Справа № 761/6303/19
Провадження № 3/761/1979/2019
29 березня 2019 року
Шевченківський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Левицької Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні протокол № 50-25/64 від 24 січня 2019 року, складеного уповноваженою особою Департаменту з питань запобігання політичній корупції - головним спеціалістом відділу моніторингу діяльності політичних партій Васильєвим І.С. щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1
про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, ?
Як вбачається з протоколу № 50-25/64 від 24 січня 2019 року про адміністративне правопорушення, складеного щодо ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, останнім порушено встановлений порядок подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надсилав.
Вивчивши матеріали протоколу про адміністративне правопорушення, суд дійшов наступного висновку.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, за результатами аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, поданого політичною партією «Партія ветеранів Афганістану» за ІІІ квартал 2018 року (далі - Звіт Партії) до Національного агентства з питань запобігання корупції, встановлено, що оформлення звіту Партії, включені до нього звітні дані не відповідають вимогам законодавства, допущене грубе порушення встановлених вимог щодо оформлення, відповідно до абзаців третього, шостого пункту 3 розділу II Положення про аналіз звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 08.09.2016 № 26, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.09.2016 за № 1264/29394.
Так, у Звіті Партії в таблиці «Місцеві організації політичної партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи», а також згідно із витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 21.12.2018 за № 1004800795, наявна Одеська обласна організація Партії, проте до Звіту Партії не доданий Звіт цієї місцевої організації, що є порушенням частини дев'ятої статті 17 Закону та підпункту 1 пункту 10 розділу II Положення про порядок подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 28.07.2016 № 2, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25.08.2016 за № 1185/29315 (копії відповідних сторінок Звіту Партії та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 21.12.2018 за № 1004800795 додаються).
Вищезазначене зафіксовано в Акті про проведення аналізу Звіту від 27.12.2018 та у Висновку про результати аналізу Звіту від 28.12.2018 № 797.
Так у Звіті Партії ветеранів Афганістану про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, поданого до Національного агентства, міститься перелік місцевих організацій вказаної політичної партії, які в установленому порядку набули статус юридичної особи, в тому числі і Одеська обласна організація Партії ветеранів Афганістану.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб керівником Одеської обласної організації Партії ветеранів Афганістану є Радукан Афанасій Петрович.
Представником ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до Шевченківського районного суду м. Києва подано витяг з протоколу № 5 засідання Політради Партії ветеранів Афганістану від 07 серпня 2012 року за підписом голови партії Червонописького С.В.
Згідно з вказаним протоколом, на засіданні Політради 07 серпня 2012 року ухвалено рішення вивести зі складу Політради Партії ветеранів Афганістану ОСОБА_3 .
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 17 Закону України «Про політичні партії» політичні партії, місцеві організації політичних партій ведуть бухгалтерську звітність у встановленому порядку, проводять щорічний внутрішній фінансовий аудит своєї діяльності, а також проходять зовнішній незалежний фінансовий аудит у випадках, передбачених цим Законом.
Щорічний внутрішній фінансовий аудит діяльності політичної партії, її місцевої організації, яка у встановленому законом порядку набула статусу юридичної особи, здійснюється органом (посадовою особою) відповідної політичної партії, місцевої організації політичної партії, уповноваженим здійснювати внутрішньопартійний фінансовий контроль (аудит) за надходженнями та витратами політичної партії (місцевої організації партії).
Враховуючи те, що керівник Одеської обласної організації Партії ветеранів Афганістану ОСОБА_3 ., який виведений із складу Політради вказаної Партії та направляє звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру до керівника політичної партії щоквартально, а в подальшому керівник Партії зобов'язаний подавати Звіт до Національного агентства з питань запобігання корупції, в діях ОСОБА_1 відсутні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 212-21 КУпАП.
Таким чином, оцінивши всі наявні в матеріалах справи докази, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи в їх сукупності, а також враховуючи відсутність умислу у ОСОБА_1 , направленого на вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, настання будь-яких шкідливих наслідків, суд встановив відсутність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, а відповідно і відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
За таких обставин, оскільки відповідно до вимог ч. 1 п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення, суд вважає за необхідне закрити справу щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 245, 246, 247, 251, 252, 268, 278, 279, 280, 284, 294 КУпАП, ?
Закрити справу щодо ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Києва.
Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається особі, щодо якої її винесено.
Суддя Т.В.Левицька