Ухвала від 15.07.2019 по справі 813/1943/17

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

15 липня 2019 рокуЛьвів№ 857/7056/19

Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Гінда О. М., перевіривши апеляційну скаргу Мостиської міської ради Львівської області на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 24 травня 2019 року про відмову у повороті виконання судового рішення у справі № 813/1943/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправними та скасування рішень,зобов"язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 24 травня 2019 року в задоволенні заяви Мостиської міської ради про поворот виконання рішення відмовлено повністю.

Не погодившись із прийнятим рішенням, Мостиська міська рада Львівської області подала апеляційну скаргу .

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Згідно ч. 2 ст. 295 КАС України, учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Із матеріалів справи слідує, що оскаржувану ухвалу проголошено 24 травня 2018 року, повний текст складено 29 травня 2019.

Апеляційну скаргу, через поштове відділення зв'язку, подано 24 червня 2019 року, тобто з пропуском, встановленого ст. 295 КАС України, строку на апеляційне оскарження.

Згідно з частиною третьою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Скаржником, подано заяву про поновлення строку апеляційного оскарження, в якій вказує, що копію оскаржуваної ухвали отримав тільки 08 червня 2019, а з врахуванням вихідних днів 22 і 23 червня, апеляційну скаргу подано в межах 15-денного строку. У зв'язку цими обставинами просить поновити строк на апеляційне оскарження.

Апелянтом до апеляційної скаги не додано доказів, які підтверджують дату отримання оскаржуваної ухвали суду першої інстанції, у зв'язку з чим не можливо вирішити питання про проновлення строку на апеляційне оскарження.

Крім цього, в апеляційній скарзі апелянт вказує, що відповідно до ч. 6 ст. 380 КАС України за подання заяви про поворот виконання судовий збір не стягується.

Однак, звертаю увагу, що у цій справи подано апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції.

Підпунктом 5 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», визначено ставки судового збору, відповідно до якої, за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на ухвалу суду сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно із статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум на одну працездатну особу станом на 01 січня 2019 року становить 1921 грн.

Відтак, розмір судового збору який підлягає сплаті при поданні апеляційної скарги на ухвалу суду перщої інстанції є фіксованим і становить 1921 грн.

Вказані недоліки апеляційної скарги повинні бути усунуті шляхом надіслання на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду вмотивованої заяви про поновлення строку апеляційного оскарження з доказами отримання оскаржуваної ухвали суду першої інстанції та оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 1921 грн за наступними реквізитами «Отримувач коштів - УК у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ - 38007573; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); МФО - 899998; рахунок отримувача - 34310206081057; код класифікації доходів бюджету - 22030101; призначення платежу - *;101; код платника; судовий збір; № справи; Восьмий апеляційний адміністративний суд».

За таких обставин, відповідно до статтей 169, 298, Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 169, 296, 298 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ :

у задоволенні клопотання Мостиської міської ради Львівської області про поновлення строку на апеляційне оскарження відмовити, визнати неповажними підстави для поновлення строку апеляційного оскарження.

Апеляційну скаргу Мостиської міської ради Львівської області на ухвалу Львівського окружного адміністративного суду від 24 травня 2019 року про відмову у повороті виконання судового рішення у справі № 813/1943/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 до Головного управління Держгеокадастру у Львівській області про визнання протиправними та скасування рішень,зобов"язання вчинити дії - залишити без руху.

Встановити Мостиській міській раді Львівської області десятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

СуддяО. М. Гінда