Постанова від 30.05.2019 по справі 286/1376/19

Овруцький районний суд Житомирської області

Справа № 286/1376/19

П О С ТА Н О В А

30 травня 2019 року м. Овруч

Суддя Овруцького районного суду Житомирської області Скітневська О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , жительки АДРЕСА_1 , працюючої директором в Овруцькому закладі дошкільної освіти № 10, за ч.1 ст. 164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИЛА:

За наслідками моніторингу закупівлі відповідно до ст.7-1 ЗУ «Про публічні закупівлі», проведеної Овруцьким закладом дошкільної освіти № 10, виявлено порушення законодавства про закупівлі, зокрема не оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства. Овруцьким закладом дошкільної освіти № 10 станом на момент виявлення порушення (20.02.2019), по переговорній процедурі закупівлі по предмету: «Природний газ» (оголошення про здійснення процедури закупівель відображено на веб-порталі за № ЦА-2018-02-16-000589-Ь), не оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу річний план закупівель з інформацією щодо проведення в лютому 2018 року вказаної процедури закупівель, очікуваною вартістю 234 115,56 грн.

У зв'язку з цим 23 квітня 2019 року провідним державним аудитором відділу контролю у сфері закупівель Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області ОСОБА_2 був складений протокол № 06/19/2019пр від 23.04.2019 про вчинення директором Овруцького закладу дошкільної освіти № 10 ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення визнала та пояснила, що по технічним причинам не зробила оприлюднення інформації. Крім особистого визнання своєї провини, її винуватість підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення № 06/19/2019/пр від 23.04.2019, скрін з веб-порталу Уповноваженого органу, листом про надання інформації № 06-31-17/1378 від 26.03.2019, листом-інформацією про осіб відповідальних за оприлюднення інформації про закупівлю природного газу на 2018 рік, наказом про зміну назви закладу № 71 від 28.12.2017, протоколом № 1 від 18.12.2017 засідання тендерного комітету дошкільного навчального закладу № 10, наказом № 01 від 03.01.2017 про затвердження тендерного комітету та положення, листом запрошенням від 15.04.2019 № 06-31-17/1869.

Частиною першою статті 164-14КУпАП передбачена відповідальність за порушення законодавства про закупівлі, в тому числі щодо неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель протягом 5 днів з дня їх затвердження.

Абзацом 10 частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» передбачено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та даним Законом, інформацію про закупівлю, а саме: звіт про виконання договору - протягом 3 днів з дня закінчення строку дії договору, виконання договору або його розірвання.

Абзацом 11 частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» визначено, що замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та даним Законом, інформацію про закупівлю, а саме: звіт про укладені договори - протягом 1 дня з дня укладання договору.

Згідно абзацу 12 частини 1 статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар тендерного комітету замовника або уповноважена особа (особи).

Як вбачається з наказу дошкільного навчального закладу № 10 м.Овруч Овруцької районної ради Житомирської області від 03.01.2017 № 01 «Про тендерний комітет» та «Положення про тендерний комітет дошкільного навчального закладу № 10 м.Овруч Овруцької районної ради Житомирської області », додатку №1 до нього, в якому визначений склад тендерного комітету дошкільного навчального закладу № 10 м.Овруч Овруцької районної ради Житомирської області , ОСОБА_1 призначено головою тендерного комітету, яка здійснює керівництво та організацію роботи тендерного комітету, відповідальна за проведення торгів та виконання покладених на комітет обов'язків, веде та оформляє протоколі засідань тендерного комітету, готує тендерну документацію, забезпечує зберігання документів стосовно здійснення державних закупівель (а.с. 18-19).

Таким чином, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи відповідальною особою за проведення торгів, не дотримала вимог законодавства про закупівлі, порушила порядок оприлюднення інформації про закупівлі, встановлений Законом України «Про публічні закупівлі», чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.

З урахуванням викладеного, на підставі наявних в матеріалах справи вичерпних доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, суддя вважає доведеною винуватість останньої у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164-14 КУпАП.

Водночас, положення ст.22 КУпАП вказують, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення, суддя може звільнити порушника від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням. При цьому, в кожному конкретному випадку суддя має вирішувати питання про визнання діяння малозначним, виходячи з того, що його наслідки не представляють суспільної небезпеки, не завдали або не здатні завдати значної шкоди суспільним або державним інтересам, правам та свободам інших осіб.

Враховуючи те, що діяння містило в собі усі юридичні і суб'єктивні ознаки, що характеризують правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164-14 КУпАП, але внаслідок всіх конкретних обставин воно не відповідало тій суспільній небезпечності, яка є типовою для цього виду правопорушення, зокрема, дії ОСОБА_1 суб'єктивно не були направлені на заподіяння шкоди суспільним інтересам, юридичним та фізичним особам, і така шкода фактично не була заподіяна, особу ОСОБА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, суддя приймає рішення звільнити ОСОБА_1 , від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.

Керуючись ст.ст.22, 283, 284, 294 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 КУпАП.

Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.163-2 КУпАП, обмежившись усним зауваженням, а провадження у справі закрити.

На постанову може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів з дня її винесення до Житомирського апеляційного суду через Овруцький районний суд.

Суддя: О. М. Скітневська