Рішення від 31.05.2019 по справі 540/736/19

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 травня 2019 р.м. ХерсонСправа № 540/736/19

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пекного А.С., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом заступника керівника Каховської місцевої прокуратури Херсонської області до Князегригорівської сільської ради Великолепетиського району Херсонської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Заступник керівника Каховської місцевої прокуратури Херсонської області (далі-позивач) звернувся до суду в інтересах держави з позовом до Князегригорівської сільської ради Великолепетиського району Херсонської області (далі-відповідач), в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невстановлення на 2019 рік пільгових умов плати за харчування дітей у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Барвінок» Князегригорівської сільської ради, а саме щодо невстановлення звільнення батьків або осіб, які їх замінюють від плати за харчування дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», дітей з інвалідністю;

- зобов'язати Князегригорівську сільську раду Великолепетиського району Херсонської області вчинити дії щодо вирішення питання про забезпечення у 2019 році безкоштовним харчуванням у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Барвінок» Князегригорівської сільської ради дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», дітей з інвалідністю відповідно до ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 №1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів».

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що рішенням сорокової сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.12.2018 №464 «Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у ЗДО (ясла-садок) «Барвінок» на 2019 рік» встановлено розмір плати для батьків за перебування дітей у ЗДО (ясла-садок) «Барвінок» Князегригорівської сільської ради в розмірі 35% від вартості харчування дитини за кожен день. Передбачено, що у розмірі 100% звільняються від плати за харчування дитини батьки чи особи, які їх замінюють, у сім'ях яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом «Про Державний бюджет України» для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою і виховуються в сім'ях, діти з малозабезпечених сімей та діти учасників АТО. Розмір плати за харчування в дитячому садку зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей та мають посвідчення багатодітної родини та для дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Однак, органи місцевого самоврядування забезпечують безкоштовним харчуванням дітей з інвалідністю, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», які навчаються у комунальних закладах дошкільної освіти. Законодавством не визначено малозабезпечену сім'ю як сім'ю, яка обов'язково отримує державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям. В цей же час, ч.5 ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту» на органи місцевого самоврядування покладено забезпечення безкоштовним харчуванням саме дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», які навчаються у державних і комунальних закладах дошкільної освіти. Позивач зазначає, що дані обставини не було враховано при прийнятті рішення сорокової сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.12.2018 №464 «Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у ЗДО (ясла-садок) «Барвінок» на 2019 рік» та воно не містить відомостей щодо умов і порядку звільнення від сплати та харчування батьків або осіб, що їх замінюють, із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та дітей з інвалідністю, хоча на рівні закону встановлено звільнення таких осіб від зазначеної оплати.

З огляду на викладене позивач вважає, що рішенням сорокової сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.12.2018 №464 «Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у ЗДО (ясла-садок) «Барвінок» на 2019 рік» підтверджується факт бездіяльності відповідача, оскільки у ньому не вказано всіх категорій громадян, які потребують соціальної підтримки за рахунок коштів місцевого бюджету відповідно до вимог чинного законодавства України, та яким законом передбачена пільга по платі за харчування дітей у дошкільних закладах, а саме: забезпечення безкоштовним харчуванням (звільнення батьків або осіб, які їх замінюють від плати за харчування) дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та дітей з інвалідністю.

Вказане слугувало підставою для звернення до суду з даним позовом.

Ухвалою від 10.04.2019р. провадження у вказаній справі відкрито, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Цією ж ухвалою запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву.

Відповідач не скористався своїм процесуальним правом на подання відзиву, натомість надав копію рішення сорок другої сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.03.2019р. №498 «Про звільнення від оплати за харчування в дитячому садку дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей», відповідно до якого: звільнено від оплати за харчування в дитячому садку «Барвінок» дитину з багатодітної, малозабезпеченої сім'ї ОСОБА_1 ,2013 р.н. на 100% з 30.04.2019; звільнено від оплати за харчування в дитячому садку «Барвінок» дітей з багатодітних сімей до 31.12.2019 на 50%: ОСОБА_2 , 2013 р.н., ОСОБА_3 , 2015 р.н., ОСОБА_4 , 2013 р.н., ОСОБА_5 , 2012 р.н., ОСОБА_6 , 2013 р.н., ОСОБА_7 , 2014 р.н., ОСОБА_8 , 2013 р.н., ОСОБА_9 , 2015 р.н., ОСОБА_10 , 2014 р.н.. ОСОБА_11 , 2014 р.н.

Позивач надав до суду письмові пояснення щодо рішення сорок другої сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.03.2019р. №498. Зокрема зазначив, що таке рішення не спростовує обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги у пред'явленому позові. Надання за рахунок коштів місцевого бюджету пільгових умов оплати харчування дітей у закладах дошкільної освіти для категорій осіб, які потребують соціальної підтримки за рішенням органу місцевого самоврядування впливає на планування бюджету органу місцевого самоврядування, так як на відповідні цілі мають бути передбачені видатки у місцевому бюджеті. Позивач зазначає, що законодавчими актами визначено обов'язок органу місцевого самоврядування встановити пільги щодо оплати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах певним категоріям осіб, які відповідно до законодавства мають право на вказані пільги. Основою для встановлення умов і підстав застосування пільг на харчування дітей у дошкільних закладах освіти є рішення органу місцевого самоврядування, яке встановлює можливість їх отримання певного категорією осіб (невизначеним колом), та таке рішення (акт) не є рішенням (актом) індивідуальної дії та стосуються широкого кола осіб, які можуть мати пільги. Натомість відповідач, незважаючи на законодавчо визначений обов'язок встановлення пільг на харчування окремим категоріям осіб, при прийнятті рішення сорокової сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.12.2018 №464 «Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у ЗДО (ясла-садок) «Барвінок» на 2019 рік», не передбачив пільгових умов оплати харчування дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», дітей з інвалідністю, відповідно до вимог статті 35 Закону України «Про дошкільну освіту».

З врахуванням викладеного, позивач вважає, що рішення сорокової сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.12.2018 №464 не відповідає вимогам ч.5 ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту» та порушує право на звільнення від плати за харчування дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та дітей з інвалідністю. А рішення сорок другої сесії Князегригорівської сільської ради сьомого кликання від 18.03.2019 №498 «Про звільнення від оплати за харчування в дитячому садку дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей» прийняте із метою реалізації прав конкретно визначених осіб та є актом індивідуальної дії.

Позивач зазначає, що відповідачем питання про встановлення пільгових умов плати у дошкільному закладі - дитячому садку «Барвінок» за харчування дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та дітей з інвалідністю на 2019 рік не вирішено, що є підставою для задоволення позову.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази у їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд встановив наявність підстав для задоволення позову з огляду на наступні обставини та приписи законодавства.

Відповідно до рішення сорокової сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.12.2018 №464 «Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у ЗДО (ясла-садок) «Барвінок» на 2019 рік» на підставі статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту", статті 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст.29 Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014р. №76-VIII, Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015р. №911-VIII вирішено:

- встановити розмір плати для батьків за перебування дітей у ЗДО (ясла-садок) “Барвінок” Князегригорівської сільської ради в розмірі 35% від вартості харчування дитини за кожнен день. У розмірі 100 % звільняються від плати за харчування дитини батьки чи особи, які їх замінюють, у сім'ях яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України» для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою, і виховуються в сім'ях, діти з малозабезпечених сімей та діти учасників АТО;

- розмір плати за харчування в дитячому садку зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей та мають посвідчення багатодітної родини, та для дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;

- батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною ЗДО, за дні, у які дитина не відвідувала ЗДО, плата з батьків не справляється.

Відповідно до листа Управління праці та соціального захисту населення Великолепетиської районної державної адміністрації Херсонської області від 06.03.2019 року №04-543/1-4, станом на 01.03.2019 року на території Князе-Григорівської сільської ради проживає 9 сімей, які перебувають на обліку в УПСЗН Великолепетиської райдержадміністрації як одержувачі державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в них виховується 12 дітей до 7 років. Станом на 01.03.2019р. на території Князе-Григорівської сільської ради проживає три дитини з інвалідністю віком старше 7 років.

Відповідно до статті 19 Конституції України та частини 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 53 Конституції України передбачено, що держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Відповідно до статті 19 Конституції України та частини 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 53 Конституції України передбачено, що держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначається Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 року № 280/97-ВР (далі - Закон №280/97-ВР).

Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону № 280/97-ВР сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Згідно із частини 3 статті 56 Закону України "Про освіту" від 05.09.2017 року № 2145-УІІІ (далі - Закон № 2145-VIII) органи державної влади та органи місцевого самоврядування, у підпорядкуванні яких перебувають державні і комунальні заклади освіти, забезпечують безоплатним гарячим харчуванням: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах), дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", які навчаються в закладах дошкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) чи фахової передвищої освіти; осіб інших категорій, визначених законодавством та/або рішенням органу місцевого самоврядування.

Відповідно до частини 2 статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту" від 11.07.2001 року № 2628-III (далі-Закон № 2628-III) організація та відповідальність за харчування дітей у державних і комунальних закладах дошкільної освіти покладаються на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, районні державні адміністрації, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері освіти, інші центральні органи виконавчої влади, яким підпорядковані заклади дошкільної освіти, органи місцевого самоврядування, а також на керівників закладів дошкільної освіти.

Частиною 5 статті 35 Закону № 2628-III встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному закладі дошкільної освіти у розмірах, визначених органами місцевого самоврядування або відповідними органами управління.

Пільгові умови оплати харчування дітей у закладах дошкільної освіти для багатодітних та малозабезпечених сімей та інших категорій, які потребують соціальної підтримки, надаються за рішенням органу місцевого самоврядування за рахунок коштів місцевого бюджету.

Від плати за харчування дитини звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім'ях, у яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних закладах дошкільної освіти. За харчування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, плата не справляється. Органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади забезпечують безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", які навчаються у державних і комунальних закладах дошкільної освіти.

Розміри плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах усіх типів та умови звільнення від плати або зменшення розміру плати встановлюється Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 року №667 (далі - Порядок № 667).

Пунктом 2.1 Порядку № 667 визначено, що відповідно до статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту" батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі в розмірах, визначених місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування або підприємствами, організаціями та установами, які перебувають у державній (комунальній) власності і мають у своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади.

Розмір плати за поданням дошкільного навчального закладу встановлюють місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або підприємства, організації та установи, які перебувають у державній (комунальній) формі власності і мають у своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади, один раз на рік з урахуванням матеріального стану сім'ї та режиму роботи закладу. Вони можуть установлювати додаткові пільги щодо батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів, підприємств, організацій, установ (п. 2.2 Порядку № 667).

Розмір плати зменшується на 50 відсотків для батьків, у сім'ях яких троє і більше дітей (2.3 Порядку № 667).

Згідно із пунктом 2.4 Порядку № 667 від плати за харчування дітей відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім'ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах, а також батьки дітей та особи, які їх замінюють, із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям". Підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами праці та соціального захисту.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку № 667 звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися на протязі року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів (довідок про сукупний дохід кожного члена сім'ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім'ї, виданої житлово-комунальними організаціями, сільськими (селищними) радами).

Крім того, пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 року №1243 "Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів" (далі - Постанова № 1243) встановлено, що розмір плати для батьків або осіб, які їх замінюють, за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах установлюється засновником (власником, уповноваженим органом) закладу один раз на рік відповідно до статті 35 Закону України "Про дошкільну освіту".

Від плати за харчування дітей відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту" звільняються батьки або особи, які їх замінюють, у сім'ях, в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку установлюється законом про Державний бюджет України для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах, а також батьки дітей або особи, які їх замінюють, із сімей, що отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Згідно із пунктом 3 Постанови № 1243 знижки з плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, зокрема, сім'ям, які мають трьох і більше дітей, за харчування дітей у державних і комунальних дошкільних навчальних закладах встановлені на 50 відсотків.

Таким чином, суд відмічає, що наведеними вище законодавчими актами встановлено обов'язок органу місцевого самоврядування встановити пільги щодо оплати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах певним категоріям осіб та наявність на території Князегригорівської сільської ради Великолепетиського району Херсонської області дітей та батьків, які відповідно до законодавства мають право на вказані пільги.

Натомість відповідач, незважаючи на законодавчо встановлений обов'язок встановлення пільг на харчування окремим категоріям осіб, при прийнятті рішення № 464 від 18.12.2018р., не передбачив пільгових умов оплати харчування дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", дітей з інвалідністю.

Рішенням же сорок другої сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.03.2019р. №498 «Про звільнення від оплати за харчування в дитячому садку дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей» звільнено від оплати за харчування в дитячому садку «Барвінок» дитину з багатодітної, малозабезпеченої сім'ї ОСОБА_1 ,2013 р.н. на 100% з 30.04.2019; звільнено від оплати за харчування в дитячому садку «Барвінок» дітей з багатодітних сімей до 31.12.2019 на 50%: ОСОБА_2 , 2013 р.н., ОСОБА_3 , 2015 р.н., ОСОБА_4 , 2013 р.н., ОСОБА_5 , 2012 р.н., ОСОБА_6 , 2013 р.н., ОСОБА_7 , 2014 р.н., ОСОБА_8 , 2013 р.н., ОСОБА_9 , 2015 р.н., ОСОБА_10 , 2014 р.н.. ОСОБА_12 .В., 2014 р.н.

З наведеного убачається, що відповідачем фактично прийнято рішення, яким вирішено питання щодо конкретно визначених осіб та є актом індивідуальної дії, при цьому до суду не надано доказів, що особи, які визначені у рішенні №498 відносяться до категорії осіб щодо яких чинним законодавством передбачені пільги.

Проаналізувавши вищезазначені рішення та норми чинного законодавства суд дійшов до висновку про те, що рішення сорокової сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.12.2018 №464 та рішення сорок другої сесії Князегригорівської сільської ради сьомого скликання від 18.03.2019р. №498 «Про звільнення від оплати за харчування в дитячому садку дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей» не відповідають вимогам ч.5 ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту» та порушують право на звільнення від плати за харчування дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та дітей з інвалідністю.

Беручи до уваги дані обставини, суд вважає встановленими ознаки протиправної бездіяльності відповідача щодо неприйняття відповідного рішення по категорії осіб, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".

Наслідком визнання протиправної бездіяльності є зобов'язання відповідача вчинити дії щодо вирішення відповідного питання.

За таких обставин, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та їх задоволення у повному обсязі.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Князегригорівської сільської ради Великолепетиського району Херсонської області щодо не встановлення на 2019 рік пільгових умов плати за харчування дітей у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Барвінок» Князегригорівської сільської ради, а саме щодо не встановлення звільнення батьків або осіб, які їх замінюють від плати за харчування дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», дітей з інвалідністю.

Зобов'язати Князегригорівську сільську раду Великолепетиського району Херсонської області (74530, Херсонська область, Великолепетиський район, вул.Адамяна,1, код ЄДРПОУ 04401150) вчинити дії щодо вирішення питання про забезпечення у 2019 році безкоштовним харчуванням у закладі дошкільної освіти (ясла-садок) «Барвінок» Князегригорівської сільської ради дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», дітей з інвалідністю відповідно до ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2002 №1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів».

Стягнути з Князегригорівської сільської ради Великолепетиського району Херсонської області (74530, Херсонська область, Великолепетиський район, вул.Адамяна,1, код ЄДРПОУ 04401150) на користь прокуратури Херсонської області (м. Херсон, вул. Михайлівська, 33, код ЄДРПОУ 04851120, р/р №2 35210003002291, банк - Державна казначейська служба України у м. Києві, МФО 820172, код класифікації видатків бюджету (КЕКВ) 2800) судові витрати зі сплати судового збору в сумі 1921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) грн.".

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Пекний А.С.

кат. 104010000