Номер провадження 3/243/2309/2019
Номер справи 243/7498/19
«11» липня 2019 року Суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Хаустова Т.А., розглянувши матеріали, які надійшли від Слов'янського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Артемівська Донецької області, громадянина України, не працюючого, РНОКПП: невідомий, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
22 травня 2019 року о 09 годині 00 хвилин на автобусній зупинці Привокзальної площі м. Слов'янська Донецької області, що є громадським місцем ОСОБА_2 висловлювався нецензурною лайкою, чим своїми діями вчинив дрібне хуліганство та тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 173 КУпАП.
Крім того, 22 травня 2019 року о 09 годині 00 хвилин на автобусній зупинці Привокзальної площі м. Слов'янська Донецької області, що є громадським місцем ОСОБА_2 висловлювався нецензурною лайкою, чим своїми діями вчинив дрібне хуліганство та тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 173 КУпАП.
Крім того, 22 травня 2019 року о 09 годині 00 хвилин на автобусній зупинці Привокзальної площі м. Слов'янська Донецької області, що є громадським місцем ОСОБА_2 висловлювався нецензурною лайкою, чим своїми діями вчинив дрібне хуліганство та тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 173 КУпАП.
Крім того, 22 травня 2019 року о 10 годині 00 хвилин на автобусній зупинці Привокзальної площі м. Слов'янська Донецької області, що є громадським місцем ОСОБА_2 висловлювався нецензурною лайкою, чіплявся до громадян, чим своїми діями вчинив дрібне хуліганство та тим самим вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 173 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В судовому засіданні ОСОБА_2 роз'яснені права та обов'язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності передбачені ст. 268 КУпАП та ст.ст. 10, 63 Конституції України.
Поняття справедливого судового розгляду передбачає можливість для особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, бути присутнім на засіданні. Ця можливість випливає із об'єкта і цілі ст. 6 ЄКПЛ, оскільки здійснення прав, гарантованих ст. 6 Конвенції, передбачає можливість вказаної особи бути вислуханою, а також необхідність перевірити точність її тверджень і спів ставити їх з матеріалами судової справи.
Таким чином, доступ до суду є аспектом права на справедливий суд, порушення якого (права на доступ) неодноразово визнавалось ЄСПЛ, зокрема в справах «Кутіч проти Хорватії», заява № 487778\99 п.25. ЄСПЛ 2002-11, «Меньшакова проти України», заява № 377\02 від 08.04.2010 р.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Додержання вимог закону при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення забезпечується систематичним контролем з боку вищестоящих органів і посадових осіб, правом оскарження, іншими встановленими законом способами.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
ОСОБА_2 свою провину у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП визнав повністю та пояснив, що 22 травня 2019 року о 09 годині 00 хвилин та 22 травня 2019 року о 10 годині 00 хвилин на автобусній зупинці Привокзальної площі м. Слов'янська Донецької області, що є громадським місцем він висловлювався нецензурною лайкою, чіплявся до громадян.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провина ОСОБА_2 доведена матеріалами справи а саме: Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 399226 від 22 травня 2019 року з якого вбачається, що 22 травня 2019 року о 09 годині 00 хвилин на автобусній зупинці Привокзальної площі м. Слов'янська Донецької області, що є громадським місцем ОСОБА_2 висловлювався нецензурною лайкою, чим своїми діями вчинив дрібне хуліганство (том 1 а.с.2); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 399231 від 22 травня 2019 року з якого вбачається, що 22 травня 2019 року о 09 годині 00 хвилин на автобусній зупинці Привокзальної площі м. Слов'янська Донецької області, що є громадським місцем ОСОБА_2 висловлювався нецензурною лайкою, чим своїми діями вчинив дрібне хуліганство (том 3 а.с.2); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 399222 від 22 травня 2019 року з якого вбачається, що 22 травня 2019 року о 09 годині 00 хвилин на автобусній зупинці Привокзальної площі м. Слов'янська Донецької області, що є громадським місцем ОСОБА_2 висловлювався нецензурною лайкою, чим своїми діями вчинив дрібне хуліганство (том 4 а.с.2); Протоколом про адміністративне правопорушення серії ГР № 399232 від 22 травня 2019 року з якого вбачається, що 22 травня 2019 року о 10 годині 00 хвилин на автобусній зупинці Привокзальної площі м. Слов'янська Донецької області, що є громадським місцем ОСОБА_2 висловлювався нецензурною лайкою, чіплявся до громадян, чим своїми діями вчинив дрібне хуліганство та тим самим вчинив (том 2 а.с.2), з яких вбачається, що жодних зауважень при складанні вказаних Протоколів про адміністративне правопорушення від 22 травня 2019 року від ОСОБА_2 не надійшло та іншими матеріалами справи.
Таким чином, приходжу до висновку, що досліджені в судовому засіданні докази логічні, послідовні, не містять протиріч, переконливі як кожен окремо, так і їх сукупність у взаємозв'язку.
Жоден із них не спростований, містить інформацію щодо предмету доказування, схожих неоспорюваних чітких і узгоджених між собою презумпцій факту.
Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, а саме дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Таким чином, провина ОСОБА_2 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, доведена у повному обсязі, обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення є щире каяття. Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення в судовому засіданні не встановлено.
Судом також у відповідності до вимог статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що пом'якшують відповідальність та обирає стягнення в межах санкції, встановленої в межах стягнення, передбаченого ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За загальними правилами накладення стягнення за адміністративне правопорушення, встановленими ст. 33 КУпАП стягнення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України (ч. 1 ст. 33 КУпАП). При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі (ч. 2 ст. 33 КУпАП).
З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51,00 грн.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) Постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 34, 35, 40-1, 173, 283, 284 КУпАП, -
Визнати ОСОБА_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме у виді штрафу на користь держави в розмірі 3 (три) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51,00 гривня (п'ятдесят одна гривня) 00 коп., на р/р № 31114106005075, Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37803368, одержувач платежу Слов'янське УК/м. Слов'янськ/21081100.
Стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір на користь держави у сумі 384,20 гривень на доходний рахунок 31211256026001 Казначейство України (ЕАП), код банку 899998, код ЄДРПОУ 37993783, одержувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106.
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Слов'янський міськрайонний суд.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
Суддя Слов'янського
міськрайонного суду Т.А. Хаустова