Постанова від 27.06.2019 по справі 196/399/19

Справа № 196/399/19

№ провадження 3/196/270/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27.06.2019 смт. Царичанка

Суддя Царичанського районного суду Дніпропетровської області Гудим О.М., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , заступника начальника з ремонту та екпслуатаційного утримання Служби автомобільних доріг Дніпропетровської області,

за ст.140 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

03 лютого 2019 року, близько 12 год. 31 хв., на а/д Н-31 "Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка" 91 км (смт.Царичанка вул.Центральна, 81 Царичанського району Дніпропетровської області), заступник начальника служби автомобільних доріг з ремонту та експлуатаційного утримання ОСОБА_1 , будучи посадовою особою згідно посадової інструкції відповідальною особою за стан а/д загального користування відповідно до діючих норм за вказаною адресою, не вжив заходів щодо забезпечення безпечних умов руху, що стало причиною ДТП, а саме: наїзд на перешкоду у вигляді вибоїни на проїзній частині, яка залита водою, автомобілем VOCKSWAGEN PASSAT н/з НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_2 , в результаті чого автомобіль отримав механічні пошкодження, завдано матеріальних збитків, чим порушив вимоги п.1.5 ПДР України.

Дії ОСОБА_1 були кваліфіковані за ч.4 ст.140 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи до суду не надходило. За таких обставин, згідно зі ст.268 КУпАП, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності правопорушника.

Суддя, вивчивши матеріали адміністративної справи, дійшов наступного висновку.

Відповідно до ст.245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, зміцнення законності.

Згідно зі ст.251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

У відповідності до вимог ст.280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення; чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності; чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність; чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідальність за ч.4 ст. 140 КУпАП настає за порушення, передбачені частинами першою (порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху), другою (порушення визначеного законодавством порядку погодження з уповноваженим підрозділом Національної поліції: встановлення рекламоносіїв, технічних засобів організації дорожнього руху, проведення будь-яких робіт на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах; розроблення проектної документації на будівництво, реконструкцію і ремонт автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та об'єктів дорожнього сервісу; здійснення пасажирських перевезень за встановленими маршрутами руху транспортних засобів загального користування) або третьою (порушення нормативів щодо обладнання на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах місць: провадження робіт, залишення дорожніх машин, будівельних матеріалів, конструкцій тощо, а так само неусунення після закінчення робіт перешкод і неприведення автомобільної дороги, вулиці, залізничного переїзду в стан, що гарантує безперешкодний і безпечний рух транспортних засобів та пішоходів) цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Частина 4 ст.140 КУпАП передбачає кваліфікований склад, встановлюючи відповідальність за вчинення будь-якого з названих вище правопорушень, ускладненого спричиненням створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені нормами закону.

Відповідно до Закону України «Про автомобільні дороги», автомобільні дороги загального користування перебувають у державній власності, державне управління автомобільними дорогами загального користування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, яка має свої органи управління на місцях.

Органом управління у Дніпропетровській області є Служба автомобільних доріг у Дніпропетровській області.

Таким чином, вивчивши матеріали справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серії БД №180132 від 03.02.2019 року, схему місця ДТП, яка сталася 03 лютого 2019 року, близько 12 год. 31 хв., на а/д Н-31 "Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка" 91 км (смт.Царичанка вул.Центральна, 81 Царичанського району Дніпропетровської області); рапорт інспектора відділу БДР управління патурльної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції Чайки О.Л.; письмові пояснення ОСОБА_2 ; Акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 03.02.2019 року а/д Н-31 "Дніпро-Царичанка- АДРЕСА_2 -Решетилівка" 91 км (смт.Царичанка вул.Центральна, 81 Царичанського району Дніпропетровської області) з фототаблицями до нього; суддя вважає, що винність ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому адміністративного правопорушення передбаченого ч.4 ст.140 КУпАП залишається не доведеною, оскільки в матеріалах справи відсутні документи на підтвердження того, що ОСОБА_1 є відповідальною особою за управління функціонування та утримання даної ділянки автомобільної дороги. Таким чином, інспектором поліції не надано доказів про те, що ОСОБА_1 є суб'єктом адміністративного правопорушення (наказ про прийняття на посаду, посадова інструкція тощо, в матеріалах справи відсутні взагалі).

Враховуючи викладене, суд звертає увагу, що обов'язок щодо належного складання протоколу про адміністративне правопорушення, який в порядку ст.251 КУпАП є одним з доказів в справі про адміністративне правопорушення, та надання доказів на підтвердження викладених в протоколі відомостей, покладається на особу, яка має право складати відповідний протокол.

Відповідно до вимог ч.3 ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом та на припущеннях, а усі сумніви щодо доведеності вини тлумачаться на користь обвинуваченої особи.

Таким чином, сумніви щодо доведеності вини саме ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення за ч.4 ст.140 КУпАП унеможливлюють притягнення його до адміністративної відповідальності, а тому провадження по справі підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП за відсутністю в його діях складу правопорушення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.ч.4 ст.140, 245, п.1 ст.247, 251, 280, 283-285 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.140 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.М.ГУДИМ