15 липня 2019 року ЛуцькСправа № 140/1986/19
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д.,
розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області, Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області про визнання протиправним та скасування рішення Комісії при головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області від 17.04.2019 року № 34/1114 в частині зарахування до пільгового стажу періоду роботи з 09.01.1993 року по 31.07.2002 року за фактичною тривалістю та зобов'язати зарахувати до пільгового стажу, період роботи у ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс" за професією прядильниця, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 09.01.1993 року по 31.07.2002 року - календарно; про визнання протиправним та скасування рішення Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області від 06.05.2019 року № 19 та зобов'язання Луцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області призначити та виплачувати, пенсію за віком на пільгових умовах, на підставі п. "є" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та п. 6 ч. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з дня що настає за днем досягнення пенсійного віку, а саме з 31 березня 2019 року, зарахувавши до пільгового стажу періоди роботи за професією прядильник у ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс" з 09.01.1993 р. по 31.07.2002 р. та у ЗАТ "Волинський шовковий комбінат " з 01.08.2002 р. по 20.12.2005 р. - календарно.
В обґрунтування позову позивач вказала, що 02 квітня 2019 року звернулась до Луцького об'єднаного управління ПФУ із заявою про призначення пенсії за віком на підставі пункту "є" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та підпункту 6 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", оскільки має достатній пільговий стаж роботи та досягла відповідного віку для призначення пільгової пенсії.
На підставі рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області від 17.04.2019 року №34/1114 про результати розгляду заяви про підтвердження періодів роботи, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах Луцьким об'єднаним управлінням ПФУ було прийняте рішення від 06.05.2019 року №19 про результати розгляду заяви від 02.04.2019 року про призначення пенсії на пільгових умовах, яким позивачу було відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах, згідно з п. "є" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пп.6 п.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу, який відповідно до розрахунку відповідача 2 становить 15 років 07 місяців 20 днів.
Позивач вважає вказані рішення відповідачів протиправним та таким, що порушують її законні права та інтереси.
ОСОБА_1 стверджує, що періоди її роботи на ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс" з 09.01.1993 року по 31.07.2002 року та ЗАТ "Волинський шовковий комбінат "Волтекс" з 01.08.2002 по 20.12.2005 на посаді прядильника, що дає право на пільгову пенсію, підтверджуються записами у трудовій книжці.
Позивач вважає, що Комісія при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області дійшла невірного висновку про те, що за період з 09.01.1993 року по 31.07.2002 року до пільгового стажу зараховується лише фактично відпрацьовані дні, адже законодавець не пов'язує обчислення пільгового стажу із зайняттям на цих роботах повний робочий день.
Позивач вказує, що на день подання заяви відповідачу вона досягла пенсійного віку, має пільговий стаж роботи більше 20 років, а тому має право на пенсію згідно пункту "є" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
З наведених підстав позивач просила позов задовольнити.
Відповідно до ухвали від 26 червня 2019 року розгляд даної справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), як це визначено статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України). Згідно з частиною третьою статті 263 КАС України заявами по суті справи є позов та відзив.
В поданому до суду відзиві від 08.07.2019 вих. №8706/06-39 відповідач 2 Луцьке об'єднане управління ПФУ позов не визнав та просить відмовити в його задоволенні з тих підстав, що згідно із поданими документами пільговий стаж роботи позивача становить 15 років 07 місяців 20 днів, тому позивач права на призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно із пунктом "є" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" не має.
У відзиві на позов від 08.07.2019 вих. №8707/06-39 відповідач 1 ГУ ПФУ у Волинській області позовних вимог не визнав з тих підстав, що Комісія при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області відповідно до поданих документів встановила, що робота позивачки на підприємстві в період з 1992 року була неритмічною, а тому період роботи з 09.01.1993 року по 31.07.2002 року у ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс" можливо зарахувати до пільгового стажу роботи лише за фактичною тривалістю. Відтак, відповідач 1 вважає, що в спеціальний стаж роботи для призначення пенсій на пільгових умовах включається фактично відпрацьований час в шкідливих і важких умовах праці.
Враховуючи викладене, виходячи з дискреційних повноважень Комісії з питань підтвердження стажу роботи на посадах, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, за змістом яких визначення періоду пільгового стажу, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах відноситься до виключних повноважень Комісії, на реалізацію яких її було створено, тому вважає, що рішення комісії від 06.05.2019 року №19 є обґрунтованим, прийнятим в межах повноважень та у спосіб, що передбачений законами України, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення. У зв'язку з цим просить відмовити у задоволенні позову повністю.
Дослідивши письмові докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити частково з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 04.02.2019 звернулася до відповідача 2 із заявою про призначення їй пенсії за віком на пільгових умовах (а.с.49).
Як вбачається із рішення від 17.04.2019 року №34/1114 про результати розгляду заяви Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області (далі - Комісія), за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 про підтвердження періодів роботи, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах, відповідно до записів трудової книжки, довідки від 29.02.2019 №39/01.25, виданої Державним архівом Волинської області, довідок від 12.04.2018 №852/1-11 - №854/1-11, №856/1-11, №861/1-11, №883/1-11, копій наказів від 27.05.1983 №714, від 31.07.2002 №230, особової картки форми Т-2 (3 арк.), виданих Комунальною установою Луцький міський трудовий архів, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працювала з 26.05.1983 по 31.07.2002 року прядильницею у ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс" (а.с.50). Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, 23.02.2015 проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи за судовим рішенням у зв'язку з визнанням її банкрутом.
Комісія прийняла рішення про зарахування до пільгового стажу, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту 6 частини 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-ІV періодів роботи з 26.05.1983 по 08.01.1993 - календарно та з 09.01.1993 по 31.07.2002 - за фактичною тривалістю.
Луцьке об'єднане управління ПФУ прийняло рішення від 06.05.2019 року №19 про результати заяви від 02.04.2019 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах (а.с.51), з якого слідує, що в ході розгляду заяви з доданими до неї документами було встановлено, що загальний страховий стаж роботи заявниці становить 34 роки 08 місяців 15 днів. З урахуванням рішення Комісії від 17.04.2019 року до пільгового стажу роботи ОСОБА_1 зараховані наступні періоди роботи, а саме: роботи з 26.05.1983 по 08.01.1993 - календарно та з 09.01.1993 по 31.07.2002 - за фактичною тривалістю на посаді прядильниці ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс", що складає 14 років 1 місяць 4 дні.
Крім цього до пільгового стажу зараховано період з 01.08.2002 по 20.12.2005 на посаді прядильниці ЗАТ "Волинський шовковий комбінат "Волтекс" на підставі довідки №01-4/38 від 02.04.2019 про фактично відпрацьовані дні, протягом яких працівник працював повний робочий день із шкідливими умовами праці при 5-денному робочому тижні, що становить 01 рік 06 місяців 16 днів. Враховуючи вищезазначене, згідно поданих документів відповідач 2 вважає, що пільговий стаж роботи заявниці становить 15 років 07 місяців 16 днів. У зв'язку з цим Луцьке об'єднане управління ПФУ у своєму рішенні зазначило, що гр. ОСОБА_1 права на призначення пенсії на пільгових умовах, відповідно до підпункту 6 пункту 2 статті 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", не має через відсутність необхідного пільгового стажу.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку суду, відповідачі не довели правомірність оскаржуваних в даній адміністративній справі рішень з огляду на наступне.
Правовідносини, що виникають у сфері пенсійного забезпечення громадян, регулюються Законами України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV та "Про пенсійне забезпечення" №1788-ХІІ.
Відповідно до пункту 6 частини другої статті 114 Закону №1058-IV на пільгових умовах пенсія за віком призначається: робітницям текстильного виробництва, зайнятим на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затвердженим у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 55 років і за наявності стажу зазначеної роботи не менше 20 років.
Статтею 13 Закону № 1788-ХІІ визначено категорії осіб, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах.
За змістом пункту "є" статті 13 цього Закону на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, зокрема, робітниці текстильного виробництва, зайняті на верстатах і машинах, - за списком виробництв і професій, затверджуваним у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, - після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років.
Отже, робота на виробництві та за професією, зазначеними в названому пункті, на підставі закону виокремлена в окрему категорію робіт та професій серед восьми інших, передбачених статтею 13 Закону №1788 ХІІ, робота на яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
У період роботи позивача професія "прядильниця" була зазначена у Списку виробництв і професій, робота на яких дає робітницям підприємств текстильної промисловості право на отримання пенсії по старості після досягнення 50 років і при стажі роботи в цих професіях не менше 20 років, затвердженому Постановою Ради Міністрів СРСР від 10.11.1967 №1021, у розділі "бавовняне, ватне, льняне, вовняне, шовкове, конопле-джутове, трикотажне, текстильно-галантерейне і валяльно-повстяне виробництво, текстильні цехи у виробництвах штучного і синтетичного волокна", а після прийняття Закону № 1788-ХІІ професія "прядильниця" - у Списку виробництв і професій, робота на яких дає робітницям право на пенсію за віком після досягнення 55 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 №583.
Крім того, як зазначено у рішенні Комісії від 17.04.2019 року №34/1114, Списком текстильних виробництв і професій, робота на яких дає право на пенсію за віком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992 року №583, передбачено, зокрема прядильниць (а.с.50). Отже, відповідач 1 не заперечує, що період роботи позивача за посадою "прядильниця" зараховується до пільгового стажу роботи.
Згідно з положенням статті 62 Закону №1788-ХІІ основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 №637 (далі - Порядок №637), у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Сутнісний, нормативний, цільовий підхід до розуміння положень пункту "є" статті 13 Закону №1788-ХІІ в поєднанні із наведеними вище нормами дає підстави вважати, що призначення пільгової пенсії робітницям текстильного виробництва, зайнятим на верстатах і машинах, за списком виробництв і професій, затверджуваним у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, залежить від наявності підстав та умов, передбачених саме цією нормою права, і не пов'язано з законодавчими передумовами, встановленими для інших категорій осіб, визначених статтею 13 цього Закону, які мають право на пільгову пенсію, але за умов і в порядку, передбачених окремо для кожної категорії таких осіб. Тобто, для призначення пенсії за пунктом "є" статті 13 Закону №1788-ХІІ особа мала бути робітницею не будь-якого текстильного виробництва, а текстильного виробництва за списком виробництв і професій, затверджуваним у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, бути зайнятою (працювати) на верстатах і машинах, мати відповідні стаж роботи (не менше 20 років) та вік (50 років). Трудовий стаж для призначення пільгової пенсії на підставі цього пункту підтверджується відповідно до положень Порядку з урахуванням тривалості, складу, режиму і порядку обліку робочого часу для робітниць текстильного виробництва. Для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Нормативні положення щодо обліку, тривалості чи режиму робочого часу, як-от перебування на роботі повний/неповний робочий день (наприклад, як це визначено пунктами "а", "б" статті 13 Закону № 1788-ХІІ), застосування яких приписано до інших категорій осіб, перелік яких наведений у статті 13 цього Закону, до осіб, які заявлять про право на пенсії за пунктом "є" статті 13 зазначеного Закону, не мають застосовуватися.
При цьому, є безпідставним обрахунок пільгового стажу для призначення пенсії відповідно до пункту "є" статті 13 Закону № 1788-XII з покликанням на Порядок застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.11.2005 №383, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.12.2005 за № 1451/11731 (далі - Порядок №383).
Необхідно звернути увагу про незастосовність до спірних правовідносин Порядку застосування Списків №1 і №2, оскільки, як указано в самому Порядку (пункт 1), цей Порядок регулює застосування Списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до підпунктів "а", "б" статті 13 та статті 100 Закону № 1788-ХІІ, а звідси - не поширює свою дію на обчислення стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до підпункту "є" статті 13 цього Закону.
Вказана правова позиція викладена у постанові Верховного Суду України від 29.06.2017 у справі №21-723а16 та в силу приписів частини п'ятої статті 242 КАС України враховується при вирішенні цієї справи.
Як вбачається із матеріалів справи, спір між сторонами виник щодо обрахунку стажу роботи позивача, необхідного для призначення їй пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пункту "є" статті 13 Закону № 1788-XII, який, на думку відповідачів, має бути зарахований за період роботи з 09.01.1993 по 31.07.2002 - за фактичною тривалістю на посаді прядильниці ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс", з 01.08.2002 по 20.12.2005 на посаді прядильниці ЗАТ "Волинський шовковий комбінат "Волтекс" та становить 15 років 07 місяців 16 днів, що є недостатнім для призначення позивачу пільгової пенсії.
Разом з тим, згідно із вказаними вище поданими до Комісії документами, зокрема, архівними довідками (а.с.33-39), записами у трудовій книжці НОМЕР_1 (а.с.09-16), наказами №1983 від 04.11.1982, №714 від 26.05.1983, №230 від 31.07.2002, позивач ОСОБА_1 (дівоче прізвище ОСОБА_3 ) з 26.05.1983 по 31.07.2002 безперервно працювала на посаді прядильниці ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс", з 01.08.2002 по 20.12.2005 на посаді прядильниці ЗАТ "Волинський шовковий комбінат "Волтекс", що становить більше 20 років
На думку суду, відповідачі дійшли помилкового висновку, що за період роботи з 09.01.1993 по 31.07.2002 на посаді прядильниці ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс", з 01.08.2002 по 20.12.2005 на посаді прядильниці ЗАТ "Волинський шовковий комбінат "Волтекс" до пільгового стажу позивача підлягають зараховуванню фактично відпрацьовані дні, оскільки, як було зазначено вище, законодавець не пов'язує обчислення пільгового стажу згідно з пунктом "є" статті 13 Закону № 1788-XII із зайняттям на цих роботах повний робочий день. Таким чином, зазначені періоди роботи позивача у ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс", ЗАТ "Волинський шовковий комбінат "Волтекс" є періодами, які включаються до спеціального стажу та повинні зараховуватися календарно.
За приписами частини першої статті 45 Закону №1058-ІV за загальним правилом пенсія призначається з дня звернення за пенсією.
Відтак, виходячи із наведених норм чинного законодавства України та встановлених обставин справи, суд дійшов висновку, що оскільки позивач досягла пенсійного віку та, за наявного періоду роботи прядильницею на ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс" з 09.01.1993 по 31.07.2002 та ЗАТ "Волинський шовковий комбінат "Волтекс" з 01.08.2002 по 20.12.2005 календарно, у неї достатній пільговий стаж роботи (більше 20 років), тому вона має право на призначення пенсії на підставі пункту "є" статті 13 Закону №1788-ХІІ, пункту 6 частини 2 статті 114 Закону №1058-IV, відтак оскаржуване рішення Комісії при ГУ ПФУ у Волинській області від 17.04.2019 року №34/1114 про результати розгляду заяви є протиправним та підлягає скасуванню.
При цьому суд зазначає, що підтверджений позивачем трудовий стаж трудовою книжкою, архівними довідками, наказами ще визначати рішенням Комісії при ГУ ПФУ у Волинській області необхідності немає, а тому в задоволенні позовної вимоги щодо зобов'язання Комісії при ГУ ПФУзарахувати до пільгового стажу період роботи прядильницею на ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс" з 09.01.1993 по 31.07.2002 відмовляє .
Крім того, враховуючи те, що підставою для відмови у призначені пенсії відповідачем 2 є рішення Комісії при ГУ ПФУ у Волинській області від 17.04.2019 року №34/1114 про результати розгляду заяви, тому суд вважає за доцільне, з метою відновлення порушеного права позивача, визнати протиправним та скасувати рішення Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області від 06 травня 2019 року №19 про результати розгляду заяви від 02 квітня 2019 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах та зобов'язати Луцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області призначити та виплачувати ОСОБА_1 , пенсію за віком на пільгових умовах, згідно з п. "є" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пп. 6 п. 2 ст. 114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з врахуванням пільгового стажу роботи у ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс" з 09.01.1993 по 31.07.2002 та ЗАТ "Волинський шовковий комбінат "Волтекс" з 01.08.2002 по 20.12.2005 календарно за професією прядильниця, з моменту звернення із заявою про призначення пенсії до Луцького об'єднаного управління ПФУ Волинської області, а саме з 02 квітня 2019 року.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, на користь позивача необхідно стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідачів судовий збір в розмірі 768,40 грн., тобто по 384,20 грн. з кожного, який сплачений відповідно до квитанції від 24.06.2019 № 0.0.1391203249.1 (а. с. 2).
Керуючись статтями 243-246, 250, 263 КАС України, суд
Позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Комісії при Головному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області від 17 квітня 2019 року № 34/1114 про результати розгляду заяви ОСОБА_1 про підтвердження періодів роботи, що дають право на призначення пенсії на пільгових умовах.
Визнати протиправним та скасувати рішення Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (43005, Волинська область, місто Луцьк, проспект Грушевського, будинок 1, код ЄДРПОУ 40370530) від 06 травня 2019 року №19 про результати розгляду заяви ОСОБА_1 від 02 квітня 2019 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Зобов'язати Луцьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області призначити та виплачувати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , пенсію за віком на пільгових умовах, згідно з п. "є" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та пп. 6 п.2 ст.114 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з врахуванням пільгового стажу роботи у ВАТ "Луцький шовковий комбінат "Волтекс" з 09.01.1993 по 31.07.2002 та ЗАТ "Волинський шовковий комбінат "Волтекс" з 01.08.2002 по 20.12.2005 календарно за професією прядильниця, з моменту звернення із заявою про призначення пенсії до Луцького об'єднаного управління ПФУ Волинської області, а саме з 02 квітня 2019 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (43026, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Кравчука, будинок 22-В, код ЄДРПОУ 13358826) судові витрати у сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.).
Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Луцького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської області (43005, Волинська область, місто Луцьк, проспект Грушевського, будинок 1, код ЄДРПОУ 40370530) судові витрати у сумі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні 20 коп.).
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України. У разі подання апеляційної скарги рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Суддя В.Д. Ковальчук