Постанова від 31.05.2019 по справі 308/5464/19

Справа № 308/5464/19

3/308/2739/19

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2019 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Тхір О.А., розглянувши матеріали справи за протоколом серії ГР № 348634 від 05.05.2019 року, які надійшли з Ужгородського районного відділення поліції Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, тимчасово не працюючого, реєстраційний номер облікової картки - невідомий, за ст. 44 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

Як вбачається з протоколу серії ГР № 348634 від 05.05.2019 року, 14 лютого 2019 року о 02 год. 25 хв., гр. ОСОБА_1 , при появі працівників поліції помітно хвилювався. Під час спілкування з ним, було проведено поверхневу перевірку, в ході якої виявили згорток купюри, в якій знаходився канабіс, вагою 0,0581 грам.

06 квітня 2019 року закрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 309 КК України, відносно гр. ОСОБА_1 та направлено матеріал для притягнення його до адміністративної відповідальності у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.

Ознайомившись з матеріали справи, доходжу висновку, що зазначений протокол з додатками необхідно повторно повернути на доопрацювання, відповідно до положень ст. 278КУпАП.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

У відповідності до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.

Ознайомившись з матеріали справи, доходжу висновку, що зазначений протокол з додатками необхідно повернути на доопрацювання, відповідно до положень ст. 278 КУпАП.

Згідно з п. 9 розділу 2 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла). В порушення зазначеного положення, у протоколі працівником поліції взагалі не вказано, на підставі якого документу встановлено особу, яка притягується до адміністративної відповідальності. Відтак, суд позбавлений можливості встановити суб'єкта правопорушення та переконатись в тому, що такий суб'єкт існує.

Відповідно до ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема частиною першою ст. 44 КУпАП, розглядаються протягом доби з дня їх одержання.

Згідно з ч. 1 ст. 268 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно з ч. 1 ст. 277-2 КУпАП повістка особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, вручається не пізніш як за три доби до дня розгляду справи в суді, в якій зазначаються дата і місце розгляду справи .

Всупереч визначених главою 20 КУпАП заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, в тому числі умов затримання, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності працівниками відділу поліції до суду доставлено не було та явку в судове засідання у регламентований ч. 2 ст. 277 КУпАП строк не забезпечено.

Такі недоліки при оформленні матеріалів про адміністративне правопорушення позбавлять суд можливості всебічно і повно з'ясувати обставини справи, як наслідок вирішити справу у точній відповідності із законом.

Відсутність вказаної інформації позбавляє суд можливості повідомити особу, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, про час та дату розгляду справи, встановити належним чином відповідну особу, а також може в подальшому ускладнити виконання рішення суду.

Зазначені недоліки суд відносить до суттєвих порушень вимог діючого КУпАП, що не дозволяють йому здійснити всебічне, повне і об'єктивне дослідження всіх обставин справи у їх сукупності та прийняти законне і обґрунтоване рішення по справі у відповідності з діючим КУпАП.

Стаття 62 Конституції України зазначає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.

Аналогічного роду положення закріплено і у ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, які зводяться до того, що кожен вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.

Оскільки вищезазначені недоліки не дозволяють суду отримати можливість повного дослідження всіх обставин у справі та для об'єктивного встановлення наявності або відсутності вини ОСОБА_1 , встанволення особи ОСОБА_1 , тому справу про адміністративне правопорушення слід направити на доопрацювання до Ужгородського районного відділення поліції Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області.

Тому, керуючись ст. ст. 256, 278 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Протокол про адміністративне правопорушення серії ГР № 348634 від 05.05.2019 року з додатками, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , повернути для належного оформлення до Ужгородського районного відділення поліції Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Ужгородського міськрайонного суду

Закарпатської області О.А. Тхір