Справа № 370/1731/19
"26" червня 2019 р. суддя Макарівського районного суду Київської області Мазка Н.Б. за участю прокурора Макарівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області Шабанова Є.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1ст.172-6 КУпАП,
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді економіста бюджетного відділу управління фінансів Макарівської РДА Київської області з 26.12.2017 року по 20.06.2018 року, будучи державним службовцем категорії «В», являючись суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з пп. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до ст.1726 КУпАП, на якого поширюється дія Закону, в порушення вимог абзацу 1 ч.2 ст.45 даного Закону, пп.2 ч.5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016 року, під час припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, 07.03.2019 року, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.
Наказом управління фінансів Макарівської РДА Київської області від 26.12.2017 року №31 ОСОБА_1 призначено на посаду економіста бюджетного відділу зазначеного управління.
Згідно з ч.2 ст.6 Закону України «Про державну службу» посада економіста бюджетного відділу управління фінансів Макарівської РДА Київської області відноситься до категорії «В» посад державної служби.
Отже, ОСОБА_1 , будучи економістом бюджетного відділу управління фінансів Макарівської РДА Київської області, є державним службовцем категорії «В».
ОСОБА_1 , будучи державним службовцем категорії «В», була належним чином попереджена про встановлені Законом України «Про запобігання корупції» обмеження.
ОСОБА_1 , будучи економістом бюджетного відділу управління фінансів Макарівської РДА Київської області, була зобов'язана, у разі припинення повноважень, подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дати свого звільнення.
Встановлено, що відповідно до наказу управління фінансів Макарівської РДА Київської області від 20.06.2018 року №14 ОСОБА_1 звільнено 20.06.2018 року з посади економіста бюджетного відділу зазначеного управління за власним бажанням.
Будучи опитаною, ОСОБА_1 повідомила, що декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, подала 07.03.2019 року у зв'язку з проблемами, які виникли у неї із подачею зазначеної декларації через несприйняття сайтом НАЗК її електронного ключа. Звертаючись за допомогою до НАЗК, останніми не було надано їй потрібної їй допомоги і вона припинила спроби подачі даної декларації. Вважаючи, що термінів подачі даної декларації не існує, вона подала її лише 07.03.2019 року разом із щорічною декларацією особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік.
На відповідний запит НАЗК повідомило, що офіційних звернень від ОСОБА_1 на адресу НАЗК не надходило.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи звільненою 20.06.2018 року з посади економіста бюджетного відділу управління фінансів Макарівської РДА Київської області за власним бажанням, тобто припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не пізніше дня звільнення із займаної посади, а саме до 23.59 години 20.06.2018.
Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті (https://portal.nazk.gov.ua), декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями ОСОБА_1 , подала лише 07.03.2019 року, тобто не своєчасно, без поважних причин.
Під час проведення перевірки не встановлено будь-яких підстав та причин, які перешкоджали б ОСОБА_1 подати декларацію відповідно до пп.2 ч.5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді економіста бюджетного відділу управління фінансів Макарівської РДА Київської області з 26.12.2017 року по 20.06.2018 року, будучи державним службовцем категорії «В», являючись суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з пп. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону, примітки до ст.1726 КУпАП, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог абзаца1 ч.2 ст.45 даного Закону, пп.2 ч.5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016 року, під час припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, 07.03.2019 року, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2018 року по 20.06.2018 року), неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст. 1726 КУпАП.
Згідно вимог ч.1 ст.172-6 КУпАП, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно примітки до ст.172-6 КУпАП, суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
При розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, просила застосувати до неї мінімальне стягнення, передбачене законодавством.
ЇЇ вина також підтверджується письмовими матеріалами справи, а саме: поясненнями ОСОБА_1 , роздруківкою з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій, наказом управління фінансів Макарівської районної державної адміністрації Київської області №31 від 26.12.2017 року «Про призначення на посаду економіста бюджетного відділу», наказом управління фінансів Макарівської районної державної адміністрації Київської області №14 від 20.06.2018 року «Про звільнення економіста бюджетного відділу», посадовою інструкцією економіста бюджетного відділу управління фінансів ОСОБА_1 , попередженням про подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, актом огляду відкритих джерел інформації від 11.03.2019 року, послідовністю дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 .
Дії ОСОБА_1 підлягають кваліфікації за ч.1ст.172-6 КУпАП, оскільки достовірно встановлено, що остання дійсно, перебуваючи на посаді економіста бюджетного відділу управління фінансів Макарівської РДА Київської області з 26.12.2017 року по 20.06.2018 року, будучи державним службовцем категорії «В», під час припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно, 07.03.2019 року, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період (з 01.01.2018 року по 20.06.2018 року), неохоплений раніше поданими деклараціями.
У відповідності до вимог ст.33, 34, 35 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обставини, які пом'якшують відповідальність є визнання вини, щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника не встановлено.
З врахуванням особи правопорушника, пом'якшуючих обставин до ОСОБА_1 доцільно призначити адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП, у вигляді штрафу на користь держави.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
Керуючись вимогами ст.40-1, ч.1 ст.172-6 КУпАП
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п?ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850.00 гривень (вісімсот п?ятдесят гривень 00 копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави (УК у Макарівському районі/смт Макарів, ЄДРПОУ 38007165, на рахунок 31214206700385, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, код платежу: 22030101) в сумі 384.20 гривень (триста вісімдесят чотири гривні 20 копійок).
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Макарівський районний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя