Постанова від 12.03.2010 по справі 2а-488/10/2570

Справа № 2а-488/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2010 р. м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючої судді - Гром Л. М.

при секретарі - Тищенко М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції, -

ВСТАНОВИВ:

08.02.2010 року, Ніжинський міжрайонний прокурор в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті від імені Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області звернувся до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 та просить стягнути з відповідача фінансову санкцію у сумі 1700,00 гривень в дохід державного бюджету на рахунок: 31115106700005 код ЄДРПОУ 22820749, КБК 21081100, МФО 853592 УДК Держбюджет м. Ніжин, мотивуючи тим, що дана санкція нарахована відповідачу згідно положень ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» в зв'язку з тим, що під час перевірки додержання суб'єктом господарювання ОСОБА_1 вимог законодавства про автомобільний транспорт, виявлено порушення ст. 39 вказаного Закону, а саме: здійснення надання послуг з регулярних спеціальних перевезень за відсутністю у водія розкладу руху, схеми маршруту, таблиці вартості проїзду.

В судове засідання прокурор та сторони не з'явилися, про розгляд справи сповіщалися належним чином, причину неявки суду не повідомили, заперечень на клопотання суду не надали.

Представник Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області через канцелярію суду надав клопотання, в якому просив розглянути справу у його відсутність та задовольнити позов в повному обсязі.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 6 Закону України «Про автомобільний транспорт» (далі - Закон) передбачено, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Не частіше одного разу на квартал здійснюються рейдові перевірки дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки пасажирських перевезень та безпеки дорожнього руху. При проведенні позапланових і рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, стосовно терміну проведення перевірки не інформується. Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає Кабінет Міністрів України.

На виконання статті 6 Закону Кабінетом Міністрів України постановою від 8 листопада 2006 року N 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок), який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.

Відповідно до пунктів 14-15 Порядку рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону.

Під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.

Рейдова перевірка проводиться групою посадових осіб у кількості не менш як дві особи відповідно до завдання на перевірку.

Відповідно до ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільний перевізник повинен забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

05.03.2009 року державними інспекторами територіального управління Голоавтотрансінспекції в Чернігівській області проведено перевірку додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт.

В результаті вказаної перевірки транспортного засобу Рута А 0483 СПГ, номерний знак НОМЕР_1, що належить ОСОБА_1, складено акт від 05.03.2009 року. В даному акті зафіксовано, що відповідач здійснював надання послуг по перевезенню пасажирів по маршруту Ніжин - Дмитрівка в режимі регулярних перевезень, у водія відсутній розклад руху, схема маршруту, таблиця вартості проїзду, чим порушено вимоги ст.. 41, ст.. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Пунктами 25-27 Порядку встановлено, що справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Згідно з п. 26 Порядку, відповідачу надіслано повідомлення про розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт в приміщенні територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області 17.03.2009 року.

Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону на автомобільного перевізника накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

На підставі зазначеного акту, за наслідками розгляду справи про порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області, згідно положень ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» прийнято постанову від 25.03.2009 № 068958 про застосування фінансових санкцій до відповідача в сумі 1700,00 грн.

Як підтверджується наявними в матеріалах справи документами винесена постанова про застосування фінансових санкцій не оскаржувалась, але і сума накладеної фінансової санкції суб'єктом господарювання в добровільному порядку сплачена не була.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 фінансову санкцію в сумі 1700,00 грн. в дохід державного бюджету на рахунок: 31115106700005, код ЄДРПОУ 22820749, КБК 21081100, МФО 853592, УДК Держбюджет м. Ніжин.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 16 березня 2010 року

Суддя Гром Л.М.