Головуючий суддя
в суді І інстанції Козіна С.М.
Єдиний унікальний № 374/88/19
20 червня 2019 року суддя Ржищівського міського суду Київської області Козіна С.М., розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції, подане у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків в порядку регресу,-
У провадженні Ржищівського міського суду Київської області перебуває вищезазначена справа.
19 червня 2019 року до суду надійшло клопотання позивача ОСОБА_1 про проведення наступного судового засідання у режимі відеоконференції у Господарському суді м. Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-в, північному апеляційному господарськосу суді суді за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1 -А, Шевченківському районному суді м. Києва, за адресою: 03057, м. Київ, ву. Дегтярівська, 31А, або Київському апеляційному суді, за адресою: 03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 2а.
Розглянувши подане клопотання, суд приходить до висновку, щодо відмови у задоволенні клопотання, виходячи із наступного.
Відповідно до ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п'ять днів до відповідного судового засідання.
Під час створення заявки на бронювання майданчиків через онлайн систему бронювання майданчиків відеоконференції встановлено, що майданчики відеоконференції господарського суду м. Києва, Північного апеляційного господарського суду, шевченківського районного суду с. Києва, Київського апеляційного суду, за вказаними вище адресами, заброньовані на весь робочий день 04 липня 2019 року, на який призначено підготовче засідання, тому бронювання майданчика на 04 липня 2019 року неможливе.
Враховуючи викладене, у задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про проведення наступного судового засідання у режимі відеоконференції у Господарському суді м. Києва за адресою: 01030, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 44-в, північному апеляційному господарськосу суді суді за адресою: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 1 -А, Шевченківському районному суді м. Києва, за адресою: 03057, м. Київ, ву. Дегтярівська, 31А, або Київському апеляційному суді, за адресою: 03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 2а, необхідно відмовити, у зв'язку з відсутністю вільних майданчиків відеоконференції у вказаних судах.
Крім того, відповідно до вимог ч. 2 ст. 212 ЦПК України копія заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання має бути надіслана іншим учасникам справи. До даної заяви не додано доказів надсилання її копії відповідачу.
Керуючись ст. 212, 260 ЦПК України, суд,-
Відмовити у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції, подане у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків в порядку регресу.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту постановлення.
Суддя