Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
30 травня 2019 р. Справа № 520/3667/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -
11.04.2019 року до Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, третя особа: ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якому просить суд:
- визнати протиправними дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ 14099344) щодо не проведення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) перерахунку пенсії з 01.01.2018 року, з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №109;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61022, м. Харків, майдан Свободи, 5, Держпром, 3 під'їзд, 2 поверх, код ЄДРПОУ 14099344) здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №109 без обмеження максимальним розміром пенсії, здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року єдиним платежем та в послідуючому виплачувати 100% розміру перерахованої пенсії.
Ухвалою суду від 16.04.2019 року відкрито провадження по справі в порядку ст. 263 КАС України.
В послідуючому позивач надав до суду уточнений адміністративний позов, в прохальній частині якого просив суд:
- визнати протиправними дії (бездіяльність) Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №109;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 109 без обмеження максимальним розміром пенсії, здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року єдиним платежем та в послідуючому виплачувати 100% розміру перерахованої пенсії;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області встановленого зразка довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення позивача, з урахуванням показників довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року №109.
Оскільки позивачем в уточненому позові заявлено позовні вимоги також до Харківського обласного військового комісаріату, ухвалою суду від 08.05.2019 року замінено статус третьої особи та залучено Харківський обласний військовий комісаріат в якості другого відповідача по справі.
В обґрунтування позовних вимог вказав, що вважає дії (бездіяльність) відповідача щодо не проведення йому перерахунку пенсії на підставі довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 109 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії неправомірними, такими що порушують його право на належне пенсійне забезпечення та потребують захисту в судовому порядку. Стверджує, що має право на здійснення перерахунку своєї пенсії, яке закріплено у ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.02.2018 року № 109 зі збереженням складових пенсії, зазначених в даній довідці з 01.01.2018 без урахування положень постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018. А з моменту набуття чинності постанови Кабінету Міністрів України № 103 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області мало застосувати положення ч.4 ст.63 даного Закону № 2262 , згідно якої у разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій. Не визначення Кабінетом Міністрів України у постанові від 28 грудня 2016 року №1037 умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій не може бути правовою підставою для позбавлення його закріпленого у ст.46 Конституції України права на соціальний захист та перерахунок йому пенсії з урахуванням грошового забезпечення.
26.04.2019 року представником відповідача - Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі та зазначив, що оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 року №1037 не передбачено умови, порядок та розміри перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу, які відряджались до державних органів, установ та організацій, в тому числі Державного космічного агентства України., Пенсійний фонд України не повідомив своїм головним управлінням про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, тому Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, яке діє на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлений Конституцією та законами України, не мало підстав для складання списків та передачу їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій та проводити перерахунок пенсії. На виконання вимог ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-Х11, постанови КМУ від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" на підставі довідки, виданої ХОВК № ФХ115109 від 30.03.2018 ОСОБА_1 було зроблено перерахунок з 01 січня 2018 року. Пенсія в перерахованому розмірі та доплата по перерахунку виплачується в порядку та строки, встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103. Вважає вимоги позивача врахувати додаткові види грошового забезпечення, що були змінені Постановою Кабінету Міністрів України №1037 при перерахунку пенсії за Постановою Кабінету Міністрів України № 103 з 01.01.2018 з урахуванням показників зазначених у довідці ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 109 безпідставними та такими що не підлягають задоволенню.
У відповіді на відзив від 02.05.2019 року позивач не погодився з аргументами відповідача та зазначив, що з довідки про розмір та складову пенсії за вислугу від 02.04.2019 року № 2222 вбачається, що відповідач на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року. № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", яка набула чинності тільки 24.02.2018, провело перерахунок його пенсії у квітні 2018 року згідно п. 1 цієї Постанови з 01.01.2018, хоча він мав право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 спочатку саме на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ від 14.02.2018 року № 109 зі збереженням складових грошового забезпечення та з урахуванням підвищення їх розмірів, а потім вже даний перерахунок мав бути здійснений за новими правилами зі збереженням розміру пенсії. Тобто з моменту набуття чинності даної постанови Кабінету Міністрів України № 103 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області мало застосувати положення 4.4 ст.63 Закону № 2262 , а саме здійснюванні доплату до пенсії, яка визначена за новим порядком її нарахування за зазначеною постановою Кабінету Міністрів України до того розміру пенсії, яку він мав отримувати з урахуванням складових та розміру, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 109.
Копія ухвали суду про залучення Харківського ОВК в якості другого відповідача була надіслана та вручена уповноваженому представнику відповідача 13.05.2019 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Проте, відзиву на позов від Харківського ОВК у встановлений судом строк до канцелярії суду не надходило, причин поважності його неподання відповідачем не повідомлено.
Згідно положень ч.4 ст. 159 КАС України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Відповідно до ч.6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Дослідивши доводи, викладені в заявах по суті сторін, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.
Позивач, ОСОБА_1 , з 1975 р. по 27.12.2005 р. перебував на військовій службі, має статус інваліда2 групи та особи, що постраждала в наслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.
Так, 23.09.2002 року позивач відряджений наказом Міністра оборони України (по особовому складу) № 550 до Національного космічного агентства України, із залишенням на військовій службі.
Наказом Генерального директора НКАУ від 16.10.2002 року №27-ко позивач призначений на посаду начальника групи організаційно-планової роботи та кадрової роботи, ВОС - 4111003 Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України, приступив до виконання службових обов'язків з 17.10.2002 року де й по 27.12.2005 р. проходив військову службу.
Наказом заступника Міністра оборони України від 14.11.2005 р. № 52 позивача звільнено з військової служби у запас за станом здоров'я з правом носіння військової форми та виключено із списків особового складу 27 грудня 2005 р. згідно витягу з наказу начальника Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України № 39-ос від 25.12.2005 р.
З 28.12.2005 року позивачу призначена військова пенсія за вислугу років відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб'' (пенсійна справа №2001001818 (Міноборони), виплату якої здійснює Головне управління Пенсійного фонду України в Харківської області.
З огляду на матеріали пенсійної справи вбачається, що з 2009 року на підставі довідок Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства, які Харківський обласний військовий комісаріат подавав до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, проводився перерахунок пенсії ОСОБА_1 у зв'язку із зміною посадових окладів військовослужбовців, відряджених для виконання службових обов'язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, в тому числі, на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери".
Харківське ПГЗ-ДКАУ направило супровідним листом за вих. № 126 від 14.02.2018 до Харківського обласного військового комісаріату довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій військовослужбовців, які відряджалися до Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства України для виконання службових обов'язків та були звільнені із військової служби у зв'язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували у Харківському ПГЗ - ДКАУ, в тому числі довідку на ім'я позивача від 14.02.2018 року № 109.
Згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 від 14.02.2018 року № 109 з 01.01.2018 розмір грошового забезпечення за посадою начальника групи Харківського представництва генерального замовника - Національного космічного агентства України складається з: посадовий оклад - 4916,00 гри., оклад за військовим званням - 130,00 грн., надбавка за вислугу років (40% від ПО та ОВЗ) - 2018,40 грн., надбавка за виконання особливо важливої роботи (50% від ПО) відповідно до постанови КМУ від 30.08.2002 року №1298 - 2458,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15% від ПО) - 737,40 грн., премія (191,8% від ПО) - 9398,41 грн. Всього -19 658,21 грн.
Учасниками справи не оспорюється, що на підставі цієї довідки перерахунок пенсії не проводився.
Згідно довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України № ФХ115109 від 30.03.2018, яка знаходиться в матеріалах пенсійної справи, наданою за відповідною посадою, розмір посадового окладу становить 4 510,00 грн., оклад за військовим званням 1 410,00 грн., надбавка за вислугу років (50%) 2 960,00 грн., всього для перерахунку пенсії 8 880,00 грн.
На підставі цієї довідки позивачу перераховано з 01.01.2018 р. пенсію із визначенням доплати до попереднього розміру пенсії.
Не погоджуючись із таким розрахунком пенсії та розміром її виплати, вважаючи, що відповідач повинен був спочатку здійснити перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 14.02.2018 року № 109, а вже потім здійснювати перерахунок на підставі інших довідок, зокрема, довідки Харківського ОВК №ФХ115109 від 30.03.2018 року, позивач звернувся до суду.
Надаючи правові оцінку обставинам справи, суд враховує таке нормативно-правове обґрунтування спірних правовідносин.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон № 2262-ХІІ).
Відповідно до частини третьої (четвертої) статті 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на момент призначення пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону.
Як вбачається з наведеної норми права, вказана норма не вказує на рішення суб'єкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а пов'язує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Водночас, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06.12.2016 № 1774-VIII частину 4 статті 63 Закону № 2262-ХІІ викладено у такій редакції: "усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України" (набрання чинності з 01.01.2017).
Таким чином, починаючи з 01.01.2017 року законодавцем змінено правові підстави перерахунку пенсії військовослужбовцям та віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України визначати умови, порядок проведення перерахунку пенсії та встановлювати розміри проведених виплат.
У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (в редакції Закону № 1774-VIII від 06.12.2016).
Отож, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення у бік підвищення відповідних категорій військовослужбовців, проведена виключно на підставі рішення Кабінету Міністрів України.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року №1037 "Про оплату праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" (надалі - Постанова № 1037) примітку 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 року №1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери" після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту: "Посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) з 1 січня 2017 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року".
Керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити: встановлення з 1 січня 2017 року в штатному розписі нових розмірів посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати), визначених виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, встановленого у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня календарного року; диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.
Отже, постановою № 1037 внесено зміни, якими щорічно було збільшено посадові оклади працівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, в тому числі і Державного космічного агентства України, з 01 січня 2017 року та з 01 січня 2018 року, що є підставою для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 .
З огляду на матеріали пенсійної справи вбачається, що на підставі довідки Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства від 31.01.2017 року № 387, яку Харківський обласний військовий комісаріат подавав до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, проводився перерахунок пенсії ОСОБА_1 у зв'язку із зміною посадових окладів військовослужбовців на підставі Постанови №1037 станом на 01.01.2017 року.
Отже, відповідач в добровільному порядку вже після набрання чинності змін до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ (в редакції від 06.12.2016 № 1774-VII) визнав, що позивач з 01.01.2017 року має право на здійснення перерахунку його пенсії на підставі довідки Харківського представництва генерального замовника - Державного космічного агентства про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії .
Водночас, на підставі аналогічної довідки з 01.01.2018 року відмовляє у перерахунку пенсії.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позивач отримував грошове забезпечення, виходячи з окладу за посадою, займаною ним в установі, до якої він був відряджений, окладу за військовим званням та інших видів грошового забезпечення у розмірах і порядку, визначених законодавством для відповідних категорій військовослужбовців та на момент звільнення зі служби він перебував у статусі відрядженого до зазначеного підприємства і отримував вказане грошове утримання, що, у свою чергу, дає право позивачу на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною посадового окладу станом на 01.01.2018 року.
Таким чином доводи головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про відсутність підстав для проведення перерахунку пенсії є необґрунтованими.
Щодо доводів відповідача про те, що на виконання вимог ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-Х11, постанови КМУ від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсії особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" на підставі довідки, виданої ХОВК №ФХ115109 від 30.03.2018 року ОСОБА_1 було зроблено перерахунок з 01 січня 2018 року, і саме така довідка враховується для перерахунку пенсії, суд зазначає таке.
Урядовим рішенням передбачено набрання чинності з 1 березня 2018 р. постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", та визначено порядок перерахунку і виплати пенсій, що призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ.
Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 №103 (надалі - Постанова № 103) передбачено, що військовослужбовцям та деяким іншим особам перерахунок пенсій здійснюватиметься із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Органи Пенсійного фонду здійснюватимуть перерахунок пенсій на підставі довідок про складові оновленого грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, які будуть видані відповідними міністерствами та відомствами.
Суд зазначає, що позивач у позовній заяві не заперечує проти перерахунку пенсії на підставі Постанови № 103, але вважає, що спочатку має бути проведений перерахунок пенсії з 01.01.2018 саме на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 109 від 14.02.2018 року зі збереженням складових грошового забезпечення та з урахуванням підвищення їх розмірів, а потім вже даний перерахунок мав бути здійснений за новими правилами зі збереженням розміру пенсії.
Такі доводи позивача суд вважає доречними, з огляду на те, що Постанова № 103, на підставі якої відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок пенсії, набула чинності тільки 24.02.2018 року, а тому позивач має право на перерахунок пенсії з 01.01.2018 року на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 109 від 14.02.2018 року, яка надійшла до пенсійного органу раніше до моменту прийняття Постанови № 103 та перерахунку пенсії на підставі цієї постанови (супровідний лист Харківського ОВК від 21.02.2018 року № ФХ-430/ВСЗ).
Отже, після перерахунку пенсії з 01.01.2018 року на підставі довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 109 від 14.02.2018 року з моменту набуття чинності постанови № 103 Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області мало провести перерахунок пенсії з урахуванням нової довідки, але із застосуванням положення частини 4 ст. 63 Закону № 2262 -ХІІ, а саме здійснювати доплату до пенсії, яка визначена за новим порядком її нарахування за зазначеною постановою № 103 до того розміру пенсії, яку позивач мав отримувати з урахуванням складових та розміру, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 109.
Крім того, у відзиві на позов Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області посилається на те, що Постанова №1037 не містить положень про умови, порядок та розміри перерахунку пенсії у зв'язку із встановленням нових розмірів посадових окладів, у зв'язку з чим відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії позивача і на даний час Кабінетом Міністрів України не визначено умови, порядок і розміри перерахунку пенсії відповідно до вказаної постанови.
Суд зазначає, що не визначення Кабінетом Міністрів України у постанові №1037 умов, порядку та розмірів перерахунку пенсій не може бути правовою підставою для позбавлення позивача закріпленого у статті 46 Конституції України права на соціальний захист та перерахунок йому пенсії з урахуванням грошового забезпечення, згідно наданої довідки.
В свою чергу, відповідний Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", було затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45.
Отже, твердження відповідача щодо відсутності підстав для проведення перерахунку пенсії позивача згідно довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ № 109 від 14.02.2018 року є необґрунтованим та суперечить нормам чинного законодавства, що регулює спірні правовідносини.
З огляду на викладені обставини, з урахуванням наведених норм права, суд дійшов висновку, що відмова Головного управління Пенсійного Фонду України в Харківській області у здійсненні перерахунку пенсії позивача є протиправною та наявні підстави зобов'язання Головне управління Пенсійного Фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії позивачу відповідно до Постанови №1037 згідно довідки Харківського ПГЗ - ДКАУ №109 від 14.02.2018 року з 01.01.2018 року без обмеження пенсії максимальним розміром, з проведенням відповідних виплат з урахуванням виплачених сум.
Суд зауважує, що вимога про зобов'язання ГУПФУ у Харківській області в послідуючому виплачувати позивачу 100% розміру перерахованої пенсії не підлягає задоволенню, оскільки наразі відсутні підстави вважати, що після перерахунку пенсії з 01.01.2018 року в майбутньому пенсійний орган буде виплачувати позивачу в меншому розмірі, ніж потрібно. Крім того, така вимога заявлена на майбутнє.
Щодо строку звернення позивача до суду, суд зауважує на таке.
Кодекс адміністративного судочинства України є загальним законом, яким врегульовані строки звернення до адміністративного суду за захистом прав. Натомість спеціальним законом, яким врегульовані правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та строки перерахунку пенсій є Закон № 2262-ХІІ.
Згідно з ч. 3 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ ( в редакції Закону України від 15.07.2015 № 614, який набрав чинності 01.01.2016) перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
В ході розгляду справи встановлено, що перерахунок розміру пенсії позивачу у зв'язку з набуттям чинності Постановою № 1037 не проведений з 01.01.2018 саме з вини головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, а тому право позивача з урахуванням заявлених позовних вимог щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком в силу вимог ч. 3 ст. 51 закону України № 2262-ХІІ.
Розподіл судових витрат згідно з частиною 1 статті 139 КАС України не здійснюється, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору.
Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13, 14, 77, 139, 205, 242-246, 250, 255, 257-263, 293, 295, п.п.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , адреса: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (код ЄДРПОУ 14099344, адреса: 61022, м. Харків, м-н Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов.), ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ 08166355, адреса: 61052, м. Харків, вул. Коцарська, буд. 56) про визнання дій (бездіяльності) протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо не проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2018 року з урахуванням розміру та складових видів грошового забезпечення відповідно до довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 109.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити з 01.01.2018 року перерахунок пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з урахуванням складових та розміру видів грошового забезпечення, зазначених в довідці Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 109 без обмеження максимальним розміром пенсії та здійснити виплату недоотриманої частини пенсії після її перерахунку з 01.01.2018 року.
Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 повторно подати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідку про розміри та складові видів грошового забезпечення ОСОБА_1 з урахуванням показників довідки Харківського ПГЗ-ДКАУ від 14.02.2018 року № 109.
В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя О.В.Шевченко