ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
м. Київ
01 липня 2019 року № 640/19118/18
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Кармазіна О.А., розглянувши за правилами письмового провадження адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві
провизнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (вул. Бульварно-Кудрявська, 16, м. Київ, 04053; код ЄДРПОУ 42098368), в якому просить суд:
(1) визнати дії відповідача щодо відмови в перерахунку пенсії позивачу листом Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві від 31.10.2018 № 102559/02 за підписом заступника з начальника Головного управління - начальника управління обслуговування громадян ОСОБА_2 , протиправними;
(2) зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії позивачу згідно постанови KM України від 18.01.2017 № 15, згідно постанови КМ України від 30.08.2017 № 704, у зв'язку з збільшенням розміру посадового окладу (на підставі постанов Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 №292 «Про деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» та від 18.01.2017 № 15 «Питання праці працівників державних органів»), збільшенням розміру окладу за військовим званням, враховуючи надбавку за вислугу років, та всі додаткові види грошового забезпечення, встановлені в тому числі постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 19.02.2007 у справі № 2а-268/2007, рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 19.04.2004 по справі № 2 -2993/04, рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 28.10.2004 у справі № 2-8494/2004, рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 19.02.2007 по справі № 2а-268/2007, постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 25.02.2015 у справі № 761/28899/14-а, а саме: з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення:
- надбавки в розмірі 100% грошового забезпечення відповідно до Указу Президента України № 173 від 23.02.2002;
- надбавки за безперервну військову службу в Збройних силах України в розмірі 90 % від грошового забезпечення і додаткових видів грошового забезпечення відповідно до Указу Президента України № 389 від 05.05.2003 року;
- надбавки за роботу з таємними документами в розмірі 20% посадового окладу;
- премії в розмірі 33,3% від загальної суми грошового забезпечення, додаткових видів грошового забезпечення, і 90% надбавки за безперервну військову службу відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2000 № 829;
- надбавки за безперервну службу в ЗСУ згідно Указу КМУ від 05.05.2003 № 389 у розмірі 90% від грошового забезпечення та додаткових видів грошового забезпечення);
- надбавки за виконання особливо важливої роботи у розмірі 100% грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 та на підставі наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 19.07.2010 №195,
(3) а також з врахуванням встановленого при призначенні основного розміру пенсії, який складає 89% відповідних сум грошового забезпечення;
та в подальшому (довічно) здійснювати виплати з урахуванням проведеного перерахунку без обмеження пенсії максимальним розміром та з врахуванням збільшенням розміру хоча б одного виду грошового забезпечення;
(4) зобов'язати відповідача провести виплату неодержаних видів грошового забезпечення (грошових коштів) з 31.10.2015 на підставі ч. 1 ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-ХІІ.
Позиція позивача.
Позивач зазначає, що є військовим пенсіонером, генерал-лейтенантом у відставці, проходив службу на посаді Головного інспектора інспекції видів забезпечення Генеральної військової інспекції при Президентові України. Наказом Міністра оборони України від 21.12.2001 року № 1200 був звільнений з військової служби у запас.
Позивач звертає увагу, що згідно Указу Президента України від 27.02.1995 року №147/95 «Про утворення Генеральної військової інспекції при Президентові України» утворено Генеральну військову інспекцію при Президентові України на чолі з Генеральним інспектором, а також установлено, що Генеральна військова інспекція є окремим військовим органом, підпорядкованим Президентові України.
Як зазначено у позові, ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» №2262 від 09.04.1992 року.
Зазначається також, що позивачу було призначено пенсію Київським міським військовим комісаріатом з 26.12.2001 року за вислугу років, яка становить 33 роки в розмірі 89% відповідного грошового забезпечення на момент звільнення, згідно Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби (далі -Закон України), та деяких інших осіб» та перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в м. Києві.
Позивач звертає увагу на те, що відповідно до п. 2 Указу Президента України № 1106 від 20.11.1996 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців Генеральної військової інспекції» було установлено виплачувати військовослужбовцям Генеральної військової інспекції оклади за військовими званнями, надбавку за вислугу років, допомогу та здійснювати інші виплати на умовах і в розмірах, установлених для військовослужбовців Збройних Сил України. Виходячи зі змісту п. 8 Положення про Генеральну військову інспекцію при Президентові України, затвердженого Указом Президента України №210/96 від 25.03.1996 року посадові оклади та премії військовослужбовців Інспекції встановлюються на рівні окладів співробітників Адміністрації Президента України, оклади за військовими званнями та інші види грошового забезпечення військовослужбовців - згідно чинного законодавства.
У позові також звертається увага, що п. 2 Указу Президента України від 20.11.1996 №1106 «Про грошове забезпечення військовослужбовців Генеральної військової інспекції» передбачено «Виплачувати військовослужбовцям Генеральної військової інспекції оклади за військовими званнями, надбавку за вислугу років та здійснювати інші виплати на умовах і в розмірах, установлених для військовослужбовців Збройних Сил України», а пунктом 3 цього Указу передбачено установити військовослужбовцям Генеральної військової інспекції надбавки за особливий характер служби в розмірі до 90%. Пунктом 1 Указу Президента України від 8.06.2000 №774 «Про посадові оклади військовослужбовців Генеральної військової інспекції» введено в дію схему посадових окладів військовослужбовців Генеральної військової інспекції. Відповідно до п. 2 Указу Президента України від 05.11.2001 року №1047 «Про заходи пов'язані з ліквідацією Генеральної військової інспекції» встановлено обов'язок уповноважених органів перераховувати пенсію звільненим з Інспекції військовослужбовцям у разі чергового підвищення грошового забезпечення пропорційно загальному коефіцієнту його підвищення. Відповідно до пункту 2 Наказу Міністерства оборони України №260 від 07.06.2018 року «Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та деяким іншим особам» грошове забезпечення включає: щомісячні основні та щомісячні додаткові види грошового забезпечення, а також одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Позивач також зазначає, що до основних належать: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років. До додаткових: підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, премія. Пунктом третім вищевказаного Наказу встановлені підстави для розрахунку основних та додаткових видів грошового забезпечення, серед яких є грошовий атестат. Відповідно до п. 7 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року - основним документом для обчислення розміру пенсії с грошовий атестат військовослужбовця, або довідка про розмір грошового забезпечення. Позивач у зв'язку з цим звертає увагу, що відповідно до грошового атестату № 55 від 01.12.2001 року, ОСОБА_1 виплачувались такі види грошового забезпечення: Посадовий оклад; Оклад за військове звання; Надбавка за вислугу років (40%); надбавка за особливий характер служби 90% від окладу грошового забезпечення (відповідно до Указу Президента України 1106 від 1996 року), надбавка за роботу з таємними документами (20 % посадового окладу), надбавка за службу в Збройних силах (40% посадового окладу), премія в розмірі 33,3%.
Крім того, як зазначає позивач, пізніше до додаткових видів грошового забезпечення були включені: надбавки за безперервну службу в ЗСУ згідно Указу КМУ від 05.05.2003 року №389 у розмірі 90% від грошового забезпечення та додаткових видів грошового забезпечення); надбавки за виконання особливо важливої роботи у розмірі 100 % грошового забезпечення відповідно до Постанови КМУ №268 від 09.03.2006 року та на підставі Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №195 від 19.07.2010 року.
Між тим, зазначає позивач:
рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 19.04.2004р. по справі № 2-2993/04 було визначено здійснити перерахунок пенсії призначеної ОСОБА_1 з урахуванням надбавки у розмірі 100% грошового забезпечення та надбавки у розмірі 90% грошового забезпечення за безперервну службу відповідно до Указу Президента України № 173/2002 від 23.02.2001;
рішенням Шевченківського районного суду м. Києва від 28.10.2004р. у справі № 2-8494/2004 було визначені здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії з урахуванням премії в розмірі 33,3% у відповідності з Положенням про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ, затвердженого наказом Міністерства оборони України № 75 від 05.03.2001р.;
постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 19.02.2007р. у справі № 2а-268/2007було визначено здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням підвищення грошового забезпечення, передбаченого Постановою КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 року № 268.
постановою Шевченківського районного суду м. Києва від 25.02.2015 року у справі №761/28899/14-а визнано дії ГУ УПФ України в м. Києві щодо перерахунку пенсії протиправними та зобов'язано провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з врахуванням підвищеного грошового забезпечення та додаткових видів грошового забезпечення.
Позивач акцентує увагу на тому, що усі перераховані судові рішення не скасовані і є чинними, а відтак, відповідно до ч. 5 ст.124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Крім того, як зазначено у позові, ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 01.02.2016 року у справі № 761/28899/14-а роз'яснено резолютивну частину постанови Шевченківського районного суду м. Києва від 19 квітня 2004 року у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного фонду України в м. Києва про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії наступним чином: Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві зобов'язано відновити ОСОБА_1 розмір пенсії з урахуванням: надбавки в розмірі 100% грошового забезпечення, передбаченої Указом Президента України «Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» № 173 від 23.02.2002 р.; надбавки за безперервну військову службу, передбаченої Указом Президента України «Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України та Управління державної охорони України за безперервну службу» № 389 від 05.05.2003 р., яка становить 90%; премії, передбаченої постановою КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців» № 829 від 22.05.2000 р., яка становить 33,3%.
Більше того, як зазначає позивач, 29 лютого 2016 року ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва №761/28899/14-а встановлено судовий контроль за виконанням постанови Шевченківського районного суду м. Києва від 25.02.2015 року в адміністративній справі №761/28899/14-а провадження №2-а/761/31/2015.
Вказані судові рішення, зазначає позивач, сторонами не оскаржувались та набрали законної сили, а тому є обов'язковими до виконання.
Таким чином, звертає увагу позивач, рішення суду, яке встановило право ОСОБА_1 на відповідний розмір грошового забезпечення є обов'язковими для виконання органом, що проводить нарахування пенсії.
Однак, зазначено у позові, в порушення законодавства органи пенсійного фонду України діють протиправно та незаконно, зокрема виключили з пенсії ОСОБА_1 додаткові види грошового забезпечення, тим самим зменшивши розмір пенсії Позивачу, а також не враховують встановлений процент при призначенні основного розміру пенсії, який складає 89% відповідних сум грошового забезпечення.
Крім того, зазначає позивач, посадовий оклад та оклад за військове звання ОСОБА_1 наразі має інший розмір, ніж той, що виплачується пенсійним органом, а саме: постановою Кабінету Міністрів України №292 від 06.04.2016 року «Про деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» та від 18.01.2017 року №15 «Питання праці працівників державних органів» був змінений розмір грошового забезпечення, зокрема змінено розмір посадових окладів керівним працівникам та спеціалістам Адміністрації Президента України, до яких прирівняно посадові оклади колишній військовослужбовців Генеральної військової інспекції при Президентові України. Позивач звертає увагу, що дана постанова стосується лише розмірів посадових окладів.
Позивач зазначає, що відповідно до «Схеми при рівняння посад керівних працівників і спеціалістів ліквідованих органів державної влади», затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19.07.2010 року №195 «Про затвердження довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особам, звільненим з військової служби та деяким іншим особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інших установ, організацій, ліквідованих без визначення правонаступника, та були звільнені зі служби у зв'язку з виходом на пенсію з посад, на яких вони перебували, або у разі перейменування (відсутності) посад» та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 12.08.2010 за №675/17970, посаду, з якої було звільнено ОСОБА_1 з військової служби, прирівняно до посади керівника головного управління Адміністрації Президента України.
Відповідно, на думку позивача, з 01.01.2018 року згідно вищевказаної Постанови КМУ в редакції від 25.01.2018 року посадовий оклад директора генерального департаменту становить 12000 грн, а з врахуванням примітки № 2 збільшується на 25%, тобто 15 000 грн.
Відповідно до пункту 1 розділу 3 Наказу Міністерства оборони України №260 від 07.06.2018 року «Про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям ЗСУ та деяким іншим особам» оклади за військовим званням виплачуються в розмірах, передбачених Додатком №14 до постанови №704.
Так, зазначає позивач, у відповідності до Постанови КМУ №704 від 30.08.2017 року затверджені тарифні сітки коефіцієнтів за військовим званням. ОСОБА_1 є генерал-лейтенант, відповідно коефіцієнт становить 0,92. Відтак, на думку позивача, у відповідності до вказаної постанови для розрахунку окладу за військовим званням необхідно коефіцієнт умножити на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, таким чином в цьому році оклад за військовим званням становить 1634,84 гривень (0,92x1777).
Всі інші додаткові види грошового забезпечення, як зазначає позивач, обраховуються, виходячи із розмірів основних видів грошового забезпечення, а відтак також зростають.
Позивач також зазначає, що постановою КМ України № 45 від 13.02.08 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.92 №393. Пунктом 1 Порядку №45 визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Таким чином, як зазначає позивач, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Однак, звертає увагу позивач, відповідач всупереч законодавства України не перераховує пенсійне забезпечення Позивача, у зв'язку з їх збільшенням (на підставі яких обраховуються і додаткові види грошового забезпечення), що також призводить до значного зменшення розміру пенсії Позивача.
У позові зазначається, що позивач та його представник звернулися до ГУ ПФУ в м. Києві з проханням привести у відповідність до законодавства розмір його пенсії, здійснивши перерахунок з врахуванням збільшеного розміру посадового окладу, окладу за військове звання та з врахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення (на які має право позивач) та на підставі встановленого проценту при призначенні основного розміру пенсії, який складає 89% відповідних сум грошового забезпечення.
Однак, листом ГУ ПФУ в м. Києві № 102559/02 від 31.10.18 (отримано 09.11.2018) за підписом заступника начальника Головного управління - начальника управління обслуговування громадян ОСОБА_2 було відмовлено в проведенні розміру пенсії Позивача до вимог законодавства шляхом проведення перерахунку.
Позивач вважає дії відповідача протиправними та такими, що грубо порушують законодавство України та права ОСОБА_1 .
Позивач звертає увагу, що ст. 63 Закону встановлює єдиною підставою для перерахунку пенсії зміну розміру відповідного грошового забезпечення, а не зміну частки такого грошового забезпечення, яка вираховується для визначення суми пенсії з відповідного розміру зміненого грошового забезпечення.
Таким чином, на думку позивача, відповідач при здійсненні нарахування пенсії за оскаржуваний період діяв упереджено без дотримання принципів, передбачених статтею 2 КАС України.
Позивач додатково звертає увагу, що відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провалиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Згідно ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Статтею 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено склад грошового забезпечення військовослужбовців та встановлено, і що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності. Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.
Згідно ч.18 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до ч. 3 ст.51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.08 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.92 №393.
Пунктом 1 Порядку №45 визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, як вважає позивач, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Позивач звертає увагу на те, що 20 грудня 2016 року в справі №7-рп/2016 за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень другого речення частини сьомої статті 43, першого речення частини першої статті 54 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Конституційним Судом України зроблено висновок, що оспорюваними положеннями Закону № 2262-12 тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, обмежено максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) сумою, що не може перевищувати 10740 гривень (друге речення частини сьомої статті 43), а також призупинено виплату призначеної пенсії особам (крім інвалідів І та II груп, інвалідів війни III групи, ветеранів військової служби та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів» (перше речення частини першої статті 54). Конституційний Суд України стверджує, що обмеження максимального розміру пенсії та призупинення виплати призначеної пенсії особам, яким право на пенсійне забезпечення встановлене Законом № 2262-12, порушує суть конституційних гарантій щодо безумовного забезпечення соціального захисту осіб, передбачених частиною п'ятою статті 17 Конституції України, які зобов'язані захищати суверенітет, територіальну цілісність і недоторканність України.
Аналогічно і в цій справі, позивач вважає недопустимим обмеження соціального права ОСОБА_1 максимальним розміром пенсії сумою, що не може перевищувати 14 350,00 гривень.
Відтак, позивач просить задовольнити позов.
Позиція відповідача.
У відзиві на позов ГУ ПФУ в м. Києві просило відмовити у задоволенні позову.
Відповідач зазначає, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262).
Відповідач зазначає, що відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262 усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Такий порядок, як зазначає відповідач, визначений постановою КМУ від 13,02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393»(у редакції станом на 01.03.2018) (далі - Порядок № 45).
Відповідач звертає увагу, що відповідно до пунктів 2, 3 Порядку № 45 Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, іншим органам. Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів в довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в с за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Відповідач звертає увагу, що відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на мог виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону № 2262. Згідно пункту 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) звання:- відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії і відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
В заперечення вимог Позивача, відповідач наголошує, що у зв'язку з прийняттям постанови КМУ від 18.01.2017 № 15, від 06.04.2016 № 292 повідомлення про підстави перерахунку пенсій військовослужбовців на адресу Пенсійного фонду України не надходило. Відтак, ГУ ПФУ в м. Києві не мав правових підстав здійснювати перерахунок пенсії позивача з 31.10.2015.
Відповідач також зазначає, що вказані постанови не встановлювали нові умови грошового забезпечення військовослужбовців та інших категорій осіб, яким призначена пенсія відповідно Закону № 2262. Станом на 31.10.2015 р. діяли умови грошового забезпечення, визначене постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року N 1294 "Про упорядкувань структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового начальницького складу". Нові умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового т начальницького складу були визначені постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.201 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 704), яка набрала чинність з 01.03.2018 р., та іншими актами Кабінету Міністрів України. На виконання ч. 4 ст. 63 № 2262 Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріях осіб» від 21.02.2018 № 103. Відповідач також зазначає, що у пункті 1 Постанови № 103 визначено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом № 2262 до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським); з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дат] звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органі і місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до Постанови № 704. Зі змісту зазначених правових норм можна встановити, як зазначає відповідач, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії за відповідною посадою (посадами для перерахунку пенсії військовослужбовцям не враховуються. Вбачається, що Позивач просить включити при обрахуванні пенсії види грошового забезпечення, на які не має вказівки на включення в чинних нормативно-правових актах. Вимоги Позивача до ГУ ПФУ в м. Києві щодо перерахунку пенсії Позивача із врахуванням додаткових видів грошового забезпечення не має належних правових підстав та не узгоджується із відомостями із Довідки, яка є єдиною підставою для перерахунку пенсії, визначеної відповідно до Закону № 2262.
Відповідач зазначає, що не виявивши порушень у Довідці, не мав інших правових підстав не використовувати Довідку для розрахунку.
У пункті 7 Постанови № 103 передбачено для Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства інфраструктури, Міністерства юстиції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та - лету інформації, Державної фіскальної служби, Національної гвардії, інших органів після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розміри грошового забезпечення, плачені в пункті 1 цієї постанови, відповідно до Порядку № 45.
У відзиві також зазначається, що відповідно до Постанови № 103 ГУ ПФУ в м. Києві здійснило перерахунок пенсії позивача з 01.01.2018 р. на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, виданої уповноваженим органом, з урахування передбачених видів грошового забезпечення.
Відповідач звертає увагу, що п. 2 Постанови № 103 встановлюється виплата перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій проводити з 1 січня 2018 р. у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 резня 2018 року.
Відповідач зазначає, що Верховний суд в ухвалі від 02.05.2018 р. у справі № 818/1076/18 висловив позицію, що постанова № 103 не змінює регулювання правовідносин з приводу перерахунку пенсій і іншим працівникам міліції на підставі Закону № 2262 та постанови Кабінету Міністрів України від 11,11.2015 року № 988, а лише визначає порядок виплати перерахованих пенсій. Відповідач також звертає увагу, що у постанові Київського апеляційного адміністративного суду від 22 серпня 2018 року у справі № 752/24520/17 суд вказав, що суд першої інстанції дійшов помилкового висновку, що постанова № 103, яка прийнята пізніше ніж винесено постанову Голосіївського районного суду м. Києва від 19.12.2017, виключає можливість її застосування до спірних правовідносин, позивач отримує пенсійні виплати, вид та розмір яких не зменшувався, право на перерахунок пенсії реалізовано, а тому відповідачем збережено сутність і зміст права позивача на реальний захист.
Щодо максимального розміру нарахування пенсії відповідач зазначив, що з 01.05.2014 згідно Закону № 1166-VII максимальний розмір пенсії, який обчислюється відповідно до статті 13 Закону № 2262, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення.
Тобто застосування до правовідносин, які виникли після 01.03.2018 положень ст. 13 Закону № 2262 не порушує конституційний принцип незворотності і законів в часі.
Відтак, застосування для перерахунку пенсії Позивача норми, яка була чинна момент набуття позивачем права на отримання пенсії за вислугу років, не узгоджується нормами правозастосування. Враховуючи вищевикладене, даний спір має вирішуватися з законодавством, яке було чинним на момент виникнення у Позивача права на перерахуна пенсії.
Процесуальні дії, вчинені у справі.
Ухвалою від 22.10.2018 відкрито провадження у справі та вирішено розглядати справу за правилами спрощеного (письмового) позовного провадження, в порядку ст. 263 КАС України.
Встановлені судом обставини.
Розглянувши подані документи, враховуючи наявні пояснення позивача, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Так, у даному випадку учасниками справи не заперечуються та не спростовуються обставини перебування на пенсійному обліку, події та їх дати, зазначені учасниками справи, обставини звернення до відповідача та отримання відмови у здійсненні перерахунку, що підтверджується матеріалами даної справи та пенсійної справи, а відтак, беручи до уваги, що вони підтверджуються матеріалами справи, є встановленими.
При цьому, як вбачається з розрахунку станом на 26.10.2018 пенсія позивача призначеназ04.01.20012, розрахована та складається з наступних складових:
із сум грошового забезпечення: посадовий оклад 3440 грн, оклад за військове звання - 1620 грн., процентна надбавка за вислугу років - 2530 грн., премія - № -, а всього: 7590 грн. (в т.ч. сума грошового забезпечення для обчислення пенсії). Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 33) у розмірі 5313 грн. Вид підвищення або надбавки до пенсії: бойові дії в інших країнах учасникам бойових дій (ст. 6) 363 грн., учасник бойових дій - 40 грн. Доплата до попереднього розміру пенсії (пост. № 103 від 21.02.2018) - 15 899,31 грн., Підсумок пенсії (з надбавками) - 21 615,31 грн.
Вказаний розрахунок/перерахунок проведений з 01.05.2018 (застосовано величину 70% грошового забезпечення).
У свою чергу, з довідки військового комісаріату від 13.04.2018 про розмір грошового забезпечення (а.с. 143), вбачається включення таких складових: посадовий оклад 3440 грн., оклад за військове звання (генерал-лейтенант) 1 620 грн., надбавка за вислугу років (50%) 2530 грн., всього 7 5902 грн.
У той же час, вбачається застосування станом на 01.06.2016 у розрахунку основного розміру пенсії - 89% грошового забезпечення (а.с. 136-137), а з 01.08.2016 - 70% грошового забезпечення.
Вирішуючи спір по суті, суд виходить з наступного.
Що стосується адвокатського запиту, в рамках якого адвокат просив провести перерахунок, слід зазначити, що відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатський запит - письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об'єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту.
Тобто, за своєю правовою природою і суттю, сам по собі адвокатський запит є зверненням про надання інформації та в рамках Закону № 2262-XII не є підставою для перерахунку пенсії, не є замінником заяви пенсіонера та документів, які можуть бути підставою для перерахунку.
Слід додати, що відповідно до ч. 4 ст. 63 зазначеного Закону, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до ч. 4 ст. 43 зазначеного Закону пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 13.02.2008 № 45 про Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (надалі - Порядок № 45, із змінами).
Відповідно до п. 1 цього Порядку, пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 2 цього Порядку, Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін'юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв'язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Відповідно до п. 3 Порядку на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Особам, що відряджалися для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств, що має місце у даному випадку, довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Мінсоцполітики. Такий порядок визначений наказом Міністерства праці та соціальної політики України 19.07.2010 № 195.
Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п'ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України (п. 3 Порядку № 45).
Відтак, Порядком проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» визначена наступна послідовність дій: Міноборони повідомляє Пенсійний фонд України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України; Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки.
Наведене відповідає правовій позиції Верховного Суду, висловленій у постанові від 03.04.2018 у справі № 592/11328/17 (провадження № К/9901/10377/18).
У даному випадку, як зазначено вище, відповідна довідка видана військовим комісаріатом та направлення до управління ПФУ (відповідача). Саме в цій довідці визначено складові, які враховуються для перерахунку, який проводиться управлінням ПФУ та саме ця довідка є підставою для УПФУ для здійснення перерахунку пенсії.
З наведеного вбачається, що УПФУ не уповноважено самостійно змінювати складові з яких проводиться перерахунок пенсій, оскільки це не належить до його повноважень, вказані довідки, як вже зазначалося, здійснюється органом, який формує і видає таку довідку.
У даному випадку слід додати, що УПФУ провело перерахунок в рамках рішень Уряду, зазначених у «Перерахунку пенсії» та Розрахунку на доплату (виплату, утримання) пенсії на підставі сум (складових) зазначених у довідці, що відповідає порядку проведення перерахунку станом на час його проведення.
Враховуючи наведене та в частині вимог позивача, які ґрунтуються на доводах відносно неврахування з 31.10.2015 при перерахунку певних складових, суд не вбачає підстав для висновку про порушення прав позивача з боку відповідача та підстав для задоволення позову в цій частині, у т.ч. в частині щодо надання відповідачем відповіді на адвокатський запит (а.с. 53). Враховується при цьому, що в адвокатському запиті відсутня інформація щодо незгоди із зменшенням розміру нарахувань з 89% до 70%, вказані вимоги заявлені у позові та їх оцінка буде наведена нижче.
При цьому, відносно посилання позивача на судові рішення, як підставу позовних вимог, суд звертає увагу, що в силу положень ст. 19 КАС України оцінка виконання вказаних судових рішень, зокрема у цивільних справах, знаходиться поза межами компетенції суду у даній справі, оскільки виконання судових рішень є завершальною стадією судового провадження (ст. 1 Закону України Про виконавче провадження»), а відтак оцінка виконання вказаних судових рішень має проводитись в рамках тих проваджень, в яких прийняті відповідні судові рішення.
Що стосується нарахування позивачу пенсії у розмірі 70% від бази нарахувань, замість початково визначених 89%, слід зазначити наступне.
Так, з листа відповідача від 31.10.2018 № 102559/02 (а.с. 55) вбачається, що вказаний розмір застосований з 01.01.2018. Позов не містить інших дат застосування вказаного розміру.
27 березня 2014 року прийнято Закон № 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (далі - Закон N 1166-VII), який набрав чинності з 1 квітня 2014 року, крім деяких положень, пунктом 23 Розділу II якого внесено зміни до Закону N 2262-XII: у частині другій статті 13 цифри "80" замінено цифрами "70". Ці зміни набрали чинності з 1 травня 2014 року.
Між тим, стаття 13 Закону N 2262-XII регулює порядок призначення пенсій, а стаття 63 визначає підстави, умови і порядок їх перерахунку.
Зміни до статті 63 Закону N 2262-XII ні Законом N 3668-VI, ні Законом N 1166-VII у частині підстав, умов, розміру або порядку перерахунку пенсій не вносилися.
Постанова КМУ № 45 і Постанова КМУ N 103 (постанова № 103 частково скасована рішенням ОАС м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18; рішення залишено без змін згідно з постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019) також не містять жодних положень про зміну відсоткового значення розміру призначених пенсій при їх перерахунку.
Системний аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що внесені Законом № 1166-VII зміни до статті 13 Закону N 2262-XII щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям та особам, які мають право на пенсію за цим Законом у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Процедури призначення та перерахунку пенсії є різними за змістом і механізмом їх проведення.
Нормами, які визначають механізм здійснення перерахунку пенсії за вислугу років є норми статті 63 Закону N 2262-XII, яка змін у зв'язку з прийняттям Закону N 3668-VI та Закону N 1166-VII не зазнала.
Відтак, при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.
За таких обставин у відповідача були відсутні підстави для зменшення відсоткового значення розміру основної пенсії при здійсненні її перерахунку, а тому позовні вимоги в цій частині підлягають шляхом визнання протиправними дій відповідача відносно зменшення розміру пенсії у відсотковому значенні із зобов'язанням встановити позивачу розмір пенсії у відсотковому значенні - 89% сум відповідного грошового забезпечення, провести перерахунок у відсотковому значенні з 01.01.2018.
Що стосується вимог, заявлених позивачем на майбутнє, а саме: в подальшому (довічно) здійснювати виплати з урахуванням проведеного перерахунку без обмеження пенсії максимальним розміром та з врахуванням збільшенням розміру хоча б одного виду грошового забезпечення, слід зазначити, що обов'язок виплачувати пенсію визначений Законом, який має виконуватись відповідачем. У той же час, позивачем по суті заявлені вимоги щодо можливих порушень, які гіпотетично можуть мати місце у майбутньому, а відтак є очевидним, що в рамках цього позову вказані вимоги не можуть бути задоволені, оскільки суд захищає порушене право, а не ймовірне його порушення у майбутньому.
Відтак, позов підлягає частковому задоволенню, як зазначено вище.
Відповідно до ст. 139 КАС України на користь позивача підлягає відшкодуванню судовий збір у розмірі 50% - відповідно до частини вимог нематеріального характеру, які задоволені судом (в матеріалах справи знаходиться роздруківка електронної квитанції).
На підставі вищевикладеного та керуючись положеннями статтями ст.ст. 2, 5 - 11, 14, 19, 72 - 77, 90, ст. ст. 241 - 246, 250, 251, 255, 371, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Больварно-Кудрявська, 16, код ЄДР: 42098368) щодо зменшення ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) відсоткового значення розміру пенсії з 89 % до 70 % сум грошового забезпечення.
Зобов'язати Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Больварно-Кудрявська, 16, код ЄДР: 42098368):
поновити виплату пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) з розрахунку 89% відповідного грошового забезпечення;
здійснити з 01.01.2018 перерахунок пенсії ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ), виходячи з відсоткового значення розміру пенсії 89 % сум грошового забезпечення та здійснити виплату з урахуванням виплачених сум.
У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Больварно-Кудрявська, 16, код ЄДР: 42098368) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний код: НОМЕР_1 ) 352,40 грн. на відшкодування сплаченого судового збору (квитанція № 74374 від 16.11.2018).
Рішення суду набирає законної сили в строк і порядку, передбачені статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295 - 297 КАС України.
Суддя О.А. Кармазін