № 71 від 13 грудня 2018 року.
Ухвалою суду від 07.05.2019 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі №280/2001/19. Призначено судове засідання на 23.05.2019 року з викликом сторін.
Ухвалою суду від 23.05.2019 було відкладено розгляд справи на 08.07.2019.
Відповідно до статті 243 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) 11 березня 2019 року сторонам проголошено вступну та резолютивну частину рішення та оголошено про час виготовлення рішення у повному обсязі.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги з підстав, зазначених у позовній заяві, відповіді на відзив та уточненій позовній заяві. Зокрема зазначив, що на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем було подано податкові накладні до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) № 16 від 03 травня 2018 року, № 102 від 19 грудня 2018 року, № 32 від 08 травня 2018 року, № 66 від 16 травня 2018 року, № 78 від 13 листопада 2018 року, № 154 від 24 квітня 2018 року, № 178 від 27 квітня 2018 року, № 163 від 25 квітня 2018 року, № 4 від 01 грудня 2018 року, № 71 від 13 грудня 2018 року, в електронному вигляді для реєстрації. За результатами обробки реєстрацію податкових накладних було зупинено, відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=.02276700196632. На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, яких зупинена, були надані пояснення та були надані документи про підтвердження реальності здійснення операцій по податковим накладним. Зазначає, що Комісією ДФС було прийнято рішення про відмову податкових накладних, з підстав - ненадання платником податку копій первинних документів. Позивач вважає, що рішення є незаконними та такими, що підлягають скасуванню.
Представник відповідачів заперечив проти задоволення позовних вимог з підстав, зазначених у відзиві на адміністративний позов (вх. №23342 від 05.06.2019) та у відзиві на уточнений адміністративний позов (вх. №27509 від 03.07.2019). Зокрема зазначив, що комісією ГУ ДФС прийнято рішення про відмову в реєстрації податкових накладних, які були зупинені відповідно до п.201.16. ст. 201 Податкового кодексу України. У Квитанції про реєстрацію податкових накладних/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначені відомості, відповідно до яких виявлено показники «0»=0, «Р»=3211,34. Вказує, що комісія ГУ ДФС у Запорізькій області приймала рішення про відмову у реєстрації податкових накладних тільки на підставі тих документів, які надавались на розгляд комісії.
Приписами ст. 258 КАС України, визначено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 243 КАС України, у виняткових випадках залежно від складності справи складення рішення, постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як десять, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - пять днів з дня закінчення розгляду справи.
Розглянувши та дослідивши надані документи, заслухавши пояснення представників сторін, судом встановлені наступні обставини.
Судом встановлено, що ТОВ « Промелектроніка» зареєстроване в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, є платником податку на додану вартість.
Видами діяльності ТОВ « Промелектроніка» є виробництво комп'ютерів і периферійного устаткування (КВЕД 26.20);
оптова торгівля побутовими електротоварами й електронною апаратурою побутового призначення для приймання, записування, відтворювання звуку й зображення (КВЕД 46.43);
оптова торгівля електронним і телекомунікаційним устаткованням, деталями до нього (основний) (КВЕД 46.52); оптова торгівля іншими машинами й устаткуванням (КВЕД 46.69).
1. Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - TOB «Промелектроніка», позивач, постачальник) та Державним підприємством «Одеський авіаційний завод» (код ЄДРПОУ 07756801) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір № 7/МТЗ - 18 від 09 січня 2018 року, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання Договору, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 3098,34 грн. в т.ч. ПДВ. про що свідчать рахунок- фактура № СФ-0000040 від 15 січня 2018 року, видаткова накладна № РН-0000780 від 03 травня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3513 7704 від 03.05.2018 року. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, оформлено: Договір постачання № 77-2018 від 26.04.2018 року, укладений з TOB «ФАНТОМ ПРО», видаткова накладна № Ф-047 від 02 травня 2018 року, податкова накладна № 1 від 02.05.2018 року, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
03 травня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано податкову накладну № 16 від 03 травня 2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді.
Згідно з квитанцією від 29 травня 2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9103966144. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 16 прийнята, реєстрація зупинена.
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 29 травня 2018 року, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.17.6: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/PK зупинена. ПН/PK відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=. НОМЕР_1 .
Однак, у Квитанції не було зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням № 61 від 30.08.2018 року, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/PK, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 16, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договору № 7/МТЗ - 18 від 09.01.2018 року, рахунок-фактура № СФ-0000040 від 15 січня 2018 року, видаткова накладна № РН-0000780 від 03 травня 2018 року, експрес- накладна № 59 0003 3513 7704 від 03.05.2018 року, Договір постачання № 77-2018 від 26.04.2018 року, укладений з TOB «ФАНТОМ ПРО», видаткова накладна № Ф-047 від 02 травня 2018 року, податкова накладна № 1 від 02.05.2018 року, копію скріншоту з програми M.E.DOC, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 901510/24510970 від 31.08.2018 року відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
2. Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - TOB «Промелектроніка», позивач, постачальник) та Державним підприємтвом «Завод 410-ЦА» (код ЄДРПОУ 01128297) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір на постачання товарів № УМТЗ-18-198/2 від 12 червня 2018 року, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання вказаного Договору, додаткової угоди № 8,специфікації № 9 позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 53940,00грн. в т.ч. ПДВ. про що свідчать рахунок- фактура № СФ-0001807 від 07 листопада 2018 року, видаткова накладна № РН-02432 від 19 грудня 2018 року, експрес-накладна № 59000387538008 від 19.12.2018 року. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, оформлено: Договір № Д-0000217 від 18 грудня 2018 року, укладений з TOB «ДЖИНСІНГ ЛТД», видаткова накладна № 795 від 19 грудня 2018 року, податкова накладна № 1 від 19.12.2018 року, квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9294793934, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
19 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано податкову накладну № 102 від 19 грудня 2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді.
Згідно з квитанцією від 11 січня 2019 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9302430714. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 102 прийнята, реєстрація зупинена.
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 11 січня 2019 року, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.7: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Однак, у Квитанції не було зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:- 46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 102, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір № УМТЗ-18-198/2 від 12 червня 2018 року, додаткова угода № 8,специфікація № 9 , рахунок-фактура № СФ-0001807 від 07 листопада 2018 року, видаткова накладна № РН-02432 від 19 грудня 2018 року, експрес-накладна № 59000387538008 від 19.12.2018 року.,рух документа по видатковій накладній № РН-02432 від 19 грудня 2018 року,Договір № Д-0000217 від 18 грудня 2018 року, укладений з ТОВ «ДЖИНСІНГ ЛТД», видаткова накладна № 795 від 19 грудня 2018 року, податкова накладна № 1 від 19.12.2018 року, квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних № 9294793934, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача
Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1080139/24510970 від 18.02.2019 року відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
Податковий орган зазначив в розділі «Додаткова інформація» причину прийняття рішення про відмову, а саме відсутність первинних документів щодо транспортування товару від постачальника .
3. Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - TOB «Промелектроніка», позивач, постачальник) та Державним підприємством Науково- виробничий комплекс «Фотоприлад» (код ЄДРПОУ 14312329) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір на постачання товарів № 23/06 від 20 травня 2016 року, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання Договору, додаткової угоди № 1, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 15253,92 грн. в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок- фактура № СФ-0000576 від 26 квітня 2018 року, видаткова накладна № РН-000798 від 08 травня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3626 5451 від 08.05.2018 року, видаткова накладна № РН-0001143 від 22 червня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 4599 0669 від 22.06.2018 року. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару оформлено: Договір № 18/2018 від 03 травня 2018 року, укладений з TOB «J1EPKIHC ГРУП», видаткова накладна № 62 від 07 травня 2018 року, податкова накладна № 1 від 07.05.2018 року, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC, Договір № 75/2018 від 18.06.2018 року, укладений з TOB «ТОРГ ГАРАНТ», видаткова накладна № 359 від 18.06.2018 року, податкова накладна № 1 від 18.06.2018 року, квитанція про реєстрацію п/н № 1, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
08 травня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано податкову накладну № 32 від 08 травня 2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді.
Згідно з квитанцією від ЗО травня 2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9104724703. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 32 прийнята, реєстрація зупинена.
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 30 травня 2018 року, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.17.6: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/PK зупинена. ПН/PK відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=. НОМЕР_1 .
Однак, у Квитанції не було зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням № 19 від 11.09.2018, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 32, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір на постачання товарів № 23/06 від 20 травня 2016 року, додаткової угоди № 1, рахунок-фактура № СФ-0000576 від 26 квітня 2018 року, видаткова накладна № РН- 000798 від 08 травня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3626 5451 від 08.05.2018 року, видаткова накладна № РН-0001143 від 22 червня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 4599 0669 від 22.06.2018 року, Договір № 18/2018 від 03 травня 2018 року, укладений з TOB «JIEPKIHC ГРУП», видаткова накладна № 62 від 07 травня 2018 року, податкова накладна № 1 від 07.05.2018 року, корпію скріншоту з програми M.E.DOC, Договір № 75/2018 від 18.06.2018 року, укладений з TOB «ТОРГ ГАРАНТ», видаткова накладна № 359 від 18.06.2018 року, податкова накладна № 1 від 18.06.2018 року, квитанція про реєстрацію п/н № 1, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 913833/24510970 від 12.09.2018 року відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
4. Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - TOB «Промелектроніка», позивач, постачальник) та Державним підприємством «Львівський державний авіаційно-ремонтний завод» (код ЄДРПОУ 07684556) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір № 2112473/18/П від 02 травня 2018 року, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання Договору, специфікації № 1 від 02.05.2018, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 28803,18 грн. в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок- фактура № СФ-0000559 від 02 травня 2018 року, видаткова накладна № РН-0000835 від 16 травня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3800 3711 від 16.05.2018 року. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір № 83 від 14.05.2018 року, укладений з TOB «КОНФІЦ ГРУП», видаткова накладна № 99 від 16 травня 2018 року, податкова накладна № 1 від 16.05.2018 року, квитанція про реєстрацію п/н № 1, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
16 травня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано податкову накладну № 66 від 16 травня 2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді.
Згідно з квитанцією від 14 червня 2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9119965071. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 66 прийнята, реєстрація зупинена.
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14 червня 2018 року, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.17.10: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «0»=. НОМЕР_1 .
Однак, у Квитанції не було зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням № 44 від 27.08.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 66, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір № 2112473/18/П від 02 травня 2018 року, специфікації № 1 від 02.05.2018, рахунок-фактура № СФ-0000559 від 02 травня 2018 року, видаткова накладна № РН- 0000835 від 16 травня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3800 3711 від 16.05.2018 року, платіжне доручення № 611 від 19.02.2012 року, Договір № 83 від 14.05.2018 року, укладений з ТОВ «КОНФІЦ ГРУП», видаткова накладна № 99 від 16 травня 2018 року, податкова накладна № 1 від 16.05.2018 року, квитанція про реєстрацію п/н № 1, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 896289/24510970 від 28.08.2018 року відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
5. Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - TOB «Промелектроніка», позивач, постачальник) та Державним підприємством «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» (код ЄДРПОУ 08305644) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір № 31/10-18 від 31 жовтня 2018 року, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання Договору,специфікації позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 89130,44 грн. в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок- фактура № СФ-0001761 від 31 жовтня 2018 року, видаткова накладна № РН-02170 від 09 листопада 2018 року,експрес накладна № 5900377205163 від 09.11.2018 року. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір № 233 від 01.11.2018 року, укладений з TOB «АРТЕРС», видаткова накладна № 1144 від 05.11.2018 року, податкова накладна № 46 від 05.11.2018 року, квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних що підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача, Договір № 241 від 01.10.2018 року, укладений з TOB «МОРСЛЕД ЛТД», видаткова накладна № 523 від 05.11.2018 року, податкова накладна № 269 від 05.11.2018 року, квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних що підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC
13 листопада 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано податкову накладну № 78 від 13 листопада 2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді.
Згідно з квитанцією від 28 листопада 2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9264523770. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 78 прийнята, реєстрація зупинена.
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 28 листопада 2018 року, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.18.15: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/PK зупинена. ПН/PK відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Однак, у Квитанції не було зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/PK, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:- 46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 78, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір № 31/10-18 від 31 жовтня 2018 року, специфікація ,рахунок-фактура № СФ-0001761 від 31 жовтня 2018 року, видаткова накладна № РН-02170 від 09 листопада 2018 року,експрес накладна № 5900377205163 від 09.11.2018 року,платіжне доручення № 2426 від 28.12.2018 року.,Договір № 233 від 01.11.2018 року, укладений з TOB «АРТЕРС», видаткова накладна № 1144 від 05.11.2018 року, податкова накладна № 46 від 05.11.2018 року, квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних що підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.,Договір № 241 від 01.10.2018 року, укладений з TOB «МОРСЛЕД ЛТД», видаткова накладна № 523 від 05.11.2018 року, податкова накладна № 269 від 05.11.2018 року, квитанція про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних що підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC
Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1060887/24510970 від 28.01.2019 року відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
Податковий орган зазначив в розділі «Додаткова інформація» причину прийняття рішення про відмову, а саме відсутність первинних документів щодо транспортування товару від постачальника.
6. Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - TOB «Промелектроніка», позивач, постачальник) та Державним підприємством Науково- виробничий комплекс «Фотоприлад» (код ЄДРПОУ 14312329) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір на постачання товарів № 23\06 від 20 травня 2016 року, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання вказаного Договору, додаткової угоди № 1, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 20209,56 грн. в т.ч. ПДВ. про що рахунок- фактура № СФ-0000550 від 24 квітня 2018 року, видаткова накладна № РН-0000743 від 24 квітня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3334 3079 від 24.04.2018 року. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір № 21/18 від 18.04.2018 року, укладений з TOB «МІДЛБРО», видаткова накладна № 31 від 23 квітня 2018 року, податкова накладна № 3 від 23.04.2018 року, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
24 квітня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано податкову накладну № 154 від 24 квітня 2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді.
Згідно з квитанцією від 15 травня 2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9093472193. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 154 прийнята, реєстрація зупинена.
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 15 трпвня 2018 року, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.17.5: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=0, «Р»=99448.8.
Однак, у Квитанції не було зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням № 42 від 23.08.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 154, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір на постачання товарів № 23\06 від 20 травня 2016 року, додаткової угоди № 1, рахунок-фактура № СФ-0000550 від 24 квітня 2018 року, видаткова накладна № РН- 0000743 від 24 квітня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3334 3079 від 24.04.2018 року, платіжне доручення № 1906 від 07.05.2018 року, Договір № 21/18 від 18.04.2018 року, укладений з ТОВ «МІДЛБРО», видаткова накладна № 31 від 23 квітня 2018 року, податкова накладна № 3 від 23.04.2018 року, копію скріншоту з програми M.E.DOC, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 894656/24510970 від 27.08.2018 року відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
7. Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - TOB «Промелектроніка», позивач, постачальник) та Державним підприємством «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» (код ЄДРПОУ 09794409) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір на постачання товарів № 379-12 від 20 грудня 2012 року, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання вказаного Договору, додаткової угоди № 1 від 27.01.2014 року, додаткової угоди № 2 від 07.04.2014 року, додаткової угоди № 3 від 01.03.2015 року, додаткової угоди № 4 від 30.07.2015 року, додаткової угоди № 5 від 01.12.2016 року, додаткової угоди № 6 від 13.02.2017 року, додаткової угоди № 7 від 18.12.2017 року та специфікації № 145 до вищевказаного договору, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 2952,18 грн. в т.ч. ПДВ про що свідчать рахунок- фактура № СФ-0000405 від 29 березня 2018 року, видаткова накладна № РН-0000767 від 27 квітня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3419 1889 від 27.04.2018 року. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір № 21/18 від 18.04.2018 року, укладений з TOB «МІДЛБРО», видаткова накладна № 31 від 23 квітня 2018 року, податкова накладна № 3 від 23.04.2018 року, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
27 квітня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано податкову накладну № 178 від 27 квітня 2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді.
Згідно з квитанцією від 15 травня 2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9093470234. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 178 прийнята, реєстрація зупинена.
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 15 травня 2018 року, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.17.5: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=0 «Р»=99448.8.
Однак, у Квитанції не було зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням № 41 від 23.08.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 178, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір на постачання товарів № 379-12 від 20 грудня 2012 року, додаткової угоди № 1 від 27.01.2014 року, додаткової угоди № 2 від 07.04.2014 року, додаткової угоди № 3 від 01.03.2015 року, додаткової угоди № 4 від 30.07.2015 року, додаткової угоди № 5 від 01.12.2016 року, додаткової угоди № 6 від 13.02.2017 року, додаткової угоди № 7 від 18.12.2017 року та специфікації № 145, рахунок-фактура № СФ-0000405 від 29 березня 2018 року, видаткова накладна № РН-0000767 від 27 квітня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3419 1889 від 27.04.2018 року, платіжне доручення № 2285 від 23.05.2018 року, Договір № 21/18 від 18.04.2018 року, укладений з TOB «МІДЛБРО», видаткова накладна № 31 від 23 квітня 2018 року, податкова накладна № 3 від 23.04.2018 року, копію скріншоту з програми M.E.DOC, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 894705/24510970 від 27.08.2018 року відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
8. Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - TOB «Промелектроніка», позивач, постачальник) та Державним підприємством «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» (код ЄДРПОУ 08305644) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір № ПЕ 03/04-18 від 03 квітня 2018 року, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання Договору поставки, специфікації до Договору № ПЕ 03/04-18, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 960,00 грн. в т.ч. ПДВ. про що свідчать рахунок- фактура № СФ-0000429 від 03 квітня 2018 року, видаткова накладна № РН-0000744 від 25 квітня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3364 1451 від 25.04.2018 року. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір № 21/18 від 18.04.2018 року, укладений з TOB «МІДЛБРО», видаткова накладна № 30 від 23 квітня 2018 року, податкова накладна № 2 від 23.04.2018 року, яка зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, що підтверджується скріншотом з програми M.E.DOC, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
25 квітня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано податкову накладну № 163 від 25 квітня 2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді.
Згідно з квитанцією від 14 травня 2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9091944171. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 163 прийнята, реєстрація зупинена.
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 14 травня 2018 року, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.2.17.4: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/PK зупинена. ПН/PK відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник «D»=0 «Р»=99409.5.
Однак, у Квитанції не було зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням № 7 від 03.07.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 163, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір № ПЕ 03/04-18 від 03 квітня 2018 року, специфікації до Договору № ПЕ 03/04-18, рахунок-фактура № СФ-0000429 від 03 квітня 2018 року, видаткова накладна № РН-0000744 від 25 квітня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 3364 1451 від 25.04.2018 року, Договір № 21/18 від 18.04.2018 року, укладений з TOB «МІДЛБРО», видаткова накладна № 30 від 23 квітня 2018 року, податкова накладна № 2 від 23.04.2018 року, копію скріншоту з програми M.E.DOC, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 828396/24510970 від 04.07.2018 року відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
9. Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - TOB «Промелектроніка», позивач, постачальник) та Державним підприємством «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП» (код ЄДРПОУ 09794409) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір на постачання товарів № 379-12 від 20 грудня 2012 року, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання Договору, додаткової угоди № 1 від 27.01.2014 року, додаткової угоди № 2 від 07.04.2014 року, додаткової угоди № 3 від 01.03.2015 року, додаткової угоди № 4 від 30.07.2015 року, додаткової угоди № 5 від 01.12.2016 року, додаткової угоди № 6 від 13.02.2017 року, додаткової угоди № 7 від 18.12.2017 року та специфікації № 186 до вищевказаного договору, позивачем було постановлено на адресу покупця продукцію загальною вартістю 21257,26 гривень, в т.ч. ПДВ. про що свідчать рахунок- фактура № СФ-0001838 від 12 листопада 2018 року, видаткова накладна № РН-02337 від 01 грудня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 8260 7171 від 01.12.2018 року. На підтвердження наявності у позивача на момент поставки контрагенту вказаного товару, служать: Договір поставки № 2578/11 від 01.11.2018 року, укладений з TOB «ВАЙТРЕН», видаткова накладна № 778 від 01 грудня 2018 року, податкова накладна № 2 від 01.12.2018 року, квитанція про реєстрацію п/н № 2 зареєстрованої в ЄРПН за №9283529598 від 18.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
01 грудня 2018 року на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано податкову накладну № 4 від 01 грудня 2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді.
Згідно з квитанцією від 26 грудня 2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9289038207. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 4 прийнята, реєстрація зупинена.
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 26 грудня 2018 року, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.3: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку. Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Однак, у Квитанції не було зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням № 31 від 11.03.2018 щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН № 4, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір на постачання товарів № 379-12 від 20 грудня 2012 року, додаткової угоди № 1 від 27.01.2014 року, додаткової угоди № 2 від 07.04.2014 року, додаткової угоди № З від 01.03.2015 року, додаткової угоди № 4 від 30.07.2015 року, додаткової угоди № 5 від 01.12.2016 року, додаткової угоди № 6 від 13.02.2017 року, додаткової угоди № 7 від 18.12.2017 року та специфікації № 186, рахунок-фактура № СФ-0001838 від 12 листопада 2018 року, видаткова накладна № РН-02337 від 01 грудня 2018 року, експрес-накладна № 59 0003 8260 7171 від 01.12.2018 року, Договір поставки № 2578/11 від 01.11.2018 року, укладений з TOB «ВАЙТРЕН», видаткова накладна № 778 від 01 грудня 2018 року, податкова накладна №2 від 01.12.2018 року, квитанція про реєстрацію п/н № 2 зареєстрованої в ЄРПН за №9283529598 від 18.12.2018, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1107954/24510970 від 15.03.2019 року відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
10. Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Промелектроніка» (далі - TOB «Промелектроніка», позивач, постачальник) та Публічним акціонерним товариством «МОТОР СИЧ» (код ЄДРПОУ 14307794) (далі - контрагент, покупець) було укладено Договір № 3585/17 - Д(УЗ) від 22 лютого 2017 року, предметом якого поставка товарів. Поставка продукції за зазначеним договором здійснювалася партіями. Правовідносини між позивачем та покупцем підтверджуються цим Договором поставки, податковими та видатковими накладними, іншими первинними документами. На виконання вказаного Договору, додаткової угоди № 1 від 17.12.2018 року, специфікації №1 від 22.02.2017 року та специфікації № 8 від 11.10.2018 року, було виписано рахунок-фактуру № СФ-0001965 від 05 грудня 2018 року. В подальшому, на виконання зобов'язань вказаних у договорі покупцем була здійсненна передоплата у розмірі 50%, що підтверджується платіжним дорученням № 487399 від 13.12.2018 року, а також картками рахунку щодо руху товару по складу позивача.
13 грудня 2018 року, оскільки першою подією відбулось отримання предоплати за товар, на виконання вимог п. 201.1 ст.201 Податкового кодексу України позивачем до Запорізької ОДПІ ГУ ДФС (відділення в Олександрійському районі м. Запоріжжя) подано податкову накладну № 71 від 13 грудня 2018 року. Податкова накладна надана в електронному вигляді.
Згідно з квитанцією від 27 грудня 2018 року, податкова накладна зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних за № 9290759773. За результатами обробки ДФС податкова накладна № 80 прийнята, реєстрація зупинена.
Відповідно до інформації, зазначеної у Квитанції від 27 грудня 2018 року, направленої ДФС України через «Автоматизовану систему "Єдине вікно подання електронних документів" ДФС України, версія 2.3.1.5: «відповідно до п.201.16. ст.201 Податкового кодексу України, реєстрація ПН/РК зупинена. ПН/РК відповідає вимогам пп. 1.6 п. 1 «Критеріїв ризиковості платника податку». Пропонуємо надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Додатково повідомляємо: показник.
Однак, у Квитанції не було зазначено, які самі документи потрібні для позитивного рішення та реєстрації податкової накладної. Не вказано в чому саме полягає невідповідність.
На виконання вимог відповідача, позивач, повідомленням № 15 від 07.02.2019, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по ПН/РК, реєстрація, згідно з якою зупинена, були надані пояснення, згідно з якими код діяльності позивача згідно з КВЕД:-46.52, 46.69, 46.43 та були надані документи, про підтвердження не здійснення операцій по ПН № 71, а саме виключно всі вищезазначені первинні бухгалтерські документи: Договір № 3585/17 - Д(УЗ) від 22 лютого 2017 року, додаткової угоди № 1 від 17.12.2018 року, специфікації №1 від 22.02.2017 року та специфікації № 8 від 11.10.2018 року, рахунок-фактуру № СФ-0001965 від 05 грудня 2018 року, платіжну доручення №487399 від 13.12.2018 року, а також картки рахунку щодо руху товару по складу позивача.
Згідно з рішенням Комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної № 1075479/24510970 від 12.02.2019 року відповідачем відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, з мотивів надання платником податків копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, а також не надання розрахункових документів, банківських виписок з особових рахунків.
Позивач з прийнятими рішеннями комісії № 901510/24510970 від 31 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 16 від 03 травня 2018 року; № 1080139/24510970 від 18 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 102 від 19 грудня 2018 року; № 913833/24510970 від 12 вересня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 32 від 08 травня 2018 року; № 896289/24510970 від 28 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 66 від 16 травня 2018 року; № 1060887/24510970 від 28 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 78 від 13 листопада 2018 року; № 894656/24510970 від 27 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 154 від 24 квітня 2018 року; № 894705/24510970 від 27 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 178 від 27 квітня 2018 року; № 828396/24510970 від 04 липня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 163 від 25 квітня 2018 року; № 1107954/24510970 від 15 березня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 4 від 01 грудня 2018 року; № 1075479/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 71 від 13 грудня 2018 року не погоджується та вважає їх незаконними та таким, що підлягають скасуванню.
Всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, дослідивши надані представником позивача та представником відповідачів докази, суд приходить до наступних висновків.
Податковий кодекс України (надалі - ПК України) є спеціальним з питань адаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.2 ст.2 КАС України, відповідно до яких у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.1 ст.2 КАС завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.
Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" від 21 грудня 2016 року №1797- VIII внесені зміни та доповнення до Податкового кодексу України та запроваджено новий механізм електронного адміністрування податку на додану вартість за умов проведення аналізу та здійснення управління ризиками з метою визначення форм і обсягів митного та податкового контролю.
Згідно з пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
У даному випадку датою виникнення податкових зобов'язань є дата здійснення поставки товару.
У відповідності до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
У разі якщо реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена в порядку, визначеному в пункті 201.16 цієї статті, реєстрація таких податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у підпункті 201.16.4 пункту 201.16 цієї статті.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до підпункту 14.1.60 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Відповідно до пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно з положеннями пункту 20.2 статті 20 Податкового кодексу України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
За приписами пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.
Згідно з підпунктом 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Вичерпний перелік таких документів у розрізі критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
З аналізу даних норм законодавства вбачається, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків.
Згідно з положеннями підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті "в" підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.
Письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту, розглядаються комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику (підпункт 201.16.3 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України).
Зазначена комісія приймає рішення про: - реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних; - відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підстави для прийняття комісією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних приймається та надсилається платнику податку протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, поданих відповідно до підпункту 201.16.2 цього пункту.
Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Слід зазначити, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних" підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування є:
ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено;
ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку;
надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства.
Як вбачається з матеріалів справи, реєстрація податкових накладних № 16 від 03 травня 2018 року, № 102 від 19 грудня 2018 року, № 32 від 08 травня 2018 року, № 66 від 16 травня 2018 року, № 78 від 13 листопада 2018 року, № 154 від 24 квітня 2018 року, № 178 від 27 квітня 2018 року, № 163 від 25 квітня 2018 року, № 4 від 01 грудня 2018 року, № 71 від 13 грудня 2018 року була зупинена у зв'язку з її відповідністю, як зазначено контролюючим органом, пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податку, а деяких випадках додано про невідповідність обсягів закупки та постачання товару.
У Листі Державної фіскальної служби України №959/99-99-07-18 від 21.03.2018 "Критерії ризиковості платника податку", зокрема, зазначено: " 1.Платник податків відповідає критеріям ризиковості, якщо: … 1.6. комісії головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників податків ДФС можуть розглядати питання щодо встановлення ризиковості платника податків, а саме: платник податку зареєстрований (перереєстрований) за адресою, що знаходиться на непідконтрольній території України (зона АТО, АР Крим); дата реєстрації платником податку на додану вартість не перевищує трьох місяців з дати такої реєстрації; платник податку - юридична особа, який не має відкритих рахунків у банківських установах, крім рахунків в органах державної казначейської служби України (крім бюджетних установ); платник податку, посадова особа та/або засновник якого був посадовою особою та/або засновником суб'єкта господарювання, якого ліквідовано за процедурою банкрутства протягом останніх трьох років; платником податку не подано контролюючому органу податкову звітність з податку на додану вартість за два останні звітні періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України; платником податку на прибуток не подано контролюючому органу фінансову звітність за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України ; наявна податкова інформація, що свідчить про наявність ознак здійснення ризикових операцій платником. Головні управління ДФС в областях, м.Києві та Офіс великих платників податків ДФС постійно обраховують та проводять моніторинг показників, визначених у пунктах 1.1 - 1.6 цих Критеріїв. Ризиковість платника податку може бути встановлено у разі виконання хоча б одного з критеріїв, визначених у пунктах 1.1 - 1.5 цих Критеріїв. Якщо виявлено, що платник податків має ознаки ризиковості згідно з пунктом 1.6 цих Критеріїв, то такий платник податків виноситься на розгляд Комісії в той самий день і вноситься до переліку ризикових платників у день проведення засідання Комісії, на якому прийнято відповідне рішення. …".
Таким чином, фіскальний орган був зобов'язаний у Квитанції чітко вказати не тільки на конкретний вид критерію, який встановлений пп.1.6 п.1 Критеріїв №959, а і на відповідне рішення, відповідно до якого позивача внесено до переліку ризикових платників.
Належної мотивації підстав та причин віднесення ТОВ «Промелектроніка» до ризикових платників податків відповідно до пп.1.6 п.1 Листа Державної фіскальної служби України №959/99-99-07-18 від 21.03.2018 Рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 901510/24510970 від 31 серпня 2018 року; № 1080139/24510970 від 18 лютого 2019 року; № 913833/24510970 від 12 вересня 2018 року; № 896289/24510970 від 28 серпня 2018 року; № 1060887/24510970 від 28 січня 2019 року; № 894656/24510970 від 27 серпня 2018 року; № 894705/24510970 від 27 серпня 2018 року; № 828396/24510970 від 04 липня 2018 року; № 1107954/24510970 від 15 березня 2019 року; № 1075479/24510970 від 12 лютого 2019 року не містять.
У п.18 - п.21 "Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", затвердженому 21.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України №117, передбачено: "18. Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 15 цього Порядку, розглядаються комісіями контролюючих органів. 19. Комісії контролюючих органів складаються з комісій регіонального рівня (комісії головних управлінь ДФС в областях, м.Києві та Офісу великих платників ДФС) та комісії центрального рівня (ДФС). 20. Зазначені комісії приймають рішення про: реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі; відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі. 21. Підставами для прийняття комісіями контролюючих органів рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування є: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено; ненадання платником податку копій документів відповідно до підпункту 4 пункту 13 цього Порядку; надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства".
Згідно з п.2 "Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", затвердженого 13.06.2017 наказом Міністерства фінансів України №566, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16.06.2017 за №752/30620 (надалі - "Порядок роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації"), комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених пунктом 201.16 статті 201 розділу V Податкового кодексу України та постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 року №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації".
Як зазначено у п.18 "Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", Комісія може перевірити подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отриманні з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, в тому числі електронні, одержані від інших платників податків, засобів масової інформації тощо).
Аналогічні вимоги містить і п.21 "Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", затвердженому 21.02.2018 постановою Кабінету Міністрів України №117 (надалі - "Порядок роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації"): "Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні)".
Відповідачем не надано до суду доказів додержання вимог п.21 "Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", п.18 "Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", результатів проведених звірок/перевірок інформаційних джерел та наданих позивачем документів.
Згідно з п.19 "Порядку роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації" протокол засідання Комісії повинен містити перелік осіб, присутніх на засіданні, порядок денний засідання, питання, що розглядались на засіданні, перелік осіб, які виступали під час засідання, результати голосування, прийняті Комісією рішення.
У п.17 "Порядку роботи комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації", зокрема, зазначено: "… Під час засідання секретарем комісії контролюючого органу ведеться протокол, в якому фіксуються прийняті рішення та надані доручення. Протокол підписується головою комісії контролюючого органу (у разі його відсутності - заступником), заступником голови комісії, секретарем комісії та членами комісії, які брали участь у засіданні. Забезпечення обліку матеріалів роботи комісії контролюючого органу покладається на секретаря такої комісії. …"
Відповідачем не надано до суду копію протоколу засідання Комісії під час прийняття Рішень про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 901510/24510970 від 31 серпня 2018 року; № 1080139/24510970 від 18 лютого 2019 року; № 913833/24510970 від 12 вересня 2018 року; № 896289/24510970 від 28 серпня 2018 року; № 1060887/24510970 від 28 січня 2019 року; № 894656/24510970 від 27 серпня 2018 року; № 894705/24510970 від 27 серпня 2018 року; № 828396/24510970 від 04 липня 2018 року; № 1107954/24510970 від 15 березня 2019 року; № 1075479/24510970 від 12 лютого 2019 року, матеріалів роботи комісії тощо.
Відтак, відповідачами документально не доведено додержання процедури розгляду матеріалів.
До того ж, ТОВ «Промелектроніка» зверталось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до ГУ ДФС у Запорізькій області про визнання незаконним рішення (протоколу) комісії ГУ ДФС у Запорізькій області від 11.04.2018 №13 про визначення позивача таким, що відповідає пп.1.6 п.1 Критеріїв ризиковості платника податків та зобовязання відповідача виключити з бази ризикових платників - позивача в режимі «Журнал ризикових пдлатників податків» розділу «Робота Комісії регіонального рівня» підсистеми «Аналітична система» ІТС «Податковий блок».
Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 20.06.2018 позов задоволено у повному обсязі.
Вказаним рішенням встановлено крім іншого, щог віднесення до критеріїв ризиковості було здійснено без законних підстав.
Таким чином зупинення реєстрації податкових накладних базувалося не на законі, а тому рішення ГУ ДФС України з приводу відмови у реєстрації накладних є незаконними.
В обґрунтування позовних вимог позивачем надано до суду первинні документи на підтвердження правомірності складання податкових накладних № 16 від 03 травня 2018 року, № 102 від 19 грудня 2018 року, № 32 від 08 травня 2018 року, № 66 від 16 травня 2018 року, № 78 від 13 листопада 2018 року, № 154 від 24 квітня 2018 року, № 178 від 27 квітня 2018 року, № 163 від 25 квітня 2018 року, № 4 від 01 грудня 2018 року, № 71 від 13 грудня 2018 року.
Натомість у вказаних вище рішеннях про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних підставою відмови у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних зазначено: "Прийнято рішення про: відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних…". Підставою даного рішення зазначено неподання платником податку копій документів, проте, з даного рішення не можливо встановити, які саме документи не подано.
Тому суд зазначає, що відповідач по справі, обмежився лише загальною оцінкою наданих позивачем документів, не встановивши конкретно, які з них складені з порушенням законодавства, як зазначено у спірних рішеннях, і в чому саме полягають ці порушення.
Як з'ясовано судом до Повідомлень позивачем додано документи на підтвердження операції згідно податкових накладних № 16 від 03 травня 2018 року, № 102 від 19 грудня 2018 року, № 32 від 08 травня 2018 року, № 66 від 16 травня 2018 року, № 78 від 13 листопада 2018 року, № 154 від 24 квітня 2018 року, № 178 від 27 квітня 2018 року, № 163 від 25 квітня 2018 року, № 4 від 01 грудня 2018 року, № 71 від 13 грудня 2018 року.
Суд вважає, що контролюючий орган не може вимагати від позивача того, що не регламентовано нормою права.
Як свідчать матеріали справи, позивачем надано письмові пояснення, додані документи, на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній, до якої застосована процедура зупинення реєстрації згідно з п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України.
Посилання відповідачів у відзиві на факти не недання документів щодо транспортування від постачальника, суд не приймає до уваги оскільки, операція з закупки товару є зареєстрованою податковою накладною постачальника позивача, копії яких додані до позову. Позивачем подавалися податкові накладні з продажу товару покупцю, тобто реєструвалася інша операція.
На думку суду, позивачем, надано документи первинної податкової та бухгалтерської звітності по взаємовідносинах з контрагентами, які свідчать про реальність здійснених господарських операції та вказують на наявність у позивача ділової мети, визначення якої наведено у пп.14.1.231 п.14.1 ст.14 ПК України, як причина, яка може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності.
Відповідачами не надано до суду доказів подання платником податку контролюючому органу копій документів, які складені з порушенням законодавства.
З урахуванням приписів ч.2 ст.2 КАС України суд оцінивши докази, які є у справі, в їх сукупності приходить до висновку, що Рішення № 901510/24510970 від 31 серпня 2018 року; № 1080139/24510970 від 18 лютого 2019 року; № 913833/24510970 від 12 вересня 2018 року; № 896289/24510970 від 28 серпня 2018 року; № 1060887/24510970 від 28 січня 2019 року; № 894656/24510970 від 27 серпня 2018 року; № 894705/24510970 від 27 серпня 2018 року; № 828396/24510970 від 04 липня 2018 року; № 1107954/24510970 від 15 березня 2019 року; № 1075479/24510970 від 12 лютого 2019 року прийняті Комісією ГУ ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, не обґрунтовано, без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, не розсудливо, а отже є неправомірним, тому підлягає скасуванню.
Щодо позовних вимог про реєстрацію податкової накладної, слід зазначити, що відповідно до підпункту 201.16.4. пункту 201.16статті 201 Податкового кодексу України податкова накладна/розрахунок коригування, реєстрацію якої в Єдиному реєстрі податкових накладних було зупинено, реєструється у день настання однієї із таких подій:
а) прийнято рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
б) набрало законної сили рішення суду про реєстрацію відповідної податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
При цьому, відповідно до пунктів 19, 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246) податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДФС відповідного рішення);
неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
У разі надходження до ДФС рішення суду про реєстрацію або скасування реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, яке набрало законної сили, такі податкові накладні та/або розрахунки коригування реєструються після проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), або їх реєстрація скасовується. При цьому датою реєстрації або скасування реєстрації вважається день, зазначений в такому рішенні, або день набрання законної сили рішенням суду (пункт 20 Порядку №1246).
Відтак, оскільки рішення Комісії ГУ ДФС у Запорізькій області про відмову у реєстрації податкових накладних № 16 від 03 травня 2018 року, № 102 від 19 грудня 2018 року, № 32 від 08 травня 2018 року, № 66 від 16 травня 2018 року, № 78 від 13 листопада 2018 року, № 154 від 24 квітня 2018 року, № 178 від 27 квітня 2018 року, № 163 від 25 квітня 2018 року, № 4 від 01 грудня 2018 року, № 71 від 13 грудня 2018 року підлягають скасуванню то, відповідно, з урахуванням положень підпункту 201.16.4 пункту 201.16 статті 201, пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України, пункту 19, пункту 20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 №1246, суд приходить до висновку про задоволення позову в частині зобов'язання ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні.
Частиною 1 ст.77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (ч.2 ст.77 КАС України).
За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Доводи відповідачів не приймаються судом до уваги виходячи з вищезазначеного.
Щодо вимоги позивача про зобов'язання відповідача 2 у строк 5 днів з дня набрання рішення суду законної сили подати до суду звіт про виконання судового рішення, суд зазначає, що в силу положень ч.1 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Зазначене є правом суду, а не обов'язком.
Водночас, позивачем не наведено обставин, які б викликали у суду сумнів у тому, що відповідач 2 може ухилятись від виконання судового рішення, у зв'язку з чим у суду відсутні підстави для застосування приписів ст. 382 Кодексу адміністративного судочинства України щодо встановлення судового контролю шляхом зобов'язання відповідача 2 подати звіт про виконання рішення суду.
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, повязаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Разом з тим, ч. 7 ст. 139 КАС України визначено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Суд зазначає, що до закінчення судових дебатів у справі представник позивача заявив клопотання про подання заяви на стягнення витрат на правничу допомогу, тому питання про розподіл витрат на правничу допомогу не вирішувалось.
Для вирішення питання про розподіл витрат на правничу допомогу, у відповідності до вимог ст. 252 КАС України у справі буде прийняте додаткове рішення.
Враховуючи вищезазначене, та керуючись статтями 2, 77, 139, 241, 243-246, 250, суд,
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії Головного управління ДФС у Запорізькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації:
№ 901510/24510970 від 31 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 16 від 03 травня 2018 року;
№ 1080139/24510970 від 18 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 102 від 19 грудня 2018 року;
№ 913833/24510970 від 12 вересня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 32 від 08 травня 2018 року;
№ 896289/24510970 від 28 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 66 від 16 травня 2018 року;
№ 1060887/24510970 від 28 січня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 78 від 13 листопада 2018 року;
№ 894656/24510970 від 27 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 154 від 24 квітня 2018 року;
№ 894705/24510970 від 27 серпня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 178 від 27 квітня 2018 року;
№ 828396/24510970 від 04 липня 2018 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 163 від 25 квітня 2018 року;
№ 1107954/24510970 від 15 березня 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 4 від 01 грудня 2018 року;
№ 1075479/24510970 від 12 лютого 2019 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 71 від 13 грудня 2018 року.
Зобов'язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні № 16 від 03 травня 2018 року, № 102 від 19 грудня 2018 року, № 32 від 08 травня 2018 року, № 66 від 16 травня 2018 року, № 78 від 13 листопада 2018 року, № 154 від 24 квітня 2018 року, № 178 від 27 квітня 2018 року, № 163 від 25 квітня 2018 року, № 4 від 01 грудня 2018 року, № 71 від 13 грудня 2018 року.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ПРОМЕЛЕКТРОНІКА” (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, буд.4-А, код ЄДРПОУ 24510970) за рахунок бюджетних асигнувань Державної фіскальної служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд.8, код ЄДРПОУ 39292197) судові витрати у вигляді судового збору у сумі 9605,00 грн.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ПРОМЕЛЕКТРОНІКА” (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, буд.4-А, код ЄДРПОУ 24510970) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Запорізький області (м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, ЄДРПОУ 39396146) судові витрати у вигляді судового збору у сумі 9605,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили у порядку та строки, передбачені ст. 255 КАС України та може бути оскаржене у порядку та строки, передбачені ст.ст. 293, 295, 296 та 297 КАС України.
Повний текст рішення складено та підписано 15.07.2019.
Суддя А.В. Сіпака