ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про відмову у зміні заходів забезпечення позову
м. Київ
20 червня 2019 року 13:32 № 640/8301/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Кузьменко А.І., за участю секретаря судових засідань Прокопенко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком" про заміну заходів забезпечення позову у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком"
до Головного управління Держпраці у Київській області
про визнання неправомірною та скасування постанови
за участі представників сторін:
від позивача - Назарець Д.А.,
від відповідача - не з'явився
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 травня 2019 року відкрито провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком" до Головного управління Держпраці у Київській області про визнання неправомірною та скасування постанови про накладення штрафу №КВ177/1488/АВ/ТД/ФС-163 від 05 березня 2019 року.
Також, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 червня 2019 року заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком" про забезпечення позову задоволено частково та зупинено дію постанови № KB 177/1488/АВ/ТД/ФС-163 від 05 березня 2019 року, виданої Головним управлінням Держпраці у Київській області. В задоволенні решти заяви відмовлено.
13 червня 2019 року представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком" подано до Окружного адміністративного суду міста Києва клопотання про заміну заходів забезпечення позову шляхом зупинення стягнення грошових коштів в рамках виконавчого провадження №59169474, яке відкрито для примусового виконання постанови про накладення штрафу №КВ177/1488/АВ/ТД/ФС-163 від 05 березня 2019 року.
Клопотання обґрунтовано тим, що в даному випадку має місце стягнення в безспірному порядку стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком" на виконання постанови № KB 177/1488/АВ/ТД/ФС-163 від 05 березня 2019 року, виданої Головним управлінням Держпраці у Київській області, отже наявні підстави для зупинення стягнення грошових коштів в рамках виконавчого провадження №59169474 відкритого з примусового виконання згадуваної постанови.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 червня 2019 року клопотання про заміну заходів забезпечення позову призначено до розгляду в судовому засіданні.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком" в судовому засіданні наполягав на заміні заходів забезпечення позову.
Головне управління Держпраці у Київській області явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечило, хоча було належним чином повідомлене про час, дату та місце судового розгляду клопотання про зміну заходів забезпечення позову.
Розглянувши клопотання про заміну заходів забезпечення позову, заслухавши пояснення представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком", який прибув в судове засідання, дослідивши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.
Так, з ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 червня 2019 року про забезпечення позову вбачається, що судом визнано обґрунтованими доводи позивача щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову, оскільки станом на час розгляду заяви про забезпечення позову представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком" належними доказами доведено звернення до виконання постанови про накладення штрафу №КВ177/1488/АВ/ТД/ФС-163 від 05 березня 2019 року. Оскільки відповідності до частини 4 статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України, подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову, отже невжиття заявлених заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, а також ускладнити чи унеможливити поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.
В обґрунтування клопотання про заміну заходів забезпечення позову представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком" вказує, що постановою державного виконавця Оболонського районного відділу державної виконавчої служби міста Київ Головного територіального управління юстиції у місті Києві Гаркавенко А.А. від 28 травня 2019 року накладено арешт на грошові кошти боржника (Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком"), тобто має місце безспірне списання коштів боржника.
Відповідно до частин 1, 2 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України за клопотанням учасника справи суд може допустити заміну одного заходу забезпечення позову іншим.
Питання про заміну одного заходу забезпечення іншим вирішується судом в судовому засіданні наступного дня після надходження до суду відповідного клопотання.
Так, судом встановлено, що постанова про накладення штрафу №КВ177/1488/АВ/ТД/ФС-163 від 05 березня 2019 року винесена на підставі положень Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2013 року №509 (далі - Порядок №509), з огляду на виявленні перевіряючими порушення абзацу 2 частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України.
Відповідно до пункту 9 Порядку №509 штраф сплачується протягом одного місяця з дня прийняття постанови про його накладення, про що суб'єкт господарювання або роботодавець повідомляють Держпраці чи її територіальний орган.
Згідно з пунктом 10 Порядку №509 постанова про накладення штрафу може бути оскаржена у судовому порядку.
Водночас, приписами пункту 11 Порядку №509 встановлено, що не сплачені у добровільному порядку штрафи стягуються:
- у судовому порядку регіональними центрами зайнятості на підставі матеріалів справи, що передаються їм територіальними органами Держпраці (щодо штрафів, передбачених частинами другою, п'ятою і шостою статті 53 Закону України «Про зайнятість населення»);
- у судовому порядку територіальними органами Держпраці (щодо штрафів, передбачених частинами третьою, четвертою і сьомою статті 53 зазначеного Закону);
- органами державної виконавчої служби (щодо штрафів, передбачених частиною другою статті 265 Кодексу законів про працю України).
З системного аналізу викладеного вбачається, що не сплачений у добровільному порядку штраф, накладений оскаржуваною постановою №KB177/1488/АВ/ТД/ФС-163 від 05 березня 2019 року, підлягає стягненню відповідно до норм Закону України «Про виконавче провадження».
На думку суду, зупинення виконання постанови №KB177/1488/АВ/ТД/ФС-163 від 05 березня 2019 року застосоване ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 червня 2019 року є достатнім заходом забезпечення позову, спрямованим на збереження існуючого становища до вирішення даної справи.
Одночасно, суд зауважує, що в ухвалі Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 червня 2019 року зазначено, що суд не вбачає підстав для забезпечення позову шляхом зупинення стягнення грошових коштів в рамках виконавчого провадження № 59169474, яке відкрито для примусового виконання постанови №KB177/1488/АВ/ТД/ФС-163 від 05 березня 2019 року, виданої Головним управлінням Держпраці у Київській області.
Представником Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком" у клопотанні про заміну заходів забезпечення позову не зазначено будь-яких нових обставин, які можуть слугувати підставами для заміни заходів забезпечення позову.
За таких обставин суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для заміни заходів забезпечення позову, вжитих ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 червня 2019 року.
Керуючись статтями 155, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, суд -
У задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Астра Ком" про заміну заходів забезпечення позову вжитих Окружного адміністративного суду міста Києва від 06 червня 2019 року ухвалою відмовити.
Ухвала набирає законної сили згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя А.І. Кузьменко
Повний текст ухвали виготовлено 25 червня 2019 року