Постанова від 26.06.2019 по справі 289/726/19

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 289/726/19

Провадження № 3/280/447/19

ПОСТАНОВА

Іменем України

26 червня 2019 року м.Коростишів

Суддя Коростиш івського районного суду Житомирської області Рибнікова М.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Житомирського апеляційного суду про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Сербії, тимчасового проживаючого АДРЕСА_1 , працюючого водієм «Монті Каре» м.Аріле Сербія

за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ВСТАНОВИВ:

До Коростишівського районного суду надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності гр. ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ) за ч.1 ст.130 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 26.04.2019 о 09.25 на 86 км а/д Київ-Чоп ОСОБА_4 , керував автомобілем «MERSEDES BENZ ACTROS 1844 LS», номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом SCHMITZ MUELLER, номерний знак ( НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, зокрема, відчувався різкий запах алкоголю з порожнини рота, мало місце виражене тремтіння пальців рук, нестійка хода. Від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан сп'яніння водій ОСОБА_4 відмовився в присутності двох свідків: ОСОБА_5 , ОСОБА_6

У відповідності до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складення протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

Згідно положень ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначається, дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

На стадії розгляду вищевказаних матеріалів про адміністративне правопорушення було виявлено обставини, за наявності яких подальший розгляд матеріалів про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП є неможливим.

Так, протокол про адміністративне правопорушення не містить точну, повну адресу місця проживання особи, відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, що унеможливлює належним чином викликати особу у судове засідання, враховуючи, що гр. ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ), являється громадянином іншої держави, згідно рішення №1 від 26.04.2019, долученого до матеріалів протоколу, останньому було скорочено строк тимчасового перебування на території України до 28.04.2019, дані матеріали про адміністративне правопорушення надійшли до канцелярії суду 23.05.2019, судові повістки, направлені за адресою тимчасового проживання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, вказаною у протоколі, повертаються до суду без вручення .

Приймаючи рішення про повернення матеріалів протоколу про адміністративне правопорушення на доопрацювання суддя керується положеннями національного законодавства, зокрема ст.278 КУпАП, п.12 Постанови Пленуму ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 р. «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», якою визначено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог законодавства, вмотивованою постановою суду для належного оформлення, а також практикою ЄСПЛ, який зазначив, що допустимість доказів є прерогативою національного права і за загальним правилом, саме національні суди уповноважені оцінювати надані їм докази (пункт 34 рішення у справі «Тейксера де Кастор проти Португалії» від 09 червня 1998 року, пункт 54 рішення у справі «Шабельника проти України» від 19 лютого 2009 року), а також, що порядок збирання доказів, передбачений національним правом, має відповідати основним правам, визнаними Конвенцією про захист прав і основоположних свобод 1950 року, згідно статті 6 якої кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку належним і безстроковим судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його права та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість висунутого проти нього.

На підставі наведеного, у зв'язку з тим, що процедура оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення проведена з порушенням вимог КпАП України, зазначене унеможливлює повний, всебічний та об'єктивний розгляд справи у судовому засіданні, тому матеріали про адміністративне правопорушення відносно гр. ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ), підлягають поверненню для дооформлення та усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256,278 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ :

Матеріали протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №435730, складеного відносно гр. ОСОБА_2 ( ОСОБА_3 ), за ч.1 ст.130 КУпАП, повернути до Управління патрульної поліції у Житомирській області для доопрацювання.

Постанова оскарженню не підлягає.

С уддя М.М.Рибнікова