Постанова від 10.07.2019 по справі 759/8632/19

ун. № 759/8632/19

пр. № 3/759/3743/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2019 року м. Київ

Суддя Святошинського районного суду м. Києва Косик Л.Г., у присутності особи, яка притягається до відповідальності, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

26.04.2018 року о 16 годині 20 хвилин ОСОБА_1 , керуючи автомобілем «ВАЗ 2107», державний номерний знак НОМЕР_1 , в м. Києві по Кільцевій дорозі, не врахував дорожньої обстановки, був не уважним при перестроюванні, не надав переваги в русі автомобілю "Hyundai" державний номерний знак НОМЕР_2 , що рухався в попутному напрямку, по тій смузі на яку він мав намір перестроїтися та скоїв з ним зіткнення. При ДТП всі автомобілі отримали механічні пошкодження.

В судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину не визнав, з протоколом не погодився та пояснив, що рухався в автомобілі в четвертій смузі по Кільцевій дорозі в заторі, увімкнув сигнал поворота ліворуч для перестроювання в іншу смугу. Автомобілі, які рухались в третій та другій смузі пропустили його. Перед початком маневру в крайню ліву смугу, він переконався в безпечності та тільки почав перестроюватись, як отримав удар, який рухався з великою швидкістю в крайній лівій смузі. Після удару, автомобіль зупинився за 16 метрів. Крім того, ОСОБА_1 заявив клопотання про проведення психологічної експертизи з використанням поліграфа та призначення автотехнічної експертизи.

В судове засідання викликався інший учасник ДТП, ОСОБА_2 , який в судовому засіданні надав пояснення, з яких вбачається, що він керував автомобілем "Hyundai" в крайній лівій смузі по Кільцевій дорозі, приблизно із швидкістю 30-40 км/г, в попутному напрямку з лівої сторони був відбійник, а з правої рухались автомобілі зі швидкістю 10-20 км/г. Під'їджаючи до зупинки громадського транспорту "вул. Литвиненко-Вольгемут" несподівано із правої смуги з'явився автомобіль, а саме передня частина автомобіля марки "ВАЗ 2107", державний номерний знак НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_1 , який виконував маневр перестроювання. Під час виконання цього маневру, його автомобіль рухався перпендикулярно проїзній частині дороги. Щоб уникнути зіткнення, застосував екстрене гальмування, але у зв'язку з тим,що відстань була замала, уникнути зіткнення не вдалося.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення, приходжу до наступного висновку.

Вважаю, що пояснення, ОСОБА_2 , в судовому засіданні, повністю узгоджуються з об'єктивними даними схеми ДТП, яка була підписана учасниками пригоди без будь - яких зауважень, зокрема щодо розташування транспортних засобів після зіткнення, місця їх зіткнення, напрямку руху, характера пошкоджень автомобілів та їх локалізацію.

Суд критично відноситься до пояснень ОСОБА_1 в судовому засіданні і вважає, що це викликано бажанням останнього уникнути відповідальності за вчинення правопорушення. Також, суд вважає необхідним відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про проведення психологічної експертизи з використанням поліграфа та призначення автотехнічної експертизи, оскільки чинним законодавством непередбачено призначення та проведення психологічної експертизи із застосуванням поліграфа при розгляді справ про адміністративне правопорушення. Щодо автотехнічної експертизи, то суд не вбачає підстав для її призначення та проведення, оскільки заявник не переконав суд в необхідності її проведення та в матеріалах справи наявні всі необхідні відомості щодо ухвалення об'єктивного та справедливого рішення.

Суддя дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається порушення п.п. 2.3б та 10.3 Правил дорожнього руху та ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.

Вина особи, що притягується до адміністративної відповідальності підтверджується: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ № 171236 від 26.04.2019 року, схемою місця ДТП, поясненнями учасників ДТП та фотоматеріалами з яких чітко вбачається характер та ступінь ушкоджень транспортного засобу марки "Hyundai" державний номерний знак НОМЕР_2 .

Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.

Згідно із ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Враховуючи встановлений механізм ДТП, умови дорожньої обстановки, в якій вона відбулася, а також характер дій учасників пригоди, суд приходить до висновку, що під час проїзду вказаного ділянки дороги, у тому числі виконання на ньому маневрів, водій ОСОБА_1 повинен був керуватись вимогами розділу 10.3 ПДР України.

Відповідно до п. 10.3 ПДР України, у разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.

Таким чином, враховуючи механізм ДТП, характер отриманих транспортними засобами механічних ушкоджень, суд приходить до висновку, що виникнення ДТП є прямим наслідком допущення порушень п. 10.3 ПДР України саме ОСОБА_1 , який в момент перестроювання не дав дорогу транспортному засобу марки "Hyundai", який рухався в попутному напрямку по тій смузі, на яку він мав намір перестроїтися.

Отже, суд вважає доведеним те, що ОСОБА_1 порушив правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.

Відповідно до ст. 33 КпАП України, суд при накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, майновий стан правопорушника, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність та пом'якшують відповідальність правопорушника згідно зі ст.ст 34 , 35 КпАП України.

Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 283, 284 КпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України, та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 340 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір за ухвалення судом постанови про накладення адмінстягнення в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто в сумі 384 грн. 20 коп.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя: Л.Г. Косик