Постанова від 25.06.2019 по справі 511/1055/19

Роздільнянський районний суд Одеської області

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 511/1055/19

Номер провадження: 3/511/493/19

"25" червня 2019 р. Роздільнянський районний суд Одеської області в складі:

головуючого судді - Теренчук Ж . В .,

секретаря - Ніколас С.О.,

за участю прокурора - Пантась О.В.,

правопорушника - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Роздільна Одеської області матеріали адміністративної справи, які надійшли з Управління захисту економіки у Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 30.04.1996 року Роздільнянським РВ УМВС України в Одеській області, ІПН НОМЕР_2 , працюючу в Кучурганській сільській раді Роздільнянського району Одеської області, депутата, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 було обрано депутатом Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області відповідно до протоколу першого пленарного засідання Кучурганської сільської ради сьомого скликання від 19.11.2015 року та рішення Кучурганської сільської ради №1-VІІ від 19.11.2015 року.

Відповідно ОСОБА_1 , як депутат сільської ради, на підставі пункту «б» ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, так як відноситься до категорії осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

ОСОБА_1 , будучи депутатом сільської ради і відповідно до підпункт «б» пункту 1 частини 1 статті 3, ч.1 45 Закону України «Про запобігання корупції» та примітки до статті 172-6 КУпАП особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, а також будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, зобов'язана була у встановленому цим законом порядку подавати щорічно до 01 квітня шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію про майновий стан та прибутки за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до вимог законодавства останнім днем подання декларації за 2017 рік для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування законом визначено - 01 квітня 2018 року.

ОСОБА_1 , в період перебування на виборній посаді, достовірно знаючи про необхідність подати у період часу до 01.04.2018 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування, за 2017 рік в порушення вимог абз.3 п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію про свій майновий стан, а саме - 19.05.2018 року о 12:59 год., що підтверджується даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даного правопорушення визнала. Суду пояснила, що вона вчасно виготовила електронний ключ через Приват 24, але зміна електронної адреси, яку запросила система зависла. 22.03.2018 року вона заповнила декларацію, після чого на екрані висвітилось, що вона успішно виконала дію. Однак через деякий час вона дізналась від працівників сільської ради, що її декларації на сайті не має. Тому вона повторно відправила декларацію 19.05.2018 року.

Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні корупційного правопорушення та притягнути її до відповідальності, наклавши стягнення у виді штрафу в межах санкції відповідної статті.

Також суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні корупційного правопорушення підтверджується наданими по справі письмовими доказами, зокрема:

- протоколом №463 від 03.06.2019 року, згідно якого ОСОБА_1 будучи обраною депутатом Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області та будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, зобов'язана була у встановленому законом порядку подавати щорічно до 01 квітня шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію про майновий стан та прибутки за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством. Однак в порушення вимог абз.3 п.2 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції електронну декларацію про свій майновий стан, а саме - 19.05.2018 року о 10:33 год. (а.с.1);

- рапортом О/у МРВ №7 УЗЕ в Одеській області ДЗЕ НП України від 22.03.2019 року про несвоєчасне подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2017 рік (а.с.9);

- протоколом засідання Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області №1-V-ІІ від 19.11.2015 року та рішенням Кучурганської сільської ради Роздільнянського району Одеської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень депутатів Кучурганської сільської ради VІІ скликання Кучурганської сільської ради» від 19.11.2015 року, згідно яких кандидата у депутати Кучурганської сільської ради виборчого округу №11 ОСОБА_1 визнано обраною депутатом Кучурганської сільської ради сьомого скликання (а.с.18, 24);

- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, згідно якого датою публікації електронної декларації про майновий стан та прибутки ОСОБА_1 є 19.05.2018 року 12:59 год (а.с.44, 55);

- протоколом №2 засідання лічильної комісії Кучурганської сільської ради шостого скликання, на якій депутати Кучурганської сільської ради Роздільнянського району були повідомлені про терміни подання електронних декларації про майновий стан та прибутки за минулий рік (а.с.42);

У відповідності до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.

Таким чином суд вважає, що дійсно своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП, тобто порушення вимог фінансового контролю: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.33 КУпАП України при накладенні стягнення судом враховуються характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини які обтяжують та пом'якшують відповідальність.

Згідно ст.22 КУпАП, суд, може звільнити від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням при малозначності вчиненого правопорушником адміністративного правопорушення.

Так судом встановлено, що ОСОБА_1 є інвалідом 2-ї групи безстроково.

При цьому ОСОБА_1 продовжує трудову діяльність та працює на посаді методиста у дитячому закладі ДНЗ "Сонячна гронка", за фахом є вчителем.

За місцем роботи має позитивну характеристику та за час роботи має трудові успіхи - отримала кваліфікаційну категорію "спеціаліст вищої категорії" та педагогічне звання «Старший вихователь».

Жінка опікується хворою донькою ОСОБА_2 , яка страждає на енцефаліт, ретроградну амнезію, від чого має втрати пам'яті і згідно виписки з медичної карти в період з лютого 2018 року по квітень 2018 року перенесла загострення в хворобі та потребувала догляду з боку матері.

Також суд приймає до уваги, що із змісту поданої декларації у ОСОБА_1 не було підстав навмисно не подавати своєчасно електронну декларацію, так як будь-яких суттєвих змін в її майновому стані за звітний період не відбулось.

Тому суд вважає, що вчинене ОСОБА_1 адміністративне правопорушення не представляє великої суспільної небезпеки, своїми діями ОСОБА_1 не заподіяла та не здатна була заподіяти будь-якої значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам громадян або іншим охоронюваним законом цінностям.

Дані обставини суд визнає пом'якшуючими вину ОСОБА_1 обставинами, а вчинене нею правопорушення малозначним та вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, відповідно до ст. 22 КУпАП, обмежившись усним зауваженням на її адресу, а провадження по справі закрити.

На підставі викладеного та керуючись ст..22, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 по протоколу про адміністративне правопорушення №463 від 03.06.2019 року за ст.172-6 ч. 1 КУпАП провадженням закрити, звільнивши ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності в силу малозначності вчиненого нею правопорушення, обмежившись усним зауваженням на її адресу.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Роздільнянський районний суд Одеської області, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: Ж. В. Теренчук

Постанова набрала законної сили "______" ____________20___р.

Строк пред'явлення до виконання постанови 3 місяці.