Рішення від 27.05.2019 по справі 310/1506/19

Справа № 310/1506/19

2/310/1349/19

РІШЕННЯ

Іменем України

27 травня 2019 року м.Бердянськ

Бердянський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді Прінь І.П.,

за участі: секретаря судового засідання Бевз О.А.,

представника позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача Амельченка Д.Д.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Бердянську в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» до ОСОБА_2 про стягнення вартості донарахованого (не облікованого) об'єму та обсягу природного газу,

ВСТАНОВИВ:

ПАТ по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення вартості донараховного(не облікованого) об'єму природного газу. В обґрунтування позову посилався на те, що ОСОБА_2 з 31.01.2018 року є власником будинку АДРЕСА_1 . Відповідач є споживачем природного газу згідно підписаної ним заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу. В будинку відповідача встановлений лічильник газу марки САМГАЗ типорозміру 4-G зав.№2652773. Зазначений лічильник встановлено та прийнято до експлуатації 04.06.2013 року, що підтверджується актом №003881 від 04.06.2013 року про встановлення побутового лічильника газу після виконання повірки, ремонту. У відповідності до пункту 1 глави 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем ( далі - КГРС) комерційний вузол обліку (комерційний ВОГ) та його складові мають бути опломбовані пломбами з тавром відповідного органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт та пломбами заводу-виробника. Номера цих пломб вказуються в технічній документації (паспорті) або протоколі повірки, якщо така мала місце перед чи під час експлуатації ЗВТ. Місця пломбування зазначені в настанові з експлуатації лічильника САМГАЗ СМУК.407369РЄ. Міжповірочний інтервал лічильника складає 8 років. Згідно з п.4 глави 6 розділу Х КГРС за збереження і цілісність комерційний та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

10.07.2018 року працівниками ПАТ «Запоріжгаз» на об'єкті споживання відповідача виявлено несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ, про що було складено акт про порушення №000557. Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз та споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було.

Того ж дня лічильник у присутності відповідача демонтовано для проведення його позачергової повірки, про що складено протокол направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу №000182. Лічильника в присутності споживача ЗВТ упаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером С43842535.

За результатами проведеної експертизи підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу засобу вимірювальної техніки, шляхом порушення цілісності пломб державного повірники, внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням законодавства.

За фактом виявлення несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №000557 від 10.07.2018 року, що відображено у протоколі №11658 від 27.07.2018 року.

Відповідності до пункту 1 Глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, додатку 15 до Кодексу, Оператором ГРМ здійснено перерахунок (донарахування) об'ємів природного газу за граничними об'ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача ( газова плита і газовий котел), зареєстрований осіб ( 4 особи), опалювальної площі (82,9кв.м.), за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня виявлення порушення, тобто з 31.01.2018 року по 30.06.2018р. Вартість не облікованого (донарахованого) об'єму (обсягу) природного газу склала 43620,65 грн. На цей час відповідачем борг не погашено. Тому позивач просив в судовому порядку стягнути з відповідача вказану суму боргу.

Представник відповідача ОСОБА_3 подав відзив на позов (а.с.41-44) в якому зазначив, що ОСОБА_2 на підставі договору купівлі продажу від 31.01.2018 року є власником будинку АДРЕСА_2 ., що підтверджується договором купівлі продажу та витягом про право власності від 31.08.2018 року. 16.04.2018 року ОСОБА_2 підписав заяву - приєднання до умов договору розподілу природного газу, особовий рахунок НОМЕР_1 .

10.07.2018року до дому ОСОБА_2 прийшов представник ПАТ "Запоріжгаз" та слюсар, які виявили факт нібито несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, про що був складений акт про порушення №000557. Однак в чому виявився факт несанкціонованого втручання відповідачу не зрозуміло, оскільки в акті про це не зазначено. Представником ПАТ "Запоріжгаз" був складений також протокол №000182 про направлення засобу вимірювальної техніки на позачергову перевірку.

08.08.2018 року ОСОБА_2 отримав від позивача лист з додатками, в якому було зазначено, що комісією було розглянуто вищевказаний акт про порушення, та був здійснений перерахунок (донарахування) об'ємів (обсягів) природного газу за період з 31.01.2018 року по 30.06.2018 рік на суму 43620,65 гривня.

З вказаною сумою заборгованості та порушенням відповідач не погоджується. Так, у розділі ХІ Кодексу газорозподільних систем чітко визначені види порушень, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) об'ємів природного газу або зміна їх режиму нарахування. Зокрема, порушенням є несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу). Але, з акту, який був складений працівниками позивача, не зрозуміло в чому полягає несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ.

Для проведення розрахунку витрат (споживання) природного газу законодавець зазначив необхідні показники, а саме: - граничні об'єми спожитого природного газу населенням; - кількість газових приладів і пристроїв; - період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення.

Проте акт-розрахунок, жодного з цих даних не містить. Позивач повинний був обґрунтувати та довести належними доказами застосування необхідних показників для розрахунку витрат (споживання) природного газу.

Не зрозуміло чому в розрахунку опалювальна площа зазначена як 82,9 м.2. Відповідно до свідоцтва про право власності житлова площа складає 47,1 кв.м., отже, розрахунок не відповідає дійсності, також як і сума не облікованого газу.

За результатами проведеної експертизи було складено Акт №285 експертизи лічильника газу від 17.07.2018, яким було встановлено, що є несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, яка полягає лише в тому, що цілісність заводської пломби та повірочного тавра порушена, все інше відповідає нормам, порушень немає, лічильник придатний до експлуатації.

В порушення вимог п.8 гл.10 розд. Х Кодексу ГРМ Акт №285 експертизи лічильника газу від 17.07.2018 не підписаний членами комісії ОСОБА_4 та ОСОБА_5 . При цьому, в акті не було зроблено запис про відмову від підпису будь-кого з членів комісії, а також не зазначено, що такий член комісії має окрему думку з приводу експертизи. Кодекс ГРМ не передбачає дійсність результатів огляду, які фіксуються в акті експертизи, у випадку не підписання його всіма членами комісії без зазначення причин. Відтак цей акт не може бути належним доказом у справі.

Оскільки відповідач не втручався в роботу ЗВТ, то застосування до нього санкцій у вигляді стягнення вартості не облікованого (донарахованого) об'єму та обсягу природного акту, передбачених розділом XI Кодексу газорозподільних систем, є незаконним і не справедливим. Крім того, представник відповідача вказував на те, що відповідач увесь цей час не проживає в будинку, в ньому ведуться ремонтні роботи і відключені всі газові прилади, на підтвердження чого надав фотографії. Представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову

Представником позивача подано відповідь на відзив ( а.с. 68-69) в якій він вказує на те, що згідно пункту 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем, несанкціоноване втручання - це втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу.

Отже порушення пломби державного повірника на лічильнику є способом (формою) порушення пломб і як наслідок кваліфікується як несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ.

Щодо невідповідності опалювальної площі в розрахунку, то вказана площа зазначена у заяві-приєднання до умов договору розподілу природного газу від 16.04.2018 року, яка була підписана ОСОБА_2 . Опалювальна площа у відповідності до п. 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем це загальна опалювальна площа об'єкта споживача без урахування площі лоджій, балконів, терас, а також площі приміщень, де відсутні тепловіддавальні поверхні (радіатори, регістри, стінки печей, трубопроводи систем опалення тощо), які безпосередньо не з'єднані з опалювальними приміщеннями дверними та іншими отворами. Будь-яких письмових повідомлень, як то передбачено п.3 глави 4 розділу IX Кодексу газорозподільних систем, про зміни, що стосуються видів споживання газу, та/або опалювальної площі, та/ або кількості осіб зареєстрованих на його об'єкті, до оператора ГРМ відповідач не подавав.

Що стосується доводів відповідача щодо незаконності акту експертизи, то позивач вважає, що вони ґрунтуються на припущеннях відповідача. Експертиза буда проведена комісією, створеною у порядку, передбаченому главою 10 Розділу X Кодексу газорозподільних систем, у присутності споживача. Під час проведення експертизи застосовувалась фотозйомка. Жодним з членів комісії окремої думки щодо результатів експертизи не висловлено. Результати експертизи викладені у акті експертизи лічильника газу №285 від 17.07.2018 року. Акт експертизи містить підписи всіх членів комісії, а відтак є дійсним.

Ухвалою суду від 15.04.2019 року було відмовлено в задоволенні клопотання представника відповідача ОСОБА_3 . про зупинення провадження у цій справі (а.с.78-79).

Ухвалою суду від 27.05.2019 року, занесеною до протоколу судового засідання, було здійснено заміну позивача Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» на Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз».

Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_6 і ОСОБА_7 , які є сусідами ОСОБА_2 , суду показали, що в будинку відповідача ніхто не проживає, в ньому проводяться ремонтні роботи.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Згідно з ч. 1 ст. 5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

За приписами ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Суд, відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України, розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Згідно із ч.ч. 1,5,6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Вислухавши пояснення представників позивача і відповідача, покази свідків, дослідивши надані суду письмові докази, суд встановив наступне.

На виконання вимог статті 16 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» № 2467- V1 від 08.07.2010 р. (який був чинний до 01.10.2015 р.) з 01 липня 2015 р. здійснено відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу.

З 01.11.2016 року введено в дію Закон України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015№329-VIII (далі Закон), яким визначено правові засади функціонування ринку природного газу України.

За приписами пп. 17 п. 1 ст. 1 Закону оператор газорозподільної системи це - суб'єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників). У відповідності до п.2ст.37Закону оператор газорозподільної системи провадить діяльність з розподілу природного газу на підставі ліцензії, що видається Регулятором.

У відповідності до статті 38 Закону права та обов'язки оператора газорозподільної системи визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.

Згідно пункту 3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об'єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.

На час виникнення спірних правовідносин Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» кваліфікувалося як оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ).

Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем здійснюється на підставі укладеного договору розподілу природного газу, який є публічним, та укладається шляхом акцептування договору ( повернення Оператору ГРМ заяви-приєднання до публічного договору), відповідно до вимог статей 633,634,641,642 ЦК України, розділу VI Кодексу газорозподільних систем.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 є власником будинку АДРЕСА_2 на підставі договору купівлі-продажу від 31.01.2018 року ( а.с.47-51).

16.04.2018 року він підписав заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу (для побутового споживача). До заяви внесені персоніфіковані дані Споживача за Договором, у тому числі: параметри лічильника газу - 4 САМГАЗG4 №2652773; перелік газових приладів - колет-1шт, плита газова- 1 шт.; опалювальна площа - 82,9 кв.м.; кількість зареєстрованих осіб - 4 (а.с.9).

В будинку відповідача ще 04.06.2013 року був встановлений лічильник газу марки САМГАЗ типорозміру 4-G зав.№2652773, що підтверджується актом №003881 від 04.06.2013 року про встановлення побутового лічильника газу після виконання повірки, ремонту (а.с.10).

У відповідності до пункту 1 глави 5 розділу Х Кодексу газорозподільних систем ( далі - КГРС) комерційний вузол обліку (комерційний ВОГ) та його складові мають бути опломбовані пломбами з тавром відповідного органу, уповноваженого на проведення метрологічних робіт та пломбами заводу-виробника. Номера цих пломб вказуються в технічній документації (паспорті) або протоколі повірки, якщо така мала місце перед чи під час експлуатації ЗВТ.

Місця пломбування механізму відлікового пристрою заводом-виробником зазначені в настанові з експлуатації лічильника САМГАЗ СМУК.407369РЄ.

Згідно з п.4 глави 6 розділу Х КГРС за збереження і цілісність комерційний та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.

10.07.2018 року працівниками ПАТ «Запоріжгаз» на об'єкті споживання відповідача виявлено несанкціоноване втручання у роботу ЗВТ, про що було складено акт про порушення №000557 (а.с.14). Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз та споживачем, зауважень за фактом складення акту споживачем внесено не було.

Того ж дня лічильник у присутності відповідача демонтовано для проведення його позачергової повірки, про що складено протокол направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу №000182 (а.с.15). Лічильник в присутності споживача ЗВТ упаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером НОМЕР_2 .

17.07.2018 року проведена експертиза лічильника за участю споживача ОСОБА_2 , складено акт експертизи лічильника газу №285 (а.с.16). Комісією було «Підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ. Порушена пломба державного повірники, внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням законодавства». Представник відповідача посилається на те, що вказаний акт експертизи є недійсним, оскільки не підписаний членами комісії ОСОБА_5 і ОСОБА_8 .

Представник позивача стверджує, що акт експертизи підписаний усіма членами, а твердження представника відповідача є надуманими.

Дослідивши акт експертизи суд вважає вказаний доказ допустимим, оскільки в ньому стоять підписи членів комісій і споживача ОСОБА_2 . Вказані підписи накладаються один на одного, що не свідчить про їх відсутність. Тим більше, що жоден з членів комісії не висловив окремої думки в цій експертизі. Споживач ОСОБА_2 був присутній під час складання акту експертизи і виклав свої письмові заперечення в ньому щодо того, що лічильник знаходився у такому стані у попередніх власників будинку.

Тобто факт відсутності пломб заводу-виробника на лічильнику був визнаний споживачем.

У пункті 4 глави 1 розділу 1 Кодексу газорозподільних систем визначено термін несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - це втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об'єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу;

У відповідності до п. 7.1. рекомендацій ДЕРЖАСТАНДАРТ України «Лічильника газу побутові, методи та засоби повірки» Р-50-071-98 позитивні результати повірки засвідчують підписами повірника відбитками повірочного тавра у паспортах та на пломбах лічильника.

Згідно настанови щодо експлуатування лічильника газу мембранного САМГАЗ виробник виготовляє та постачає лічильники газу з опломбованими елементами лічильника газу, а саме механічного відлікового пристрою (Розділ 4.3). Розташування метрологічних пломб заводу виробника зображено на Схемі пломбування лічильників (а.с.13).

Під час здійснення експертизи лічильника газу 17.07.2018 року здійснювалося фотофіксація виявлених порушень, а саме відсутності пломб заводу-виробника (а.с.17-18), що також підтверджує факт несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу.

Таким чином, відсутність на лічильнику пломб заводу виробника свідчить про наявність несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу.

Суд не приймає до уваги посилання представника відповідача на те, що лічильник газу знаходився в такому стані на момент купівлі будинку і що споживач не користувався газом, оскільки в будинку наразі відсутні газові прилади, оскільки в ньому проводяться ремонтні роботи, з тих підстав, що споживач не повідомляв оператора ГРМ про пошкодження пломб на лічильнику і не звертався до нього з приводу опломбування системи газопостачання до будинку на період ремонтних робіт.

За фактом виявлення несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення було прийнято рішення про задоволення повністю акту про порушення №000557 від 10.07.2018 року, що відображено у протоколі комісії №11658 від 27.07.2018 року.

Відповідності до пункту 1 Глави 3 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем, у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об'єму необлікованого природного газу здійснюється за граничними об'ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення.

Як вбачається з розрахунку не облікованого (донарахованого) об'єму (обсягу) природного газу (а.с.20) перерахунок здійснено за граничними об'ємами за період з 31.01.2018р. по 30.06.2018р., з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача ( газова плита і газовий котел), зареєстрованих осіб ( 4 особи), опалювальної площі (82,9кв.м.).

Вартість не облікованого (донарахованого) об'єму (обсягу) природного газу склала 43620,65 грн. На цей час відповідачем борг не погашено.

Відповідно до ст.22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі.

У відповідності зі статтею 526 ЦК України, зобов'язання повинне виконуватися належним чином відповідно до умов договору.

Відповідно статті 611 ЦК України, у випадку порушення зобов'язання, настають правові наслідки, передбачені договором або законом, зокрема, відшкодування збитків.

Частиною 1статті 1166 ЦК України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам юридичної особи, а також шкода, завдана майну юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Судом встановлено, що протиправними діями відповідача, завдана шкода позивачу, тому позовні вимоги Аакціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» є обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі.

Згідно зі статтею141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 1921,00 грн.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 4,5,12,13, 81, 263-265, 268, 273,354 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , місце проживання зареєстровано за адресою: АДРЕСА_2 ) на користь Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (м. Запоріжжя,вул. Заводська, буд.7, ЄДРПОУ 03345716) вартість донараховного (не облікованого) об'єму природного газу у розмірі 43629,65 грн (сорок три тисячі шістсот двадцять дев'ять гривень шістдесят п'ять копійок) і судовий збір у розмірі 1921,00 грн. (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна гривня), перерахувавши кошти на рахунок № НОМЕР_4 в АБ «Кліринговий дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повне судове рішення буде складено 31.05.2019 року

Суддя І. П. Прінь