Ухвала від 01.07.2019 по справі 817/4220/14

УХВАЛА

01 липня 2019 року

Київ

справа №817/4220/14

адміністративне провадження №К/9901/1114/18

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Хохуляка В.В., у порядку підготовки справи до касаційного розгляду за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в місті Рівне Рівненської області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 23.01.2015 та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 18.03.2015 у справі за позовом Дочірнього підприємства «Стальконструкція» №39 Публічного акціонерного товариства «Центрстальконструкція» до Управління Пенсійного фонду України в місті Рівне Рівненської області, відділу Державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області про скасування вимоги про сплату боргу,

встановив:

ДП «РСУ «Стальконструкція №39» ПАТ «Центрстальконструкція» звернулося з позовом до УПФ України у м.Рівне Рівненської області та відділу ДВС Рівненського міського управління юстиції про визнання незаконної та скасування вимоги УПФ України у м.Рівне від 28.10.2014 №Ю326У про сплату боргу, визнання незаконною та скасування постанови відділу ДВС Рівненського міського управління юстиції від 07.11.2014 №45356431 про відкриття виконавчого провадження, визнання незаконної відмови начальника Відділу ДВС Рівненського міського управління юстиції у скасуванні постанови про відкриття виконавчого провадження.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 23.01.2015, яка залишена без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 18.03.2015, позов задоволено.

Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій, відповідач оскаржив їх у касаційному порядку. У касаційній скарзі УПФ України у м.Рівне Рівненської області просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій, прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України 10.04.2015 відкрито касаційне провадження у справі №817/4220/14.

На виконання вимог закону особам, які беруть участь у справі, надіслано копії ухвали про відкриття касаційного провадження та інформація про їхні права та обов'язки, надано строк для подання заперечень на касаційну скаргу.

15.12.2017 розпочав роботу Верховний Суд як найвищий суд у системі судоустрою України, у зв'язку з чим відповідно до пункту 7 Розділу XII Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 №1402-VIII Вищий адміністративний суд України припинив свою діяльність.

Відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 №2147-VIII з Вищого адміністративного суду України до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду передано матеріали адміністративної справи №817/4220/14 за правилами підпункту 4 частини першої Розділу VІІ Перехідних положень цього кодексу.

За результатами автоматизованого розподілу судової справи між суддями Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду суддею-доповідачем у даній справі визначено Хохуляка В.В.

Відповідно до підпункту 4 частини першої Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України касаційні скарги (подання) на судові рішення в адміністративних справах, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно зі статтею 344 Кодексу адміністративного судочинства України у суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження, з урахуванням положень статті 341 цього Кодексу.

Під час проведення підготовки справи до касаційного розгляду з'ясовано, що відповідачем заявлено клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до частини третьої статті 340 Кодексу адміністративного судочинства України після проведення підготовчих дій суддя-доповідач призначає справу до касаційного розгляду у судовому засіданні чи у порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

За встановлених обставин, справа має бути призначена до розгляду у судовому засіданні без повідомлення сторін.

Керуючись статтями 262, 340 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ухвалив:

Прийняти до провадження матеріали справи №817/4220/14.

Призначити справу за позовом Дочірнього підприємства «Стальконструкція» №39 Публічного акціонерного товариства «Центрстальконструкція» до Управління Пенсійного фонду України в місті Рівне Рівненської області, відділу Державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції Рівненської області про скасування вимоги про сплату боргу до касаційного розгляду у судовому засіданні без повідомлення сторін на 02.07.2019 у приміщенні суду за адресою: м.Київ, вул.Московська, 8, корп. 5.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання і оскарженню не підлягає.

...........................

В.В. Хохуляк

Суддя Верховного Суду