07 травня 2019 року Справа № 160/4030/19
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Царікова О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання незаконними дій, визнання недійсним протоколу,-
03 травня 2019 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про:
- визнання незаконними дій депутатів Марганецької міської ради VІІ скликання: Хникіна С.О., Волошина А.П., Передієнко М.В ОСОБА_6 , ОСОБА_5 щодо скликання та проведення засідання постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики та протидії корупції, законності та правопорядку, захисту прав та законних інтересів громадян та співпраці зі ЗМІ 24.04.2019 року незаконними;
-визнати недійсним протокол б/н від 24.04.2019 року засідання постійної депутатської комісії з питань регламенту, депутатської діяльності, етики та протидії корупції, законності та правопорядку , захисту прав та законних інтересів громадян та співпраці зі ЗМІ.
Згідно п.3 ч.4 ст.169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позов подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Перевіривши матеріали адміністративного позову відповідно до вимог ч. 1 ст. 171 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність його повернення позивачеві, виходячи з такого.
Відповідно до ч. 1 ст. 43 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України) здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Згідно зі ст. 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
За положеннями ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
З наведеного видно, що процесуальний закон розрізняє поняття позивач - фізична особа, та позивач суб'єкт владних повноважень.
З матеріалів позовної заяви встановлено, що позов подано фізичною особою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), на підтвердження дієздатності фізичної особи надано паспорт громадянина України НОМЕР_2 , проте поданий адміністративний позов підписаний ОСОБА_7 як міським головою Жадько ОСОБА_8 , який не є позивачем у даній справі.
За наведених обставин, позовна заява підлягає поверненню позивачу.
Згідно з ч. 8 ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі викладеного, керуючись статтями 43, 46, 160, 169, 171, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання незаконними дій, визнання недійсним протоколу повернути позивачеві.
Копію ухвали про повернення позовної заяви надіслати позивачеві разом із позовною заявою та доданими до неї документами.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена у строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Царікова