Рішення від 30.05.2019 по справі 370/1526/18

МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08001, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua

справа №370/1526/18

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"30" травня 2019 р. Макарівський районний суд Київської області

у складі: судді Мазка Н.Б.

із секретарем Ребенок Н.О.

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду смт Макарів Макарівського району Київської області в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до Ясногородської сільської ради Макарівського району Київської області про визнання рішення недійним, зобов'язання надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, який уточнював до Ясногородської сільської ради Макарівського району Київської області про визнання рішення недійним, зобов'язання надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, посилаючись на те, що він 01.09.2017 року звернувся до Ясногородської сільської ради Макарівського району Київської області з заявою, в якій просив надати для ведення особистого селянського господарства земельну ділянку площею 0.051 га за адресою: АДРЕСА_1 , приклавши до заяви графічні матеріали, на яких зображено розташування відповідної земельної ділянки.

Після подачі заяви неодноразово звертався до відповідача за результатами її розгляду, однак отримував лише відповіді про те, що заява все ще перебуває на розгляді комісії.

На початку травня 2018 року, під час чергового візиту до відповідача, отримав рішення від 22.12.2017 року №193-23-VII «Про надання дозволу на збір і виготовлення проекту відведення для передачі земельної ділянок у приватну власність», в котрому зазначено, що відповідач вирішив не надавати дозвіл на проведення робіт з розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

Позивач вважає таку відмову незаконною, а рішенням відповідача таким, що підлягає скасування, оскільки дотримався всіх вимоги, які передбачені законом для отримання дозволу на проект землеустрою.

Відповідач значно порушив строки розгляду заяви, а надана їм відмова жодним чином не мотивована, не містить жодних пояснень взагалі.

Щодо строків оскарження, то він, позивач отримав оскаржуване рішення лише на початку травня 2018 року. однак, навіть за умови, якби відповідач належним чином направив на його, позивача адресу рішення від 22.12.2017 року, ним не був би пропущений строку оскарження, з урахуванням часу на доставку листів поштою.

Позивач ОСОБА_1 просить: визнати рішення Ясногородської сільської ради Макарівського району Київської області від 22.12.2017 року №193-23-VII «Про надання дозволу на збір і виготовлення проекту відведення для передачі земельних ділянок у приватну власність» - недійсним;

-зобов'язати Ясногородську сільську раду Макарівського району Київської області надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовним розміром 0,051 га за адресою: АДРЕСА_1 .

Позивач ОСОБА_1 , його представник адвокат Кацалап А.А. в судовому засіданні підтримали заявлені вимоги, просили їх задовольнити.

Представник Ясногородської сільської ради Макарівського району Київської області, будучи належним чином повідомленим про час, місце розгляду справи, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення №0806100076556, в судове засідання не з'явився, а в наданих запереченнях не погодився із позовними вимогами позивача по тій причині, що останній неодноразово звертався до сесії Ясногородської сільської ради з проханням виділити йому земельну ділянку у приватну власність розміром 0.09 га, потім - 0.051 га. Рішеннями сесії сільської ради №328-40-06 від 03.04.2015 року та №95-12-07 від 07.10.2016 року було перенесено розгляд даного питання до вирішення його земельною комісією. Земельна комісія 03.10.2016 року винесла рішення: рекомендувати сесії перенести розгляд заяви ОСОБА_1 до моменту винесення земельних меж в натурі, оскільки між ділянкою ОСОБА_1 та земельними ділянками ОСОБА_4, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 знаходиться сільська дорога, яка за п.7.36 Державних будівельних норм 360-92 має становити 4.5м. ОСОБА_1 рекомендовано звернутися до землевпорядної організації для винесення меж його земельної ділянки в натурі. 01.09.2017 року ОСОБА_1 звернувся з черговою заявою до сільської ради про надання й приватну власність земельну ділянку розміром 0.051 га для ведення особистого селянського господарства. Земельна комісія на своєму засіданні від 24.10.2017 року запропонувала ОСОБА_1 винести межі земельної ділянки якою володіє та на яку претендує в натурі, щоб чітко бачити межі дороги. Сесія сільської ради розглянула дане питання, але рішення не винесла. На черговому засіданні 20.12.2017 року земельна комісія знову розглянула заву ОСОБА_1 та не надала позитивних результатів, тому сесія сільської ради відмовила ОСОБА_1 у наданні дозволу на збір і виготовлення проекту відведення для передачі земельних ділянок у приватну власність. Позивач не звертає уваги на вимоги сільської ради винести межі земельної ділянки в натурі для узгодження меж із сусідніми ділянками, а головне - дорогою господарського призначення. Основною причиною у відмовлені вимог позивача сільська рада вважає, що немає чітких меж винесення земельних ділянки в натурі.

В відповіді на відзив позивач зазначив, що підставою відмови є те, що між його, позивача ділянкою та ділянками сусідів ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 знаходиться сільська дорога і надання дозволу на земельну ділянку є неможливим , оскільки це призведе до порушення п.7.36 Державних будівельних норм 360-92, відповідно до яких дорога господарського призначення має становити 4.5 м. Але у графічних матеріалах його земельної ділянці та ділянками ОСОБА_4 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 не знаходиться ніяка дорога господарського призначення. Графічні матеріали є додатком заяви від 01.09.2017 року «Про надання у приватну власність земельної ділянки, для ведення особистого селянського господарства». На офіційному веб-сайті Ясногородської сільської ради (http://yasnogorodka.rada.org.ua/)не міститься жодного нормативно-правового акту щодо будівництва господарської дороги, а на зазначеній ділянці, на момент написання даної відповіді на відзив ґрунтове покриття та не виконано жодних робіт із підготовки до прокладання господарської дороги. У випадку задоволення заяви від 01.09.2017 року відстань між земельними ділянками дозволяє прокласти дорогу господарського призначення відповідно до вимог п.7.36 Державних будівельних норм 360-92.

Встановлено, що згідно рішенню Ясногородської сільської ради сьомго скликання Макарівського району Київської області №193-23-VII від 22.12.2017 року. Вирішено не надавати довіз на проведення робіт з розробки проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність громадянину України ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства (а.с.7, 33).

При вирішенні спору суд керується вимогами ч.6 ст.116 ЗК України, якою передбачено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Частиною 7 ст.118 ЗК України передбачено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Відповідно до вимог ч.1 ст.116 ЗК України, громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.

Частиною 1 ст.122 ЗК України передбачено, що сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд визнає їх достовірними, належними, допустимими, а позов таким, що підлягає задоволенню, оскільки достовірно встановлено, що позивачем дотримані вимоги, передбачені законом для отримання дозволу на проект землеустрою.

В рішенні сільської ради не зазначені підставою відмови - невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Керуючись вимогами ч.6, 7 ст.118, ч.1 ст.122 ЗК України, ст.263-265 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати рішення Ясногородської сільської ради Макарівського району Київської області від 22.12.2017 року №193-23-VII «Про надання дозволу на збір і виготовлення проекту відведення для передачі земельних ділянок у приватну власність» - недійсним.

Зобов'язати Ясногородську сільську раду Макарівського району Київської області надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства орієнтовним розміром 0,051 га за адресою: АДРЕСА_1 .

Резолютивна частина рішення складена 30.05.2019 року.

Повний текст рішення буде складений 10.06.2019 року.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а якщо воно не проголошувалося -з дати складення повного його тексту, у порядку передбаченому підпунктом 15.5, пункту 15 частини 1 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції від 03.10.2017 року.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст.273 ЦПК України.

Суддя