Постанова від 13.06.2019 по справі 761/21235/19

Справа № 761/21235/19

Провадження № 3/761/4753/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 червня 2019 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Овсеп'ян Т.В., за участю: секретаря судового засідання Мартіросян Л.С., прокурора Кіча О.М., Янченко Д.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у м. Києві ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Маріуполь Донецької області, гр-ки України, з вищою освітою, заміжньої, працюючої начальником відділу ПАТ «Концерн Галнафтогаз», зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , яка раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , обіймаючи посаду спеціаліста секретаріату представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Донецькій області, яка відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Так, відповідно до ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, І пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, подають в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Тобто, ОСОБА_1 зобов'язана була подати декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік до 00:00 год. 01.04.2018р., оскільки, відповідно наказу №47-к від 07.032017, була звільнена із займаної посади спеціаліста секретаріату представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Донецькій області.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік лише 04.12.2018 р. о 19:14 год., тобто несвоєчасно.

Опрацюванням відомостей з Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.2 ст.45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 04.12.2018 р. о 19:14 год., подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у несвоєчасному поданні декларації на офіційний веб-сайт НАЗК визнала, пояснила, що не подала декларацію своєчасно у зв'язку із сімейним обставинами. Також зазначила, що вона не мала умислу на приховування відомостей про свій майновий стан.

Прокурор вважає наявними підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за несвоєчасне, без поважних причин подання декларації суб'єкта декларування, після звільнення, та просить накласти на неї адміністративне стягнення межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, висновок прокурора, вивчивши письмові матеріали справи, судом встановлене наступне.

Відповідно до Наказу голови Національної ради Ю.Артеменка №248-к від 20.10.2015 року ОСОБА_1 призначена на посаду спеціаліста 1 категорії секретаріату представника Національної ради у Донецькій області.

ОСОБА_1 20.10.2015 року прийняла присягу державного службовця та ознайомлена з положеннями ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до Наказу керівника апарату Національної ради з питань телебачення і радіомовлення №47-к від 07.03.2017 року ОСОБА_1 звільнена з посаду спеціаліста секретаріату представника Національної ради у Донецькій області з 15 березня 2017 року за угодою сторін.

Згідно з абзацом 2 частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Тобто, ОСОБА_1 , будучи державним службовцем, під час припинення виконання функцій держави, зобов'язана подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2017 рік до 00:00 год. 01.04.2018, оскільки, відповідно наказу №47-к від 07.032017, була звільнена із займаної посади спеціаліста секретаріату представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Донецькій області.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік лише 04.12.2018 р. о 19:14 год., тобто несвоєчасно.

Оцінивши надані докази у їх сукупності, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 , обіймаючи посаду спеціаліста секретаріату представника Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Донецькій області, яка відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В той же час, відповідно до положень ч.3 ст.38 КУпАП, зокрема: адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 датою виявлення адміністративного правопорушення є 30.01.2019 року /а.с.19-20/, в той же час, справа про адміністративне правопорушення до Шевченківського суду надійшла 24.05.2019 року, тобто понад три місяці з дня виявлення адміністративного правопорушення.

Відповідно до п.7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.

Таким чином, суд приходить до висновку, що справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП підлягає закриттю у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення відповідно до ст.38 КУпАП.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.33-38, 247, ч.1 ст.1726 КУпАП, ст.1, 3, 45 Закону України " Про запобігання корупції ", суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, закрити у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення відповідно до ст.38 КУпАП.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя