Ухвала від 10.03.2010 по справі 2а-657/10/2470

10.03.2010

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про закриття провадження у справі

10 березня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-657/10/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Спіжавки Г.Г.,

при секретарі судового засідання Вікнянському І.І.

за участю:

позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2,

представника відповідача Пацурківського О.А.,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації у Чернівецькій області про зобов"язання скасувати акт (довідку) перевірки,-

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою від 27 січня 2010 року вікрито провадження у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області про скасування акту перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обліку готівки, наявності торгових патентів і ліцезій від 21.10.2009 року. Позивач обгрунтовує позовні вимоги наступним чином. Працівниками ДПА в Чернівецькій області було проведено перевірку бару "Каприз", розташованого за адресою вул. 28 Червня, 6, м. Сокиряни. За результатами перевірки було складено акт, в якому виявлені порушення п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 та ст. 8 ЗУ "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". На підставі цього атку було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 7892 грн. З актом, складеним за наслідками перевірки позивач не погоджується та просить його скасувати.

Відповідач в своїх запереченнях зазначив, що акт перевірки носить інформаційний характер, і не може бути скасований в порядку адміністративного судочинства, так як відповідно до абз. 2 Розділу 2 "Рекомендації щодо складання акта перевірки", акт перевірки - це службовий документ, який підтверджує факт проведення перевірки і є носієм доказової інформації про виявлені порушення (або їх відсутність) вимог чинного законодавства зазначеними суб'єктами.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.

Відповідач позову не визнав.

Встановивши фактичні обставини в справі, заслухавши пояснення сторін, суд прийшов до виснову, що провадження у справі необхідно закрити з огляду на наступне.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Нормативно-правовим актом - є офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для їх суб'єктів, а правовий акт індивідуальної дії породжує права і обов'язки тільки в того суб'єкта, якому його адресовано. Оскільки, акт перевірки не є ні норматино-правовим актом, ні правовим актом індивідуальної дії - він не може бути предметом оскарження в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до п. 1 ч. 1 чт. 157 КАС України суд закриває провадження у справі якщо її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі викладеного та керуючись ст. 17, ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

1. Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації в Чернівецькій області про зобов"язання скасувати акт (довідку) перевірки.

Ухвала, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повторне звернення до адміністративного суду з тією самою позовною заявою не допускається.

Відповідно до ст.ст. 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Г.Г. Спіжавка