Справа №639/4574/18
Провадження №1-кп/639/67/19
06 червня 2019 року м. Харків
Жовтневий районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
потерпілого ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5
обвинувачених: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові обвинувальний акт по кримінальному провадженню №120162205000002245 від 02.09.2016 року за обвинуваченням:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Харкова, громадянки України, українки, не працюючої, раніше не судимої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ;
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки с. Олексіївка Должанського району Орловського області, громадянки України, українки, не працюючої, раніше не судимої, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ;
у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.190 КК України,-
На розгляді у Жовтневому районному суді м. Харкова знаходиться вказане вище кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.190 КК України.
Свідки ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 належним чином повідомлялись про дату, час та місце проведення судового засідання, однак у судове засідання не з'явились, про причину своєї неявки суду не повідомили.
Під час судового засідання прокурором ОСОБА_3 було заявлено клопотання про застосування приводу відносно вказаних вище свідків.
Учасники процесу проти задоволення клопотання прокурора не заперечували, також вважали необхідним застосувати привід відносно свідків.
Заслухавши думку прокурора, потерпілого ОСОБА_4 , обвинувачених та їх захисника, дослідивши матеріали судової справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно ч. 1, 2 ст. 139 КПК України, якщо підозрюваний, обвинувачений, свідок, потерпілий, цивільний відповідач, який був у встановленому цим Кодексом порядку викликаний, не з'явився без поважних причин або не повідомив про причини свого неприбуття, до нього може бути застосовано привід.
Згідно ст. 140 КПК України,привід полягає у примусовому супроводженні особи, до якої він застосовується, особою, яка виконує ухвалу про здійснення приводу, до місця її виклику в зазначений в ухвалі час.
Відповідно до ч. 1 ст. 327 КПК України, якщо в судове засідання не прибув за викликом свідок, заслухавши думку учасників судового провадження, суд після допиту інших присутніх свідків призначає нове судове засідання і вживає заходів для його прибуття. Суд має право також постановити ухвалу про привід свідка.
З огляду на необхідність допиту вказаного свідків у судовому засіданні, належне їх повідомлення судом про дату, час та місце розгляду справи та неявку до суду, суд вважає за необхідне здійснити привід свідків у порядку, передбаченому ст.ст.140-143, 327 КПК України, направивши до виконання зазначену ухвалу до Новобаварського ВП ГУ Національної поліції в Харківській області.
На підставі наведеного, керуючись вимогами ст.ст.139-143, 327, 369, 372, 392, 532, 533 КПК України, суд,
Клопотання прокурора Новобаварського відділу Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_3 - задовольнити.
Здійснити привід свідків:
ОСОБА_9 , адреса: АДРЕСА_3 ;
ОСОБА_10 , адреса: АДРЕСА_4 ;
ОСОБА_11 , адреса: АДРЕСА_5 ;
ОСОБА_12 , адреса: АДРЕСА_6 у судове засідання, яке призначено на 26 червня 2019 року о 14 год. 00 хв., в приміщенні суду за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях 45, в залі судового засідання №4.
Виконання ухвали покласти на працівників Новобаварського відділу поліції ГУ НП у Харківській області, копію направити заступнику керівника Харківської місцевої прокуратури №2 ОСОБА_13 для здійснення контролю за виконанням.
Зобов'язати орган, на який покладено обов'язок із виконання ухвали, повідомити Жовтневий районний суд м. Харкова про здійснені заходи з виконання судового рішення письмово до 26.06 .2019 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1