Справа № 2-А-16 /2010 рік
22 лютого 2010 року смт. Красногвардійське
Красногвардійський районний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого судді Мязгова Л.О.
при секретарі Корнацької І.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у смт. Красногвардійське справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в АР Крим про визнання рішення комісії ГУ ПФ в АР Крим протиправним та зобов'язання призначити пенсію за віком,
Позивач звернувся до суду із адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного Фонду України в АР Крим про визнання рішення комісії ГУ ПФ в АР Крим протиправним та зобов'язання призначити пенсію за віком.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю, пояснив що Головне управління Пенсійного Фонду України в АР Крим своїм рішенням від 06.07.2009 року за № 58/595 відмовило йому в підтвердженні стажу роботі, який дає право на призначення пільгової пенсії за віком за списком № 2 за період роботі з 29.04.1975 року по 22.06.1989 рік, посилаючись на те що в архівної довідки за № 1627 від 07.10.2008 року назва підприємства на якому він працював неодноразово змінювалася, и не відповідає минулої назви підприємства за 1994 рік, а також відсутня заробітна плата за вересень 1978 року, червень 1979 року, травень - червень 1989 рік, відсутня розшифровка Т/О за вересень 1981 року, липень 1983 рік, липень 1985 року, серпень 1987 рік. Але з даним рішенням він не згоден, оскільки він має право на пільгову пенсію за віком за списком № 2, тому що він працював на підприємстві з шкідливими умовами праці, на іншу роботу він не переводився, що підтверджується наданими довідками. П росив позов задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з1явився, просить справу розглянути без його участі, позовні вимоги не визнають, в позові позивачу просить відмовити в повному обсязі, оскільки призначення пенсії на пільгових умовах не входить до компетенції комісії ГУ ПФ в АР Крим . Комісія підтверджує тільки стаж роботи який дає право особи на вказану пенсію за списком № 2. Призначення даної пенсії та їх виплата проводиться територіальним управлінням ПФУ в Красногвардійському районі. Рішення комісії не є рішенням про відмову в призначенні пенсії, рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії приймається Управленням ПФУ в районах та городах.
Вислухавши позивача, розглянувши матеріали справи, надані доказі, суд приходить до наступного.
Згідно рішення ГУ ПФ в АР Крим від 06.07.2009 року за № 58/595 позивачу ОСОБА_1 відмовлено в підтвердженні стажу роботі, який дає право на призначення пільгової пенсії за віком за списком № 2 за період роботі з 29.04.1975 року по 22.06.1989 рік, з мотивів того що в архівної довідки за № 1627 від 07.10.2008 року назва підприємства на якому він працював неодноразово змінювалася, и не відповідає минулої назви підприємства за 1994 рік, а також відсутня заробітна плата за вересень 1978 року, червень 1979 року, травень - червень 1989 рік, відсутня розшифровка Т/О за вересень 1981 року, липень 1983 рік, липень 1985 року, серпень 1987 рік. /а.с. 10-11/
Відповідно до ст. 11 ч.2 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.
Таким чином оскільки судом встановлено, що призначення пенсії на пільгових умовах не входить до компетенції комісії ГУ ПФ в АР Крим, а є компетенцією управління ПФУ в Красногвардійському районі АР Крим, рішення ГУ ПФ в АР Крим від 06.07.2009 року за № 58/595 про відмову в підтвердженні стажу роботі, який дає право на призначення пільгової пенсії за віком за списком № 2, ухвалено відповідно до пенсійного законодавства України, вказане р ішення комісії не є рішенням про відмову в призначенні пільгової пенсії, а тому суд вважає в позові відмовити.
Згідно до ст. 158 ч. 1 КАС України судове рішення, яким суд вирішує спір по суті, викладається у формі постанови.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 87, 89, 94, 98, 99, 158, 160 - 163 КАС України, суд
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного Фонду України в АР Крим про визнання рішення комісії ГУ ПФ в АР Крим протиправним та зобов'язання призначити пенсію за віком, - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського адміністративного суду Автономної Республіки Крим через Красногвардійський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею Ії копії до апеляційної інстанції або в порядку ст. 186 ч. 5 КАС України.
Суддя Мязгов Л.О .