Постанова від 11.06.2019 по справі 478/669/19

Справа №478/669/19 пров. №3/478/208/2019

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2019 року Суддя Казанківського районного суду Миколаївської області Сябренко І.П., з участю секретаря Поліщук С.П. розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли від Новобузького відділу поліції ГУНП України в Миколаївській областівідносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт. Казанка Миколаївської області, громадянина України, проживаючого по АДРЕСА_1 , не працюючого,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №383017 від 11.04.2019 року, 11.04.2019 року водій ОСОБА_1 о 21 год. 05 хв. на а/д Н-11 Дніпро-Миколаїв керував автомобілем «ВАЗ-2101» державний номер НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з ротової порожнини, нестійка хода, незв'язна мова. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці та проїхати до Новобузької ЦРЛ ОСОБА_1 відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306.

Про місце і час розгляду справи ОСОБА_1 був сповіщений належним чином, клопотання про відкладення розгляду справи, останній не подавав, тому в силу ч.1 ст.268 КУпАП справа розглядається за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи, приходжу такого висновку.

За змістом ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення повинно здійснюватися на основі суворого дотримання законності.

В силу вимог ст.245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.

Згідно ч.1 ст.130 КУпАП, адміністративним правопорушенням є керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до вимог ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, пояснення особи,

Як слідує з протоколу про адміністративне правопорушення серії БД №383017 від 11.04.2019 року, 11.04.2019 року о 21 год. 05 хв. а/д Н-11 Дніпро-Миколаїв водій ОСОБА_1 керував автомобілем «ВАЗ-2101» державний номер НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з ротової порожнини, нестійка хода, незв'язна мова. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці та проїхати до Новобузької ЦРЛ ОСОБА_1 відмовився, чим порушив п.2.5 Правил дорожнього руху України

Протокол містить і відмітку про роз'яснення положення ст.63 Конституції України та ст.268 КУпАП.

З письмових пояснень ОСОБА_1 , які маються в протоколі про адміністративне правопорушення серії БД №383017 від 11.04.2019 року, вбачається, що їхати в лікарню відмовився.

З письмових пояснень свідка ОСОБА_2 , які маються в матеріалах справи, вбачається, що 11.04.2019 року його працівниками поліції було запрошено в якості свідка під час складання адміністративного протоколу відносно водія ОСОБА_1 , який керував автомобілем«ВАЗ-2101» державний номер НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з ротової порожнини, нестійка хода, незв'язна мова, який у його присутності від проходження огляду на стан сп'яніння на місці та проїхати до Новобузької ЦРЛ категорично відмовився.

З письмових пояснень свідка ОСОБА_3 , які маються в матеріалах справи, вбачається, що 11.04.2019 року біля 19 год. 00 хв. вона разом зі своїм чоловіком ОСОБА_2 та братом ОСОБА_4 їхали на автомобілі «ВАЗ-2101» державний номер НОМЕР_2 , за кермом якого був її чоловік. Не доїжджаючи до залізничного переїзду на 218 км а/д Н-11 Дніпро-Миколаїв їхній автомобіль почав обганяти автомобіль марки «ВАЗ-2101» державний номер НОМЕР_1 , водій якого різко почав витісняти їхній автомобіль з дороги. Зупинивши водія автомобіля «ВАЗ-2101» державний номер НОМЕР_1 її чоловік ОСОБА_2 забрав у нього ключі від замка запалювання, а вона побачивши, що водій має ознаки алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з ротової порожнини, нестійка хода, незв'язна мова, одразу зателефонувала до поліції. Через декілька хвилин приїхали працівники поліції, які після з'ясування всіх обставин, в її присутності та в присутності її чоловіка запропонували водієві автомобілем «ВАЗ-2101» державний номер НОМЕР_1 ОСОБА_1 пройти медичне обстеження на стан алкогольного сп'яніння в Новобузькій ЦРЛ, але останній категорично відмовився.

Згідно пункту 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 року №1306, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Тобто, ОСОБА_1 обвинувачується у відмові, як особа, яка керувала транспортним засобом, від проходження, відповідно до встановленого порядку, огляду на стан алкогольного сп'яніння.

Відповідно до положень ст.266 КУпАП особи, які керують транспортними засобами, річковими або маломірними суднами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами, річковими або маломірними суднами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.

У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.

У відповідності до п.2 розділу І Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ та Міністерства охорони здоров'я №1452/735 від 09.11.2015 року (далі - Інструкція) огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп'яніння, відповідно до пункту 3 розділу I цієї Інструкції, є:

1. запах алкоголю з порожнини рота;

2. порушення координації рухів;

3. порушення мови;

4. виражене тремтіння пальців рук;

5. різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;

6. поведінка, що не відповідає обстановці.

Пунктами 6 та 7 розділу І Інструкції передбачено, що огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейськими на місці зупинки або у найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на проведення такого огляду, у тому разі, якщо водій відмовився від огляду на місці чи був незгоден з його результатами.

З акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 11.04.2019 року вбачається, що 11.04.2019 року о 22 год. 10 хв. лікарем Казанківської ЦРЛ ОСОБА_5 був проведений огляд ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за результатами якого вживання алкоголю не виявлено.

На виклик до суду, для дачі пояснень, свідки ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які були присутніми під час складання протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , не з'явилися.

Враховуючи вище викладене та фактичні обставини правопорушення, викладені в протоколі серії БД №383017 від 11.04.2019 року, а саме те, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку, спростовуються актом від 11.04.2019 року щодо результатів медичного огляду. З якого вбачається, що 11.04.2019 року о 22 год. 10 хв. ОСОБА_1 пройшов медичний огляд у Казанківській ЦРЛ, та за результатами проведеного огляду в останнього вживання алкоголю не виявлено.

Зважаючи на те, що згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, оцінивши наявні в даній адміністративній справі докази, приходжу до висновку про недоведеність поза розумним сумнівом винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, у зв'язку з чим справа про адміністративне правопорушення відносно останнього підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП - за відсутністю події адміністративного правопорушення.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 247, ст.ст. 276-280, 283-285 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП закрити, на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку із відсутністю події адміністративного правопорушення.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Миколаївського апеляційного суду через Казанківський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя