Постанова від 08.02.2010 по справі 2-а-49

ПОСТАНОВА

іменем України

8 лютого 2010 року Бершадський районний суд Вінницької області

В складі головуючого судді Гуцола В.І.

при секретарі Терлецькій О.В.

за участю адвоката ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до ДПС ВДАІ у Вінницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з цим позовом до ДПС ВДАІ у Вінницькій області про скасування постанови по справі про адміністративне порушення з тих підстав, що як стверджує, 9.10.2009 року він керував автомобілем і був зупинений відповідачем. Інспектор ДПС повідомив, що він порушив встановлену швидкість руху автомобілем, а коли він з ним не погодився, то відповідач сказав, що він порушив правила дорожнього руху, але які не сказав. Відповідач склав протокол та постанову, але на руки йому їх не дав. 21.12.2009 року він був викликаний до Бершадської ДВС, де дізнався, що відповідач склав постанову серії АВ № 024408 від 9.10.2009 року про порушення вимог дорожнього знака 2.2 та піддав штрафу в розмірі 260 грн. Вважає зазначену постанову неправомірною, оскільки він не порушував правил дорожнього руху та просить її скасувати, а провадження в справі закрити.

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 підтримує позовні вимоги.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку, про що свідчить повідомлення про отримання судової повістки, тому суд вважає за можливе слухати справу без представника відповідача.

При вирішенні даної справи суд керувався наступним.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що, передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття

рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Судом встановлено, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення та винесення постанови про накладення адміністративного стягнення на позивача відповідач діяв не на підставі законів України, оскільки в протоколі та постанові про притягнення позивача до адміністративної відповідальності не зазначено місце скоєння адміністративного правопорушення, чим порушені вимоги ст.ст. 256, 283 КУпАП.

За таких обставин постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності по ст. 122 ч.1 КУпАП залишатись в силі не може і підлягає скасуванню, а справа провадженням - закриттю.

На підставі ст.ст. 122 ч.1, 287-289, 293 КУпАП, керуючись ст.ст. 158,159,160,161, 162, 163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_2 до ДПС ВДАІ у Вінницькій області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення задовольнити повністю.

Постанову інспектора ДПС Вінницької області м. Вінниця серії АВ № 024408 від 9.10.2009 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 по ст.122 ч.1 КУпАП скасувати, а справу провадженням - закрити.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського адміністративного апеляційного суду через Бершадський районний суд Вінницької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України шляхом подання апеляційної скарги в строк, передбачений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження . Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

СУДДЯ