ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
Вн. № < Внутрішній Номер справи >
08 грудня 2009 рокум. Київ№ 2а-12433/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі: судді Григоровича П.О., при секретарі судового засідання Очколясу О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом ОСОБА_1
до Головне управління житлового забезпечення Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)
про визнання протиправним та скасування свідоцтва про право власності
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом, у якому просить:
- визнати протиправним і скасувати свідоцтво про право власності на садовий будинок, розташований в Дарницькому районі міста Києва по АДРЕСА_1, видане Головним управлінням житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на ім'я ОСОБА_2 №157-С/СТ. від 12 лютого 2009 року, яке зареєстроване в Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна в книзі №45-108, запис №9762 від 26 лютого 2009 року;
- визнати протиправним та недійсним свідоцтво про право на спадшину за законом №4-194 (бланк серії ВМС-385845) від 20 березня 2009 року, видане Восьмою Київською державною нотаріальною конторою на 1/2 частину садового будинку, розташованого в Дарницькому районі міста Києва по АДРЕСА_1, на ім'я ОСОБА_3, яке зареєстроване в Київському міському бюро технічної інвентаризації;
- скасувати державну реєстрацію права власності на садовий будинок, розташований в Дарницькому районі міста Києва по АДРЕСА_1, що зареєстрований в Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна на ім'я ОСОБА_2 в книзі №45-108, запис №9762 від 26 лютого 2009 року та державну реєстрацію права власності на Ѕ частину вказаного садового будинку, зареєстрованого на ім'я ОСОБА_3, що зареєстровано також в Київському міському бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна на ім'я ОСОБА_3, зобов'язавши Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна внести відповідні зміни до Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Позивачем неоднократно уточнювались позовні вимоги, отже, після уточнення позивних вимог від 27.11.09р. позивач просить суд визнати протиправними дії Головного управління житлового забезпечення Виконавчого органу Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) по підготовці для видачі Свідоцтва про право власності від 13 лютого 2009 року, що посвідчує належність ОСОБА_2 садового будинку АДРЕСА_1, виданого на підставі наказу ГУЖЗ від 04 лютого 2009 року №157-С/СТ. та визнати протиправними дії Головного управління юстиції у місті Києві по підготовці для видачі свідоцтва про право на спадщину за законом від 20 березня 2009 року (Бланк серії ВМС-385845, зареєстрований в реєстрі за №4-194), яке було видане державним нотаріусом Восьмої Київської державної нотаріальної контори на ім'я ОСОБА_3 на 1/2 (однієї другої) частки садового будинку з надвірними будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , садове товариство «Дружба».
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження. Цю норму слід розуміти в системному зв'язку з частиною 1 тієї самої статті, з якої випливає, що захист прав та інтересів юридичних осіб шляхом оскарження до адміністративного суду будь-яких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень можливий лише у сфері публічно-правових відносин.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 17 КАС України до компетенції адміністративних судів віднесено, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів або правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Вжитий у цій процесуальній нормі термін “суб'єкт владних повноважень” означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхню посадову чи службову особу, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 частини 1 статті 3 КАС). Таким чином, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб), відповідно прийнятих або вчинених ними при здійсненні владних управлінських функцій.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 3 зазначеного Кодексу справа адміністративної юрисдикції -це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
З огляду на матеріали справи та пояснення представників сторін, Окружний адміністративний суд м. Києва вважає, що спір у даній справі стосується саме права власності на Ѕ частину садового будинку, розташованого в Дарницькому районі міста Києва по АДРЕСА_1, тобто відносин цивільного права, і виник у позивача з третьою особою, а отже між сторонами існую спір про право, що в свою чергу виключає його вирішення в порядку адміністративного судочинства.
Та обставина, що стороною у справі є Головне управління житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Головне управління юстиції у м. Києві не змінює характеру спору як цивільно -правового.
Частиною 3 статті 21 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства.
Відповідно п.1 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч. 2 ст. 157 КАС України Окружний адміністративний суд м. Києва роз'яснює позивачу, що дані правовідносини регулюються Цивільним кодексом України. За таких обставин даний спір підвідомчий судам загальної юрисдикції в порядку цивільного судочинства.
Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена. Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається.
Керуючись положеннями ст.ст. 121, 157, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
1. Провадження у справі №2а-12433/09/2670 за позовом ОСОБА_1 до відповідача 1 - Головного управління житлового забезпечення виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), відповідача 2 - Головного управління юстиції у місті Києві, третя особа 1 - ОСОБА_3, третя особа 2 - Садове товариство «Дружба»Дарницького району м. Києва, третя особа 3 - Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об'єкти нерухомого майна - закрити.
2. Копію ухвали направити сторонам та третім особам.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185 -187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Григорович П.О.