Рішення від 20.06.2019 по справі 200/5460/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2019 р. Справа№200/5460/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Мозговая Н.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін адміністративний позов ОСОБА_1 до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, про визнання неправомірним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

18 квітня 2019 року позивач, ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, 13) про визнання протиправним та скасування рішення від 25.01.2019 року, зобов'язання повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком згідно ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 14.12.2018 року з зарахуванням до страхового стажу періоди роботи з 14.02.1992 року по 31.12.1998 року в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості УРСР», до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи з 05.01.1989 року по 10.05.1989 року, з 11.09.1989 року по 01.11.1989 року, з 14.02.1992 року по 03.12.2001 року в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості УРСР», яке з 1997 року реорганізовано в «Шахтоспецмонтаж управління ДВАТ «Вуглебуд», та час проходження військової служби з 17.11.1989 року по 22.11.1991 року.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ним було здійснено звернення до пенсійного фонду з заявою про призначення пенсії за віком від 14.12.2018 року згідно ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». За наслідком розгляду заяви пенсійним фондом прийнято спірне рішення про відмову в призначенні пенсії за віком від 25.01.2019 року, оскільки до страхового стажу не зараховано періоди роботи з 14.02.1992 року по 31.12.1998 року в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості УРСР», оскільки відсутні дані про реорганізацію підприємства. До пільгового стажу за Списком №1 не зараховано періоди роботи з 05.01.1989 року по 10.05.1989 року, з 11.09.1989 року по 01.11.1989 року, з 14.02.1992 року по 03.12.2001 року в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості УРСР», яке з 1997 року реорганізовано в «Шахтоспецмонтаж управління ДВАТ «Вуглебуд», та час проходження військової служби з 17.11.1989 року по 22.11.1991 року, у зв'язку з тим, що до довідки уточнюючий пільговий характер роботи не надано документ, підтверджуючи право підпису ліквідатора на дату видачі довідки. Вважає, що відповідач таким чином порушує його право на отримання пенсії на пільгових умовах.

21 травня 2019 року представником відповідача направлений до суду відзив на позовну заяву, де зазначив, що вимоги позивача суперечать чинному законодавству та не підлягають задоволенню. Зазначає, що згідно рішення про відмову в призначенні пенсії за віком від 25.01.2019 року до пільгового стажу не зараховано періоди роботи з 05.01.1989р. по 10.05.1989р., з 11.09.1989р. по 01.11.1989р., з 14.02.1992р. по 03.12.2001 в шахтоспецмонтажному управлінні тресту «Красноармійськвуглебуд» ліквідованому структурному підрозділі ДВАТ «Вуглебуд» у зв'язку з тим, що до довідки, уточнюючої пільговий характер роботи (видана ДВАТ «Вуглебуд»), не надано документ, підтверджуючий право підпису ліквідатора на дату видачі довідки. До пільгового стажу не зараховано період проходження військової строкової служби з 17.11.1989 по 22.11.1991 у зв'язку з тим, що на момент призову на строкову військову службу (01.11.1989) він працював в шахтоспецмонтажному управлінні тресту «Красноармійськвуглебуд» ліквідованому структурному підрозділі ДВАТ «Вуглебуд» (період з 11.09.1989 по 01.11.1989, який не був врахований до пільгового стажу у зв'язку з тим, що до довідки, уточнюючої пільговий характер роботи (видана ДВАТ «Вуглебуд»), не надано документ, підтверджуючий право підпису ліквідатора на дату видачі довідки.

До страхового стажу не зараховано період роботи згідно трудової книжки в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості У PCP» з 14.02.1992р. по 31.12.1998 у зв'язку з тим, що запис завірено печаткою, яка не відповідає найменуванню підприємства при прийомі на роботу. Дані про реорганізацію підприємства відсутні. В довідці № 31 від 14.11.2018, виданій ліквідатором ДВАТ «Вуглебуд», не зазначена назва підприємства, де працював заявник, відсутні відомості про реорганізацію підприємства.

Вказують, що відповідно до наданих документів страховий стаж позивача складає 23 роки 08 місяців 11 днів, в тому числі стаж на підземних роботах - 15 років 01 місяць 13 днів, а саме: за ст. 14-25ш - 15 років 01 місяць 13 днів.

За таких обставин просили відмовити позивачу в призначенні пенсії за віком за нормами ч. З ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу на підземних роботах - 25 років.

Ухвалою суду від 23.04.2019 року відкрито провадження по справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.

Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.

Позивач, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ), громадянин України, перебуває на обліку в Покровському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.

Відповідач Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42169323) є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, основним завданням якого, згідно вимог чинного законодавства, зокрема, є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.

Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2 на управління покладені повноваження, зокрема, щодо призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії, щомісячного довічного грошове утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат відповідно до законодавства; забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Фонду та інших джерел, визначених законодавством (підпункти 7,8 пункту 4 Положення).

Судом встановлено, що позивач звернувся до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою від 14.12.2018 року про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 25 січня 2019 року ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком відповідно до ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у зв'язку з відсутністю необхідного страхового стажу 25 років.

Вказаним рішенням до пільгового стажу не зараховано періоди роботи з 05.01.1989р. по 10.05.1989р., з 11.09.1989р. по 01.11.1989р., з 14.02.1992р. по 03.12.2001 в шахтоспецмонтажному управлінні тресту «Красноармійськвуглебуд» ліквідованому структурному підрозділі ДВАТ «Вуглебуд» у зв'язку з тим, що до довідки, уточнюючої пільговий характер роботи (видана ДВАТ «Вуглебуд»), не надано документ, підтверджуючий право підпису ліквідатора на дату видачі довідки. До пільгового стажу не зараховано період проходження військової строкової служби з 17.11.1989 по 22.11.1991 у зв'язку з тим, що на момент призиву на строкову військову службу (01.11.1989) він працював в шахтоспецмонтажному управлінні тресту «Красноармійськвуглебуд» ліквідованому структурному підрозділі ДВАТ «Вуглебуд» (період з 11.09.1989 по 01.11.1989, який не був врахований до пільгового стажу у зв'язку з тим, що до довідки, уточнюючої пільговий характер роботи (видана ДВАТ «Вуглебуд»), не надано документ, підтверджуючий право підпису ліквідатора на дату видачі довідки.

До страхового стажу не зараховано період роботи згідно трудової книжки в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості У PCP» з 14.02.1992р. по 31.12.1998 у зв'язку з тим, що запис завірено печаткою, яка не відповідає найменуванню підприємства при прийомі на роботу. Дані про реорганізацію підприємства відсутні. В довідці № 31 від 14.11.2018, виданій ліквідатором ДВАТ «Вуглебуд», не зазначена назва підприємства, де працював заявник, відсутні відомості про реорганізацію підприємства.

Статтею 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Конституційне право на соціальний захист включає і право громадян на забезпечення їх у старості. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв'язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов'язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян на соціальну захищеність пенсіонерів шляхом встановлення пенсій на рівні, орієнтованому на прожитковий мінімум, а також регулярного перегляду їх розмірів у зв'язку із збільшенням розміру мінімального споживчого бюджету і підвищенням ефективності економіки республіки, визначені у Законі України "Про пенсійне забезпечення".

Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначаються періоди, з яких складається страховий стаж. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 4 ст. 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування").

Відповідно до ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» працівники безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахти і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники вальцювального гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менш 20 років.

Згідно до частини 1 статті 44 Закону № 1058-IV заява про призначення (перерахунок) пенсії та необхідні документи подаються до територіального органу Пенсійного фонду або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 р. за №1566/11846 (далі - Порядок № 22-1).

Розділ ІІ вказаного Порядку містить перелік документів, необхідних для призначення пенсії.

Пунктом 2.1 розд. II вказаного Порядку визначено, що до заяви про призначення пенсії за віком додаються:

1) документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган і мають відмітку у паспорті) або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування;

2) документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637(далі - Порядок підтвердження наявного трудового стажу;

3) для підтвердження заробітної плати відділом персоніфікованого обліку надаються індивідуальні відомості про застраховану особу за період з 01 липня 2000 року (додатки 1, 3 до Положення), або за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам, або у разі якщо страховий стаж починаючи з 01 липня 2000 року становить менше 60 місяців, особою подається довідка про заробітну плату (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року (додаток 1);

4) документи про місце проживання (реєстрації) особи;

5) документи, які засвідчують особливий статус особи;

6) документ уповноваженого органу Російської Федерації про те, що особі не призначалась пенсія за місцем реєстрації на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, та особисту декларацію про відсутність громадянства держави-окупанта (для призначення пенсій особам, зазначеним у пункті 1.3 розділу І цього Порядку).

Пунктом 4.3. Порядку № 22-1 встановлено, що не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.

За приписами ст. 62 Закону № 1788-XII основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пункту 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній № 637 від 12.08.1993 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

З огляду на викладене, суд зазначає, що за приписами наведеної норми уточнюючі довідки для підтвердження спеціального трудового стажу необхідно надавати лише в разі, коли відсутні відповідні відомості в трудовій книжці.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1028 від 09.12.2015 року пункт 20 наведеного Порядку доповнено новим абзацом яким визнано, що у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 02 вересня 2014 року № 1669-VII (надалі Закон №1669) період проведення антитерористичної операції це час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.

Виходячи з наведених приписів, датою початку періоду проведення антитерористичної операції є 14.04.2014 року.

На виконання Закону №1669 розпорядженнями Кабінету Міністрів України №1053-р від 30 жовтня 2014 року та від 02.12.2015 року №1275-р затверджено перелік населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, згідно якого до зазначених населених пунктів належить, зокрема, м. Димитров Донецької області.

Спірний період роботи позивача з 05.01.1989р. по 10.05.1989р., з 11.09.1989р. по 01.11.1989р., з 14.02.1992р. по 03.12.2001р. до пільгового стажу не зараховано та період роботи з 14.02.1992р. по 31.12.1998 р. до страхового стажу не зараховано в шахтоспецмонтажному управлінні тресту «Красноармійськвуглебуд» ліквідованому структурному підрозділі ДВАТ «Вуглебуд» у зв'язку з тим, що до довідки, уточнюючої пільговий характер роботи (видана ДВАТ «Вуглебуд»), не надано документ, підтверджуючий право підпису ліквідатора на дату видачі довідки та відсутні дані про реорганізацію підприємства.

З спірного рішення вбачається, що позивачем до управління надано уточнюючу довідку про пільговий характер роботи, передбачену додатком № 5 до Порядку № 637. Разом з цією довідкою були надані також й інші документи, в т.ч. й ті, які підтверджують факт реорганізації та перейменування ШБУ № 2 тресту «Красноармійськшахтобуд» у ДВАТ «Вуглебуд» (код ЄДРПОУ - 00179967).

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України у відомостях про прізвище, ім'я, по-батькові, дату обрання осіб, які призначаються (обираються) до органу управління юридичної особи ДВАТ «Вуглебуд» (код ЄДРПОУ - 00179967) зазначено, що ОСОБА_2 є головою комісії з припинення або ліквідатором.

Згідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

Відповідно з ч.2 ст.41 зазначеного Закону ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження, зокрема, виконує функції з управління та розпорядження майном банкруга; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута.

Частиною третьою зазначеної статті згаданого Закону також передбачено з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.

На підставі зазначеного, твердження відповідача щодо необхідності надання документів, що підтверджують повноваження ліквідатора на видачу та підписання уточнюючих довідок ДВАТ «Вуглебуд» є протиправними та такими, що виходять за межі повноважень відповідача, оскільки, окрім зазначеного, чинним законодавством не передбачена обов'язковість підтвердження відповідних повноважень ліквідатора або ліквідаційної комісії юридичної особи, яка перебуває у стані припинення.

Період роботи з 05.01.1989р. по 10.05.1989р., з 11.09.1989р. по 01.11.1989р., з 14.02.1992р. по 03.12.2001р. в шахтоспецмонтажному управлінні тресту «Красноармійськвуглебуд» ліквідованому структурному підрозділі ДВАТ «Вуглебуд» підтверджується записами в трудовій книжці, з яких вбачається, зокрема:

05.01.1989р. - 10.05.1989р. електрослюсар підземний на час виробничої практики,

11.09.1989 р. - 01.11.1989р. електрослюсар підземний 3 розряду з повним робочим днем в шахті,

17.11.1989р. - 22.11.1991 р. служба в лавах Радянської Армії,

14.02.1992 р. - 03.12.2001 р. електрослюсар підземний 3 розряду з повним робочим днем в шахті.

В матеріалах справи наявна довідка про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №31 від 14.11.2018 року, якою підтверджено, що ОСОБА_1 працював повний робочий день на ДВАТ «Вуглебуд», Трест «Красноармійськвуглебуд» ДШСУ з 05.01.1989 року по 10.05.1989 року електрослюсарем підземним 2 розряду з повним робочим днем у шахті, що передбачено Списком №1, з 11.09.1989 р. по 01.11.1989р. електрослюсарем підземним 3 розряду з повним робочим днем у шахті, що передбачено Списком №1, з 14.02.1992 р. по 19.05.1994 р. електрослюсарем підземним 3 розряду з повним робочим днем у шахті, що передбачено Списком №1, з 20.05.1994 р. по 03.12.2001 р. гірничим майстером, що передбачено Списком №1.

Щодо не зарахування позивачу до пільгового стажу періоду проходження військової служби в лавах Радянської Армії з 17.11.1989р. по 22.11.1991р., суд зазначає наступне.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» з доповненнями, внесеними Законом України від 02 червня 2005 року № 2636-ІV, час проходження строкової військової служби зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призиву на строкову військову службу особа працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

З матеріалів справи вбачається, що безпосередньо після періоду військової служби ОСОБА_1 працював на посаді «електрослюсарем підземним 3 розряду з повним робочим днем в шахті», що підтверджується копією трудової книжки.

Таким чином, строк військової служби ОСОБА_1 в Радянській Армії дорівнюється за вибором позивача до роботи, яка слідувала по закінченню цього періоду.

У трудовій книжці позивача щодо спірного періоду зроблені відповідні записи, відображені відповідні відомості про особу, яка вчинила ці записи, міститься її підпис. Записи завірені печаткою підприємства. Достовірність записів сумніву не викликає.

Враховуючи викладене, суд дійшов до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог про визнання протиправним та скасування рішення від 25.01.2019 року, зобов'язання повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком згідно ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 14.12.2018 року з зарахуванням до страхового стажу періоди роботи з 14.02.1992 року по 31.12.1998 року в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості УРСР», до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи з 05.01.1989 року по 10.05.1989 року, з 11.09.1989 року по 01.11.1989 року, з 14.02.1992 року по 03.12.2001 року в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості УРСР», яке з 1997 року реорганізовано в «Шахтоспецмонтаж управління ДВАТ «Вуглебуд», та час проходження військової служби з 17.11.1989 року по 22.11.1991 року.

Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред'явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 72-90, 139, 242-246, 205, 250, 255, 257-263, 293-295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, 13) про визнання протиправним та скасування рішення від 25.01.2019 року, зобов'язання повторно розглянути заяву про призначення пенсії за віком згідно ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 14.12.2018 року з зарахуванням до страхового стажу періоди роботи з 14.02.1992 року по 31.12.1998 року в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості УРСР», до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи з 05.01.1989 року по 10.05.1989 року, з 11.09.1989 року по 01.11.1989 року, з 14.02.1992 року по 03.12.2001 року в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості УРСР», яке з 1997 року реорганізовано в «Шахтоспецмонтаж управління ДВАТ «Вуглебуд», та час проходження військової служби з 17.11.1989 року по 22.11.1991 року - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 25.01.2019 року про відмову у призначенні пенсії за віком згідно ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ).

Зобов'язати Покровське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, 13) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) про призначення пенсії за віком згідно ч.3 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 14.12.2018 року з зарахуванням до страхового стажу періоди роботи з 14.02.1992 року по 31.12.1998 року в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості УРСР», до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи з 05.01.1989 року по 10.05.1989 року, з 11.09.1989 року по 01.11.1989 року, з 14.02.1992 року по 03.12.2001 року в шахтоспецмонтажному управлінні треста «Красноармійськвуглебуд» в/о «Красноармійськвугілля Міністерства вугільної промисловості УРСР», яке з 1997 року реорганізовано в «Шахтоспецмонтаж управління ДВАТ «Вуглебуд», та час проходження військової служби з 17.11.1989 року по 22.11.1991 року.

Стягнути з Покровського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42169323, місцезнаходження: Донецька область, м. Мирноград, вул. Центральна, 13) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.

Повний текст судового рішення складено 20 червня 2019 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Н.А. Мозговая