Рішення від 06.06.2019 по справі 460/3239/18

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2019 року м. Рівне №460/3239/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Романчук В.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі: позивача: представник Педич Д.П., відповідача: представник Юхименко Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Комунального підприємства Здолбунівської міської ради "Здолбунівкомуненергія"

доГоловного управління ДФС у Рівненській області

визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 25.01.2019 відкрито провадження у справі №460/3239/18 за позовом Комунального підприємства Здолбунівської міської ради «Здолбунівкомуненергія» до Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення №287/17-00-50-02/30032555 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 28.08.2018. Розгляд справи вирішено провести за правилами спрощеного позовного провадження і призначено з викликом сторін на 21.02.2019.

Судове засідання 21.02.2019 відкладено на 21.03.2019 у зв'язку з тим, що суд визнав причини неприбуття представника відповідача поважними.

В судовому засіданні 21.03.2019 оголошено перерву до 02.05.2019, а потім до 06.06.2019.

В судовому засіданні 06.06.2019 проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Згідно з позовною заявою та поясненнями представника позивача в судовому засіданні, позовні вимоги ґрунтуються на тому, що підприємство було позбавлене можливості своєчасно і в повному обсязі виконати свої зобов'язання перед бюджетом, оскільки банківські рахунки були арештовані і заробітна плата виплачувалась працівникам виключно через відділ державної виконавчої служби Здолбунівського районного управління юстиції. Вказані обставини були встановлені рішенням Рівненського окружного адміністративного суду у справі №817/2049/17. Крім того ГУ ДФС у Рівненській області 17.07.2017 був складений акт виїзної документальної перевірки за №497/17-00-14-0130032555 з питань дотримання сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 по 31.03.2017, на підставі якого рішенням №0002361310 від 02.08.2017 до позивача вже були застосовані штрафні санкції та йому було нараховано пеню за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску за відповідний період, а тому відповідач не мав права повторно ревізувати охоплений вищевказаною перевіркою період і додатково застосовувати штрафні санкції, які він сам кваліфікував як «помилково не нараховані». Крім того, згідно оскаржуваного рішення позивачу взагалі не відомо, який вид перевірки щодо нього було застосованого фіскальним органом, позаяк будь-яких документів крім спірного рішення від фіскального органу він не отримував.

Згідно з відзивом на позовну заяву та поясненнями представника в судовому засіданні, сторона відповідача позов не визнає. Свої заперечення обґрунтовує тим, що оскаржуване рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску прийняте на підставі ч.10 п.2. ч.11 ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за несвоєчасну сплату єдиного внеску за період з 21.01.2016 до 21.08.2018. У доданому до рішенні розрахунку штрафу у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум (п.2 ч.11 Закону) та пені на суму недоїмки з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу (ч.10 ст.25 Закону) вбачається порушення законодавчо встановленого строку на сплату ЄСВ за грудень 2015 року, квітень, травень, липень, серпень, вересень 2016 року, квітень, липень-вересень, листопад 2017 року, червень 2018 року. Порушення встановлені відповідно до даних інтегрованої картки платника, КП «Здолбунівкомуненергія». Що стосується акту перевірки від 17.07.2017 №497/17-00-14-01/30032555, то на його підставі застосовано штрафні санкції за несвоєчасну сплату ЄСВ за жовтень 2016 року в сумі 83522,93 грн. по терміну сплати до 21.11.2016, за листопад 2016р. в сумі 90552,10 грн. по терміну сплати до 20.12.2016, за грудень 2016 року в сумі 22000 грн. по терміну сплати до 20.01.2017, тобто за інші періоди. Також сторона відповідача вважає безпідставними доводи позивача щодо неможливості своєчасної сплати єдиного соціального внеску з підстав блокування рахунків державними виконавцями, позаяк в силу вимог ч.12 ст.9 Закону №2464-УІ єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Дослідженням письмових доказів суд встановив наступне.

В період з 12.06.2017 по 10.07.2017 на підставі наказу №561 від 31.05.2017 та направлень від 12.06.2017 №644/17-00-14-01, №645/17-00-14-01, №646/17-00-14-01, №647/17-00-14-01 та №648/17-00-14-01, відповідно до ст.20 розділу І, ст.ст.75, 77, 82 гл.8 розділу ІІ Податкового кодексу України уповноваженими особами Головного управління ДФС у Рівненській області проведена планова виїзна документальна перевірка Комунального підприємства Здолбунівської міської ради «Здолбунівкомуненергія», код за ЄДРПОУ 30032555, з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2014 по 31.03.2017, валютного законодавства за період з 01.01.2014 по 31.03.2017 з питань єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 по 31.03.2017. За результатами перевірки складено акт №497/17-00-14-01/30032555 від 17.07.2017 (а.с.13-39).

За висновками такого акту перевіркою встановлено, зокрема, порушення ч.7 ст.9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», а саме несвоєчасна сплата ЄСВ за жовтень 2016 року в сумі 83522,93 грн. по терміну сплати до 21.11.2016, за листопад 2016 року в сумі 90552,10 грн. по терміну сплати до 20.12.2016, за грудень 2016 року в сумі 22000 грн. по терміну сплати до 20.01.2017 (а.с.39 на звороті).

На підставі таких висновків 03.08.2017 відповідачем прийнято рішення №0002361310, яким до позивача застосовано штрафні санкції за несвоєчасну сплату єдиного внеску в сумі 33931,67 грн. та пеню в сумі 2528,21 грн. за період з 22.11.2016 по 24.01.2017, що оскаржувалось позивачем в судовому порядку.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 31.01.2018 у справі №817/1739/17 (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/71934011), яке набрало законної сили 06.03.2018, визнано протиправним і скасовано в повному обсязі рішення Головного управління ДФС у Рівненській області про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0002361310 від 02.08.2017 (а.с.40-42).

Зазначеним судовим рішенням встановлено ряд обставин, які в силу вимог частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України звільнені від доказування.

Так, зазначеним рішення було встановлено, що за період з жовтня 2016 року по грудень 2017 року позивачем задекларовано до сплати 276703,60 грн., а фактично сплачено 363778,92 грн., що на 87075,32 грн. більше задекларованої суми, тобто, за вказаний період у позивача відсутній будь-який борг по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Поміж цього, судом встановлено, що зазначені кошти протиправно були зараховані відповідачем в погашення боргу по ЄСВ позивача минулих періодів. Так, 29.01.2016 податковим органом прийнято рішення про застосування до КП «Здолбунівкомуненергія» Здолбунівської міської ради штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасні перерахування) єдиного внеску за №0002921701 на загальну суму 105593,75 грн., в т.ч. штраф у розмірі 96959,85 грн. та пеня у розмірі 8633,9 грн. Позивач зазначене рішення оскаржив до суду, постановою якого від 28.10.2016 у справі №817/685/16 в задоволенні позову відмовлено повністю. Постанова набрала законної сили 06.02.2017. В той же час, судом з інтегрованої картки ІС «Податковий блок» платника КП «Здолбунівкомуненергія» встановлено, що погашення штрафних санкцій та пені по рішенню №0002921701 від 29.01.2016 починається з 17.11.2016, тобто за рахунок сплати позивачем ЄСВ в жовтні-грудні 2016 року та в період часу, коли рішення суду не набрало законної сили.

Досліджуючи інтегровану картку платника податку КП Здолбунівської міської ради «Здолбунівкомуненергія» з ЄСВ за 2016 рік (а.с.158-174) в даній справі суд також встановив, що станом на січень 2016 року позивач мав переплату з ЄСВ. Штраф у загальному розмірі 96959,85 грн. та пеню у загальному розмірі 8633,90 грн. по рішенню №0002921701 відповідач виключив з обліку 13.10.2016, мотивуючи свої дії отриманням ухвали суду №817/685/16 від 16.05.2016 із запізненням (а.с.160-165). Разом з тим, вже 17.11.2016 відповідачем в повному обсязі поновлено в обліку нарахування позивачу штрафу та пені по рішенню №0002921701 і зараховано на її погашення поточні платежі (а.с.169-174), не зважаючи на те, що постанова суду від 28.10.2016 у справі №817/685/16 набрала законної сили 06.02.2017. Такі протиправні дії контролюючого органу призвели до того, що станом на кінець 2016 року у позивача з ЄСВ обліковувалася недоїмка за рахунок обліковування неузгодженої суми 105593,75 грн. в якості боргу, в той час як фактично на даний період позивач мав переплату з ЄСВ.

Крім цього матеріалами справи доведено, що КП Здолбунівської міської ради «Здолбунівкомуненергія» сплачено 105593,75 грн., в т.ч. штраф у розмірі 96959,85 грн. та пеню у розмірі 8633,90 грн. по рішенню №0002921701 від 29.01.2016 в повному обсязі платіжним дорученням №1224 від 31.01.2017 (а.с.7).

Досліджуючи інтегровану картку платника податку КП Здолбунівської міської ради «Здолбунівкомуненергія» з ЄСВ за 2017 рік (а.с.88-94) суд встановив, що після зарахування коштів за платіжним дорученням №1224 від 31.01.2017 у позивача недоїмка з ЄСВ не обліковувалася до 15.08.2017 (за виключенням періоду 22.05.2017- 24.05.2017 та 20.06.2017-21.06.2017). Недоїмка почала обліковуватися у зв'язку з тим, що 15.08.2017 відповідачем внесено до інтегрованої картки як узгоджену суму грошового зобов'язання штраф та пеню, що нараховані за рішенням №0002361310 від 02.08.2017 (а.с.90-91). Разом з тим, вказане рішення оскаржувалось платником до суду і, як вже зазначалось раніше, рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 31.01.2018 у справі №817/1739/17, яке набрало законної сили 06.03.2018, скасовано повністю.

Втім, штраф та пеня, що нараховані за рішенням №0002361310 від 02.08.2017 виключено з обліку лише 18.09.2017, коли поточні платежі позивача вже були зараховані в якості сплати такої недоїмки за вищевказаним рішенням (а.с.91-92).

Усе це призвело до того, що облік в інтегрованій картці сплати позивачем ЄСВ був недостовірним.

Втім, з вересня по листопад 2017 року у позивача обліковувалсь недоїмка зі сплати ЄСВ, яка в повнім мірі була погашена 27.12.2017 і станом на вказану дату у позивача обліковувалася переплата.

За даними інтегрованої картки платника податків з ЄСВ за 2018 рік у позивача до 20.07.2018 постійно обліковувалась переплата з ЄСВ. Недоїмка виникала лише у періоді з 20.07.2018 по 13.08.2018 та в періоді з 20.08.2018 по 21.08.2018 (а.с.82-87).

28.08.2018 Головним управлінням ДФС у Рівненській області було винесено рішення №287/17-00-50-02/30032555 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, яким до КП Здолбунівської міської ради «Здолбунівкомуненергія» застосовано штраф у розмірі 117534,65 грн. та нараховано пеню у розмірі 12987,25 грн. (а.с.43).

Вказане рішення прийнято виключно на підставі даних інтегрованої картки платника податків - позивача у справі, без проведення будь-якої перевірки.

Рішення отримане позивачем 28.09.2018 (а.с.78 на звороті).

Позивачем вказане рішення оскаржене в адміністративному порядку 05.10.2018, за результатами якого 09.11.2018 рішення залишено без змін, а скарга - без задоволення (а.с.8-12).

Як свідчить розрахунок, що долучений до рішення №287/17-00-50-02/30032555 від 28.08.2018, штрафна санкція та пеня нараховані позивачу за такі періоди: 20.01.2016 - 28.01.2016; 21.05.2016 - 07.06.2016; 22.06.2016 - 04.07.2016; 23.08.2016 - 07.09.2016; 21.09.2016 - 10.10.2016; 20.10.2016 - 31.10.2016; 23.05.2017 - 25.05.2017; 21.06.2017 - 21.06.2017; 22.08.2017 - 18.09.2017; 21.09.2017 - 18.12.2017; 21.10.2017 - 18.12.2017; 21.11.2017 - 21.12.2017; 21.12.2017 - 27.12.2017; 21.07.2018 - 13.08.2018; 21.08.2018 - 21.08.2018 (а.с.79-81).

Такий розрахунок узагальнений відповідачем та долучений до справи (а.с.141).

Окремо слід зауважити, що 09.11.2018 відповідачем для позивача було виставлено вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-15710-17, якою повідомлено, що у КП Здолбунівської міської ради «Здолбунівкомуненергія» станом на 31.10.2018 заборгованість з ЄСВ становить 295926,56 грн., в тому числі недоїмка - 165404,66 грн., штрафна санкція - 117534,65 грн., пеня - 12987,25 грн. (а.с.156).

Однак зазначена вимога була скасована рішенням директора Депаратаменту адміністративного оскарження та судового супроводження Державної фіскальної служби України №4577/6/999911-050225 від 29.01.2019 за результатами розгляду скарги КП «Здолбунівкомуненергія» (а.с.144-145).

При цьому, під час розгляду скарги платника податків ДФС України було встановлено, що до суми заборгованості влючено суми штрафної санкції та пені згідно рішення про застосування штрафних акцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0002361310 від 03.08.2017, яке на день формування вимоги є неузгодженим та оскаржено в судовому порядку (справа № 817/1739/17). За таких обставин вирішено вимогу ГУ ДФС у Рівненській області про сплату боргу (недоїмки) №Ю-15710-17 від 09.11.2018 скасувати та вважати відкликаною з дня прийняття рішення та, крім того, зобов'язано ГУ ДФС у Рівненській області привести у відповідність облікові дані інформаційної системи органу доходів і зборів платника і сформувати нову вимогу, відповідно до вимог чинного законодавства.

Окремо слід зауважити, що позивачем до матеріалів справи також було долучено докази перебування на примусовому виконанні у Здолбунівському районному ВДВС ГТУЮ у Рівненській області постанов комісії по трудових спорах КП "Здолбунівкомуненергія" про стягнення з даного підприємства заборгованості по виплаті заробітної плати його працівникам та докази накладення арешту на рахунки у банку, що належать позивачу (а.с.44-49, 100-137) та рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 22.06.2018 у справі №817/2049/17, що набрало законної сили 25.10.2018 (а.с.61-64). Разом з тим, зазначені документи не є належними доказами у даній справі, позаяк не містять інформації щодо предмета доказування.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

У відповідності до статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010 платниками єдиного внеску є, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Згідно з пунктом 1 частини другої статті 6 цього Закону платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

Положеннями частини восьмої статті 9 цього Закону визначено, що платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

За правилами частини десятої - днем сплати єдиного внеску вважається:

1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів;

2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі;

3) у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів.

А згідно з частинами 11, 12 цієї ж статті, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до частини десятої статті 25 цього Закону, на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

А в силу вимог пункту 2 частини одинадцятої статті 25 цього Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску орган доходів і зборів застосовує до платника єдиного внеску штрафні санкції у вигляді штрафу в розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

З аналізу наведених положень Закону вбачається, що у разі порушення строків сплати єдиного внеску, передбачено накладення штрафних санкцій та нарахування пені. І при цьому, законодавство України не ставить у залежність виконання обов'язку щодо своєчасної сплати нарахованого єдиного внеску від наявності певних умов, у тому числі, своєчасного надходження фінансування, арешту банківських рахунків. Більше того, роботодавці зобов'язані сплачувати нарахований єдиний внесок у встановлений законодавством строк незалежно від виплати заробітної плати та інших виплат, на які нараховується єдиний внесок.

Згідно з положеннями ч.2 ст.8 та ст.12 Закону №2464, єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Завданнями центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, є забезпечення адміністрування єдиного внеску шляхом його збору, ведення обліку надходжень від його сплати та здійснення контролю за сплатою єдиного внеску.

На підставі Закону України №2464 розроблено Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України №449 від 20.04.2015, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за № 508/26953 (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до пункту 8 розділу VI вказаної Інструкції, за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Згідно з положеннями пункту 1 розділу VII Інструкції, за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до платників, на яких згідно із Законом покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 розділу VII цієї Інструкції, за несплату (неперерахування) або несвоєчасно сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на платників, які допустили зазначена порушення, починаючи з 01 січня 2015 року, накладається штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску за формою згідно з додатком 12 до цієї Інструкції. Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення на всю суму сплаченої (погашеної) недоїмки незалежно від періодів та кількості випадків сплати за зазначені періоди.

Таким чином, якщо дані інформаційної системи органу ДФС свідчать про факти несвоєчасної сплати платником єдиного внеску даного платежу, такий орган має право винести щодо такого платника рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

Рішення №287/17-00-50-02/30032555 від 28.08.2018 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску відповідає за формою додатку №12 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України №449 від 20.04.2015.

Разом з тим, судом встановлено, що дані інформаційної системи органу ДФС про нарахування і сплату позивачем єдиного внеску, які використано як базис для нарахування штрафної санкції і пені, є помилковими, а відтак і сума штрафу і сума пені за рішенням №287/17-00-50-02/30032555 від 28.08.2018 є хибними.

Зокрема, судом встановлено, що відповідач абсолютно безпідставно обліковував за позивачем недоїмку по штрафним санкціям і пені, нарахованих по рішенню №0002921701 від 29.01.2016 у той період часу, коли зазначене рішення не набуло статусу узгодженого і оскаржувалось в судовому порядку. Аналогічним чином, відповідач безпідставно обліковував за позивачем недоїмку по штрафним санкціям і пені, нарахованих по рішенню №0002361310 від 02.08.2017 у той період часу, коли зазначене рішення не набуло статусу узгодженого і оскаржувалось в судовому порядку.

Відповідно, облік ЄСВ в інтегрованій картці позивача у відповідні періоди 2016 року та 2017 року був недостовірним.

Крім того, плановою виїзною документальною перевіркою Комунального підприємства Здолбунівської міської ради «Здолбунівкомуненергія», результати якої оформлені актом №497/17-00-14-01/30032555 від 17.07.2017, за результатами якої винесено рішення №0002361310 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 02.08.2017, було охоплено питання своєчасності нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2014 по 31.03.2017.

А тому суд погоджується з доводами позивача про те, законодавством не передбачено донарахування додаткових штрафних санкцій за відповідний період після того, як такий період вже було обревізовано із застосуванням штрафних санкцій. Такої підстави для застосування штрафів, як усунення раніше допущених податковим органом помилок законодавець не передбачає.

Наведена позиція узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, наведеною у рішення від 25.04.2019 по справі №820/2650/16 (адміністративне провадження №К/9901/35467/18).

Що стосується періоду з 01.04.2017 по 28.08.2018, то по-перше, відповідачем, на якому в силу вимог частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, лежить тягар доказування, не підтверджено правильність даних інтегрованої картки платника ЄСВ - позивача у справі за цей період (зокрема не доведено, що відповідач привів у відповідність облікові дані інформаційної системи органу доходів і зборів відповідно до рішення ДФС України), а по-друге, суд не може підміняти державний орган, рішення якого оскаржується, та приймати замість рішення, яке визнається протиправним, інше рішення, яке б відповідало закону, а тим більше самостійно здійснювати перерахунок штрафної санкції і пені платнику ЄСВ, оскільки такі дії виходять за межі визначених йому законодавцем повноважень.

З огляду на наведене, за результатами судового розгляду справи суд дійшов висновку, що рішення ГУ ДФС у Рівненській області №287/17-00-50-02/30032555 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 28.08.2018 не відповідає критеріям правомірності, обґрунтованості, добросовісності та розсудливості, встановленим в частині другій статті 2 Кодексу адміністративного судочинства, порушує права та законні інтереси платника ЄСВ, які підлягають до судового захисту шляхом скасування відповідного рішення суб'єкта владних повноважень.

За сукупністю наведеного, позовні вимоги Комунального підприємства Здолбунівської міської ради «Здолбунівкомуненергія» підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати присуджуються позивачу відповідно до вимог частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Комунального підприємства Здолбунівської міської ради "Здолбунівкомуненергія" (код ЄДРПОУ 30032555, вул. Шкільна,40А , м.Здолбунів, 35701) до Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області (код ЄДРПОУ 39394217, вул.Відінська,12, м.Рівне, 33023) задовольнити повністю.

Визнати протиправним і скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Рівненській області №287/17-00-50-02/30032555 від 28.08.2018.

Стягнути на користь Комунального підприємства Здолбунівської міської ради "Здолбунівкомуненергія" за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління ДФС у Рівненській області судовий збір у розмірі 1957,83 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складений 14 червня 2019 року.

Суддя Друзенко Н.В.