03 червня 2019 року
Київ
справа №806/2049/18
адміністративне провадження №К/9901/14847/19
Верховний Суд у складі судді Касаційного адміністративного суду Усенко Є.А. розглянув матеріали касаційної скарги Головного управління ДФС у Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15.11.2018 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.04.2019 у справі за адміністративним позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Житомирській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
Житомирський окружний адміністративний суд рішенням від 15.11.2018, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.04.2019, позов задовольнив частково.
21.05.2019 відповідач подав до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 15.11.2018 та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 23.04.2019, у якій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати зазначені судові рішення та прийняти нове рішення, яким у позові відмовити.
Відповідно до частини четвертої статті 330 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості учасників справи.
Документ про сплату судового збору відповідач до касаційної скарги не додав.
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень суд першої інстанції ухвалою від 17.05.2018 відкрив провадження у цій справі. Тобто позивач з адміністративним позовом звернувся до суду у травні 2018 року.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, чинній на час подання позову) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" прожитковий мінімуму на 01.01.2018 встановлено у розмірі 1762,00 грн.
Предметом позову у цій справі є вимоги про скасування податкових повідомлень-рішень від 18.04.2018 №0008551304 в частині податкового зобов'язання в розмірі 344'641,38 грн та штрафних санкцій у розмірі 172'320,69 грн, №0008591304 -в частині податкового зобов'язання в розмірі 28'720,12 грн та штрафних санкцій у розмірі 7180,03 грн, №0008521304 - в частині штрафних санкцій у розмірі 5901,53 грн, та вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 18.04.2018 Ф-0008531304 в частині боргу в розмірі 59'015,29 грн.
Отже, позовна заява має майновий характер, а ціна позову становить 617'779,04 грн.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" в редакції, чинній станом на травень 2018 року).
Отже, ставка судового збору за подання касаційної скарги на судові рішення у цій адміністративній справі становить 12'355,58 грн (617'779,04 грн х 1% х 200%).
Відповідно до частини другої статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Згідно з положенням частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини шостої статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України питання про залишення касаційної скарги без руху суддя-доповідач вирішує протягом десяти днів з дня надходження касаційної скарги.
Враховуючи вище викладене, касаційна скарга підлягає залишенню без руху із наданням скаржнику десятиденного строку з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, протягом якого відповідач має право надати/надіслати суду касаційної інстанції документ про сплату судового збору у встановлених законом порядку та розмірі.
Керуючись статтею 332 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Касаційну скаргу Головного управління ДФС у Житомирській області залишити без руху.
Встановити для усунення зазначених в ухвалі недоліків десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
...........................
Є.А. Усенко,
Суддя Верховного Суду