про оголошення перерви в судовому засіданні
02 липня 2019 року Справа № 915/1861/15
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області,
головуючий суддя Давченко Т.М.
за участі секретаря Говоріної А.Е.
без участі представників учасників справи, які не з'явилися в засідання;
розглянувши справу, в якій
кредитор: Головне управління ДФС у Миколаївській області,
вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001;
банкрут: комунальне підприємство "ПІВДЕНСЕРВІС",
бульвар Курчатова, 9, м. Южноукраїнськ, Миколаївська область, 55001;
суть спору: про банкрутство комунального підприємства "ПІВДЕНСЕРВІС"
У провадженні Господарського суду Миколаївської області перебуває справа № 915/1861/15 про банкрутство комунального підприємства (КП) "ПІВДЕНСЕРВІС"; постановою від 25.11.2015 визнано підприємство банкрутом та відкрито щодо нього ліквідаційну процедуру; ліквідатором призначено Пейчева В.С.
Ухвалою суду від 09.04.2019 задоволено відповідну заяву Пейчева В.С. та звільнено останнього від виконання обов'язків ліквідатора комунального підприємства "ПІВДЕНСЕРВІС"; вирішено здійснити запит до автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство для визначення кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора в даній справі з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
Судом на виконання указаної ухвали з метою визначення кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора в даній справі 09.04.2019 здійснено відповідний запит до автоматизованої системи.
Згідно отриманої судом 10.04.2019 довідки, автоматизованою системою визначено кандидатуру арбітражного керуючого Власова Р.В. (свідоцтво № 1341 від 18.07.2013).
У зв'язку з викладеними обставинами ухвалою від 12.04.2019 призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 21.05.2019 та зобов'язано арбітражного керуючого Власова Р.В. подати до канцелярії суду заяву на участь у даній справі; явку учасників провадження в судове засідання визнано обов'язковою.
Ухвалою від 21.05.2019 у зв'язку з неподанням арбітражним керуючим Власовим Р.В. заяви на участь у даній справі в засіданні оголошено перерву до 02.07.2019 та вдруге зобов'язано арбітражного керуючого Власова Р.В. подати суду указану заяву; явку учасників провадження в судове засідання визнано обов'язковою.
Від Головного управління ДФС у Миколаївській області 05.06.2019 надійшло клопотання про призначення ліквідатором КП "ПІВДЕНСЕРВІС" арбітражного керуючого Шибка О.Л., яке ухвалою від 11.06.2019 призначено до розгляду в судовому засіданні.
Учасники справи, належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, в судове засідання не з'явилися, при цьому арбітражним керуючим Власовим Р.В. не подано до канцелярії суду заяву на участь у даній справі.
Згідно господарського процесуального законодавства, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (ч. 1 ст. 3 ГПК України). Таке кореспондується з приписами ч. 6 ст. 12 ГПК України та ст. 2 Закону про банкрутство.
У відповідності до ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі. У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Ураховуючи викладені обставини та приписи законодавства, зокрема, неподання обраним автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України арбітражним керуючим Власовим Р.В. заяви про згоду на участь у даній справі, суд вважає можливим призначити ліквідатора без застосування автоматизованої системи.
Беручи до уваги те, що від єдиного кредитора у справі надійшло клопотання з пропозицією про призначення ліквідатором КП "ПІВДЕНСЕРВІС" арбітражного керуючого Шибка О.Л., проте від названого арбітражного керуючого не надходило згоди на призначення ліквідатором у даній справі, - суд вважає необхідним зобов'язати комітет кредиторів КП "ПІВДЕНСЕРВІС" надати погоджену кандидатуру арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у справі.
Господарським процесуальним законодавством передбачено, що якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі; про перерву в судовому засіданні, місце, дату і час продовження судового засідання суд повідомляє під розписку учасників справи, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів, які були присутніми в судовому засіданні; учасники справи, свідки, експерти, спеціалісти, перекладачі, які не прибули або яких суд вперше залучає до участі в судовому процесі, повідомляються про судове засідання ухвалами (ч.ч. 2-3 ст. 216 ГПК України).
Ураховуючи викладені обставини, суд вважає необхідним оголосити перерву в судовому засіданні.
Керуючись ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 120, 121, 216, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Оголосити перерву в судовому засіданні до 24.09.2019 об 11:00.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, поверх 8.
2. Зобов'язати комітет кредиторів КП "ПІВДЕНСЕРВІС" надати в судове засідання погоджену кандидатуру арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у справі.
3. Визнати обов'язковою явку представників учасників справи в судове засідання.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.М. Давченко