Рішення від 18.06.2019 по справі 480/1661/19

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2019 р. Справа № 480/1661/19

Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Гелети С.М., розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до прокуратури Сумської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до прокуратури Сумської області (далі - відповідач), в якій просить:

- визнати протиправними дії прокуратури Сумської області від 10.04.2019 за № 18-3158-17 про відмову у наданні оновленої довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" за правилами с. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції Закону України "Про прокуратуру" від 12.07.2001 № 2663-ІІІ);

- зобов'язати прокуратуру Сумської області виготовити та надати оновлену довідку про заробітну плату станом на 01.01.2016 у зв'язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" на підставі фактично нарахованої заробітної плати за грудень 2015 року працівникам органів прокуратури за відповідною посадою прокурора Сумської місцевої прокуратури відділу із зазначенням в ній основних та додаткових видів грошового забезпечення, що входять до розрахунку пенсії і визначені у відсотках, а саме: - посадовий оклад в розмірі 1865,00 грн.; - надбавка за класний чин 120,00 грн.; - надбавка за вислугу років (20 %) 397,00 грн.; - надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (70 %) 1667,40 грн.; - матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) 337,45 грн.; - матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань (1/12) 337,45 грн.; - щомісячна премія на яку нараховуються страхові внески (168,15 %) 7943,91 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером, працювала в органах прокуратури Сумської області на різних посадах з лютого 1978 року. У вересні 2001 позивачу призначена пенсія. 07.04.2016 ОСОБА_1 зверталась до органу Пенсійного фонду та просила здійснити перерахунок її пенсії на підставі довідки від 04.04.2016 № 99-зп-16 про заробітну плату для перерахунку пенсії, однак у перерахунку позивачу було відмовлено. Не погодившись із таким рішенням, позивач звернулась до суду.

Постановою Зарічного районного суду м. Суми від 05.09.2016 позов ОСОБА_1 задоволено, на виконання якої Пенсійним фондом проведено перерахунок пенсії та здійснено відповідні виплати. У 2017 році позивач дізналась про те, що колишнім працівникам органів прокуратури видавались оновлені довідки станом на 01.01.2016, оскільки прокуратурою області при видачі довідок були неправильно обраховані складові заробітної плати. Позивач встановила, що її довідка відрізняється від таких уточнених довідок та з метою з'ясування виявлених розбіжностей звернулась до прокуратури Сумської області із заявою про видачу оновленої довідки з розрахунком зазначених у попередній довідці складових заробітної плати станом на 01.12.2015. Відповідач відмовив у видачі оновленої довідки у зв'язку із чим ОСОБА_1 звернулась до суду за захистом своїх прав.

Прокуратура Сумської області подала до суду відзив у якому проти позовних вимог заперечує, просить відмовити в їх задоволенні. Також зазначила, що у зв'язку із підвищенням відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" з 01.12.2015 на 25 % посадових окладів працівників органів прокуратури, позивач отримала довідку від 04.04.2016 № 99-зп-16, на підставі якої за рішенням суду їй здійснено перерахунок та виплату пенсії з урахуванням виплачених сум з 01.01.2016.

02.04.2019 позивач звернулась до прокуратури із заявою про видачу оновленої довідки про заробітну плату станом на 01.01.2016 на підставі фактично нарахованої заробітної плати за грудень 2015 працюючим працівникам органів прокуратури за відповідною посадою із зазначенням в ній основних і додаткових видів заробітної плати, в тому числі премії в розмірі 168,15 %, що входять до розрахунку пенсії і визначені у відсотках. Позивачу повідомлено, що кошторисом прокуратури Сумської області на 2015 рік плановий відсоток премії передбачався в розмірі 60 %. Враховуючи економію фонду заробітної плати, середній відсоток премії станом на 01.01.2016 фактично склав 88 %.

Відповідно до ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 умови та порядок проведення перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. На цей час Урядом не розроблено жодного нормативно-правового акту, який би встановлював порядок чи методику перерахунку пенсії колишнім працівникам органів прокуратури.

Відсоток премії, зазначений у довідці від 04.04.2016 № 99-зп-16 є середнім за результатами роботи працівників прокуратури за відповідними посадами. Розмір премії 168,15 %, визначений наказом прокурора області, встановлений для працівників органів прокуратури лише в грудні 2015 року, а в інші місяці був значно меншим.

Збільшення розміру посадових окладів працівників прокуратури на 25 % відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 стосувалось виключно посадових окладів, а не розміру чи відсотку премії.

На вказаний відзив позивачем була надана відповідь, у якій ОСОБА_1 не погоджується із доводами, викладеними у відзиві та зазначає, що 2001 року вона звільнилась з органів прокуратури та починаючи з 2006 до 2016 року бухгалтерією прокуратури Сумської області їй видавались довідки для перерахунку її пенсії. Щоразу пенсія була перерахована, однак на підставі довідки від 04.04.2016 № 99-зп-16 орган Пенсійного фонду відмовив у здійсненні перерахунку пенсії, що змусило позивача звернутись до суду за захистом своїх прав. Протягом 10 років пенсія ОСОБА_1 перераховувалась і відповідач не посилався на відсутність нормативних актів щодо порядку видачі довідки про заробітну плату колишнім працівникам прокуратури. Також позивач зазначила про те, що сума премії, відображена в її довідці невірно та необґрунтовано занижена.

Відповідач відмовився видати уточнену довідку обґрунтовуючи це тим, що в довідці зазначена премія в розмірі 88 %, а фактично її розмір складає 75,4 %. Відповідно до ст. 49 КЗпП власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівнику на його вимогу довідку про роботу із зазначенням спеціальності, кваліфікації, розміру заробітної плати. Вказана норма не містить умов щодо її поширення на працюючих робітників. Тобто посилання відповідача на відсутність норм, які регламентують порядок видачі довідки колишнім працівникам прокуратури є, на думку позивача, необґрунтованими з огляду на положення ст. 49 КЗпП.

Ухвалою суду від 16.05.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін. Ухвалою суду від 18.06.2019 відмовлено в задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази в їх сукупності, суд відмовляє в задоволенні позовних вимог з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером як колишній працівник органів прокуратури (а.с. 21). У квітні 2016 позивачу видана довідка від 04.04.2016 № 99-зп-16 для перерахунку пенсії (а.с. 25), яка була подана ОСОБА_1 до Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду.

Сумське об'єднане управління Пенсійного фонду відмовило у проведенні перерахунку на підставі вказаної довідки у зв'язку із чим позивач звернулась до суду за захистом своїх прав.

Постановою Зарічного районного суду м. Суми від 05.09.2016 позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. Скасовано рішення Сумського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області від 11.04.2016 № 11 та зобов'язано Сумське об'єднане управління Пенсійного фонду України Сумської області здійснити перерахунок призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, відповідно до ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" з розрахунку 75 % від середнього заробітку щомісячної (чинної) заробітної плати за відповідною посадою згідно довідки прокуратури Сумської області від 04.04.2016 № 99-зп-16, починаючи з 01.01.2016 без обмеження максимального розміру пенсії (а.с. 26-29).

Згідно з довідкою прокуратури Сумської області від 04.04.2016 № 99-зп-16, ОСОБА_1 працювала на посаді прокурора прокуратури м. Суми, заробітна плата з 01.12.2015 складає: 1865,00 грн., класний чин - 120,00 грн., вислуга років 397,00 грн., щомісячна премія 3563,47 грн.; надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи - 1667,40 грн., матеріальна допомога на оздоровлення - 337,45 грн., матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань - 337,45 грн.

При цьому, в 2017 році позивач зверталась до прокуратури Сумської області із заявою про видачу уточненої довідки. Листом від 18.07.2017 № 18-575вих-17 прокуратура Сумської області надалі ОСОБА_1 роз'яснення та зазначила, що на даний момент не розроблено методики для перерахунку пенсії непрацюючим колишнім працівникам органів прокуратури. При виді довідки від 04.04.2016 № 99-зп-16 було застосовано методику, викладену у спільному листі Міністерства праці та соціальної політики, Генеральної прокуратури України, Пенсійного фонду України. Довідка про складові заробітної плати станом на 01.12.2015 видана відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" (а.с. 51-52).

10.10.2017 ОСОБА_1 звернулась до прокуратури Сумської області із скаргою у якій просила надати уточнену довідку про заробітну плату станом на 01.01.2016 з повним та обґрунтованим розрахунком всіх складових заробітної плати, та особливо звернути увагу щодо нарахування премії в розмірі 88 % замість 168,15 % як передбачено наказом прокурора Сумської області від 24.12.2016. А також факту неврахування, навіть у 88 % премії, розміру матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на соціально-побутові потреби, незважаючи на те, що з них відраховані соціальні внески.

Листом від 01.11.2017 № 18-3158-17 відповідач роз'яснив ОСОБА_1 , що згідно зі ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. На сьогодні такі умови та порядок Кабінетом Міністрів не визначені. У той же час чинним законодавством не передбачено надання математичного розрахунку кожної із складових заробітної плати (а.с. 55).

У квітні 2019 позивач звернулась до прокуратури Сумської області із заявою у якій просила видати оновлену (виправлену) довідку про заробітну плату станом на 01.01.2016 у зв'язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 763 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31.09.2012 № 505" та від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" на підставі фактично нарахованої заробітної плати за грудень 2015 працюючим працівникам органів прокуратури за відповідною посадою із зазначенням в ній основних та додаткових видів заробітної плати, що входить до розрахунку пенсії і визначені у відсотках, а саме: заробітної плати, основного окладу, класного чину, вислугу років, премії з урахуванням 168,15 %, на яку нараховуються страхові внески, надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень, матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань (а.с. 30-31).

Листом прокуратури Сумської області від 10.04.2019 № 18-3158-17 позивачу роз'яснено, що кошторисом прокуратури Сумської області на 2015 рік плановий відсоток премії передбачався в розмірі 60 %. Враховуючи економію фонду заробітної плати, середній відсоток премії станом на 01.01.2016 фактично склав 88 %, який і був зазначений у виданих пенсіонерам прокуратури довідках про складові заробітної плати. Довідка про складові заробітної плати складалась на підставі фактично нарахованої заробітної плати працюючих працівників органів прокуратури на відповідних посадах. Премія у вищезазначеній довідці розраховувалась відповідно до п.п. 4.2 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" в середньому розмірі. Підстав для видачі уточненої довідки не вбачається (а.с. 34).

Не погодившись із такими діями відповідача, вважаючи, що пенсія виплачується в меншому розмірі, ніж передбачено законодавством позивач звернулась до суду за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ст. 50-1 Закон України "Про прокуратуру" (в редакції до 15.07.2015) обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком (частина тринадцята цієї статті).

Частина 18 цієї статті у редакції, чинній до 15.07.2015 передбачала, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи (частина вісімнадцята цієї статті).

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.12.2012 року № 505 затверджені схеми посадових окладів працівників органів прокуратури згідно з додатками 1-5.

03.12.2003 Міністерство праці та соціальної політики України та Головне управління державної служби України прийняли наказ № 319/144 "Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для перерахунку пенсій державним службовцям у разі ліквідації органів, з яких особа вийшла на пенсію, а також перейменування (відсутності) посад" (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.12.2003 за № 1134/8455), у якому, серед іншого, встановлено форму, зміст та зразок довідки, визначено, які елементи складу заробітної плати належить включати до неї, на підставі якого нормативного положення вона видається і для яких цілей.

01.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (далі - Закон № 76-VIII), яким, зокрема, частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

Таким чином, після 01.01.2015 повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури законодавець делегував Уряду.

15.07.2015 року набув чинності Закон № 1697-VІІ, згідно з Прикінцевими положеннями якого визнано такими, що втратили чинність із набранням чинності цим Законом: Закон № 1789-ХІІ, крім <…>; частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, <…>.

Отже, на час звернення позивача із заявою про надання довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії частини тринадцята та вісімнадцята статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, які визначали право на перерахунок пенсій працівникам прокуратури, втратили чинність.

За частиною 20 статті 86 Закону № 1697-VІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Урядом відповідний нормативно-правовий акт не прийнято і умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури не визначено.

Вказані норми матеріального права вже були проаналізовані Верховним Судом, зокрема, у справі № 674/900/16-а та щодо пенсійного забезпечення прокурорсько-слідчих працівників у постанові від 20.02.2018 викладено правову позицію про те, що з 01.01.2015 року - дня набрання чинності Законом № 76-VIII, яким, зокрема, частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України", а в подальшому у зв'язку із набранням чинності 15 липня 2015 року Закону № 1697-VІІ, який містить аналогічну норму - Урядом не було прийнято відповідний нормативно-правовий акт, позаяк і не було визначено умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, тому пенсії, призначені за статтею 50-1 Закону № 1789-ХІІ, не підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням розміру заробітку працюючих працівників прокуратури.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.07.2016 № 15-2 "Про внесення змін до постанови правління Пенсійного фонду України від 04 вересня 2013 року № 15-1" з пункту 1 цієї постанови виключені абзаци третій, четвертий. Зокрема, виключений абзац про довідку про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено (перераховано) пенсію.

Згідно з наказом Міністерства соціальної політики України, Національного агентства України з питань державної служби від 23.03.2017 № 454/64 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за № 767/30635) наказ Міністерства праці та соціальної політики України, Головного управління Державної служби України від 03.12.2003 року № 319/144 визнаний таким, що втратив чинність. Наказ набув чинності з 21 липня 2017 року.

Згідно з п. 19 розділу І Закону № 2148-VIII пункт13 розділу XV Прикінцевих положень Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" викладений у редакції, за якою у разі якщо особі призначено пенсію відповідно до законів України <…>; "Про прокуратуру" <…>, її виплата продовжується до переведення за бажанням особи на пенсію на інших підставах або за бажанням особи поновлюється у розмірі, який було встановлено до переведення. До такого переведення розмір пенсії, встановлений до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", не переглядається та пенсія не індексується. Різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених законодавчих актів, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України.

На час звернення позивача до прокуратури області із заявою про надання довідки про заробітну плату, складові якої відповідають заробітній платі працюючого працівника органів прокуратури для здійснення перерахунку пенсії за вислугу років на підставі Закону № 1789-ХІІ станом на 2017 та 2019 роки, нормативного акта, який би регламентував підстави, форму, зміст, механізм та суб'єкта її видачі, немає.

Відсутність цього акта зумовлена тим, що на рівні закону не передбачено (не врегульовано) можливості, умов і порядку перерахунку пенсії за вислугу років для непрацюючих пенсіонерів органів прокуратури, для досягнення мети якої й існує потреба у довідці з відомостями про заробітну плату.

Суд також зазначає, що посилання ОСОБА_1 на невідповідність довідки від 04.04.2016 № 99-зп-16 щодо зазначення в ній усіх складових заробітної плати та відсотку премії, які впливають на розмір пенсії іншим довідкам, виданим колишнім працівникам органів прокуратури (в тому числі прокуратури Київської області, Генеральної прокуратури України) не приймаються судом до уваги, оскільки предметом розгляду даної справи є відносини між ОСОБА_1 та прокуратурою Сумської області. Правомірність зазначення в довідках про заробітну плату тих чи інших складових заробітної плати окремих органів прокуратури не має обов'язкового характеру для розгляду даної справи.

Слід зазначити, що на підставі довідки від 04.04.2016 № 99-зп-16 позивачу було проведено перерахунок пенсії та як свідчить рішення Зарічного районного суду м. Суми від 05.09.2016 будь-яких порушень щодо складових заробітної плати, зазначеної у такій довідці та їх розміру судом не встановлено, позовні вимоги позивача було задоволено.

Посилання ОСОБА_1 на ст. 49 КЗпП України щодо можливості видачі довідки про заробітну плату на вимогу працівника, в тому числі колишнього, є необґрунтованими, оскільки ч. ч. 13 та 18 статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ, які визначали право на перерахунок пенсій працівникам прокуратури, втратили чинність, а ч. 20 ст. 86 Закону № 1697-VІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, оскільки на час виникнення спірних правовідносин не прийнято і не діють нормативно-правові акти, що регламентують умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, вимоги позивача щодо визнання протиправними дій прокуратури Сумської області щодо відмови у наданні довідки для перерахунку пенсії є безпідставними і задоволенню не підлягають.

Даний висновок суду узгоджується із правовою позицією Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, викладеної у постанові від 27.03.2018 по справі №К/9901/7074/18 № 127/11766/16-а, яка є обов'язковою для врахування судами, а також із позицією Другого апеляційного адміністративного суду, викладеною в поставі від 04.06.2019 по справі № 591/5561/17.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241- 246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до прокуратури Сумської області про визнання дій прокуратури Сумської області від 10.04.2019 за № 18-3158-17 про відмову у наданні оновленої довідки про заробітну плату для перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" за правилами с. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції Закону України "Про прокуратуру" від 12.07.2001 № 2663-ІІІ); та зобов'язання прокуратури Сумської області виготовити та надати оновлену довідку про заробітну плату станом на 01.01.2016 у зв'язку з підвищенням посадових окладів працівників прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" на підставі фактично нарахованої заробітної плати за грудень 2015 року працівникам органів прокуратури за відповідною посадою прокурора Сумської місцевої прокуратури відділу із зазначенням в ній основних та додаткових видів грошового забезпечення, що входять до розрахунку пенсії і визначені у відсотках, а саме: - посадовий оклад в розмірі 1865,00 грн.; - надбавка за класний чин 120,00 грн.; - надбавка за вислугу років (20 %) 397,00 грн.; - надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи (70 %) 1667,40 грн.; - матеріальна допомога на оздоровлення (1/12) 337,45 грн.; - матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань (1/12) 337,45 грн.; - щомісячна премія на яку нараховуються страхові внески (168,15 %) 7943,91 грн. - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційні скарги до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подаються через Сумський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне рішення складено 18.06.2019.

Суддя С.М. Гелета