Справа № 713/945/19
Провадження №2/713/412/19
про прийняття позовної заяви до розгляду та
відкриття загального позовного провадження у справі
05.06.2019 м. Вижниця
Суддя Вижницького районного суду Кибич І.А. перевіривши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Вижницької міської ради, Чернівецької області, про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом,-
Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП - НОМЕР_1 ), (зареєстроване місце проживання АДРЕСА_1 ), звернувся в суд з позовом про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом до відповідача Вижницької міської ради, Чернівецької області, (59200, м.Вижниця вул.Українська, 34, Чернівецької області), з підстав визнання права власності на спадкове майно за законом, на житловий будинок, з належними до нього надвірними господарськими будівлями і спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , та належав ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ст.ст.4, 30 ЦПК України позивач має право на звернення з даним позовом до Вижницького районного суду Чернівецької області.
Позовна заява за змістом і формою відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.
А тому по справі необхідно відкрити провадження і призначити її для розгляду в підготовчому судовому засіданні, в порядку загального позовного провадження з повідомленням учасників справи.
Згідно ст.80 ч.1 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Згідно ст. 81 ч.7 ЦПК України Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.84 ч.1, ч.6 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
До позову додано постанову про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії від 12 липня 2016 року №872/02-31.
Частинами 1, 8 ст. 8 Закону України "Про нотаріат" передбачено, що нотаріальна таємниця сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов'язки тощо. Довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв'язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов'язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу, а також на обґрунтовану письмову вимогу державного виконавця, приватного виконавця за виконавчим провадженням з обов'язковим зазначенням номера виконавчого провадження та реквізитів виконавчого документа, на підставі якого здійснюється виконавче провадження.
Перевіривши матеріали цивільної справи, враховуючи клопотання позивача ОСОБА_1 , вважаю, що для повного та всебічного розгляду справи необхідно витребувати у державного нотаріуса Вижницької державної нотаріальної контори Мицкан Ж.І. ( 59200, м.Вижниця, вул.Українська, 95, Чернівецька область), копію спадкової справи після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Вижниця, спадкова справа №50/2016 року.
Керуючись ст.ст.4, 19, 30, 80, 81, 84, 175, 177, 178, 187 ЦПК України, -
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №713/945/19 за позовом ОСОБА_1 до Вижницької міської ради, Чернівецької області, про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, в порядку загального позовного провадження з повідомленням учасників справи.
Призначити підготовче судове засідання на 04 липня 2019 року о 10-00 год. в приміщенні Вижницького районного суду Чернівецької області за адресою: Чернівецька область, м.Вижниця, вулиця Українська, 13.
Витребувати у державного нотаріуса Вижницької державної нотаріальної контори Мицкан Ж.І. (59200, м.Вижниця, вул.Українська, 95, Чернівецька область), копію спадкової справи після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в м.Вижниця, спадкова справа №50/2016 року.
Вказані документи представити суду в термін до 04.07.2019 року.
Відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позов, який повинен відповідати вимогам ч.3 ст.178 ЦПК України та відповідно до п.1 ч.5 ст.178 ЦПК України докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів необхідно надіслати іншим учасникам справи, про що відповідно до вимог п.2 ч.5 ст.178 ЦПК України, суду надати документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд буде вирішувати справу за наявними матеріалами, що відповідає положенням ч.8 ст.178 ЦПК України.
У разі отримання позивачем відзиву на позов, роз'яснити позивачу його право на подачу відповіді на відзив в порядку ст.179 ЦПК України, який повинен відповідати вимогами встановленим ч.3-5 ст.178 ЦПК України.
Встановити позивачу строк подання відповіді на відзив, у разі подачі його відповідачем, роз'яснивши, що відповідно до ч.4 ст.179 ЦПК України, позивач повинен подати відповідь на відзив завчасно до початку розгляду справи по суті.
Роз'яснити відповідачу вимоги ч.ч.1-3 ст.180 ЦПК України, відповідно до якої у запереченні відповідач викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення. Заперечення підписується відповідачем або його представником. До заперечення застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п'ятою статті 178 цього кодексу. Заперечення подається в строк, встановлений судом.
Встановити відповідачу строк подання заперечення, роз'яснивши, що відповідно до ч.4 ст.180 ЦПК України, відповідач повинен подати заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті та, який повинен відповідати вимогами встановленим ч.3-5 ст.178 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, яка розглядається за веб-адресою на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет: http://vg.cv.court.gov.ua.
Ухвала окремо від рішення суду може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Апеляційна скарга подається до Чернівецького апеляційного суду через Вижницький районний суд Чернівецької області.
Суддя: І. А. Кибич