Ухвала від 27.06.2019 по справі 460/1527/19

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення позовної заяви

27 червня 2019 року м. Рівне №460/1527/19

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., після одержання позовної заяви

Управління Держпраці у Рівненській області

доТовариства з обмеженою відповідальністю "Радема"

про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Держпраці у Рівненській області звернулось до адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Радема", за змістом якого просило суд застосувати до відповідача заходи реагування шляхом повного зупинення експлуатації об'єктів, а саме:

2.1. Вертикальних ємностей для зберігання рафінованої олії №1-8;

2.2. Відцентрованих насосів №1-5 для перекачки олії;

2.3. Ліній охолодження рафінованої олії;

2.4. Технологічної лінії випаровування азоту;

2.5. Ресиверів КР-1000-11 зав. №12427, КР-500-40 зав. №12427;

2.6. Ресивера газоподібного азоту б/н;

2.7. Цистерни для транспортування зрідженого азоту ЦТК-1/0,25 №8507255;

2.8. Ємності для зрідженого азоту б/н

2.9. Заземлювальних пристроїв.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суд встановив, що позовну заяву Управління Держпраці у Рівненській області підписано ОСОБА_1 . ОСОБА_2 . Нос із зазначенням посади "перший заступник начальника управління".

Відповідно до частини першої статті 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Згідно з частиною третьою статті 55 КАС України юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Держава, територіальна громада бере участь у справі через відповідний орган державної влади, орган місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, від імені якого діє його керівник або представник (ч. 4 ст. 55 КАС України).

Таким чином, від імені органу Управління Держпраці у Рівненській області як органу державної влади діє його керівник або представник.

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у переліку осіб, обраних (призначених) до органу управління юридичної особи Управління Держпраці у Рівненській області (код ЄДРПОУ 39780243), та осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи містяться відомості про керівника з 29.04.2016 (згідно положення) Наконечного Юрія Миколайовича.

Таким чином, в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відсутні відомості щодо ОСОБА_3 , як особи, уповноваженої представляти Управління Держпраці у Рівненській області у правовідносинах з третіми особами, вчиняти дії від її імені без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 59 КАС України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені довіреністю фізичної або юридичної особи.

Частиною 3 статті 59 КАС України передбачено, що довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Разом з тим, до позовної заяви позивачем не додано доказів наявності у ОСОБА_3 права підпису позовної заяви без довіреності та не надано довіреності на право підпису такої позовної заяви.

Відтак, суд дійшов висновку про відсутність доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_3 . як особи, що підписала позовну заяву.

Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.

За наведених обставин, позовну заяву і додані до неї документи слід повернути позивачу.

Керуючись статтями 169, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву і додані до неї документи повернути позивачу.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складання. Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Суддя Дорошенко Н.О.